Problém při vypalování DVD

Nero, Clone CD a další programy k vypalování a diagnostice.
Odpovědět
bejek
Nováček
Nováček
Registrován: 24. lis 2004
Bydliště: Pardubice, Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Problém při vypalování DVD

Příspěvek od bejek »

Ahoj, potrebuju poradit. Kdyz vypaluju neco na DVD media a mam u toho pusteny vsechny normalni veci, jako Strong DC++, ICQ, DT, Girder, atd, proste normalni veci co se spoustej automaticky po startu, tak se mi stane u kazdeho druheho media ze nekde v prubehu vypalovani se smazeni zastavi, DVDcko se chova jako ze se dal vypaluje, ale na obrazovce (pouzivam NERO) uz se dalsi procenta nepridavaj, takze se mi zkur*vi kazdy druhy DVDcko... To DVD pak ani nejde vyndat, mechanika nereaguje, takze musi prijit tvrdej restart. Vcera jsem zkousel dokonce vypalovat 8x a to se to DVD taky rozbilo, ale pak jsem jednou zkousel vsechny programy vypnout (ve spravci uloh, i ty o kterych jsem nevedel na co jsou ale zabirali hodne RAMky) a vypalovani 8x probehlo v pohode. Nevite nekdo nahodou co s tim?

Jeste neco k PC: mam PC AMD Athlon 1800+, taktovanej asi na 2100+, 512 Ram (ted nevim jestli jedou na 333 nebo na 400), Ati Radeon 9100, vypalka Lite-ON SOHW-1653S stříbrná OEM - DVD-R/+R, DualLayer atd atd... Neni to zadnej zazrak, ale kdyz to zvlada v poho Far Cry nebo Half Life 2 tak by to ku*va mohlo umet vypalovat...
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

Asi ti ty programy užíraj hodně prostředků, které pak chybí pro samotné vypalování a čím vyšší rychlostí pálíš, tím víc zatěžuješ počítač. Jestli vypalování probíhá v pohodě když je vypneš, tak to tak dělej dál, další možností je přidat pamět a v NERO nastavit větši buffer. Taky zkontroluj, jestli máš zapnutou DMA, případně jestli nemáš nějaké kolize ve správci zařízení.
Bathory
bejek
Nováček
Nováček
Registrován: 24. lis 2004
Bydliště: Pardubice, Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bejek »

Diky moc za radu, ale to ja prave nemuzu u kazdyho vypalovani vsechno vypnout, ale nechci tim riskovat ze kazdy druhy DVD si zkazim. Nejhorsi na tom je, ze to nedela jenom pri paleni 8x ale i u 4x. Na kolik si mam nastavit ten buffer a kde se to nastavuje? Zkousel jsem koukat i na prioritizace ve spravci uloh a dat vsechno ostatni na low a nero se dava automaticky na High, bohuzel ani to nepomohlo.. :o(
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

Buffer se nastavuje v položce Předvolby/Zásobník a tady změň automatické nastavení na ruční a dej tam 800MB. Jestli ale máš hodně programů po spuštění, tak to ani nemusí pomoci. Ještě bys mohl projet počítač na spyware a podobnej bordel. Použij programy Ad-aware 6 a SpyBoots a co najdou vymaž.
Bathory
bejek
Nováček
Nováček
Registrován: 24. lis 2004
Bydliště: Pardubice, Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bejek »

Jde o to co je hodne programu, pokud vim tak je tam ICQ, Strong DC++, CZ DC++, Daemon Tools, Girder, a neco od Omega Drivers na prepinani rozliseni... Ad aware pouzivam tak jednou za 14 dni, takova lama zas nejsem... Ten Buffer na 800 MB pri 512 MB Ram znamena co?
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

No, chyba se vloudila, ne 800 ale 80.
HADES píše:Zkus dát procesor na původní frekvenci, to by mohlo pomoct
A taky napiš, jakou máš desku a na faké frekvenci máš FSB
Bathory
Kraki
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2003
Bydliště: Litovel, work @ Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kraki »

ja bych urcite vypnul oboje DC++, ty pekne zerou systemove pozadavky a taky porad pristupuji na disk. se naschval podivat co tyhle dva programy zerou kdyz to up/downloaduje par veci. a to uz nemluvim o prohledavani disku a hashovani
CPU: Athlon XP Barton 2500+ BOX@2000MHz|MB: MSI KT6 Delta-FISR|RAM: 2x512MB DDR400|VGA: MSI NX6600-VTD128 Diamond@GT|HDD: Seagate 60+8.5GB, Maxtor 30GB|DVD: Toshiba SD-R5372|Monitor: ADI E75|Dalsi: Audigy2PEX + Genius 5.1HT, Logite MX1000, APC CyberFort 500
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

