Copak se nám podařilo spálit...

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
JeKer
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2004
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od JeKer »

Jafido píše:
hippygamer píše: Odpálil jsi je díky pretaktovávání?? Pokud ano, tak proč a jak se tomu vyhnout...
Jedna odesla kvůli pretaktování grafiky, spálil jsem napájení 1,5V u AGP portu, jedna kvůli modifikaci zdroje, spatne jsem to spocital a pustil jsem do desky 18V a tu poslední mi usmazil blesk.
Blesk?? Vodnesly to i jiný spotřebiče? Jistič nespad? Pojistky nevodešly?
Dr Meduza
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr Meduza »

JeKer píše:
Jafido píše: Jedna odesla kvůli pretaktování grafiky, spálil jsem napájení 1,5V u AGP portu, jedna kvůli modifikaci zdroje, spatne jsem to spocital a pustil jsem do desky 18V a tu poslední mi usmazil blesk.
Blesk?? Vodnesly to i jiný spotřebiče? Jistič nespad? Pojistky nevodešly?
Blesk pojistky nepoberou ten projde skrz jako by tam byl drat :) to chce tesla trafo :twisted:
Máte-li zájem o levnou laserovou operaci očí, přiložte bulvy k obrazovce
oldsam
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 30. bře 2004
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od oldsam »

Ja jsem toho osobne moc neodpalil, pokud pominu pokusy RS232 a nasledky. Ale nedoporucuji nechavat sroubky v casu. Mi jeden takovy sroubek pri stehovani zapadl do zroje a pak uz jsem videl jen pekny fajny pestrobarevny zablesk a pocitaci jsem rekl papa :D Odnesla to zakladovka, procak, zvukovka a klavesnice (to nevim jak), ale treba pameti prezili :)
CPU : AMD64 3200+, Asus A8N-SLI Premium, RAM : 2x 512MB DDR, GPU : Gigabyte 6600GT Heatpipe, HDD : WD 160GB SATAII, WD 250GB SATAII
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -HoNY- »

Zkoušel jsem FDD po opravě nachystaná sestava na stole, 2 HDD nějak jsem zapoměl, že pouzdra HDD jsou z hliníku a položil je na sebe :)
Jeden KO (WD3.1GB)

Ulamoval jsem z Manliny GF2MX 64MB hladič nějak nešel dolů (prudký změny teplot nepomohly), rval jsem to dolů, nešlo to- tak to strčím do komplu- artefakty v 2D ale jenom v některých režimech (moje nebila :lol: ) (jinak u 5-ti jiných karet úplně bez problémů)

Pár zdrojů (2 nebo 3) po otcově nedokonalé opravě, trošku se zakouřilo (ještě, že mám plynovou masku :lol: :lol: ). Otec je pak opravil důkladně a jedou doteďka.

Nedávno (13.5.2004) jsem testoval Asus A7S333, zapínal jsem ho šroubovákem (a podržel ho asi moc dlouho) a z jednoho tranzistoru poblíž baterky se zakouřilo- spíše zahořel rudým plamenem :twisted: a všude kouř. Naštěstí jsem to okamžitě vypl síťovým vypínačem na zdroji.
Potom jsem to zapnul stejným způsobem jako minule a všechno jelo.
Pak jsem FLASHoval BIOS a zjistil že s Duronem 1.8 to vůbec nejede i když by mělo (kromě jádra Aplbread, Barton a těch se 166FBS).
Ptal jsem se otce co tranzistor vydrží a tvrdil, že polovodič vydrži kolem 150°C, tak teda nevím no. (kdyžtak ten tranzistor vymění otec)
Já si stejně myslím, že to bylo zdrojem- EC 300W SuperSilence :)

A taky jsem nedopatřením odpálil načnutáho TEACA 40x CD-ROM- připojoval jsem na regulovatelný zdroj a pracně jsem nastavoval napětí a nevšim že do 5V pouštím 12V :) a obráceně. Opět kouř jak sviňa. :lol: :lol:
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
Jaitni
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. bře 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaitni »

