DVDShrink

Nero, Clone CD a další programy k vypalování a diagnostice.
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

DVDShrink

Příspěvek od Butch »

V různých tématech už padla zmínka o tomto skvělém programu na zálohu DVD filmů. Nechť toto téma slouží všem, kteří bodou potřebovat poradit nebo budou chtít přidat pár tipů či rad.

Pro nezasvědcené.

Tento program Vám zazálohuje 2 vrstvé DVD s filmem na 4,7GB(4488MB) DVD.


pro začátek jsou nějaké informace tady:
http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=3759
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Dr.Evil
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Dr.Evil »

Tak a mám další otázku :D Do kolika procent komprese ma film smyls vypalovat? Dneska ráno než sem šel do práce sem zkoušel "shrinknout" výbornej film Apocalypse Now Redux. Problém je v tom že to má 195 minut a tak sem musel dát cca 40% kompresy. Zatím sem neviděl výsledek (ten uvidím až příjdu z práce a zkusmo udělám výpal na RW). Mám jen strach aby nebyl výsledek o moc horší než originál :sad:
CASE Fractal Design Define R5 PSU Seasonic M12II-620 Evo-620W MB ASUS TUF GAMING B550-PLUS CPU AMD Ryzen 7 3700X RAM 32GB HyperX Fury Black (2x16GB) DDR4 3200 VGA GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC SSD System ADATA XPG SX8200 PRO, M.2-1TB SSD1 Crucial MX100-256GB SSD2 Crucial MX200-500GB HDD WD Caviar Blue EX-1TB MONITOR Dell Alienware AW3418DW 34" SPEAKERS Logitech Z200 MOUSE ASUS Echelon KEYBOARD ASUS Cerberus Arctic HEADSET Kingston HyperX Cloud II OS Windows 10
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Butch »

No tak se pak pochub s výsledkem. Já mám zatím zkušenosti, že level 5 je v pohodě(nižší jsem zatím nepotřeboval) Ale zkusím o víkendu udělat různé levely od stejného DVD a zveřejním tu výsledky.

Ta kvalita se taky může lišit, protože DVD není vždy stejně kvalitní.
Novejší filmy bývají hodně kvalitní, ale třeba jsem zkoušel orig. DVD Predátora a už to není úplně ono.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
alisgod
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2003
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alisgod »

tu Apocalypsu jsem shrinkoval(cool výraz) taky a vešel jsem se do 71%(bez češtiny,ta je fakt mizerná) a výsledek je super,téměř k nerozeznání 8-)
TOSHIBA SATELLITE A14E, Win Vista Home Premium
Exter
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2004
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Exter »

přidat pár tipů či rad.
Tenhle soft podle os zkušeností moc nedoporučuju, protože se často stává že po kódování nejde zvuk nebo titulky, spíš doporučuju CloneDVD
P4 1.7Ghz@2.0Ghz- 1.8V by artic cooling Super Silent 4 Pro TC/ Epox 4BDA / Sapphire Ati Radeon 9500/ 256 MB DDRam, 333Mhz / Seagate Baracuda 40 GB / DVD writer HP dvd300e / BLUE Cathode is used
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Jsou dvě. Myslíš to od "Elby" nebo to druhé CloneDVD?
Dr.Evil
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Dr.Evil »

