Acer Aspire 1363wlm provoz bez baterie

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
lubos52
Nováček
Nováček
Registrován: 13. lis 2014

Acer Aspire 1363wlm provoz bez baterie

Příspěvek od lubos52 »

Symbol baterie bliká,notbuk se za 10s vypíná. Baterie je v křemíkovém nebi. Notbuk je vzhledem ceně baterie a stáří notbuku na vyhození.Vyndej baterii,rozloupni kryty. Jde to dost blbě. Přeštípni 3 silnější dráty,které vedou k akumulátorům. Odstraň tavnou pojistku,která leží přilepená ve folii na prvním aku. ( jde z tišťáku) Snímač teploty, ten na tenčích drátech jsem ponechal. Zacvakni kryty.
Zstrč baterii do notbuku, připoj zdroj 19V 4,7A . Symbol baterie trvale svítí. Dědeček notbuk startuje a na internetu nadělá ještě mnoho práce. Možná by také šlo místo rozloupnutí celé baterky opatrně proříznout 1cm za vícepolovým konektorem baterky otvor do plastu o velikosti 6 x 3 cm. Otvor by začínal asi 3 cm od kraje ( tam je pojistka) a končil 7 až 9 cm od kraje (tam jsou dráty) Pozor na dráty tepelného čidla netestoval jsem jeho odstranění.
Tak mnoho zdaru
Luboš
Po nějakém čase provozu jsem zjistil, že mam takt procesoru na polovině. (test cpuspeed nebo Everest) Je to i v Pravá Myš Tento počítač . Nejprve jsem si myslel,že mam problém "s železem " . Na internetu jsem se dočetl, že každý notbuk snižuje takt při slabé baterii. Trochu mi uniká proč je tomu tak i při provozu na síť. Řešení je velmi snadné. Ovládací panely Správa napájení změnit přenosný počítač na Doma - v kanceláři a odstranit všechny fajfky které spouští akce s baterií. Takt se vrací na max.
Operační system byl v tomto případě WXp3. V jiných windows jsem zatím neměl příležitost to otestovat.
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“