"MagSafe style" konektor

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
Hyby
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. pro 2007

"MagSafe style" konektor

Příspěvek od Hyby »

Zdravím místní chytré hlavy. Měl bych dotaz týkající se MagSafe konektoru, který používá Apple na svých MacBook počítačích. Tak nějak laicky jsem pochopil, že má 5 pinů, okolo nich nějaký ten prostor a pak onen magnet, kterým se přichytí k protikusu na MacBooku. Jde mi jen o to, jak je docíleno toho (jestli to někdo ví), aby proud, který konektorem prochází, "tekl" jen a pouze těmi piny a ne i tou magnetickou částí - já tedy materiál, který by měl mg vlastnosti a nevedl el. proud neznám. Je mi jasné, že to bude nějak odizolováno, ale tuší někdo jakým způsobem?

Zároveň se v tomto topicu nebráním návrhům, jak by měl vypadat/dal se vyrobit konektor, který by mi připojil např. Li-Pol akumulátor ke kabeláži právě oním způsobem, tedy jednoduše přichytit magnetem, aby šel opět lehce rozpojit. Je to jen takový nápad, když mi někdo řekne, že je to neproveditelný/moc náročný/prostě blbost ...tak to přijmu ;-)

Díky moc, Hyby
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: "MagSafe style" konektor

Příspěvek od keistown »

http://37prime.com/magsafe_pushed_pin.jpg

Plastem mezi konektorama a magnetem.
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“