Tak sem se na to díval a kvalita je úplně v pohodě, fakt sem nepoznal rozdíl. Mám teda od doktorky potrvzenej špatnej barvocit, ale na tohle to snad vliv nemá :-D (vypaloval sem si originální zvukovou stopu a cz titulky, nevím proč ale ty český 5.1 překlady se mě moc nelíbý).Jinak může tenhle film doporučit, moc se mi líbil. A ještě bych chtěl ragovat na příspěvek Shita. Přes dvd shrink sem už vypálil cca 20 filmů, ale u žádnýho sem neměl problém se zvukem, nebo titulkama. Dokud nějaký problémy nezačnou, tak zůstanu u tohoto softíku.
CASE Fractal Design Define R5 PSU Seasonic M12II-620 Evo-620W MB ASUS TUF GAMING B550-PLUS CPU AMD Ryzen 7 3700X RAM 32GB HyperX Fury Black (2x16GB) DDR4 3200 VGA GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC SSD System ADATA XPG SX8200 PRO, M.2-1TB SSD1 Crucial MX100-256GB SSD2 Crucial MX200-500GB HDD WD Caviar Blue EX-1TB MONITOR Dell Alienware AW3418DW 34" SPEAKERS Logitech Z200 MOUSE ASUS Echelon KEYBOARD ASUS Cerberus Arctic HEADSET Kingston HyperX Cloud II OS Windows 10
Suleky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Suleky »

konecne verze 3.1.1.

Nejdůležitější změny od verze 3.0 beta 5

přepracováno grafické rozhraní
je-li instalováno Nero 6, dovede DVD Shrink i vypalovat (možná i s verzí Nero 5, ale autor to nezkoušel)
je-li dokončena tvorba, otevře vám průzkumník nové okno v tomto adresáři
funkcí Re-author se dají otvírat i neúplné adresáře, Video_ts.ifo však musí existovat vždy
je možné vytvářet a měnit ikony pro ovládání programu
ve výstupním adresáři se automaticky vytváří podadresáře VIDEO_TS a AUDIO_TS
abyste méně zatěžovali procesor, můžete dát tvorbě zálohy nižší prioritu (samozřejmě o to to bude pomalejší)
program chodí i ve Windows 98
přidány horké klávesy: F5=refresh; F11=náhled na celou obrazovku; F12=play/pause
přímo v nastavení si můžete vybrat volbu jazyka pro celé DVD včetně výsledné zvukové stopy (AC3, LPCM nebo oboje)
dovede automaticky smazat neprázdná RW média

viz. http://www.cdr.cz/a/7090
It's free software and it gives you freedom!
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Ja zatim porad pouzivam verzi 2.3 a jsem spokojenej ...
ohledne ty komprese - jednou uz jsem musel jit dolu o 40procent a uz to bylo znat. Nebylo to nic hroznyho, ale videt to oproti originalu bylo. Podle mych zkusenosti, kdyz je to do 25procent tak je vysledek vybornej, vic jak 25 uz byva mirne videt....

Trochu me stve ze tam nejde misto bonusu a "still pictures" dát treba jen 1 MB nejakyho balastu...
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

Dr.Evil
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Dr.Evil »

Já sem si včera sosnul tu novou verzi (před tím sem používal 2.3) a vypadá že je bude v pohodě. Kompresi si to nastavuje samo na optimální hodnotu a ještě pár drobností sem zpozoroval o minulé. Co mě potěšilo nejvíc je že po dokončení převádění dvd na hdd si sám řekne o prázdný médium a začne pálit. Asi zůstanu u této nové verze.
CASE Fractal Design Define R5 PSU Seasonic M12II-620 Evo-620W MB ASUS TUF GAMING B550-PLUS CPU AMD Ryzen 7 3700X RAM 32GB HyperX Fury Black (2x16GB) DDR4 3200 VGA GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC SSD System ADATA XPG SX8200 PRO, M.2-1TB SSD1 Crucial MX100-256GB SSD2 Crucial MX200-500GB HDD WD Caviar Blue EX-1TB MONITOR Dell Alienware AW3418DW 34" SPEAKERS Logitech Z200 MOUSE ASUS Echelon KEYBOARD ASUS Cerberus Arctic HEADSET Kingston HyperX Cloud II OS Windows 10
alisgod
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2003
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alisgod »

Sentenced píše:Ja zatim porad pouzivam verzi 2.3 a jsem spokojenej ...
ohledne ty komprese - jednou uz jsem musel jit dolu o 40procent a uz to bylo znat. Nebylo to nic hroznyho, ale videt to oproti originalu bylo. Podle mych zkusenosti, kdyz je to do 25procent tak je vysledek vybornej, vic jak 25 uz byva mirne videt....

