Project "Savage Build" by SKRiPT

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
SKRiPT
Nováček
Nováček
Registrován: 01. kvě 2016

Project "Savage Build" by SKRiPT

Příspěvek od SKRiPT »

Ahojte,
keďže som tu nový, mal by som sa najprv predstaviť. Som SKRiPT, mladý casemodder, ktorý už mal možnosť spolupracovať na projektoch so spoločnosťami ako je MSI, Thermaltake, ASUS a pod. V poslednom čase som dokončil niekoľko zostáv, ktoré sa preslávili na fórach alebo rôznych stránkach o moddingu. Fotogalérie môžete nájsť tu-> https://picsurge.com/skript
Tento raz by som sa aj tu chcel s vami podeliť o môj najnovší projekt- Projekt Savage Build

Obrázek
Po tom, čo som dokončil zostavu sponzorovanú od MSI, chcel som trochu ujsť od bielo-čiernej kombinácie, tak som sa tento raz rozhodol ísť do červeno-čiernej kombinácie, alebo lepšie povedané ROG spektra. Tu zaúčinkovala spoločnosť ASUS ROG CZ, ktorá mi s radosťou ponúkla ich Maximus VII Ranger dosku pre 1150 socket. Čiastočne prispel aj Kingston s menšími reklamnými predmetmi ako je HyperX FURY Pro XL podložka pod myš, atď. Spoločnosť Tichépc.sk sa daného projektu zúčastní taktiež a poskytnú mi ich Custom kabeláž ako je už zvykom v mojich zostavách.

Komponenty použité v zostave:
Procesor: Intel i7-4790k
Chladič procesora: Corsair H100i V2
Základná doska: ASUS MAXIMUS VII Ranger
Pamäte: Kingston Savage 16GB(4x4GB) Red
Grafická karta: ASUS GTX 970 STRIX 4GB
SSD/HDD: Kingston Savage 240GB + Seagate Barracuda 1TB 7200ot./min
Skrinka: NZXT H440 Black/Red
Zdroj: EVGA Supernova G2 750 + TichéPC.sk Custom kabeláž
Vetráky: BitFenix Spectre PRO 120mm 4x
+Podložka pod myš: HyperX FURY Pro XL

Čo je v pláne?
- V skrinke by som chcel vyzerať bočnicu na takmer celú plochu bočnice, nech je vidieť do vnútra čo najviac.
- Upraviť farebne niektoré časti komponentov.
-A najväčšou zmenou bude asi vlastný kryt zdroja.

Dúfam, že sa vám bude skladanie a výsledný projekt páčiť. Hneď zo začiatku hneď začnem menšou upútavkou na samotnú dosku a podložkou od Kingston ;)

Obrázek

Obrázek

Začiatok projektu:
Konečne mám všetky potrebné komponenty u seba, takže s projektom sa môže začať. Dnes bolo na pláne čiastočné fotenie samotných komponentov pred začatím, tak tu je malá ukážka :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Za fotky inak samozrejme ďakujem kamošovi z Martin Németh Photography
_____________________________
Počas predchádzajúcich víkendov som spravil menší update, keďže by sa už patrilo nejako postúpiť...Menšou zmenou prešlo uchytenie bloku vodného chladenia, ktorý bol predtým strieborný a moc sa tam nehodil. Taktiež som farebne zladil aj krytky PCI slotov a uchytenie zdroja. Pre tých, čo by ich to zaujímalo-striekal som 2 vrstvy základnej farby a 2 vrstvy farby(autolak), aby farba lepšie držala.

Zo skrinky som odstránil(odvŕtal) originálny kryt zdroja a uchytenie diskov. Kryt zdroja budem mať nový z plexiskla a uchytenie diskov taktiež nebudem potrebovať, kedže v zostave budú SSD a jeden HDD ukrytý v kryte zdroja v upravenom vibrakilleri od Tichepc.sk.

Následne prišlo na rad vytváranie podsvietenia. Keďže som sa s farbou nevedel rozhodnúť a samotná červená farby by v zostave pôsobila dosť tmavo a zanikli by niektoré detaily, rozhodol som sa sem pridať trochu bielej. LED pásky mám z ebayu za pár USD, následne som ich rozstrihal na potrebnú dĺžku, pospájkoval, oflexoval káble a nahodil na molex koncovku. Týmto pádom počítač svieti na červeno hore a dole a po bokoch na bielo. Celkovo tak zostava pôsobí zaujímavejšie a rozhodne svetlejšie ako samotná tmavá červená ledková farba :)

Menšia fotogaléria:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A tu už je H440 po chirurgickom zákroku :D
Obrázek

Obrázek

Obrázek


Tvorba osvetlenia:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Kedže som nedávno vyvŕtal a vybral všetky pozície pre 3,5" HDD v tej skrinke, nemal som kde uložiť klasický mechanický disk na dáta. Nechcel som ho tam len tak hodiť medzi káble a kedže som doma jeden vibrakiller, rozhodol som sa ho prispôsobiť a primontovať ho o skrinku. Narezal som si 4 ks tenkých plocháčov, ohol, vyvŕtal a primontoval som to o skrinku. Výsledok je pekne odvibrovaný disk, ktorý po vytvorení krytu zdroja ani nebude vidieť.

