Odborná kvalifikace diskutujících

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Odborná kvalifikace diskutujících

Příspěvek od -HoNY- »

Je potřeba sehnat moda ktery se bude věnovat téhle sekci, a zaevidovat uživatel alespoň s částečným elektrovzděláním protože se zde objevují mnýty a polopravdy a není zrovna rozšiřovat mýty a polopravdy...
Nebyl jsem doted schopen dodat FAQy... jsou 2 měsíce ve stavu rozpracování.

Prosím napište se sem všichni co máte nějaké elektrovtdělání + typ oboru + zkušenosti s HW mody...


2-hý ročník maturitního oboru ME, dosavadní zkušenosti výměna odpalených mosfetů a na MB, testování elektrických vlastností MB, pájení SMD, nevím nic o spínaných stabilizátorech- nemůžu dokončit FAQ o modu VGA

2mods admin: kdyžtak to trošku poupravte, ale hlavně to nemaže a nesunťe na SD
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
Dr Meduza
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr Meduza »

vo spinanejch stabilizatorech neco vim :wink:
jinak sem delal par brutalnich i min brutalnich modu :roll:
ted delam mod monitoru s spravuju netebook :-D
Jinak chodim do tretaku ale ve skole se vedomosti spis ztracej nez ze by nabejvaly :evil:
Máte-li zájem o levnou laserovou operaci očí, přiložte bulvy k obrazovce
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

Jo, tohle se celkem hodí, označeno za důležité. :-)


Jinak, pokud jde o mně, studuju prvním rokem obor Měřící a výpočetní technika na PF JČU, takže se ze mně asi brzo stane expert na měření. ;) Nejsem elektrotechnik, takže neumím navrhovat zapojení a obvody a když to vidím na papíře, často nevím, proč to tak je, nicméně nedělá mi problém ty jednodušší zrealizovat. Elektronika byl vždycky můj koníček (ikdyž ne největší :-)), takže ač se rozhodně nepovažuju za guru, něco umím a když mě to zajímá, tak se i hrozně rychle učím... :-) Jsem spíš praktik, než teoretik, nicméně do PC jsem zatím páječkou nesáhl (kromě chlazení, samozřejmě... :-))...

O spínané regulaci taky něco vím, jelikož jsem modelář a tam si v elektroletech PWMkou "spínáme" třebas 12V / 60 A (extrémy sahají až k 30V / 120A, spočítejte si příkon motoru :-)), takže je dobré vědět, jak to vlastně funguje a jak to případně opravit... :-)
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Woyta »

Vystudovany obor elektronicke pocitacove systemy.
Mely jsme obor zaklady elektroniky. Takze stabilizatory napety i proudu. Operacni zesilovace, trochu 555, horni dolni propusti, tranzistory a pod. Proste zaklady.
Oprava HW: Uvolneny smd kondenzator na VGA.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
honny
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. dub 2004
Bydliště: BRNEIN | BRNIE | БРНЕТ

Příspěvek od honny »

TomV píše:Elektronika byl vždycky můj koníček (ikdyž ne největší :-)), takže ač se rozhodně nepovažuju za guru, něco umím a když mě to zajímá, tak se i hrozně rychle učím... :-) Jsem spíš praktik, než teoretik
S timhle souhlasim... Sice "studuju" gympl (SUXXX), ale hodlam jit na elektro / IT vysku... :lol:
A do PC se pajeckou sahat nebojim... :twisted:

Kód: Vybrat vše

desktop:  Ryzen 3400G | 32GB DDR4 | 500G SSD NVMe | debian
ntb: T480s | i7 8650U | 16GB DDR4 | 250G SSD NVMe | win10
storage: Athlon 200GE | 16GB DDR4 | 2x 4000G  HDD | debian
Digitaldoom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2004
Bydliště: Jirkov nebo Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Digitaldoom »

Mno já mám sice eletrotechnickou a strojní průmku ale sem strojař a teď se povaluju na FST :) ale umim přepájet tak akorát diodu :) elektrotechnika fuj fuj... :oops:

