Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Pro přihlášení použijte protokol HTTPS, dosavadní HTTP již nemusí dobře fungovat, viz ZDE.

Právě je ne 22. červenec 2018, 00:51

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina (letní čas)

Odpovědět na téma  [ 5 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Taktovanie IPS monitoru z 60Hz na 90Hz (max) spíš 75Hz
PříspěvekZaslal v: čt 9. červenec 2015, 20:05 
Začátečník
Začátečník

Zdravím mám Aoc 2769Vm a chtěl bych ho nataktovat na 75Hz pár lidí mi tvrdilo že to je docela podstatný rozdíl.. a může při tolika Hz shořet ? či naopak těch 15 je skoro zanedbatelné.. ? Grafiku mám GTX 970 MSI můžete mi poradit jak na to ?

Předmět: Re: Taktovanie IPS monitoru z 60Hz na 90Hz (max) spíš 75Hz
PříspěvekZaslal v: čt 9. červenec 2015, 20:40 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Tady to naškrtej, musíš mít vypnuté DSR jinak to nepůjde.

Zaškrtni potlačení zatmívacích intervalů CVT a naklikej si Hz, až to bude moc, tak to poznáš... hlavně si dej pozor, aby jsi nepotvrdil špatně nastavenou frekvenci, je pak docela opruz donutit systém zapomenout...

PříspěvekZaslal v: pá 10. červenec 2015, 01:14 
Pokročilý
Pokročilý
Obrázek uživatele

PKBO napsal:
Tady to naškrtej, musíš mít vypnuté DSR jinak to nepůjde.
To určitě není pravda, ba naopak! Díky aktivnímu DSR OC monitoru funguje i při těhle simulovaných vyšších rozlišeních.

Jinak zmíněný monitor je fullHD, takže by bezpečně bez nějakých hacků pixel-clocku mohl zvládat tohle časování:
http://abload.de/img/75emleq.png

O tom jak točit monitory (na zafixování OC pro všechny rozlišení se hodí utilita CRU) se podívej do tohohle tématu:
viewtopic.php?f=76&t=194177

PříspěvekZaslal v: pá 10. červenec 2015, 01:29 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

V klasických driverech ti to nedovolí upravit se zapnutým DSR, alespoň poslední verze.

V CRU to nejspíš problém není, ovšem já mu poskytl návod k NV panelu a tam to takhle je.

Jinak já jsem se se svýma nedostal nad 71.

PříspěvekZaslal v: pá 10. červenec 2015, 01:43 
Pokročilý
Pokročilý
Obrázek uživatele

PKBO napsal:
V klasických driverech ti to nedovolí upravit se zapnutým DSR, alespoň poslední verze..
proto doporučuju to CRU.
Já to mam třeba takhle:
http://abload.de/img/beznzvu96pqq.jpg

Postup v rychlosti je tedy následující:
1. přes NV control panel si testuju OC jaký monitor zvládá.
2. po nalezení stabilního OC (bez duchů a frameskipů - nutno pořádně otestovat!) si hodnoty ofotím.
3. pomocí aplikace CRU vymažu v ovladači pro monitor všechna rozlišení kromě mého ručně nastaveného.
4. V nvidia control panelu ještě nastavím v sekci Přizpůsobení velikosti a pozice plochy - zýlošku změna měřítka A tam nastavím provádět změnu měřítka na GPU.
Díky tomu bude OC fungovat nejen v DSR, ale i naopak v nižších rozlišeních které jsem vymazal! Prostě v mém případě vždy a všude 80Hz. :wink:

EDIT: tohle nastavení 80Hz určitě nezkoušej. je k tomu potřeba ještě hackovat pixel-clock (aby bylo možné překročit 165MHz), doporučuji začít na těch 75Hz které se vejde do normy, jen s upravenými časy. viz předchozí screen.

Odpovědět na téma  [ 5 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina (letní čas)

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 3 anonymních