Pár foto(výšku nitov si nevšímajte. Nemal som aktuálne doma kratšie a kedže sa mi nechcelo ísť kúpiť menšie, použil som aké som mal a nabudúce ich nahradím kratšími.):
Obrázek

Obrázek

Následne prišla na rad bočnica. Originál má skrinka pomerne úzke okno, cez ktoré toho moc nie je vidieť. A pretože plánujem zostavu upravovať o rôzne prvky ako je kryt zdroja, atď., bola by škoda to zakryť bočnicou. Pôvodné plexisklo som vybral, narysoval som si požadovanú veľkosť okna na vnútornú stranu bočnice a mohlo sa rezať. Ideálna by bola na to dremelka ale kedže som po ruke žiadnu nemal, musela stačiť flexka s rezným kotúčom.
Spočiatku som sa bál do toho ísť, že ako to bude celkovo vyzerať(hlavne či sa mi to podarí odrezať podľa predstáv) ale všetko sa nakoniec podarilo ako sa malo, dokonca som s výsledkom nadmieru spokojný. Keď sa na skrinku pozriete, vyzerá ako keby tam to sklo bolo od výroby :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tu už je celé okno vyzerané. Hrany som následne zbrúsil pilníkmi a brúsnym papierom. Po dokončení som celú bočnicu odmastil, na hrany plechu som natiahol U-čkový profil na zakrytie nerovností a na nalepenie plexiskla som použil 3M obojstrannú pásku.
Obrázek

Myslím, že výsledok vyzerá veľmi dobre. Sry za horšiu kvalitu fotiek, každopádne za pár týždňov bude znova profi fotenie zostavy :)
Obrázek

Inak custom kabeláž od TichéPC.sk je hotová(náhľad farebnej kombinácie), taktiež rezané plexisklo od kamoša z Gravitech.sk na kryt zdroja by malo byť v priebehu budúceho týždňa. Striekať a lepiť PSU kryt sa bude budúci víkend a tým pádom by sme už mohli pomaly aj zostavu dokončovať :)

Hádam sa vám začiatok páčil, v budúcom update(počas budúceho týždňa) sa pozrieme na výrobu custom PSU coveru.
Savage Build: Intel i7 4790K + Corsair H100i V2 | ASUS MAXIMUS VII Ranger | Kingston HyperX Savage SSD 240GB + Seagate Barracuda 1TB 7200rpm | ASUS GTX970 Strix 4GB | Kingston HyperX Savage 16GB (4x4GB) DDR3 1866MHz Red | Evga SuperNOVA G2 750 | NZXT H440 Black/Red | BitFenix Spectre PRO 120mm 3x | Windows 10 Pro 64-bit
Periférie: 2x Dell P2414H Professional 24" @80hz FHD IPS | Logitech G502 Proteus Core + Kingston HyperX FURY PRO-XL | Corsair Gaming STRAFE RGB | Mackie CR4 | DXRACER F series
Smartphone: Samsung Galaxy S6 32GB Black Sapphire + Xiaomi Piston v3/Apple EarPods
Notebook: Dell Inspiron 15-7537=Intel Core i5-4200U|nVidia GT 750M 2GB|RAM 8GB|Crucial MX100 256GB SSD|Windows 10 64-bit + Asus ROG Gladius
Notebook II: MacBook Pro 13" 2015 soon!
SKRiPT
Nováček
Nováček
Registrován: 01. kvě 2016

Re: Project "Savage Build" by SKRiPT

Příspěvek od SKRiPT »

Ako som v predchádzajúcom príspevku spomínal, rezané plexisklo mám doma a nedávno som ho upravil do finálnej podoby. Navrhol som si celý kryt zdroja, ktorý zakryje zdroj, káble, disky etc. Taktiež som dal rezať bočný panel(vedľa dosky), ktorý zakryje nerovnosti skrinky a skrášli celkový dojem- výrezy má len na káble.