Takže by se spíše hodil dvorní dodavatel různejch regulátorů, osvětleníček apod... :);)
Kherberoz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2004
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kherberoz »

jsem ve 4. ročníku obor Mechanik elektronik
takže bych něco vědět mohl :)
jinak skušenosti spíš takový obecný přehled (možná :) ) ,
nějaké to bastlení doma
přímo z upravování HW počítače jen předělávka ATARI 800 XE na stereo :) (ale zatím to ještě nejede :( )
Allatutti
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 23. úno 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Allatutti »

No ja jsem vystudoval Elektrotechniku skolu ale obor nastrojar, ted delam na obrabecim centru a delam spis diry do bocnic a tak :twisted:
Kerry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2004
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kerry »

3 rocnik ME , za rok maturita....
teorii jak funguje to a to, nevim nic .....(nedaval jsem v prvaku pozor)
ale navrhovat plosny spoje umim :)
shadow, jeho revírem je pct forum, jeho tempo je vražedné, jeho protivníky jsou smetištní krysy, komunisti a zlí admini. Shadow postuje ve dne v noci, jeho úkolem na fóru je bránit spravedlnost...
Obrázek
Stoobi
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 06. úno 2004
Bydliště: Potštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stoobi »

Nechci se Vám sem moc míchat, na tohle nemám vůbec znalosti, ale jen by měl zajimal smysl tohoto threadu...myslel jsem, že na jeho základě se vybere moderátor s dostatečnými znalostmi na moderování této sekce, ale zatím se tady začínají řešit kraviny...kdo vlastně vybere onoho moderátora?

Jen bych měl takovej návrch, kdyby ho nevybrali admini, tak co kdyby jste se zeptali Toma, jestli by to moderoval - pokud ne, tak by mohl aspoň udělat nějakej "test" k tématu a kdo by dopadl nejlépe, tak by se stak moderátorem...je to jen nápad, ale asi by to chtělo konečně někoho se znalostma, než se tady stane něco na základě klamných informací, forum za to samozřejmě nemá zodpovědnost, ale přeci jen je lepší, když to bude někdo hlídat...

To jest můj názor... :oops:
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -HoNY- »

Stoobi píše:...
Poptám se jednoho člověka co opravuje MB, flashuje BIOSy v programátoru...
Ví jak to funguje, jinak by to asi neopravoval, i když nevím jak bude zaneprázdněnej- má vlastní PC obchod.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
EGRES
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2004
Bydliště: Slovensko - BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EGRES »

:) elektrotechnicka priemyslovka zameranie Vypoctova Technika.... zo skoly si uz prd pametam...

2x voltmod+bios Radeon9800
1x voltmod Inno3D GF2PRO +mod chladenia
dalsie mody/opravy sa mi nece rozmyslat

hmmm menit SMD trafopajkou je sranda, ale da sa...
ked to nieje taktnute, tak to nie je moje :P alias psychopat v akcii....
ak sa v niecom mylim, kludne ma opravte, rad sa nieco nove naucim
Dr Meduza
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr Meduza »

ja je trafopajkou vyndavam pac se daj nahrat cely :)
i na nektery integrace a taky veci (treba CCDcko :) se s tim daj vyndat kdyz se udela dobru ocko kterym to de nahrat cely :)
Máte-li zájem o levnou laserovou operaci očí, přiložte bulvy k obrazovce
EGRES
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2004
Bydliště: Slovensko - BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EGRES »

nemusis nahrievat cele > staci celu stranu integracu zaliat cinom a nahrejes to naraz :) cin das potom dole tak, ze natocis integrac na bok, a kvapku cinu zlievas postupne po jednotlivych pinoch > ona so sebou zobere vsetok prebytocny cin

specialne hroty si na to robit nemusis


//Wilik - promazany OT posty
ked to nieje taktnute, tak to nie je moje :P alias psychopat v akcii....
ak sa v niecom mylim, kludne ma opravte, rad sa nieco nove naucim
Majk44
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. pro 2004
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majk44 »

musim se taky pridat mno!

