ups a baterka z auta

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
IceMan5
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. dub 2009
Bydliště: Kousek od ostravy
Kontaktovat uživatele:

Re: ups a baterka z auta

Příspěvek od IceMan5 »

Nejde mi o nabijeni autobaterky pres ups.Baterka by se nabijela normalni nabijeckou.Jde mi oto jestli ups vydrzi pripojeni te autobaterky a asi jak dlouho by jela v zatezi
CPU:Intel Pentium G4560,MB: MSI Z170A GAMING M3, RAM:2X8GB Kingston hyper x @ 2800mhz,SSD:SSD Samsung M.2 512gb 3000/1800,GPU:NVIDIA GTX770 4gb , PSU:Fortron aurum 700,CASE:Akasa venom toxic,1x240mm rad,1x420mm rad,pumpa eheim,grafika a cpu na vode
srna
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2004
Bydliště: Praha

Re: ups a baterka z auta

Příspěvek od srna »

ohledne toho zda vydrzi pripojeni toho tu je dost. jak dlouho vydrzi? porovnej kapacitu (v Ah) puvodnich akumulatoru s kapacitou autobaterie

tedy napriklad: origo aku ma 10 Ah, a autobaterie 44Ah, UPS by teoreticky mela bezet 4.4x dele nez na origo aku....
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
LDK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. srp 2005
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: ups a baterka z auta

Příspěvek od LDK »

UPSka to přežije. Ona vidí 12V na kontaktech baterie a je jí jedno, jestli jsou z autobaterky nebo z atomové elektrárny. Tohle jsem zbastlil při jednom dlouhodobějším výpadku http://i53.tinypic.com/s5hksh.jpg. Z baterie to bralo okolo 2A po dobu asi dvou hodin - jel na tom akorát ADSL router a notebook. Když jela jenom UPSka bez zátěže, tak brala 1A (CyberFort500). Při zapnutí desktopu to bralo myslím přes deset, CRT monitor to nezapnulo. Ale to mohlo být tou baterkou, protože už nebyla nejmladší. UPSka i ukazovala nějaký stav nabití baterie, ale nevím, jak přesné to bylo. Po skončení výpadku sem tu baterku nechal i pár hodin nabít, vše bez problémů. Každopádně při dlouhodobějším použití bych doporučoval gelovou baterii a zbastlený nějaký systém chlazení UPSky...
petr_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ups a baterka z auta

Příspěvek od petr_ »

Autobaterie ale ani není na takový provoz stavěná, lepší by bylo použít nějaký trakční akumulátor. Dobrá by byla např. varta hobby.
NTB: 13" MacBook Air mid. 2013, Haswell i7-4650U, 8GB LPDDR3, 256GB SSD
PC: Xeon 5550, 6GB DDR3, geforce 8800GTS 640MB
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ups a baterka z auta

Příspěvek od Trinom »

Ještě mě napadaj gelový baterky Optima, jen si z hlavy nepamatuju, která barva je na co vhodná.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“