Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je pá 15. listopad 2019, 00:56

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 625 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32
Autor Zpráva
 Předmět: Re: Textový LCD displej
PříspěvekZaslal v: so 18. prosinec 2010, 11:55 
Nováček
Nováček

S mikročipi němám takové zkušenosti (nemám doma programátor, jinak jsem s nimi už pracoval, atmel, pic, motorola) a přišlo mi to jako celkem dobré řešení. Je nějaké stejně snadné a funkční řešení?

Locki: jak ty jsi postoupil s ftdičkem na tom serveru? Já teď jsem ve stavu kdy mi běhá komunikace s čipem přes c-čko, ale zatím nevím jak to přemluvit, aby to udělalo driver mezi knihovnou ftdi a lcd4linux. Bitbang mód mi taky běhá.

EDIT: Tak už mám program k vypisování na display přes knihovnu libusb, zatím to je ve fázi, že mám proměnou do které mohu zapisovat data a na display to směruji pomocí souřadnic počátečního písmene. Stále ale tápu jak to napojit na to LCD4LINUX. Kdyby měl někdo nápad byl bych za každou radu vděčnej.

PříspěvekZaslal v: st 20. duben 2011, 14:09 
Černá karta
Černá karta

znate nekdo toto? http://lcdsmartie.sourceforge.net/

nejak se mi nepodarilo vycist na jake rozhrani.. nenajde se nekdo kdo by to dokazal dle webu dat dohromady?

PříspěvekZaslal v: čt 21. duben 2011, 14:20 
Nováček
Nováček

Tenhle program normálně používám a funguje perfektně s mým 4x20 displejem připojeným na usb s pic18f2550 (podporuje i lpt a seriovy port)

PříspěvekZaslal v: po 7. listopad 2011, 13:48 
Nováček
Nováček
Obrázek uživatele

Používal jsem na LPT portu, fungovalo bez problémů, teď se mi to nějak válí v šuplíku a úspěšně se na to práší :-(

Moje pecko: ASUS P4P800-E Deluxe, P4 2,4GHz ,2x256MB PC2700 Samsung,MSI GeForce4 Ti4200 128DDR,40GB Maxtor 6L040J2,80 GB Samsung,20GB Seagate,DVD Teac,CD-RW Teac 524E,CD-R Acer 40x,LG 4120B,Microcom DeskPorte 56,Big Blue Tower by Iwi,FORTRON FSP350-60PN (PF),SAMSUNG SyncMaster 755DFX, Logitech WingMan Rumblepad, connected over Ovislink-WL5450AP 512k unlimited

PříspěvekZaslal v: ne 4. březen 2012, 21:30 
Nováček
Nováček

Tak napíšu jak jsem postoupil, driver už je skoro hotovej, je to program v cčku kterej načítá znaky z textaku, kterej si určíte a vypisuje to na displ ve 4bitovém režimu. Je to psaný pod linuxem a už to i maluje, grafování tam sice není, ale můžete si vypisouvat lautr všechno co chcete a nebo si dokážete z systému vyčíst...
P.S.: využívám to ftdi-čko

Odpovědět na téma  [ 625 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní