Copak se nám podařilo spálit...

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od arxeiss »

Nevím co ty čísla znamenají, ale taky doufám, že jsem to dělal naposled, pájecí pastu a cín nemám, dělal jsem to mikropájkou :D
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
Ollie
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2007
Bydliště: Rožnov p.R., Loukov
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Ollie »

OndraSter, arxeiss: to jsou rozměry délka-šířka v setinách palce.
0603 má délku 06*0,254 = 1,52 mm a šířku 03*0,254 = 0,76 mm.
01005 má oba rozměry ještě šestkrát menší, tedy 0,254 x 0,125 mm! To už je opravdu "smetí"...
Trinome, hodně štěstí u státnic :-)
Obrázek
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od OndraSter »

Kurňa, palce vs mm... Opět :D.
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Trinom »

No, ten rozměr jsem možná přestřelil, ale rozhodně to bylo menší, jak 0603, takže buď 0402, nebo 0201. 01005 je ještě o fous menší a čtvrt milimetru to zas nemělo. No každopádně jsem měl problém to najít a ono to bylo na hrotu a skoro nebylo poznat, jestli to je pájecí reziduum a nebo ten chybějící odpor :-D
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
dejf9
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2010
Bydliště: Pardubice

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od dejf9 »

mno tak mám další kousek.

známá mě vrazila lampu na nehty, že ji nesvítí půlka tak jsem proměřil všechny součástky a zjistil jsem že dioda 1n4007 je proražená no tak jsem jednu našel. mezitím jsem si stačil všimnout že z hlavní desky je sice na obě desky u žářivek vyvedená fáze i nulák ale na žádný není nulák na nic připojenej!!. pak jsem si všim výkonovýho odporu kterej má SPOJENÝ obě nožičky a byl spálenej (ale druhá deska svítí)

rozžhavil jsem pájku (píchlou do stejný zásuvky jako zaplý PC (hledal jsem jestli někdo už takovou lampu neopravoval, všude bylo ať ji de reklamovat nebo dá někomu spravit(ženský...) a přiložil k diodě a...

na 10 vteřin jsem oslepnul a vyhodil pojistky až na chodbě u hodin přesto že na peci byl vypínač v poloze 0 vypnuto a pec byla zapojena do zásuvky (moje chyba) tak tam šlo natvrdo 220V

dopadlo to takhle:
pec.JPG
omlouvám se za kvalitu ten můj šmejd neumí vyfotit makro ale aj tak lepší než tatranka

pokud se mě tu pec nepodaří spravit a známá ji bude chtít vyhodit tak mám takovej pocit že z ní udělám hoský sluníčko :)

ještě teď se klepu a jsem rád že to neodnesla pájka a hlavně PC... nevim co by se stalo kdybych tam napral ampéry z trafopájky...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Nemá cenu bojovat s windows... vždycky vás vypeče Bluescreenem
PC: MB: GIGABYTE 970A-D3P • CPU: FX-6300 default• RAM:Kingston HyperX 2x4GB 1600Mhz • GPU:MSI N650 Ti PE 1GD5/OC • HDD: Seagate Barracuda 7200.14 1TB • Generátor BlueScreenů:Windows 7 x64
RiCK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2008
Bydliště: Királyhelmec

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od RiCK »

Skôr by si mal ľutovať, že ti neodišlo PC, aspoň by ti rodičia kúpili dačo normálneho ...
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Jeltík »

Tak to je vostrý, pájet zapojenou věc :-)
A RiCK to fakt vystih :-D
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Atapi »

Jó to muselo bejt vtipný. :lol: Si pamatuju na praxi co se nám kolikrát podařilo udělat - já jednou odpojil přivodní kabel pod napětím (jen cca 27V) a na stůl dopad tak dokonale, že z toho byl malej ohňostroj a koncovka lehce ohořelá no. :lol: Kámoš si zas pro změnu jen tak hrál z kusem drátu, čuměl jinam a nevšim si, že druhej konec mu zapad do skříně se zásuvkama (230V). Výsledek byl shozený celý patro (všechno učebny elektroniky a podobnejch el. oborů) asi na 30 minut. :lol:

//Jo a nedávno mi hned po výměně desky odešel jeden 120mm větrák, to by mě zajímalo čím to je...
Obrázek
pazda
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od pazda »

tak mi asi pomalu odchází Ati 3870 od Sapphire. Jádro jsem musel podtaktovat o 60Mhz proti originálu aby se udržela alespoň při přehrávání videa. Jinak je nestabilní a stačí maximalizace okna ve Win7 aby se objevily artefakty na monitoru.

