pulzující osvětlení

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
koza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. bře 2005
Bydliště: Prahaaaaaaa

pulzující osvětlení

Příspěvek od koza »

Zdravíčko..

Mám na Vás dotaz přátelé. Potřeboval bych nějaké udělátko, které by automaticky ztmivalo a rozsvecovalo(rozuměj -> plynulý přechod od max. po min. svit...) tento(http://www.gme.cz/cz/led-lista-30x-auto ... 0-168.html) pasek led diod. Nějak jsem nikde nic nevygooglil... budu rád za každou radu..!

díky :roll:
veteran13
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2010
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: pulzující osvětlení

Příspěvek od veteran13 »

tipuju že nic takového vyrobit nepůjde, musel bys z toho pásku vyvést kontky od každé diody ven a tam je napojit do nějakého chipu
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
koza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. bře 2005
Bydliště: Prahaaaaaaa

Re: pulzující osvětlení

Příspěvek od koza »

no ja to chtel regulovat jako celek.. ne kazdou diodu zvlast.. doufal jsem ze existuje neco jako automaticky reostat co by sam zvysoval a snizoval napeti..tim by to teoreticky mohlo jit ne? pripadne nejaky lehky zapojeni s nejakym broukem..
veteran13
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2010
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: pulzující osvětlení

Příspěvek od veteran13 »

tyhle pásky bývají zapojené po 3 paralerně a pak jsou dávany za sebe do série. Imho to prostě nemůže jedna po druhé pulzovat bez toho, aby byla každá napojena zvlášť. Ale vyučený elektrikář nejsem, takže počkej až ti napíše někdo zkušený.
// já vůl :D ... omlouvám se špatně jsem tě pochopil
Naposledy upravil(a) veteran13 dne stř 15. čer 2011, 13:32, celkem upraveno 1 x.
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: pulzující osvětlení

Příspěvek od Trinom »

Přečti si ještě jednou, co píše. Chce to regulovat jako celek, tzn., že všechny ledky budou svítit stejnou intenzitou.
V tom není vůbec problém, protože ta řídící elektronika by měla stát do 50 Kč. Opět nabídnu své řešení ála Canon na vrabce, tzn. malej mikrokontrolér stylu Atmel ATtiny26. Je to malý, levný a pro tvoje účely zcela dostačující.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
koza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. bře 2005
Bydliště: Prahaaaaaaa

Re: pulzující osvětlení

Příspěvek od koza »

Super děkuji za odpoved..

tak tedy uz vim ze to pujde... ale vazne nemam tuseni jak to zapojit...
pochopil jsem ze mluvis nejspis o tomhle http://www.gme.cz/cz/attiny26l-8si-gt-a ... 8-091.html procesoru. k tomu budu potrebovat odpovidajici patici, nebo to pujde pripajet primo na kontakty? a na který? :oops:
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: pulzující osvětlení

Příspěvek od Trinom »

Spíš o tomto - http://www.gme.cz/cz/attiny26l-8su-p958-100.html. Možná pro tvoje účely bude lepší ještě o něco menší ATtiny85. Ta má velký pouzdro, který se snadno dává do patice. Ta 26ka je SMD a musí se letovat přímo na desku a hlavně je potřeba to letovat mikropájkou. Rozhodně ne trafopájkou.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
koza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. bře 2005
Bydliště: Prahaaaaaaa

Re: pulzující osvětlení

Příspěvek od koza »

Tak rekneme ze budu vychazet z toho ze ATTINY85-20PU je pro muj ucel lepsi(plynule zhasinani a rozsveceni led diod). Co jsem tak koukal na datsheet tak to je na 5,5V, ale ty diody jsou na 12V neni v tom problem..? A nejak jsem tam nikde nevycetl jak to zapojit...
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: pulzující osvětlení

Příspěvek od Trinom »

šváb potřebuje stabilizátor na 5V (třeba 7805) a na spínání diod potřebuješ tranzistor (třeba IRF3205, ten toho vydrží dost).
Ono se to blbě vysvětluje, když jsi s tím nikdy nedělal a ani nemáš potuchy, jak to zapojit a naprogramovat.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
srna
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2004
Bydliště: Praha

Re: pulzující osvětlení

Příspěvek od srna »

presun k nam :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
koza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. bře 2005
Bydliště: Prahaaaaaaa

Re: pulzující osvětlení

Příspěvek od koza »

a to mam maturitu z elektrotechniky haha...

no v pripadne, ze by jsi byl tak hodny a dal by jsi si tu praci s nakreslenim nejakyho jednoduchyho schematu a seznamu soucastek, tak bych to setrojit dokazal... ale jsem uz silne mimo obor tak proste nemam tuseni..

jako nejradsi bych koupil uz primo nejake udelatko ale na webu gme jsem nic nenasel a v obchode mi nebyl nikdo schopnej poradit...

///edit

tak jsem nasel tohle video a rekl bych ze to je i to co potrebuju http://www.youtube.com/watch?v=WINfcDgQ ... re=related ted je jenom otazka jestli to pujde pripojit na tech 12V..
termit256
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2005

Re: pulzující osvětlení

Příspěvek od termit256 »

A ses vubec schopnej si pro ten mikrokontroler napsat software?
Jak sleduju tvou uroven znalosti v el, mam jiste pochyby.
koza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. bře 2005
Bydliště: Prahaaaaaaa

Re: pulzující osvětlení

Příspěvek od koza »

Nejsem, nemel jsem predstavu ze to bude tak slozity, nicmene uz jse vse vyreseno.. tak díky.. :wink:
Lovec.
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2005
Bydliště: Praha

Re: pulzující osvětlení

Příspěvek od Lovec. »

a jak jsi to vyresil? 8-)
CPU: Intel Core i7-920 3,85ghz MB: Gigabyte GA-EX58-UD5 - Intel X58 GPU: Sapphire HD 5970 OC 2GB RAM: CORSAIR 16GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Vengeance ZDROJ: Corsair Professional Series HX750 750W SSD: Crucial m550 256gb HDD: WD Caviar Black - 500GB , WD Caviar Blue KS - 500GB CHLADIČ CPU: Vodník OS: Windows 7 Pro 64bit CASE: Thermaltake Armor Revo LCD MONITOR: LG D2770P-PN 27"
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“