Ja sem ted spalil jednu diodu,blbec sem ju dal na 12V :oops: (zkousel sem jesli to aspon chvilu vydrzi.)Kdyz sem to zapl tak cervene zableskla (je totiz cervena) a ve ve zdroji to zacalo divne vrcet :-D ...Ale to sem asi nepatri.No kdyz uz sem pisu tak sem taky odpalil starej Didaktik :lol:
(a dodnes nechapu jaktoze se zacalo kourit z klavesnice :? )
Preju hodne stesti...at zase neco odpalite :P
palda
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. čer 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palda »

2x Floppy
4 MB modul EDORAM
, 600 MB Disk, Flash chip (nepatrne ohnoti pinu), zdroj 200W (asi 2 roky neustale bezel komp se trema diskama-SCSI, takze i radic, dvema optickejma mechanikama, GF2, zvukarna, dve sitarny, a USB modem a skener) zvladal to cely ty dva roky a prestalo ho to bavit, desku se socketem 7, a taky 32 MB SDRAM modul (ten sel s tou deskou), to je snad vsechno....
nanuk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2004
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nanuk »

apacer 400mhz cl2.5...
doska ecs-k7vza...dovod neznamy, disketovka, msi cdrw48-16-48, cdrom btc52max...
mercury 400mhz cl3, odpalil sa kontakt, dymilo sa z nej, tri dni nesla vo viaceryx kompox, potom ju skusim a ide....memtest nenasiel ziadnu xybu....
CPU: Intel C2D E6550 + AC Freezer7 Pro - MB: MSI-P6N SLI Platinum VGA Saphire Radeon HD 4670 RAM: DDR2 6GB 800 MHZ RAID0 2xHDD: SAMSUNG 500GB SATA2 16MB HD501LJ - CD-RW: MSI - CD-RW 52x32x52x - DVD-RW: LG GSA-4163B - LCD: Samsung 204B - Samsung 2243nw - Samsung LE40A656 - Keyboard: Logitech Iluminated Keyboard - Mouse: Microsoft Wireless Lase Mouse 6000 Case: Thermaltake Armor JR WC3000SWA - Notebook: HP Pavilion DV6670 - Handheld: BlackBerry 8900 - Phone: Apple iPhone 3GS 32GB - Operator: O R A N G E
BBlueEye
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. črc 2004
Bydliště: Falkenau

Příspěvek od BBlueEye »

Jednou sem si takhle hrál se zaplim zdrojem. --> Už nikdy do něj šroubovák strkat nebudu. Vodnesl to jenom hlavní jistič v baráku, ale vo kousek víc a půlka náměstí byla bez proudu :oops: A jinak pár disketovek, CD-ROMek, i A DRIVE, grafárny, zvukovky a i pár desek + hafo zdrojů. Sem prakticky masovej vrah :evil:
eXpansion
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. dub 2004
Bydliště: kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eXpansion »

Disk Qantum Fireball 6GB a jodno FDD, pak sem taky ve vzteku rozmlátil monitor klávesnicí - obraz totálně roz ostřenej a v místě nárazu ještě zelený skvrnky.
AMD AthlonXP 2000+ @ 160x12,5=2000Mhz Chladič BOX; Shuttle AN35N Ultra - nVidia nForce2 Ultra; DIMM DDR 2x256MB = 512MB 400MHz CL3.0 @ 320Mhz 2,5-3-3-6; Sapphire Atlantis ATI Radeon 9200 64MB DVI; Genius VideoWonder PRO III; Maxtor DiamondMax Plus 9 6Y080L0 - 80GB;CD-RW Lite-ON LTR-52327S (52x/32x/52x);DVD-ROM - Asus DVD-E616P1; Logitesh MX510
DivX
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

...

Příspěvek od DivX »

Já sem spálil 2 větráky 80mm, 2 Monitory (15ku a 14ku), zdroj (230W), AMD Duron 750 a jednu CD-Romku... jestli to tak pude dál.. tak jednou až pojedeu autem, šlápnu na plyn :cry:
 MacBook Pro 13" 8GB, 256GB SSD | MacBook Air 13" 4GB, 128GB SSD | iPhone 11 Pro
Dr Meduza
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Re: ...

Příspěvek od Dr Meduza »

DivX píše:... jestli to tak pude dál.. tak jednou až pojedeu autem, šlápnu na plyn :cry:
Hlavne bacha na takovi ty auta "pro zensky" to ma posilovac snad na vsem tam se neceho dotkens a .. :twisted: ..
Máte-li zájem o levnou laserovou operaci očí, přiložte bulvy k obrazovce
DivX
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ...