Mám spíš dotaz na místní pekaře hardwaru, jestli by jí to mohlo pomoct :-)
HP Z600: CPU: 2x Xeon X5675 3GHz - 12core, RAM: 48GB DDR3, GPU:RX560, HDD1: SLC 2x 60GB RAID0, HDD2: Samsung 850 500GB, LCD: Dell U2716 QHD OS: Win 7
MAC: Macbook Pro 13" 2018 - i7 2,7GHz, 16GB RAM, 500GB Flash
HTPC: Mac Mini 2012 - i7 2,3GHz, 16GB RAM, 120GB SSD, 1TB HDD
NAS Synology DS214 + 2x WD Red 6TB
Apple TimeMachine 2TB
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od kotas »

Včerejší řízky :lol:
smoula
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2007

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od smoula »

Aktualně L200, propálil se bežec na potíků pak už jenom smrad. Nan tímhle lineráčem jsem už zlomil hůl.
dejf9
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2010
Bydliště: Pardubice

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od dejf9 »

Hlásím další úspěšně upečenou kartu. Tentokráte zvukovka.
Moje SB128 (ach ta nostalgie) se odebírala do křemíkovýho nebe, WXP ji poznali, ale nehrála, Linux mi při bootu vypisoval, že nemuže přečíst kodek. Nenapadlo mě s tim nic jinýho než upíct.

Tentokrát jsem nepek u sousedky co má elektriku ale doma na plynu. rozehřál jsem troubu na velkej plamen, šoupnul tam zvukovku, nastavil střední plamen a pekl cca 6 minut. Zvukovka hraje. :)
Nemá cenu bojovat s windows... vždycky vás vypeče Bluescreenem
PC: MB: GIGABYTE 970A-D3P • CPU: FX-6300 default• RAM:Kingston HyperX 2x4GB 1600Mhz • GPU:MSI N650 Ti PE 1GD5/OC • HDD: Seagate Barracuda 7200.14 1TB • Generátor BlueScreenů:Windows 7 x64
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Dithius »

hele to pečení se dělá i s kondíkama ? ja jednou skoušel jednu starou kartu taky pect v elektrice na 55°C, na všech kondenzatorech bylo napsáno do 106°C a stejně mi ta hmota (asi dielektrik) vylezl spodem prostě nechápu

a ještě tak bokem neska mi odešla asi základovka Gigabyte MA790XT-UD4P. Skoušel jsem projet Heaven 2.5 na validaci procesoru se zvyšeným napětím CPU 1,60V a na CPU VID bylo asi dost vysokých +0,225 (červené pole v BIOSU bylo ale o hodně kroků napřed). no a prostě se restartoval a už nenajiřdí monitor, prostě no signal samozřejm sem skoušel resetovat cmos + vše dát pryč a rozjet desku naprazdno bez součastek, někdy to pomaha.

když jsem ale projížděl čipy tak všechny byli studený až na SATA řadič GIGABYTE zdal se mi celkem horky, pálel mě jemně do prstu ale nevím jestli to je normální barva nebyla nějaká že by byl vnitřně spalenej. Jednou jsem byl světkem když nenajižděla deska tak se odpajel Lan řadič realtek kterej taky opravdu žhnul a PC jel. tak mě napadlo jestli to není tím tak nevím
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Trinom »

peče se i s kondenzátorama, jsou na to stavěný. Problém je, že v domácí troubě nejde nastavit teplota nikterak super přesně.


