Tvorba Multiboot CD/DVD pomoci MagicISO

Nero, Clone CD a další programy k vypalování a diagnostice.
Odpovědět
Albi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. led 2004
Bydliště: Znojmo; Brno, Rožná

Tvorba Multiboot CD/DVD pomoci MagicISO

Příspěvek od Albi »

Chtel jsem si vytvorit multiboot CD/DVD do servisu. Melo by obsahovat Spousteci disketu Win 98SE, samotne Win 98SE, ..., az Win XP Pro. V progamu MagicISO v menu Make Boot Image From Floppy Disk jsem si vytvoril pozadovanou disketu, pripon *.BIF. Dale jsem nadelal image z ostatnich systemu ktere jsem chtel integrovat, podotykam ze vsechny byli bootovaci. Zkousel jsem format *.BIN i *.ISO. Dale jsem zvolil Make Multi-Boot CD/DVD Image. Add... -> Boot from bootable image file -> Exported from bootable CD/DVD imige file -> nazev a Finish. Volim Apply, tim se mi pridaji zvolene soubory do otevrene Image. Pote volim Save As a zadavam nazev DVDcka a nechavam zvoleny format ISO. Bohuzel pri bootovani funguje pouze soubor s disketou a formatem BIF, ostatni soubory hlasi No-Emulation type image (raw). Setkal se nekdo s podbnym problemem, nebo tvoril Multiboot CD/DVD jinak. Delam nekde pri volbe formatu chybu? Dik za kazdou radu...

\\EDIT: zajimavy poznatek, image s Win 98SE a Win ME pres multiboot funguji, ale stele se mi nedari toto u Win XP

\\EDIT: nasel jsem mnou pozadovany postup na http://www.magiciso.com/tutorials/miso- ... s-cd-1.htm. Bohuzel vsak podle tohoto navodu nejsem schopen multiboot udelat. Problem u mne nastava v kroku, kdy mam pomoci HexaEditoru upravit soubor bootXP.bif. Editor mi jej otevre, ale bohuzel nenajde polozku I386 kterou je treba nahradit za IWXP. V tomto kroku je asi zakopany cely pes a nejak se nedari...
CPU: AMD Phenom X3 8750 BE (s. AM2+) 2.4GHz@2.8GHz - CoolerMaster Hyper 212; MB: Gigabyte GA-MA790X-UD4 - AMD 790X; RAM: 4x 1024MB DDR2 800MHz PC6400 A-DATA; VGA: GigaByte HD4870 (GV-R487-1GH-B) 1GB, PCI-E; HDD: 2x Seagate Barracuda ES ST3750640NS - 750GB SATA II; Seagate Barracuda 7200.10 ST3250820AS - 250GB SATA II; Western Digital Caviar RE WD1600YS - 160GB SATA II Mechanika: LG GSA-GH20NS10 DVD-R/+R, DualLayer; Case: Chieftec Smart Series, SH-01B-B-B-400, černá ; Zdroj: Chieftec GPS-400AA-101A 400W; Monitor: Samsung SyncMaster 223BW - LCD 22";
Odpovědět

Zpět na „Vypalovací software“