Příspěvek od DivX »

Dr Meduza píše:
DivX píše:... jestli to tak pude dál.. tak jednou až pojedeu autem, šlápnu na plyn :cry:
Hlavne bacha na takovi ty auta "pro zensky" to ma posilovac snad na vsem tam se neceho dotkens a .. :twisted: ..
:)

no.. a právě přd chvíli sem spálil Subwoofer:(((
 MacBook Pro 13" 8GB, 256GB SSD | MacBook Air 13" 4GB, 128GB SSD | iPhone 11 Pro
BBlueEye
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. črc 2004
Bydliště: Falkenau

Příspěvek od BBlueEye »

Dobrý já teprf fstával, takže zatim nic moc, počítá-li se sem i snídaně :onfire:, mám další bod :-D
Sattero
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. dub 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Sattero »

mne se povedlo odpalit zakladovku, zdroj, vypalovacku (CD) a modem. 2x se sekl pc a zakladovka v pr...., se zdrojem si hral bracha (delal chytryho) a pak to psouklo, zacudilo se a konec! Ve vypalovacce prdlo cedo, pak se nekolikrat seklo na tvrdo pc a uz se nerozjela! :-D Hold smula a to se mne ted sere zase zakl, ramka a hard. :-D :lol:
Pracovní násroj: Sony VAIO Duo 13
KOFis
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od KOFis »

na díly mám fakt blbý štěstí, už mockrát se mis talo že mi součástka shořela ještě než sem ji strčil do PC :( konkrétně: WD 15GB, WD 120GB, riva tnt2 ultra - 2x, shit zdroj - spálil celé PC, vypalovacka se posrala pri prevozu na LANku, XP 1800+ -vymontoval, zamontoval a už nejel a hafo dalších věcí :)
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Woyta »

Celej komp mi shorel prezil jen celeron 600MHz, disketovka a Case.
Mama vysavala aprejela kreslem snuru vysavace coz vyhodilo pojistky. Prerizly snury si nevsimla a nahodila jistic. Pak si teprve vsimla ze drat nejak jiskri. Vecer jsem sel ke kompu a nic. Tak jsem ho vyndal ze site a rano zkusil zapnout nez ho odnesu na opravu. A nastal vybuch. Zdroj zatizeni poskozenejma soucastkama nezvlad.
Pak jsem odpalil CD-ROM kdyz jsem ji predelaval na cd prehravac do auta.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Rhino.M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2004

Příspěvek od Rhino.M »

Tak mě se podařilo odpálit desku, díky taktování přes zvýšení napětí... trochu mě to zamrzelo byla to jediná deska co jsem měl, sice stará (ASUS P299 - B nebo P2M - E, přesně už nevím), ale šlapala. Toď vše... zatím... :wink:
Now working on Project Gaia
http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=22340
CPU: Intel C2D E8400 MB: Gigabyte GA-P35-DS3 RAM: 2x 1024MB DDR2 A-data 800 MHz EE GPU: GAINWARD BLISS GTX260 Golden Sample PCIe OS: WinXP Pro SP3 CD/DVD: Lite-On SHW-16H5S LightScribe Case: CoolerMaster Dominator CM 690K Power: ATX Fortron 400W
james.flashpoint
Červená karta
Červená karta
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha 10 - ZAHR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od james.flashpoint »

já už odpálil 2 desky :oops:

jedna se spálila z neznámích příčin
a druhá (P4P800) nejspíš kuli tomu že sem tam dal obráceně ramky :oops: ale vyreklamovali mi jí a u vyjádření stálo odpálený agp slot 8-)
thool
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. bře 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od thool »

james.flashpoint píše:... že sem tam dal obráceně ramky :oops:
LAMALAMALAMALAMALAMALAMALAMALAMALAMALAMALAMALAMALAMALAMALAMA :lol: :lol: :lol:
Better pizza than happy meal ||| It's better pizza than happy meal
Healthy food is made of steel ||| Better pizza than happy meal!
spirit64
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od spirit64 »

hahaha !
Já jsem čirou náhodou jako malý klučina oddělal chladič od CPU A zapl komp.Byl to Athlon 800, v tehdejší době, ach to byly časy.
Teď jsem spáli pouze diodu na tiskárně, nevím jak se to stalo. :-D
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“