Nový HW do staré skříně

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
Humr98
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. říj 2013
Bydliště: Přerov

Nový HW do staré skříně

Příspěvek od Humr98 »

Zdravím , chtěl bych se zeptat , zda-li by nebyl problém osadit do starší skříně (cca 10let) novější HW. Nedal bych tam nic náročného... Vlastně si jen slepuju něco na občasné hraní. Skříň ležela dlouho na půdě a mě jí přijde škoda. Je prostorná a už dříve v ní byly herní komponenty.. Mě se jedná jen o to , jestli by tam šly novější díly namontovat. zde jsou obrázky (omlouvám se za kvalitu a bordel v pozadí , po obědě jdu vysávat :D )


http://jpeg.cz/images/2014/01/18/abBin.jpg
http://jpeg.cz/images/2014/01/18/Gx6iR.jpg
http://jpeg.cz/images/2014/01/18/vqN9.jpg
http://jpeg.cz/images/2014/01/18/BXlv4.jpg
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Nový HW do staré skříně

Příspěvek od PKBO »

Jo, půjde to. Äni za těch 10 let se v rozměrech komponent nic nezměnilo, max si ověř že se bude vejít karta a výšku chladiče na CPU a kdyby jsi kupoval SSD tak s redukcí do 5,25" pozice.
reifik
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 11. črc 2004
Bydliště: Praha4

Re: Nový HW do staré skříně

Příspěvek od reifik »

No problém bych viděl v tom,že se dříve používali pozice, jen pro Fany 9x9,proti dnešním 12x12,které jsou podstatně tišší.
Tudíž starší skříň bude hlučnější,navíc větráčky v ní už asi budou na konci své životnosti
a to se nezmiňuji ani o nutnosti nového zdroje.
Dobrou,novou skříň,bez zdroje,pořídíš asi okolo 900.-ká
třeba nějakou od CoolerMaster
Humr98
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. říj 2013
Bydliště: Přerov

Re: Nový HW do staré skříně

Příspěvek od Humr98 »

To už mám zmáknuté. Zdroj jsem koupil na aukru http://aukro.cz/enermax-liberty-500w-i3 ... ?source=oo a pozice pro ventilátory tam asi budou. Byl tam 1 starý ( tuším 8cm) a kolem něj 4 větší díry. Na aukru si koupím 2x 12cm fany a pokud tam nebudou pasovat tak vezmu vrtačku a zajistím , že už tam vejdou :D

Teď jsem tu skříň pořádně vysprchoval. Jen doufám , že jsem ji tím nepoškodil. Vím že ve výrobě ty plechy do něčeho namáčejí.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Nový HW do staré skříně

Příspěvek od PKBO »

Určitě ne, znám jednoho člověka co sprchuje PC i s komponentama a prej ještě nic neodpálil... Nicméně bych do toho nešel :-D

Jestli budeš vrtat nové díry tak bych rovnou doporučil i vyřezat větší otvor na ty větráky, ta mřízka co tam je akorát způsobuje větší hluk takže tam chybět nebude...
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový HW do staré skříně

Příspěvek od Trinom »

A jak myslíš, že se asi čistí desky od tavidlovejch zbytků ve výrobě? Nejdřív jdou do lázně, která je očistí a pak se osprchujou, aby na nich nezůstaly zbytky tý lázně. Nebudeš tomu věřit, ale sprchujou se vodou. Obvykle teda destilkou, ale normální voda tomu taky nic neudělá. Nakonec se to vysuší proudem vzduchu.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Nový HW do staré skříně

Příspěvek od PKBO »

Tak u desky jsem to také několikrát dělal když byla KO, nebo se tak tvářila, ale třeba HDD, DVD a zdroj bych z toho vymontoval, prostě představa položit celé PC do vany se mě příliš nezamlouvá.
Humr98
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. říj 2013
Bydliště: Přerov

Re: Nový HW do staré skříně

Příspěvek od Humr98 »

takže když ji hodím do lavoru uplně celou i s výstupy a pak ji nechám uschnout tak bude normálně běhat ? :D Vždy jsem si myslel , že voda elektroniku zabíjí :D
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový HW do staré skříně

Příspěvek od Trinom »

Tak jasně, že máčet HDD není úplně nejchytřejší nápad, ale samotný desce (bez CMOS baterie) by oplach uškodit neměl. Sice nevidím jedinej rozumnej důvod, proč to dělat, ale budiž. Stlačenej vzduch by měl bohatě na očištění stačit.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Nový HW do staré skříně

Příspěvek od Dithius »

Ty desky se oplachujou bez naletovaných vstupů a výstupů ne ?

jako a jak člověk pozná, že je ta deska dobře vysušená ? to bych vůbec neryskoval a když už bych to měl umýt tak v alespoň v alkoholu co se sám vypaří.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Nový HW do staré skříně

Příspěvek od PKBO »

Na jistotu postavit na den/dva na topení, pak to přejet ještě fénem nebo dát na pár minut na 60 C do trouby ne.. :)
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový HW do staré skříně

Příspěvek od Trinom »

čistí se to všechno s vyjímkou součástek citlivých na vlhkost (např. potenciometrů).
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
termit256
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. led 2005

Re: Nový HW do staré skříně

Příspěvek od termit256 »

Finalni oplach se provadi vetsinou deionizovanou vodou, bezna voda se v procesu oplachovani taky pouziva, ale na konecny opach takove desky bych ji nevolil. Voda se odfoukne zarizenim zvanym vzduchove noze a susi se pri cca 90C po dobu v radu jednotek minut.

Osobne ale taky nevidim zadny duvod proc zminenou akci delat.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Nový HW do staré skříně

Příspěvek od PKBO »

Já takovej důvod měl, když mě desku pochcal pes, stejně jí to už nepomohlo :lol:


//Trinom: Promaz OT. Termit má první varování.
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“