ATmega8 - dostupnost

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

ATmega8 - dostupnost

Příspěvek od Trinom »

Volně navazuju na dávno už zapadlou diskuzi o (ne)dostupnosti nejlevnějšího mikrokontroléru z rodiny Atmel ATmega.
Obrázek
Loni v létě byl nadlidskej úkol ho sehnat, takže jsme se přeorientovali na ATtiny26L a podobné srandy, které nám ale taky zdražily na nekřesťanský peníze (něco přes 50 Kč za kus).
O to větší radost mám, že GME opět snížilo cenu u ATmegy8 v SMD provedení (která toho umí asi tak milionkrát víc) na příjemných 33,80 Kč za kus. Ostatní ceny se zatím nehejbou, tak uvidíme, jak to bude pokračovat. Za sebe jsem si nasyslil deset do zásoby.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
petr_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ATmega8 - dostupnost

Příspěvek od petr_ »

Doporučuji se podívat na nové procesory od STM - už ARMy začínají na cca 40 kč....atmel avr je už u mě minulostí. Případně NXP už od 30,- .
NTB: 13" MacBook Air mid. 2013, Haswell i7-4650U, 8GB LPDDR3, 256GB SSD
PC: Xeon 5550, 6GB DDR3, geforce 8800GTS 640MB
M4r1hu4n3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2006

Re: ATmega8 - dostupnost

Příspěvek od M4r1hu4n3 »

Ale v čem STM arm programovat? Je od nich něco použitelného a free?
"Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti." Jan Amos Komenský
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: ATmega8 - dostupnost

Příspěvek od OndraSter »

Wiggler přinejhorším... ale kdo má dneska paralelní port... FTDI? :roll:

ARM JTAG není nejlevnější. Já si před týdnem koupil AVR Dragona. Funkční JTAG (ačkoliv jsem narazil na několik bugů, které jsou, obávám se, problémem AS4/AS5 a nikoli samotného Dragona). Debug je super věc. Tzn "hloupě" flashovat čipy už nikoli, dá to zbytečně moc práce.
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
petr_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ATmega8 - dostupnost

Příspěvek od petr_ »

Ty STčka programuju skrs STM32L discovery (jinak, supr věc za 3 stovky). Na vše ostatní mám vlastní adaptér s FT2232.
Co se SW týče, třeba GCC a Eslipse....výhodou je, že jakmile se s tím člověk zžije, naprogramuje v tom snad úplně vše (a pronikne trochu hlouběji do fungování věcí).
Pro ten kit je optimální asi IAR, je tam integrace i pro debug.
NTB: 13" MacBook Air mid. 2013, Haswell i7-4650U, 8GB LPDDR3, 256GB SSD
PC: Xeon 5550, 6GB DDR3, geforce 8800GTS 640MB
M4r1hu4n3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2006

Re: ATmega8 - dostupnost

Příspěvek od M4r1hu4n3 »

Taky plánuju dragona, chtěl jsem se na AVR vykašlat al už v tom mám moc zainvestováno...
"Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti." Jan Amos Komenský
Ollie
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2007
Bydliště: Rožnov p.R., Loukov
Kontaktovat uživatele:

Re: ATmega8 - dostupnost

Příspěvek od Ollie »

Taky mě ta sleva potěšila, protože Mega8 je můj oblíbený jednočip.
Ale na něco většího už použiju rozhodně STM32.
Kdo ještě nezaregistroval nový STM32F4 Discovery kit, tak mrkejte jaký je to nášup :-) Za 300,- není co řešit, mimochodem jen samotný brouk se v kusovce prodává dráž. Není divu že je ten kit u Farnella momentálně vyprodaný. Akorát oproti původnímu VL Discovery nejde snadno strčit do nepájivýho pole, to je jediná nevýhoda.
Obrázek
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ATmega8 - dostupnost

Příspěvek od Trinom »

Tak na větší věci jsou určitě lepší šváby, jak ATmega8, ale na takový ty malý kraviny je to zlatý. Ani ATtiny se nevylatí.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“