A to je presne to co nechci, vypnout DCcka, pac kdyz se jednou odpojim tak se k tem lidem uz nikdy nepripojim, mam pomale pripojeni... :sad: Hlavne jak podotykam tak kdyz je mam zaple tak mi to zkur.vi tak 2 z 5-ti DVDcek a kdyz je to vyple tak asi tak 1 z 5, takze to pouze zvysuje pravdepodobnost bezproblemoveho vypaleni...
Necroman
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2004
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Necroman »

Souhlasím s Bathory. Vypalování není až zas tak samozřejmá věc, abys při něm nechal běžet spousty programů. Já, když vypaluju (LG GSA 4081B), tak vypnu všechny cizí aplikace v pozadí, odpojím se od netu - vyndám kabel ze síťovky a na počítači během pálení nepracuju. Těch 15 minut to není problém a nestalo se mi, že bych narazil na Buffer underun či něco podobného, co by mi zkazilo DVD nebo CD... a pokud ti vadí odpojení z DCčka, tak si to pálení naplánuj tak, aby ti to nevadilo... a samozřejmě doporučuji používat jen kvalitní media - Verbatim, Taiyo Yuden, TDK... nekvalitní media se kazí snadno (třeba takové samozničující se gigamastery :-D ).
smates
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2004
Bydliště: Ústí n./ L.

Re:

Příspěvek od smates »

To je zajimavy,ja mam LG 4082 a pri paleni normalne s pc pracuju.Nic nevypinam,surfuju a dokonce jsem pri tom zkousel hrat nejakou mene narocnou hru.Vse zatim fpoho.Tak je to nejaky divny :shock:
Intel i5-4670K+Thermalright HR-02 Macho Rev.A/MSI Z87-G45 Gaming/PALiT GeForce GTX 1050 Ti KalmX, 4GB/8GB RAM/SSD Crucial M500 240GB/Zdroj CoolerMaster Silent ProM 700W/Zabaleno v CoolerMa​ster Storm Enforce​r Editio​n
Necroman
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2004
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Necroman »

smates píše: To je zajimavy,ja mam LG 4082 a pri paleni normalne s pc pracuju.Nic nevypinam,surfuju a dokonce jsem pri tom zkousel hrat nejakou mene narocnou hru.Vse zatim fpoho.Tak je to nejaky divny :shock:
Jo, já neříkám, že mi to jinak nefunguje, ale raději to nechávám v klidu. Možná je to zvyk po tom, co se mi u staré mechaniky AOpen CRW1232-Pro pokazil laser a kazil se každý druhý CD (ke konci dokonce každý první :) ). Tenkrát jsem se snažil vytvořit ideální, chybporsté rozhraní, jen aby to CD bylo vypáleno bez chyby... pokračuji v tom do dneška u zatím bezchybné mechaniky. :thumbsup:
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Bathory »

smates píše:To je zajimavy,ja mam LG 4082 a pri paleni normalne s pc pracuju.Nic nevypinam,surfuju a dokonce jsem pri tom zkousel hrat nejakou mene narocnou hru.Vse zatim fpoho.Tak je to nejaky divny :shock:
To já taky, ale takovej luxus mít na pozadí spuštěný tyhle programy si teda nedovolím, respektive určitě ne všechny a navíc:
bejek píše:pak jsem jednou zkousel vsechny programy vypnout (ve spravci uloh, i ty o kterych jsem nevedel na co jsou ale zabirali hodne RAMky) a vypalovani 8x probehlo v pohode
Co k tomu dodat. Snad jedině zkontrolovat zapnutou DMA.
Bathory
Maroon
Nováček
Nováček
Registrován: 26. zář 2007

Příspěvek od Maroon »

Mám stejnej problém vůbec nevim co s tim :sad:
Jirka76
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2007

jiny soft

Příspěvek od Jirka76 »

a co takhle zkusit jiny vypalovaci soft?
Odpovědět

Zpět na „Vypalovací software“