//SRNA: zadnymu kondu nedela teplo moc dobre
//Trinom: Jasně, ale přetavení přežít musí, chtě nechtě :roll:.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od arxeiss »

Tam je trochu rozdíl, jestli se čip zahřeje okolním teplem, nebo teplem protékajícího proudu... Kdyby jsi desku zahříval při zapnutí, rozhodně by se spálila, ale tím, že v ní neteče proud, nespálí se tak snadno, ne že by to nešlo, ale je to těžší než když v ní proud teče...
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
RiCK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2008
Bydliště: Királyhelmec

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od RiCK »

Jo, nedávno sa mi "spálil" budík :D Sedím za kompom a cítim nejaké čerstvé pečivo. Až po 10min. keď som vstal od kompu som zistil, že mi dymí budík :lol:
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Dithius »

no a co stím sata řadičem ja jsem se ptal na pečení zvlášť jako bokem.

ten řadič jemně páli když skouším desku rozjet naprazdno a taky i s komponenty
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Tiero
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2010
Bydliště: Pardubice

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Tiero »

Pěkně popořádku:
7600GT - po výměně chladiče artefakty v obraze a na druhej pokus už nenajela vůbec. První a jediná spálená grafárna v životě :evil:

HDD Seagate 80tka - položenej v otevřený skříni na dně elektronikou nahoru. Při hrabání v poličce nad PC mi spadl šroubovák a hrotem se odrazil do elektroniky. HDD začal vyhazovat zrdoj. Tomu se říká ultrapech :sad:

Vypálená zvuková karta na P4S800-MX (aspoň myslím že to byla ona) po připojení zesilovače Proxima. Na té samé desce spáleno napájení ventilátoru procesoru. Posledním kouskem byla při bouřce odpálená síťová karta :roll:

Pak to bylo ještě pár věcí bez mojí pomoci. HD 4850 přestala spouštět monitor (ještě mám doma doklad kde je napsáno v poruchách "napouští monitor" :). Nějakej Eurocase 350W zdroj upadl a vzal sebou část desky. RedStar 450W zdroj měl podobnej scénář jako Eurocase.
A teď mám v reklamaci pasivní HD5450 z HTPC s tím samým problémem jako u 4850.
"Třeba je to jen špatná čtvrť..."
"Hele, ve špatný čtvrti maj rozbitý okna a na rohu se opíjejí děti. Tohle... Tohle je k***a konec světa!"
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Trinom »

Proximu mám taky, jen se nepoužívá. To je zlatej zesilovač. Na to, jak je slabej, tak hraje moc pěkně.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
presscott
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2005
Bydliště: vedle Frýdku-Místku
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od presscott »

arxeiss píše:Nevím co ty čísla znamenají, ale taky doufám, že jsem to dělal naposled, pájecí pastu a cín nemám, dělal jsem to mikropájkou :D
Já to pájel jednou, když jsem podobnou blbost urval z čipu na cartridgi v tiskárně, ale protože nemám mikropájku, tak jsem vzal obyčejnou trafopájku. (kterou jsem mj. úspěšně napájel několik v-modů) Samozřejmě to nešlo, pájka tu součástku pořád přimagnetovávala k hrotu, nepomohl jsem si ani s chirurgickými nástroji :( , takže čip letěl do koše, z cartridge jsem vysál barvu a letěla taky do koše :-D .

Cca měsíc zpátky mi vybouchnul zdroj Fortron 350W, zvuk petardy, záblesk blesku a smrad zubařky :D , ten jsem větral dva dny. Odpálil desku, DFI LanParty nF3 :sad: . Jinak ve zdroji se nafoukl kondenzátor (výstup +5v), ten jsem vyměnil, dále vybuchnul tranzistor, zůstaly jen nožičky a kousek těla - vyměněn, výbuchem roztavený rezistor vyměněn taky za nový, ale zdroj pořád nefunguje :(. Že by ještě byly proražené diody, které byly vedle toho tranzistoru?
CPU: Core2Duo E7400@3,2Ghz 1.24V vcore + Thermalright XP-120 tuned-up MB: Asus P5KR skt.775, RAM: 4068MB A-Data DDRII 800MHz, VGA: Sapphire Radeon HD3870 512MB GDDR4, HDD: Seagate Barracuda ES 250GB, Zdroj: Fortron Green 350W http://presscott.wz.cz
To, že se na něčem "usnese" banda userů PCTF ještě neznamená, že mají pravdu. Často je to právě naopak.
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“