ARDUINO - DFU

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
Sten
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 18. říj 2007
Bydliště: Žďár nad Sázavou

ARDUINO - DFU

Příspěvek od Sten »

Zdravím,

již nějakou dobu jsem si všiml, že arduino se odmítalo spojit s pc - jakmile jsem se spojil s počítačem arduino se ukazovalo, bylo připojené ale odmítalo komunikovat, vzhledem k tomu ze arduino pouzivam bez pripojeni k pc (lcd) tak jsem to neřešil, ale nyní jsem potřeboval připojit arduino k pc a tak jsem začal problém řešit, v pc problém není - náhradní arduino se spojí a vše šlape. Nahrát nový program samozrejmne take nejde - arduino neodpovida. Po googlovani jsem se dostal k tomu že nejspíš bude poškozený bootloader? nechápu jak se to mohlo stát, ale dejme tomu, jal jsem se tedy zachraňovat a postupně došel na http://arduino.cc/en/Hacking/DFUProgramming8U2 .. když už jsem to skoro vzdával, konečně jsem se dostal to dfu a tak mohl provést

sudo dfu-programmer at90usb82 erase

bohužel při snaze naflashovat tam novou verzi se nemohu hnout z místa

sudo dfu-programmer at90usb82 flash Arduino-COMBINED-dfu-usbserial-atmega16u2-Mega2560-Rev3.hex
Password:
Address error.
Something went wrong with creating the memory image.


někdo kdo se s tím již setkal a dokázal by poradit ? za jakoukoliv radu díky :)
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: ARDUINO - DFU

Příspěvek od oneb1t »

zkousel si jinej kabel nebo jiny usbcko? me se stava ze na nekterejch usbckach nechce pracovat serial
muzes zkusit jeste oficial arduino IDE v tom je burn bootloader a pres to by to mohlo jit

jinak pri cene 50kc za kus si s tim nema moc cenu lamat hlavu proste to zahod a kup z ciny dalsi :-)
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
M4r1hu4n3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2006

Re: ARDUINO - DFU

Příspěvek od M4r1hu4n3 »

Mám přes tebe cestu každý všední den a mám doma programátor...
I zkušenosti s výměnou čipu, na původním kusu jsem odpálil jeden vývod.
"Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti." Jan Amos Komenský
Sten
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 18. říj 2007
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: ARDUINO - DFU

Příspěvek od Sten »

no vidis burn bootloader mě nenapadlo, bohužel vzhledem k tomu že jsem to uvedl do dfu režimu tak se mi to neukazuje jako připojený, tudíž to nefunguje, nějakej nápad jak ho oživit ? :) jinak vzhledem k tomu že jde o mega 2560 tak to za 50 sehnat neumím :)

M4r1hu4n3: kdyby se nezadařilo tak co by jsi chtěl za oživení ? :)
M4r1hu4n3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. srp 2006

Re: ARDUINO - DFU

Příspěvek od M4r1hu4n3 »

A nemáš spíš poškozený bootloader v arduinu než v firmware v usb/uart převodníku?
"Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti." Jan Amos Komenský
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: ARDUINO - DFU

Příspěvek od oneb1t »

no on psal ze mu to arduino funguje bez spojeni s pc takze ma mozna poskozenej spis ten prevodnik (to lze lehce zjistit pripojenim jinyho prevodniku treba CP2102
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
Sten
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 18. říj 2007
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: ARDUINO - DFU

Příspěvek od Sten »

asi jsem se špatně vyjádřil - tak jsem to myslel, že nejspíš bude poškozený bootloader v arduinu, ale po zkratování pinů abych se dostal do dfu uz nevím jak to vrátit zpět, takže jsem nyní na mrtvém bodě :oops:
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“