V prvom rade ešte ostávalo odrezať časť skrinky, aby bočný panel a skrinka medzi sebou nekolidovali. Samotný psu cover má niekoľko dielov, tie som patrične obrúsil jemným brúsnym papierom pre lepšiu priľnavosť farby a mohlo sa striekať. Medzitým som potrebné plexisklá spojil epoxidovým lepidlom a hornú hranu zbrúsil, aby nebolo vidieť rozdiel.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Následne prišlo na rad striekanie. Tak ako vždy, aj tu som dával základnú farbu+ klasickú farbu. Odtieň farby si moc nevšímajte, tá sa totižto na každej ukáže inak-v reále je to taká krvavejšia červená.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Takto nejako už vyzerá finálna podoba počítača. Chýbajú mi ešte nálepky sponzorov, ktoré by mi mal v priebehu budúceho týždňa dodať kamoš. Následne sa bude zostava fotiť fotografom a počas víkendu by eventuálne mohli byť fotky nahodené aj tu :)
Savage Build: Intel i7 4790K + Corsair H100i V2 | ASUS MAXIMUS VII Ranger | Kingston HyperX Savage SSD 240GB + Seagate Barracuda 1TB 7200rpm | ASUS GTX970 Strix 4GB | Kingston HyperX Savage 16GB (4x4GB) DDR3 1866MHz Red | Evga SuperNOVA G2 750 | NZXT H440 Black/Red | BitFenix Spectre PRO 120mm 3x | Windows 10 Pro 64-bit
Periférie: 2x Dell P2414H Professional 24" @80hz FHD IPS | Logitech G502 Proteus Core + Kingston HyperX FURY PRO-XL | Corsair Gaming STRAFE RGB | Mackie CR4 | DXRACER F series
Smartphone: Samsung Galaxy S6 32GB Black Sapphire + Xiaomi Piston v3/Apple EarPods
Notebook: Dell Inspiron 15-7537=Intel Core i5-4200U|nVidia GT 750M 2GB|RAM 8GB|Crucial MX100 256GB SSD|Windows 10 64-bit + Asus ROG Gladius
Notebook II: MacBook Pro 13" 2015 soon!
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Project "Savage Build" by SKRiPT

Příspěvek od Shaquille »

Pekne prace. Hezke, ciste.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
SKRiPT
Nováček
Nováček
Registrován: 01. kvě 2016

Re: Project "Savage Build" by SKRiPT

Příspěvek od SKRiPT »

Vďaka.
Kedže som s upravovaním skrinky a samotného počítača úspešne skončil, môžem vám ukázať finálnu fotogalériu :)

Pri väčšej časti úprav mi ale pomáhal najmä používateľ Le_Frog a jeho spoločnosť Gravitech. Práve on mi dodával a rezal plexisklo a nálepky do tohto projektu.

Použité komponenty:

CPU: Intel i7-4790k
CPU chladič: Corsair H100i V2
Základná doska: ASUS MAXIMUS VII Ranger
Pamäte: Kingston Savage 16GB(4x4GB) Red
GPU: ASUS GTX 970 STRIX 4GB
SSD/HDD: Kingston Savage 240GB + Seagate Barracuda 1TB 7200ot./min
Skrinka: NZXT H440 Black/Red
PSU: EVGA Supernova G2 750 + TichéPC.sk Custom kabeláž
Vetráky: BitFenix Spectre PRO 120mm 4x
+Podložka: HyperX FURY Pro XL

Týmto dúfam, že sa vám celý projekt a hlavne finálny vzhľad zostavy páčil. Taktiež ďakujem všetkým, čo aktívne sledovali túto tému a podporovali ma v tejto tvorbe a hlavne spoločnostiam, čo sa zapojili do projektu. Taktiež nesmiem zabudnúť na firmu TichéPC.sk, ktorá mi aj tentoraz pomohla s výrobou kabeláže do zostavy. Ako som na začiatku spomínal, niektoré časti skladania zostavy som dokumentoval aj pomocou videa pre ASUS a video si môžete prezrieť tu-> https://www.youtube.com/watch?v=z85KZYgKFJI

(fotogaléria sa otvorí po kliknutí na banner)
Obrázek
Savage Build: Intel i7 4790K + Corsair H100i V2 | ASUS MAXIMUS VII Ranger | Kingston HyperX Savage SSD 240GB + Seagate Barracuda 1TB 7200rpm | ASUS GTX970 Strix 4GB | Kingston HyperX Savage 16GB (4x4GB) DDR3 1866MHz Red | Evga SuperNOVA G2 750 | NZXT H440 Black/Red | BitFenix Spectre PRO 120mm 3x | Windows 10 Pro 64-bit
Periférie: 2x Dell P2414H Professional 24" @80hz FHD IPS | Logitech G502 Proteus Core + Kingston HyperX FURY PRO-XL | Corsair Gaming STRAFE RGB | Mackie CR4 | DXRACER F series
Smartphone: Samsung Galaxy S6 32GB Black Sapphire + Xiaomi Piston v3/Apple EarPods
Notebook: Dell Inspiron 15-7537=Intel Core i5-4200U|nVidia GT 750M 2GB|RAM 8GB|Crucial MX100 256GB SSD|Windows 10 64-bit + Asus ROG Gladius
Notebook II: MacBook Pro 13" 2015 soon!
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“