Trochu me stve ze tam nejde misto bonusu a "still pictures" dát treba jen 1 MB nejakyho balastu...
těch 25% komprese je ještě dobrejch na filmy bez světelnejch efektů(baterka ve tmě apod.), ale na koncerty typu NIN nebo Underworld: Everything je to už citelně znát, kdy kužely světel už zrnkovatěj, mlha dělá fleky při podsvětlení a stroboskopy maj fade efekt :x , pak začínám uvažovát vážně o origu.
TOSHIBA SATELLITE A14E, Win Vista Home Premium
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Vetsina koncertu bohuzel i na originalkach nevypada nic moc - koupil jsem par origo DVD (Nightwish, Marilyn Manson) a ty koncerty delaj DVD spis ostudu (tim vubec nemyslim zvukove a hudebne) ale "zrnkovati" to i na originalech, takze to je proste potiz.... kdyz jsem je zazalohoval a sjel o 30procent tak to nebylo horsi... kdyz uz to jednou zrni tak ta komprese uz to nezhorsi. aspon ne o moc.
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

alisgod
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2003
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alisgod »

je to asi v nátuře autora, ale obecně DVD s koncíky nejsou nic moc(největší zklamání mi udělali Cradle Of Filth), ale jsou naopak pefekcionisti jako je třeba T. Reznor, Metallica,Al Jourgensen, David Gilmour apd., kteří naopak raději roztáhnou koncert na 2 plnohodnotná DVD v perfektní kvalitě(kterou ofcr zaplatíš nemalou částkou), ale jednoduše je to perfektní a i pokud si to chci jen zkopčit, výsledek je O.K.
TOSHIBA SATELLITE A14E, Win Vista Home Premium
Suleky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Suleky »

dalsi verze : DVD Shrink 3.1.2
http://www.dvdshrink.org/
It's free software and it gives you freedom!
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

alisgod píše:je to asi v nátuře autora, ale obecně DVD s koncíky nejsou nic moc(největší zklamání mi udělali Cradle Of Filth), ale jsou naopak pefekcionisti jako je třeba T. Reznor, Metallica,Al Jourgensen, David Gilmour apd., kteří naopak raději roztáhnou koncert na 2 plnohodnotná DVD v perfektní kvalitě(kterou ofcr zaplatíš nemalou částkou), ale jednoduše je to perfektní a i pokud si to chci jen zkopčit, výsledek je O.K.
Jj, DVD Metalliky má fakt famózní kvalitu obrazu i zvuku, to by mě zajímalo jak s tím ten DVDShrink zacvičí. Každopádně, zkomprimoval jsem to do XviDu na 4 CD a kvalita je i tak super.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Alois
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2003
Bydliště: Moravské Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alois »

Nemáte někdo Iron Maiden RIO koncert? ve vetsine prehravacu je obraz horizontalne carovanej :o(...nastetsi treba ve win media player classic je to v klidu +;o)
AMD Barton 2500+ (1,4V)@210*10,5 (1,65 V), Zalman 7000 Cu, ABIT AN7, A-Data SDRAM DDR 2x256MB 400MHz, Hercules AIW RADEON 9800se-->9800Pro, TechniSat SkyStar2 PCI REV 2.6 PVR, HDD IBM 180GXP - 120GB 8MB, Hercules Digifire 7.1, DVD -RW LITE-ON 1693S, DVD TOSHIBA SDM1802 52x,Case: 3R System Air Black, PSU LEVICOM 500Watt, FSC P19-2, Logitech MX518, Genius SW-5.1 Home Theater, OS: WIN XP Professional EN SP2. UPS:APC CyberFort 500VA, router SMC Barricade 7004VBR V2
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Butch »

Nazdar lidi. Ten re-author je super věc.