2.roční Stredni prumyslove skoly - obor elektrotechnika.. spis zatim teorie
:lol: na civce jako na divce - nejdriv napeti pak proud... vic nic si nepamatuju :lol:
Navrh a realizace plosnych spoju neni problem...
do Pc pajkou nezasahuju- tolik penez nemam...
jinak chlazeni at zije HOMEMADE!!!
tahle skola me zatim moc nebere.. sama teorie a sprteni..
jsme odkojenej PC,
kde jsou ty casy kdy jsme prohanel 286 s princem of persia :wink:
CPU: AMD Athlon XP 2600+@ 2,3GHz MB: MSI 2K7N2 nForce2 OP: PQI 2x256 RAM 400MHz GK: Sapphire Atl. Radeon 9550@9600 HDD: Cuda. 120GB OPM: CD-RW/DVD 48x24x48 ......FIREFOX.....RULEzzz
NB: Asus F5M, Ubuntu 9.10 karmic koala
el_Barto
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. čer 2004
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od el_Barto »

myslim si ze Dr Meduza by byl nej... nektere jeho upravy, teda napady na upravy fakt mazec ( nevim vubec kolik se mu toho povedlo )...




BTW: ja jsem v 2. rocniku SPS Moravska Ostrava Kratochvilova 7 ( elektro prumyslovka ) .... elektro me fakt bavi, zadne HW mody nemam za sebou, ale regulatory, irda a dalsi takove hlupoty mam uspesne vychytane....

EDIT v 3. rocniku
Naposledy upravil(a) el_Barto dne ned 18. zář 2005, 22:37, celkem upraveno 1 x.
AMD Athlon XP 1800+@max 2652Mhz 12x219 prime stable ( jen an chvili ( nestiham chladit)) AXDA1800DLT3C9595336250067 JUIHB0320WPMW ::: NEXUS AXP-3200 + Cooler-Master TLF-R82-ER ::: Arctic Silver Ceramique ::: CORSAIR 2x512MB DDR (219Mhz 5-3-3-2,5 ) ::: ABIT NF7-S ::: HDD MAXTOR 160GB 7200rpm 8MB SATA ::: HDD MAXTOR 80GB 7200rpm 2MB PATA ::: Leadtek Winfast A360 - FX5700 non OC (zatím) ::: LG GSA-4160 ::: OEM Fortron 420W s 12cm FAN ::: kulate ATA kabely ::: FDD NEC ::: CASE Fortrex ( FOTOS WILL BE SOON ) ::: 3DMark2001SE: 12332b. NON OC ::: 3DMark2003: 3237b. NON OC
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -HoNY- »

Je tu někdo kdo přepájel chipsety? (v BGA pouzdru)
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
Dr Meduza
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr Meduza »

-HoNY- píše:Je tu někdo kdo přepájel chipsety? (v BGA pouzdru)
na to je potreba pekn mastny vybaveni
Máte-li zájem o levnou laserovou operaci očí, přiložte bulvy k obrazovce
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -HoNY- »

Dr Meduza píše:
-HoNY- píše:Je tu někdo kdo přepájel chipsety? (v BGA pouzdru)
na to je potreba pekn mastny vybaveni
uvazoval jsem o odpajei horkovzdusnou pistoli... zalozim Thred
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Spirit »

3. rocnik gympel...
Elektronika - hobby.
Caste zasahy do PC.
Vmod na r9550 - pre jadro i pre pamete.
Nieco viem o kondikoch, cievkach, stabilizatoroch, diodach a zosikoch.
Bastlenie reproduktorov, ozvucnic, navrh, prepocet,...
Rozumiem principom analog. zosiku... a svetu akustiky

Zhrniem: Z kazdeho rozku trosku 8)
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“