Flashnutí AVR

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
dohnalik
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2009
Bydliště: Brno

Flashnutí AVR

Příspěvek od dohnalik »

Zdravím, mám problém. Když jsem do své Atmegy 328P nahrával program přes ISP, nevšiml jsem si, že mám jako procesor zvolený Atmega 8. No nahrál jsem to a teď procesor odmítá komunikovat, nejde vymazat, přepsat pojistky...nic, programátor ho nemůže nalézt. Jde to ještě nějak zachránit? Nebo už je po MCU? SW používám ProgISP. Díky


// OndraSter - přesunuto z programování a webu
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Flashnutí AVR

Příspěvek od OndraSter »

Jakým programem jsi to nahrával? Obvykle nesahají na FUSEs a není důvod, aby to přestalo fungovat ?!
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
dohnalik
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2009
Bydliště: Brno

Re: Flashnutí AVR

Příspěvek od dohnalik »

ProgISP, píšu to výše. A sáhl na fuses.
Ollie
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2007
Bydliště: Rožnov p.R., Loukov
Kontaktovat uživatele:

Re: Flashnutí AVR

Příspěvek od Ollie »

Mělo by to jít poléčit paralelním HV programováním... http://www.radiolocman.com/shem/schemat ... l?di=65084
Obrázek
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Flashnutí AVR

Příspěvek od OndraSter »

Pardon, přehlédl jsem to.

Ano, zde jedině HVPP. Ten však potřebuje nějakou elektroniku kolem (viz Ollie).

Já mám doma případně Dragona, který je schopný HVPP, kdyby se ti nechtělo stavět programátor.
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
dohnalik
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2009
Bydliště: Brno

Re: Flashnutí AVR

Příspěvek od dohnalik »

OK, tak díky. No stavět se mi to moc nechce, příště si dám pozor. Obětuju pár kaček za novej procesor :)
Ollie
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2007
Bydliště: Rožnov p.R., Loukov
Kontaktovat uživatele:

Re: Flashnutí AVR

Příspěvek od Ollie »

jj, pokud je možnost dostat se k Dragonu, je to optimální.
Ale i bez něho to neni žádná hrůza, mega8 kterou má v šuplíku každý, zdroj 12V, nepájivý pole a hromada drátů...
Dá se to obejít i bez mega8, stačí bezzákmitový tlačítko na WR, a pak vždy nadrátovat správnou kombinaci, cvaknout WR, nadrátovat, WR, nadrátovat, WR, a tak opakovat až do zbláznění :-D
// jak říkám, nemusíš stavět DPS, stačí prodrátovat jenom to co potřebuješ v poli...
Obrázek
dohnalik
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2009
Bydliště: Brno

Re: Flashnutí AVR

Příspěvek od dohnalik »

Okay, díky za rady :) Atmegu 8 už jsem vzal z ebay za 30Kč, tak to zkusím.
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Flashnutí AVR

Příspěvek od Trinom »

A to se jako vyplatí, když ji Choboti maj za 33 Kč?
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
dohnalik
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2009
Bydliště: Brno

Re: Flashnutí AVR

Příspěvek od dohnalik »

1. neznám choboty, 2. 30Kč i s poštou.
//V GME, GES ani podobných shopech v žádném případně nenakupuju, jen to tam překypuje čínskými pajcy a hnusem. U digitální techniky to tak nevadí, ale když vám střílí koncáky, šumí a kmitají operáky, tak je to opravdu luxus. Navíc je tam předražené jako svině.


//Trinom: Choboti jsou GME. S kvalitou součástek nemám jedinej problém. Asi jsi moc vymlšenej...

// věz, že nejsem, vím co říkám :)
termit256
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2005

Re: Flashnutí AVR

Příspěvek od termit256 »

Na ebay bude "kvalita" stejna jako v gme, jen setris za postovne.
Pokud chces jakous takous zaruku za kvalitu soucastek, ber napr. od farnelu.
V gme jsem meli problem i s napr. displeji apod. (odchazely), tedy nejen analog.