Pokud chcete jen DVD film bez otravného menu a bonusů, tak s re-author to jde snadno a rychle.

Stačí "přetáhnout" jen ten jeden soubor pod položkou movie(myslím) a popřípadě vymazat nepotřebné zvukové stopy.
Nějaké DVD se pak obejde i bez komprese.
Nastavit stisknutím pravého tlačítka myši defaultní audio a titulky a je to.

V Power DVD se pak rozjede rovnou film a popř. nastavení zvukových stop či titulků, můžete udělat během filmu.


Dost mě totiž štvalo. V normálním módu, když jsem dal např. 2,5 GB bonus na kompresi (snímky), tak stejně to pak mělo kolem 300MB - což by se dalo využít na např. lepší kvalitu obrazu či nechání nějaké zvuk stopy. Škoda že tam není vobla bonus vymazat, stejně jako to jde u zvukových stop.

Nebo zkusit DVD předimenzovat a udělat třeba 4700MB místo 4480MB a pak bonusy natvrdo vymazat a vypálit jen menu s filmem. To jsem ale nezkoušel. Takhle bych to chtěl dělat u DVD, kde bych chtěl nechat menu protože přes re-autor se mi nepodařilo udělat menu funkční.
Podle mě stovky MB bonusů ve snímcích, nemají na DVD co dělat.
Něco jiného je 50MB - to nikoho nezabije.


Jinak výsledná kvalita shrinku, záleží nejen na procentu komprese, ale i na kvalitě orig. DVD.

Občas pozoruji neduh některých DVD a to jest hemžení pixelů(v důsledku vyšší komrese mpeg2 či mírně rozdvojený obraz.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Re-author je urcite dobrej, pokud se i po "still-picture" bonusech musi hodne snizovat kvalita ALE (má to jedno velký ALE) - spouste lidi ve stolnich prehravacich takhle zalohovany DVD nejedou... Proste jak to nemá menu, tak to nejede. Takze jim je zaloha na nic, musi si furt "ojizdet" svou originalku...
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Butch »

Aha.
Tak já stolní DVD nemám, takže to jsem zkusit nemohl.
No zatím jsem takhle ořezal jenom jeden film, takže se nic neděje.
Takže ještě vyzkouším ještě to dodatečné smazání bonusů po vyshrinkování.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Dr.Evil
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Dr.Evil »

Já 99% dvd dělám přes re-author (vyberu jen film a zvukový stopy co tam chci mít 5.1 eng + cz sub a 5.1 cze). Ješte sem se nestekal s tím že by film nenaběhl ve stolních přehrávačích, pokud nemá menu. Jak známej co si dvd pouští přes PS2, tak i druhej známej co má nějaký stolní dvd od LG nemají problém s přehráváním dvd bez menu. Prostě všoupnou placku do mechaniky, chviličku to chroustá a spustí si film, zvuk a titulky si mužou oba měnit během přehrávání.

Spíš sem si všimnul že některý výpaly maj trochu jako by zrnitej obraz, ale to je vidět jen na monitoru, na tv ne.
CASE Fractal Design Define R5 PSU Seasonic M12II-620 Evo-620W MB ASUS TUF GAMING B550-PLUS CPU AMD Ryzen 7 3700X RAM 32GB HyperX Fury Black (2x16GB) DDR4 3200 VGA GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC SSD System ADATA XPG SX8200 PRO, M.2-1TB SSD1 Crucial MX100-256GB SSD2 Crucial MX200-500GB HDD WD Caviar Blue EX-1TB MONITOR Dell Alienware AW3418DW 34" SPEAKERS Logitech Z200 MOUSE ASUS Echelon KEYBOARD ASUS Cerberus Arctic HEADSET Kingston HyperX Cloud II OS Windows 10
Odpovědět

Zpět na „Vypalovací software“