Copak se nám podařilo spálit...

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
trodas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2004
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od trodas »

Lub0$ - cece, supr fotky... a zacni zalohovat. Podruhy v zivote mit takove stesti nebudes, to ti muzu garantovat :)
"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
"I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts..." - Hemingway
Lub0$
Nováček
Nováček
Registrován: 12. kvě 2007
Bydliště: UK
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Lub0$ »

Nj to vies...uz si asi rok hovorim, ze uz zacnem, uz zacnem, uz si kupim externy HDD na zalohy, a stale nic...musim sa k tomu uz dokopat nejako :?
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od NEONET »

k tomu te dokope dalsi havarie disku
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
hippygamer
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od hippygamer »

Sorry kluci za offtopic.... ale něco hledám na foru, a koukám že můj starodávný topic stále žije... díky za dárek k vánocům :-D
CPU:i5-6600K 3,5Ghz @ 4,2Ghz, MB: , RAM: HyperX 2x8Gb, GK: 1070 GTX 8Gb, HDD: Barracuda 1,5Tb 200 32MB + 2TB Hybrid, Myš: Logitech MX Performance + skleneny Corepad, Monitor: 32'' Samsung UE32H5000 + 24" Samsung Syncmaster P2450H, Audio: Logitech Z-5500, OS:Win7 64-bit,
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Michael24 »

Koukám, že jsem ještě nic nenapsal, tak to musím napravit :)

naštěstí toho moc nebylo, jen zdroj 400W od Redstaru, grafika X1950Pro a disk WD 320GB (bylo hezký přijít o všechny data (skoro všechny) tak od té doby dělám zálohu na ext. disk :) )
Cartman1
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. led 2010

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Cartman1 »

Seagate 120GB, dal som ho do ineho kablu, bolo to 3 rano, a nespal som cca 4 dni.
Procesor - AMD Athlon II x4 620
Motherboard - Gigabyte MA770T-UD3P rev1.0
RAM - A-Data 2GB 1333MHz
GPU - Gainward GTS250 512 MB
Zdroj - Seasonic 400W Energy Knight
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od heroik »

Tak dneska se mi podařilo spálit u tatíky v práci noťas...jakejsi nevysvětlitelnej jev :D zapl jsem na něm MW2, vypl se a už nejde zapnout...jak jsem vyndal baterku tak šel cítít jakejsi divnéj zápach tak říkam ten už dosloužil no :D
jan.svoboda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 25. pro 2009
Bydliště: Chrudim

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od jan.svoboda »

Tak toho ale bylo...
Nejprve si vzpomínám na starý CPU Celeron D 360, trošku jsem přehnal napájecí napětí a zřejmě došlo k průrazu a pak ještě jeden CPU, špatně jsem přidělal na starý AMD chladič :-D.
Potom v nějaké době asi 2 desky (u jedný jsem tak trošku rejpnul šroubovákem do desky), pak nějakej ten zdroj (žádná škoda, pouze sra*ky jako EC, Mercury apod.) no a naposledy to je asi před měsícem, HDD z notebooku, úplně nový, připojil jsem ho do stolního PC (SATA) no a pak do něj trošku strčil, zaprskalo v něm a už jsem viděl trošku kouře a typický zápach, poté už ho ani BIOS nedetekoval :-D. Určitě jsem ještě něco zapoměl, ale tohle jsou ty nejpodstatnější likvidace :-D

//EDIT: Jo a pak ještě jeden starší notebook, to byla taky taková nehoda, ten jsem tak trochu smetl rukou ze stolu a skončil na dvě části na zemi :lol:
Zde na foru již nejsem aktivní, vyskytuji se na Google+ (http://gplus.to/JanSvoboda), kde aktivně píšu nejen o IT.
Nism0
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. črc 2007

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Nism0 »

Pridavam dalsi vec. NB asus politej kafem....

a nedávno sem odpalil kus vodice (vylitnul z desky) na moji mobo nastesti funguje vsechno az na jeden 3pin konektor
Bla bla bla, stejně to nikoho nezajímá :D
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Fox_25 »

Michael24 píše:jen zdroj 400W od Redstaru
Tyhle zdroje hoří po čase sami.

