Copak se nám podařilo spálit...

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od OndraSter »

Kdyby sis přijel před Vánocema, tak jsem tu měl 17" a 19" CRT... Nic moc kvalitou, ale fungovaly. No, pořád z nich mám elektroniku.... Plasty a kovy jsou už recyklované, samotný displej čeká na odvoz do sběrny.

Jinak jsem spálil před 2 týdny AVR JTAG ICE... Naštěstí čínský klon asi za $13. => AVR Dragon $50 (originál) funguje :twisted:
A pak klasika - rezistor(y) (jako bezpečnostní vybíjecí zátěž pro 180V zdroj... no, nedošlo mi, že 10kOhm při 180V už, narozdíl od 5V, zatopí), diody, všechno možné. "In the name of science..."
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
srna
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2004
Bydliště: Praha

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od srna »

nevidel bych to na zkrat ale na umrti nekteryho z polovodicu. bejt zkrat na primaru tak to udela velky lupnuti, deska je opet cerna a bezis natahovat jistice :razz:


/OT: ja jednou vymlask 800A deon :twisted:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Woyta »

Po trech letech odesel napajeci zdroj 5ghz AP. Tak ted uz druhej tyden jeden na zdroj od externimu disku.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
dejf9
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2010
Bydliště: Pardubice

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od dejf9 »

Nene, pojistky to nevyhodilo, ozvalo se jen malý lupnutí oproti výbuchu kondíku, ale ještě jsem do toho nečučel, snad to odnesla jen pojistka...
Ale nejvíc mě sere v Pardubicích nedostupnost součástek... Zajedu k Myší díře, maj všechno až na kondík 220mF/400V, jsem zajel Pod Vinici, ještě dál od domova a tam měli jen 220mF/450V, jsem to skonzultoval s otcem a hlavně, že kapacitu má stejnou, tak jsem ho teda vzal a doma problém, je moc širokej. Otec dones z práce cínovky, tak jsem nastrčil na trubičku zakáp cínem strčil drát, nahřál, ok drželo, supr, ale kondík se dotejkal chladiče jednoho tranzistoru, tak jsem se s tím sral dalších 30 minut, než se mě ten kondík podařilo srovnat.

Možná to sem nepatří, ale mám telefon ZTE Blade a jeden chlapík na androidforu měl bricknutou desku z Blade, kterou využíval jao nabíječku, no pokud se mi ji povede sprovoznit, měl bych pro ni využití. Super, tak jsem ji od něj za kilo i s poštovnym koupil, přišla, připojil na PC, stáhnul screencast (program na zachytávání obrazovky telefonu přes adb) a byl tam typickej androidí panáček s Nápisem "Vítá vás telefon ZTE Blade". Odokuejoval jsem to myší, protože to pochopitelně přišlo bez displeje, a byl jsem v prostředí Cyanogenmodu. Nějaké prastaré nightly. A to mě psal, že je tam v prdeli NAND paměť a nejde s tím nic dělat :lol: .
Nemá cenu bojovat s windows... vždycky vás vypeče Bluescreenem
PC: MB: GIGABYTE 970A-D3P • CPU: FX-6300 default• RAM:Kingston HyperX 2x4GB 1600Mhz • GPU:MSI N650 Ti PE 1GD5/OC • HDD: Seagate Barracuda 7200.14 1TB • Generátor BlueScreenů:Windows 7 x64
Rainbof
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. čer 2004
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Rainbof »

dneska rano jsem si spalil prsty od pájení :)
IBM 760EL Pentium I. 166Mhz, 40Mb ram, 2x8gb CF ATA, DVD-CDRW, MS-DOS 7.1, Sound Bastler 16, LCD 12.1", baterka dead, tvout.

Phenom II X2 550 , 4gb ram, 1x 500 gb, 1x 2TB, nVidia 8800GT 768mb, eLSýDý 23"
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Flegy »

SuperMicro H8DCL-6F . odpalil ji zdroj. RiP :sad:
nastesti neni nic videt takze hura na RMA :oops: 8-)
sten1985
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. led 2012
Bydliště: Nezamyslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od sten1985 »

po necelem tydnu co jsem koupil desku cpu a ram konkretne asus p8z68 v-pro gen3 a intel core i5 2500k jsem taktovanim odpalil desku i s cpu jen ramky to prezily, zrejme vadny kus protoze taktovani probihalo automaticky softwarove bez zvysovani napeti k tomu jsem se ani nedostal :D
Základní deska: Asus Maximus V Formula- teplota 26stupňů idle
CPU: Intel Core i7 3770k (4430mhz) teplota 22-24stupňů idle,GPU: Gigabyte GTX 680 2048MB DDR5,Paměti: Kingston 2x4GB 1600MHz,SSD:Corsair GS180gb, Kingston HyperX 120gb,HDD: WD Velociraptor 74gb,Zdroj: Seasonic 750W gold,Skříň: CM storm stryker,myš: ASUS GX 1000, 6400dpi,keyboard: logitech G19.Audio :Asus xonar rog phoebus, asus vulcan anc
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Riku »

včera jsem připálil cibulku pod guláš :|
edit:
abych nebyl OT.. už jsem odpálil zdroj, desku a grafiku, ale to dávno :-D
Naposledy upravil(a) Riku dne pát 30. bře 2012, 13:25, celkem upraveno 1 x.
PS5 | LG OLED CX55
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Alfajk »

sten1985 píše:po necelem tydnu co jsem koupil desku cpu a ram konkretne asus p8z68 v-pro gen3 a intel core i5 2500k jsem taktovanim odpalil desku i s cpu jen ramky to prezily, zrejme vadny kus protoze taktovani probihalo automaticky softwarove bez zvysovani napeti k tomu jsem se ani nedostal :D
a co reklamace? uznana ?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Jeltík »

po 2 dnech asi těžko...

