ARDUINO - bastli nekdo?

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
matejicek
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. pro 2006
Bydliště: Tabor/JH

ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od matejicek »

Bastli tu nekdo na teto vyvojove open source platforme? Mam par desek a modulu a mam v hlave par projektu.... Rad bych nasel konzultanta zapaleneho pro vec
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od Trinom »

Většina lidí, co znám, tak arduino nepoužívá, protože je předražený. Obvykle programujou přímo v C pro mikrokontroléry. V mém okolí je to zejména AVR studio pro Atmely. Mně osobně nejvíc sedí CodeVision AVR, protože aspoň trošku napovídá při psaní kódu.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
matejicek
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. pro 2006
Bydliště: Tabor/JH

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od matejicek »

1000 za desku zase neni takova raketa
j_stanek
Nováček
Nováček
Registrován: 01. bře 2010
Bydliště: Písek / Plzeň

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od j_stanek »

Já arduina používám, mám jich hned několik, a když se člověk spokojí s nějakým tím čínským klonem, tak ani ta cena není tak zlá (cca 250 i s postou).
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od Trinom »

Čínský klony budiž, ale platit 4x tolik za originál může jen cvok.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od webwalker »

Heh, já dělám v NET Gadgeteer a to je teprv láce. Na druhou stranu více zábavy jsem jaktěživ nezažil, kam se hrabou daleko dražší PC hry :-D
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
dohnalik
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2009
Bydliště: Brno

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od dohnalik »

Kupte si tohle: http://it.mouser.com/ProductDetail/STMi ... Y96ibNeQ==
Za 12 € + 100 Kč pošta a DPH. 168 MHz ARM s 1MB flash a už ani nevím kolik RAM, desítky periferií, integrovaný DSP, integrovaná FPU... Arduino jsem šlahl do koše, to jejich Java IDE je nepoužitelný, chvilku jsem to programoval přímo v C a pak rozebral. Malý 8bity programuju v Atmel Studio, to je jediný IDE, který mi 100% vyhovuje, jelikož je založeno na VS. 8bitový PICy jsou mrtvý, předražený kusy šrotu. Ještě jsou dobrý MSP430 od TI, TI dokonce dělá i nějaký kity co jsou plně kompatibilní s arduinem.
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od Trinom »

Souhlas, STMka jsou fajn, jedno z nich (F3) mi leží na poličce. Jen si na něj furt nemůžu udělat čas.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
j_stanek
Nováček
Nováček
Registrován: 01. bře 2010
Bydliště: Písek / Plzeň

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od j_stanek »

No jak to vidím já, tak se tady zatím řeší jenom kdo používá jakou platformu. Možná by měl atari nahodit nějakou tu svou myšlenku na projekt, ať se někam posuneme. :wink:
trodas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2004
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od trodas »

To by zajímalo i mně, k čemu se to vlastně dá využít... :oops:
"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
"I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts..." - Hemingway
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od webwalker »

@trodas: K čemu se to dá využít?
Právě jsem otevřel nové vlákno. Kdo má zájem tam přispívat je vítán!
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... 08a8c3ad62
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
M4r1hu4n3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2006

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od M4r1hu4n3 »

To tu vážně nikdo nepoužívá 8051? Aneb proč se babrat s AVR natož s Arduinem.
"Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti." Jan Amos Komenský
dohnalik
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2009
Bydliště: Brno

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od dohnalik »

8051? meh
arduino je nic moc, to je pravda, ale AVR jsou za tu cenu dobré mcu. PIC nechávají daleko za sebou, 8051 je strašně zastaralá architekura, i když pravda že výrobci dost vyladěná a stále se dělá a ladí...nicméně nevím však jak je to s podporou, C kompilátorama, knihovnama...
M4r1hu4n3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2006

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od M4r1hu4n3 »

8051 bych považoval za standardní záležitost, něco jako UART. Zastaralá? To je kvůli tomu špatná?

IMHO AVR není dobré MCU za tu cenu.
"Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti." Jan Amos Komenský
dohnalik
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2009
Bydliště: Brno

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od dohnalik »

Když myslíš.
termit256
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2005

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od termit256 »

51 ma naprosto pohodovy assembler, stoji par kacek, vsude se vali hromady kodu, pro zacatecniky je dostupna literatura a pro spoustu aplikaci typu rizeni procesu vykon 20MIPS s prehledem staci.
Osobne nemam zadny problem je pouzit.
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od Trinom »

Jestli to nebude třeba tím, že na assembler ti dneska každej hodí bobek.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
M4r1hu4n3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2006

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od M4r1hu4n3 »

Tak assembler není přeci nutné použít, jde využívat kombinace stejně jako u většiny normálních překladačů. A ten výkon opravdu na většinu věcí s přehledem stačí. Nebo vážně myslíte že na většinu projektů je potřeba ARM? AVR samo o sobě nic moc, navíc sprzněné Arduinem může mít problém s dechem, to uznávám.
"Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti." Jan Amos Komenský
termit256
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2005

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od termit256 »

Assembler nemusis pouzivat, myslel jsem to spis tak, ze pokud nekdy v assembleru z nejakeho duvodu pisu, volim prave 51. Psat neco v asm treba pro PIC je vyslovene utrpeni.
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ARDUINO - bastli nekdo?

Příspěvek od Trinom »

AVR na všechny základní věci bohatě stačí. Otázkou ale je, jestli se vyplatí, protože vyšší řady stojí stejně, jako ARMy a ty toho uměj daleko víc. Když můžeš sehnat obstojnej 32bitovej procesor (případně kit) za cenu 256kB 8bitovýho AVR, tak už to stojí za zamyšlení.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“