Postovne je stejne, zbozi do druheho dne, nesrovnatelny vyber soucastek a neprodavaji cinske pajcy (vetsinou).
srna
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2004
Bydliště: Praha

Re: Flashnutí AVR

Příspěvek od srna »

choboti opravdu prodavaj pajcy. obcas to i daj najevo....

onehda jsem shanel do auta jakysi tranzistor (MJxxxx), byla to nahrada a byly mi nabidnuty dva... rozdil v cene byl trojnasobnej. vzal jsem drazsi a uz se par let v aute vrti, a jde pres nej cca 15A (ventilator kabiny)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Flashnutí AVR

Příspěvek od OndraSter »

Farnell je nechutně předražený..

Mouser + mausel.eu (100Kč poštovné pro <150€ objednávky/možnost vyzvednout kousek za Prahou zadarmo) je lepší kombinace.
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
termit256
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2005

Re: Flashnutí AVR

Příspěvek od termit256 »

Souhlas, mouser nebo RS maji mnohem lepsi ceny, ale taky o hodne delsi dodaci lhuty. Pokud to u farnelu objednam dnes do 17:00 zitra to mam na stole a to mi mnohdy za tech par kacek navic stoji.
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Flashnutí AVR

Příspěvek od Trinom »

Co ti můžu říct ze zkušeností z firmy, kde děláme zakázkovou výrobu elektroniky, tak Farnell, TME, GES, GME, SOS, ... všecko je to jednaké. To s kopiema je možný, každopádně ale zatím žádné problémy nenastaly. Je ovšem otázka, jestli ty kopie nesou stejnej název, nebo jen podobnej.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Flashnutí AVR

Příspěvek od OndraSter »

Na GME jsem kupoval asi tři atmegy (malé, ala 8 a 32) a pak jednu větší (128a -- předražené!) a všechny vypadaly OK. Ostatní IC byly z farnellu.


Btw, na Mouseru jsem našel dva výborné mikrokontroléry (poměr cena/výkon):
ATXmega256a3u, $4.96/1ks (!!! před týdnem byla za $5.10) - USB, 7x UART (umí i SPI mód), 3x SPI, 2x TWI, 256kB flash, 16kB RAM, DMA, 7x 16bit čítač, 32MHz via interní RC oscilátor (+ DFLL, takže není potřeba externí xtal), 2x8 kanálový 12bit 2MSPS ADC a 1x2kanálový 12bit DAC a tuna dalších periferií; AVR8 jádro s pár instrukcema navíc!
LPC1769 - ARM Cortex M3, 512kB flash, 64kB RAM, ethernet, USB device/host/OTG, spousta periferií, 120MHz, $10.07

A pak hlavně levné LPC111x řady začínající už na nějakých $1.5.


Jinak na tu ATxmegu dělám breakout board pro nepájivé pole, desky budu objednávat po maturitách. Kdo má zájem tak PM, budu mít 10ks desek (+ součástek objednám podle zájmu).
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
Ollie
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2007
Bydliště: Rožnov p.R., Loukov
Kontaktovat uživatele:

Re: Flashnutí AVR

Příspěvek od Ollie »

OndraSter: u té Xmegy je to množství periferií parádní, no ale hlavně si nejdříve přečti errata, nový Atmely jsou zabugovaný...
Obrázek
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Flashnutí AVR

Příspěvek od OndraSter »

Vím vím, errata mám pročtené. U té 256a3u obsahuje errata pouze jeden bug - a nevím, jestli opravili všechny z předchozích revizí z čipů bez USB a jenom to zapomněli překopírovat, anebo je opravdu opravili - jedná se přecijenom o jiný čip a má novější revizi (začíná na G, kdežto nonUSB verze končí na E).

Plus errata, že AS6 a AVR Dragon se nespojí na PDI & JTAG xmegách přes PDI, jenom přes JTAG. Proto můj breakout obsahuje jak PDI, tak JTAG.
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“