Flegy: narážel jsem na to, že to odpálil v pátek a dotaz byl vznesenej v neděli :-)
Naposledy upravil(a) Jeltík dne pon 9. dub 2012, 11:51, celkem upraveno 1 x.
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Flegy »

me jo :oops: :-D
dohnalik
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2009
Bydliště: Brno

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od dohnalik »

Nejspíše Atmega328P, přefusoval jsem ji na jinej procesor :)
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od kotas »

Alfajk píše:
sten1985 píše:po necelem tydnu co jsem koupil desku cpu a ram konkretne asus p8z68 v-pro gen3 a intel core i5 2500k jsem taktovanim odpalil desku i s cpu jen ramky to prezily, zrejme vadny kus protoze taktovani probihalo automaticky softwarove bez zvysovani napeti k tomu jsem se ani nedostal :D
a co reklamace? uznana ?
to se na te desce odjebal vcore nebo co :-D
smoula
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2007

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od smoula »

ECC82/83 PCL86/4/2 ECL82 atd atd MAA723 jojo pokus omyl
lazan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2010
Bydliště: Kutná Hora

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od lazan »

Jednou se mi podařila odpálit ddr ramka, když jsem ji špatně zasunul, a nedoláhalo napajení. Pěknej kouř se valil z casu :-D
Dále taky durona 900MHz, když já debil na něj zapomněl dát chladič, během 3 vteřin byl celej černej :mrgreen:
Jo a taky starej EC.
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Maor »

zesilovač, spletl jsem si zdroje a místo 12V dostal 18V a ještě s opačnou polaritou, pak jsem přemostil část, která se starala o ochranu a po týdnu jsem to zkratoval:-) škoda, poučení -> nepoužívat provizorní řešení
Mtss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. lis 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Mtss »

mel jsem stary eurocase a pouzival jsem hlinikovou nadrzku na vodu ve vodnim okruhu. Kdyz jsem hral tak jsem vodu musel jednou za 4 hodin dolit (asi 2dcl) a prelil jsem. Nadrzka byla nad zdroje. Proteklo to zdrojem pres grafiku a zvukovku.

Zdroj zaprskal, grafiku a zvukovku jsem ususil. Grafiku jsem po vice jak roce prodal dal, zvukovka po 2 letech odesla (audigy platinum ex)

zdroj jsem chtel nejak rozjet... rozdelal jsem ho, vycistil, vysusil a nasel prasklou pojistku. Nemel jsem jinou, tak jsem to propajel kouskem dratu. Zapojil jsem napajeci kabel a ten doslova vystrelil za obrovske jiskry z PC ven. Pojistky nezareagovaly.

Dale jsem zkousel pretaktovat velmi starou 8800gts 512 a chtel jsem se dostat nad hodnoty kamaradove 9800gtx+. Muj cil byl 1GHz na GPU. Mel jsem vodni blok, tak jsem zkousel volt mod.. ten prosel, ale v zatezi to nebylo stabilni, tak jsem tam pripajel par dalsich kondenzatoru. Dostal jsem se na 990MHz a to byl konec... fungovalo to asi 3 dny. Koupil jsem potom HD4870 silent effenciency... to byla nejmene hlucna graficka karta se stock chladicem jakou jsem kdy mel.
PC:Intel Core i7 3770k, AS-Rock P67 Professional, Kingston HyperX 2x4GB Ram DDR3 1600 dual channel, 240GB HyperX, R9 290, Seasonic X-660W, 3x Acer 22", LG BD-RE GGW-H20L, Harman/Kardon AVR2000, Inifinity Kappa 7.2i
NAS + KODI: A4-5300, 6GB Ram, 4x4TB WD Green via Adaptec 3405 Raid 5
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Trinom »

propájet pojistky kusem drátu je asi ta největší hloupost, jakou člověk může udělat.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Mtss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. lis 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Mtss »

jn, ale pojistka byla pripajena a nebyla v pouzdre, nic jineho jsem nemel... dratek byl tenkej ;-)
PC:Intel Core i7 3770k, AS-Rock P67 Professional, Kingston HyperX 2x4GB Ram DDR3 1600 dual channel, 240GB HyperX, R9 290, Seasonic X-660W, 3x Acer 22", LG BD-RE GGW-H20L, Harman/Kardon AVR2000, Inifinity Kappa 7.2i
NAS + KODI: A4-5300, 6GB Ram, 4x4TB WD Green via Adaptec 3405 Raid 5
srna
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2004
Bydliště: Praha

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od srna »

1 dratek z licny snese cca 6-8A

ale opravovat je prasarna :fear: ale kdyz jina neni tak ...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“