Kdyz vypalujete,muzete jeste plynule pracovat ?

Nero, Clone CD a další programy k vypalování a diagnostice.
Odpovědět
gonsa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2005

Kdyz vypalujete,muzete jeste plynule pracovat ?

Příspěvek od gonsa »

Mám tuto sestavu :

Intel Core 6400,1024 MB A-Data 800 MHZ,Asus P5B Deluxe,saphire 1950 Pro 256 MB,HDD 2x 250 GB WD,1x 200 GB WD,LG 4165B,Samsung SH 183A,enermax Liberty 500 W

Jde mi o zkušenosti tech kteri maji stejnou sestavu.
Jelikoz mam zatim s Intelem nepriznive zkusenosti (vzdy sem myval AMD), tak se chci zeptat jestli kdyz palite DVD (16x)v Neru,tak jestli muzete pri vypalovani i PLYNULE pracovat ..ja kdyz se o to snazim tak to trva dlouho a navic mi klesa vyuziti vyrovnavaci pameti...(takze mam strach ze DVD vypalim spatne)..

Jde mi o stav kdy mate film na stejnem HDD jako system...

myslel jsem si ze kdyz mam takovy comp, tak budu moct vypalovat a treba hrat hru a nebo prevadet video...

diky
jessie.james
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Veselí n./M.

Příspěvek od jessie.james »

tohle nema s CPU nic spolecneho, takze za to nemuze intel.
jinak mam neco podobneho jako ty. taky C2D + 2 GB RAM. palim v neru film z C: disku a pritom mam pusteny winamp, 25 oken v Opere, pracuji ve photoshopu + corelu, dale mam spusteno ICQ + skype a na pozadi predelavam film z DVD do avicka a neseka se mi vubec nic. pracuji naprosto bez problemu.
podle mne to bude spis diskem nebo si jeste pro jistotu zkontroluj, jestli ti nebezi mechanika v PIO rezimu.
Naposledy upravil(a) jessie.james dne pon 5. úno 2007, 00:21, celkem upraveno 1 x.
Caderom
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2005
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Caderom »

Když chceš mít jistotu, že se médium vypálí kvalitně, tak vypaluj 8x. Je jedno jestli pracuješ 4 minuty, vyndáš médium, pracuješ 4 minuty (16x) nebo pracuješ 8 minut, vyndáš médium (8x). :)

Film a office by vadit vůbec neměly.
Hraní her by na dualcore vadit taky nemělo, ale radši to dej na těch 8x.
Editace videa je dost náročná na disk, takže pokud vypalovaná data a video nemají každý svůj disk, tak bych editaci zároveň s vypalováním neprováděl, ani na 8x.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

zkus si snizit buffer size a mem co pouziva nero. taky se mi to stavalo v praci a tohle mi pomohlo
Lukke
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukke »

Mrkni, jestli ti vypalovačka nebo disk nejede v PIO modu.
i7-4930K@4.6GHz | ASUS X79-DELUXE | 2x MSI R7970 | 64GB RAM | 2x SSD Intel 730 - 480GB | Corsair 550D Obsidian | PilsFree 500/500MBit
gonsa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2005

Příspěvek od gonsa »

jessie.james píše:tohle nema s CPU nic spolecneho, takze za to nemuze intel.
jinak mam neco podobneho jako ty. taky C2D + 2 GB RAM. palim v neru film z C: disku a pritom mam pusteny winamp, 25 oken v Opere, pracuji ve photoshopu + corelu, dale mam spusteno ICQ + skype a na pozadi predelavam film z DVD do avicka a neseka se mi vubec nic. pracuji naprosto bez problemu.
podle mne to bude spis diskem nebo si jeste pro jistotu zkontroluj, jestli ti nebezi mechanika v PIO rezimu.
v PIO modu mi samozrejme nejede ....
A jakou rychlosti prosim te palis ??? A neklesati vyuziti vyrov.pameti v Neru ??Ja si myslim ze proste HDD nestiha vic uloh ,prece kdyz palim 16x (to je nejakych 20 MB/s),tak uz je to horsi...
phz^
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 21. črc 2006
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phz^ »

ja si myslim ze tady pan se snazi zamachrovat a krapet kecá, jeste mi tam chybí že přitom hraje fear a ma zapnutej benchmark oblivionu
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Příspěvek od Flegy »

imho palim dvd 16x a v klidu si bez obav pustim i HL2 ... :) . Je pravdou, ze u nekterejch desek sem pri paleni/presouvani dat obecne pomalu ani nehnul mysi..ale zlata p5ld2 :)
oyza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. úno 2007
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

gonsa píše:
jessie.james píše:tohle nema s CPU nic spolecneho, takze za to nemuze intel.
jinak mam neco podobneho jako ty. taky C2D + 2 GB RAM. palim v neru film z C: disku a pritom mam pusteny winamp, 25 oken v Opere, pracuji ve photoshopu + corelu, dale mam spusteno ICQ + skype a na pozadi predelavam film z DVD do avicka a neseka se mi vubec nic. pracuji naprosto bez problemu.
podle mne to bude spis diskem nebo si jeste pro jistotu zkontroluj, jestli ti nebezi mechanika v PIO rezimu.
v PIO modu mi samozrejme nejede ....
A jakou rychlosti prosim te palis ??? A neklesati vyuziti vyrov.pameti v Neru ??Ja si myslim ze proste HDD nestiha vic uloh ,prece kdyz palim 16x (to je nejakych 20 MB/s),tak uz je to horsi...
jestli mas satu tak ta jede 60MB/s

btw kdyz palis kolik pameti mas vyuzito? kdyz kopirujes data po disku, tak to jede v pohode nebo se to taky seka?
phz^
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 21. črc 2006
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phz^ »

Flegy píše:imho palim dvd 16x a v klidu si bez obav pustim i HL2 ... :) . Je pravdou, ze u nekterejch desek sem pri paleni/presouvani dat obecne pomalu ani nehnul mysi..ale zlata p5ld2 :)

hl2 a doom nebo oblivion nemuzes srovnavat :)
jessie.james
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Veselí n./M.

Příspěvek od jessie.james »

phz^ píše:ja si myslim ze tady pan se snazi zamachrovat a krapet kecá, jeste mi tam chybí že přitom hraje fear a ma zapnutej benchmark oblivionu
a co je na tom jako k machrovani? :stupid: kdyz pracuji na PC tak delam x veci najednou. jesti ty pri praci poslouchas jen muziku je tvoje vec.
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od wallot »

na E6400 s 2GB ram v pohode zvladam

stridat video a jeste na nej prubezne koukat, koukat v okne na televizi, browsit a vypalovat. nez bych to delal casto ale nekolikrat uz ano
Lenovo Legion 7 5800H/3070, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P2717H, Logitech G733
gonsa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2005

Příspěvek od gonsa »

nejde o to ze se to seka lae ze klesa v Neru vyuziti vyrovnavaci pameti ze vypalovacka marne ceka na pravidelny prisum dat od HDD a tim vypalovani trva dele. Kdyz u vypalovani treba kopiruju neco na ten samy disk tak je to tez vse takove zpomalene ale kdyz vy rikate ze muzete jeste hrat hru ....tak nevim kde muze byt chyba...asi v chupsetu...

vyuziti pameti mam taky celkem male tak kolem 500 MB
Odpovědět

Zpět na „Vypalovací software“