Mě se povedlo umrtvit Athlon XP 2000. Při nasazování chladiče se holt urvalo kousek křemíku z čipu. Pak jsem zjistil že ten rámeček na mobo byl nakřivo. Jsem rád že jsem socket A neviděl už víc než 3 roky. Nasazovat procesor byla často taková malá sázka. Viděl jsem jich až moc rozpůlených nebo s uraženým rožkem na čipu.
pengeren
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2010

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od pengeren »

Nedávno disketová mechanika, zapojil sem ji abych otestoval funkčnost a hle najednou to v kompu začalo prskat a smrdět. :-D
cola2600
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. úno 2010

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od cola2600 »

1Tb wd disk špatně zapojený :( all data prič
Grafický adaptér:Gigabite hd5850 1Gb OVERCLOCK 930/1250Mhz Procesor:amd phenom x4 965 3,4@3,7Ghz Overclocked
RAMka:kingston 4Gb 1333Mhz Základní deska:asus M4a785TD-V EVO
hard disk:WD 500gb
Zneužívám operačního systému:Windows seven(7) 64bit verze
Saphire
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. kvě 2009

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Saphire »

Tak já jesem spálil:
  • starý ddr cl2 paměti když jsme taktovali P3
    power LED na svojí staré skříni
    repráčky polité přeslazeným čajem
    zeleninovou polívku :)
MB: Fujistu-Siemens D1961 CPU: Intel P4HT 521 2.8Ghz GPU: ATI Radeon 9600 Atlantis 128MB RAM: 2x1GB DDR400 ADATA PREMIER HDD: 2x 40GB Samsung SP0411c, 250GB WD Caviar D2500AAJB-00J3A0 OS: Windows XP/Linux Mndriva 2010.2
Airsoft archivements: Bloody BB, Amphibious operations, Calm under fire, Sugar rush, Dance, F**ker Dance!, Speedy Gonzales, 1 of 300
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od heroik »

No sice jsem to nebyl ja...ale nedavno mi kamos rikal ze DO KOMPU ZAPOJIL OPAČNĚ RAMKY a VYHOŘEL MU CELEJ KOMP :-D Montaz pameti je nastestisti uz nekolik let banalitou ale zda se ze ne pro vsechny :)
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Václav Sedlář »

jak se mu to povedlo-to u té instalace používal kladivo???!!! :shock:
cosotraX*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2009
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od cosotraX* »

i me se to povedlo ale nic se nestalo ..
Time machine: Intel Core i5 750 - 4.01 GHz - 1,3V| ASUS P7P55D | Kingston HyperX T1 2x4GB 1600MHz CL9 | AMD Radeon HD6790 1GB | Seagate Barracuda 7200.11 ST3750330AS | Seasonic SS-500ET | Primecooler MeshCase
Notebook: Acer TravelMate 5330 + Intel Core 2 Duo T5250 1.5 GHz | 3 GB ram
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Mirek E. »

Jak se někomu může povést tam ty paměti narvat obráceně, když je ve slotu výstupek a v paměti naopak výsek, aby se tomu zabránilo? :?
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT Nitro+ | SN850 1TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz
B650M-HDV | 7600X + Pure Rock 2 | Trident Z5 6000/30 | 1080Ti | KC1000 1TB + P3 Plus 2TB | Focus Plus 850W | FD Meshify C
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od heroik »

To bud jeste rád...mu to odpálilo celej komp :D

// Míra: někdy se ho zeptám až sním budu :D
ChouLu
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2006
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od ChouLu »

Míra píše:Jak se někomu může povést tam ty paměti narvat obráceně, když je ve slotu výstupek a v paměti naopak výsek, aby se tomu zabránilo? :?
by ses divil co lidi nedokazou, mel jsem na opravu jeden PC ze nejde, a uzivatel do slotu pro DDR1 narval DDR2 (vylomil prepazku)
a to jeste neni nic proti kamosovi,ktery koupil PC kde nemel zvukovku a mel doma pouze ISA, ktera samozrejme do PCI nejde,tak ji kus urizl :D
PC: AMD ATHLON X2 7750+BE, 4GB DDR2 800MHz Corsair Twinx,ATI HD4670 1GB,1TB Samsung F1
NTB: Toshiba A210-1AP //Uz nikdy toshibu.K.R.A.M
TV: LCD LG 42LH3000 - FullHD, odblokovane servisní USB
Radagabi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. led 2010
Bydliště: Olomouc

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Radagabi »

Mě osobně nic,ale kamarád ze třídy má zkušenost s miniohňostrojem.....Čistil všechny kontakty a něco údajně špatně zapojil(nevím proč to vůbec dělal,protože tento maniak je schopný zapojit přívod elektřiny do HDD....)
Základní deska:Gigabyte GA-880GA UD3H Procesor:AMD Phenom II X4 925 + GELID Solution Tranquillo Operační paměť:Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz Grafická karta:Sapphire HD 6850 Toxic 1GB GDDR5 Pevný disk:WesternDigital 250GB + Samsung SpinPoint F3 - 1TB Zdroj:Seasonic SS-550ET-F3 500W Bronze Skříň:CoolerMaster Elite 430 + Scythe KM03-BK Kaze Master Pro 5,25" + 3× Fractal Design 120mm Silent Series R2 + Coolermaster BC 120 Blue 120mm Operační systém:Windows 7 64bit
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“