ARDUINO - bastli nekdo?

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
dohnalik
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2009
Bydliště: Brno

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od dohnalik »

To jo, ale k tomu armu nemáš vlastní kompletní IDE založený na VS zadarmo, hromadu příkladů, aplikace atd... na ARM dostaneš tak možná ovladače a jediný použitelný free IDE je coide, který je teda pro mě osobně i mnohem lepší než cokoli placenýho. Samozřejmě za ty prachy jsou stmka mnohem lepší a avr32 by se vůbec nevyplatily...avašak jeden AVR32 mi tu vedle ruky asynchroně přenáší data přes USB a cpe je do DAC, protože zkrátka atmel k tomu měl veškeré knihovny a příklady a vývoj byl mnohonásobně jednodušší, než pro ARM. AVR je architektura přímo uzpůsobená pro C, to 8051 není.
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od Trinom »

A Eclipse je co? Narážel jsem konkrétně na STčka.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
dohnalik
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2009
Bydliště: Brno

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od dohnalik »

Na eclipse jsou všechny ty studia založený...a pro mě osobně je eclipse zkrátka mnohem horší než visual studio skoro ve všech ohledech. Je to jeden jedinnej produkt MS, kterej musím uznat, že se jim povedl. Ještě parádní jsou freescale, ty mají taky relativně slušnou podporu (rozhodně lepší než st) a vlastní IDE za dobrou cenu.
detik
Nováček
Nováček
Registrován: 11. led 2005

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od detik »

Ahoj, je tu ještě někdo kdo řeší Arduino?
ÿthren
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. pro 2011

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od ÿthren »

no já si s arduinem docela hrál. Udělal jsem řízení pro udírnu/vařič s dotykovým displejem, hlídáním teploty a časováním.

arduino je fajn v tom, že je to jednoduché, je na to spousta knihoven a modulků, návodů na internetu je hromada, není to moc složité, naučit se s tím jde celkem rychle a člověk toho nemusí moc řešit, celé dny řešit proč mu tam ten program nejde naprogramovat a shánět spoustu věcí po všech čertech. na jiné věci prostě zásadné chybí návody pro začátečníky.
Většin knihoven a tak je dělaná jako c++ objekty, takže se s tím pracuje snadno.
Já teda vidím jako výhodu to, že to člověka dost odstiňuje od HW (ikdyž možnost si šahat na různé registry tam je) prostě rychlý vývoj
na jednodušší věci je to fajn.

používat dneska 8051 je už jenom hodně pro fajnšmekry, co mají opravdu zájem, jelikož bušit v asembleru je peklo a vývoj je prostě krutě pomalý

souhlasím s tím, že to jejich IDE je celkem na pikaču ale dá se to zvládnout. Jde dokonce napíchnout arduino do atmel studia, když si chce člověk užít trochu luxusu

navíc člověk není limitován jenom unem, jdou tam programovat i různé malé STMka, nebo ATTINY
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od -Vladimir- »

a pro ty co rádi zkoušejí především virtuálně - http://circuits.io
ignorelist: Stratos (již trvale)
detik
Nováček
Nováček
Registrován: 11. led 2005

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od detik »

Já Arduinu docela propad. :-) Cetky za pár korun na "aliexpress" jako WiFi modul a hrátky s Blynkem jsou naprosto úžasný... Jak tu píšete je to úplně jednoduchý, teda aspoň základní věci a případně pomoc v tutoriálu. Postavil jsem termostat pro spínánání čerpadla kamen s výměníkem a ukazuje na displeji teplotu a pípákem upozorní na překročení maximální hodnoty. Zároveň když není topná sezona každých 7 dní protočí na 5 minut čerpadlo proti přilehnutí. Znáte nějaké dobré stránky? Mně se docela líbí forum arduino.sk
eLzyx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 30. črc 2005
Bydliště: Bílina / Teplice

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od eLzyx »

ÿthren píše: používat dneska 8051 je už jenom hodně pro fajnšmekry, co mají opravdu zájem, jelikož bušit v asembleru je peklo a vývoj je prostě krutě pomalý
8051 není špatná, ale já ji navždy zavrhl "díky" průmyslovce, kde jsme měli připitomělého učitele, Mikuláše Marťáka alias SkuTr :lol:

Arduino jsem si objednal, doufám, že se mi povede zbastlit "jednoduchou" věc. Spínátko garážového topení přes wifi, s vlastním webserverem (on/off, časovač na on/off, teplota místnosti, teplota venku, teplota na topení a teoreticky by se hodil i hladinoměr na naftu - resp. indikace stavu "kup naftu, je tam málo").
Ryzen R5 3600, Asus ROG Strix X570-F, 32GB DDR4@3600MHZ, Crucial M550 256GB, 300GB VelociRaptor, RX580, Asus Xonar DX, SilverStone Raven II
Dell 5491 6C/12T Core i7-8850H, MX130 ve 14"/1,5kg; veterán: OQO 01+
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“