Notebook LCD

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

Copak, nějak to tu zamrzlo...
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
MiliKiller
Nováček
Nováček
Registrován: 12. kvě 2006

Pomoc

Příspěvek od MiliKiller »

Tak se sem přidávam se svojí trochou do mlýna. Mám display sanyo LM-BE53-22NEK

datasheet nebo spíš piny jsou zde http://www.zockernetz.de/elektronik-all ... r-lcd.html

přemýšlel jsem nad tím jak to zapojit a pořád mám pár otázek a problémů...

Po připojení napíjení a rozsvícení katody mi display zobrazuje různé nesmyslné tvary...myslel jsem si že se jen zakmitávají nějaké nesmysli,ale k mému překvapení toto nezmizelo ani po uzemění datvých pinů...Jak je to možné???

Pokus 2 Display je plně funkční...připojený na notebook...Pokud začnu uzemňovat jednotlivé nožitky tak se oběvují svislé čáry s které postrádají 1 ze 3 barev...Logické...když uzemním všechny piny tak display je černý...úžasné...ale proč to nefunguje bez připojeného notebooku???

Tím jsem dospěl k závěru že jednotilvé piny ovlivňují barvy vždy v 8 bodové matici.

Nedá se někde sehnat datasheet k protokolu Flat Link??? Tím by měl být připojen display k notebooku...

Pokud by se to tu nějak zase rozpohybovalo...a vysvětlilo se pár vécí...nešel by udělat nějaký převodník ??? Přeci jen elektrykář tak hrozný snad nejsem a myslím že naprogramovat jednočip který by na lcd posílal data také není žádný problém...Problémem zůstává jaká data a v jaké posloupnosti...za jakékoliv ohlasy a nápady moc děkuji.S pozdravem M.Špaček
oldsam
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 30. bře 2004
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od oldsam »

Po připojení napíjení a rozsvícení katody mi display zobrazuje různé nesmyslné tvary...myslel jsem si že se jen zakmitávají nějaké nesmysli,ale k mému překvapení toto nezmizelo ani po uzemění datvých pinů...Jak je to možné???
Uzemnenim datovych vstupu nezmenis informaci v pameti displeje. Ta se meni pravidelne podle casovani (nutny datasheet). Tzn. ze nez tam nacpes data musis zmenit hodnotu na datovem pinu, ktery rekne displeji ze tam cpes nove data (u me pin LOAD).
Pokus 2 Display je plně funkční...připojený na notebook...Pokud začnu uzemňovat jednotlivé nožitky tak se oběvují svislé čáry s které postrádají 1 ze 3 barev...Logické...když uzemním všechny piny tak display je černý...úžasné...ale proč to nefunguje bez připojeného notebooku???
Pokud uz datova komunikace probiha, tak uzemnenim datovych linek narusujes data posilane do displeje, notebook zna to casovani a vi jak ty data tam posilat, kdyz to odpojis => displej nevi co ma delat.
naprogramovat jednočip který by na lcd posílal data také není žádný problém
Tohle si myslim, ze zas tak easy nebude. Kontroler musi byt dost rychly, aby stihl zasobovat displej daty. Taky musi mit velkou pamet, popr. externi pamet.


//edit Wilik - promaz OT prispevku
CPU : AMD64 3200+, Asus A8N-SLI Premium, RAM : 2x 512MB DDR, GPU : Gigabyte 6600GT Heatpipe, HDD : WD 160GB SATAII, WD 250GB SATAII
nekomata
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. srp 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nekomata »

Zdravim, mam lcd z notebooku compaq http://notebook.cz/__/,,clanky,recenze- ... index.html a chtel bych ho soupnout do casu jako tenhle typek http://www.schemata.wz.cz/index.php?ID=177&kat=9. Kdyby nekdo mel s timhle zkusenosti tak at mi prosim napise na icq. Predem dekuju :)
petr_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petr_ »

Prodej ho někomu kdo si ho rosekal (nx6110) , rád ti za něl dá 5000,- , a koupíš si klasickiý lcd..který připojíš kamkoli...ten člověk tam má ještě další elektroniku,tu ty u máš neseženeš....když použiješ standatr lcd, tak v něm je vše, co potřebuješ......nebo jinak máš celej nefunkční ntb? Možná se domluvíme.Kdyžtak napiš.
NTB: 13" MacBook Air mid. 2013, Haswell i7-4650U, 8GB LPDDR3, 256GB SSD
PC: Xeon 5550, 6GB DDR3, geforce 8800GTS 640MB
juzna
Nováček
Nováček
Registrován: 29. zář 2006

Příspěvek od juzna »

Lidi schvalne kdo najde datasheet k menu displeji: HOSIDEN HLD1505-020120

Ja ho totalne nenasel :(
janluk
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 25. lis 2006
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Datasheet LMG9901ZWCC

Příspěvek od janluk »

Nemáte někdo datasheet k LMG9901ZWCC, případně informace o zapojení a ovládání? Děkuji. Lukáš
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

Stačilo by 5 minut hledat ... http://trinom.org/stazene/pctf/LMG9901ZWCC.pdf
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
slavick
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slavick »

oldsam píše:no to neni spatny napad, ale musel by si clovek zjistit jestli to podporuje ten jeho displej

ja jsem puvodne chtel vypajet kontroler displeje z toho notase a udelat si "vlastni grafarnu" ale ten cip nemel podporu PCI, mel jen ISA, coz uz se dnes na deskach nevidi :) skoda, mam kompletni schema zapojeni toho cipu, pameti atd. ale ta ISA ...
Mohl bych tě taky poprosit o to schéma?
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

všechny kompy, co mám maj ISu, tak možná by se to dalo využít...
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Marko6
Nováček
Nováček
Registrován: 14. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

display

Příspěvek od Marko6 »

Mam display Hitachi LMG5167XUFC-A . Hledal sem snad uz mesic datashit a nic, psal sem na Hitachi (snad vsechny odeleni co tam meli - cesky i eng. ) a nic tak sem se nakonec na jedno foru docetl ze "podobnej" typ je nejakej LMG6040 nebo tak nejak tak sem to stahl a ted to budu prubovat (koupil sem stabilizatory napeti) a az to budu zkouset tak natocim video, mozna to bude hodne vtipny jak to vsechno schori (rekl bych tak nejak by instingt ze ten LMG6040 moc podobnej neni) . Kdyby byl nekdo tak hodnej nasel ten datasheet a pak mi poslal sem nebo na mail (lepsi) bo na icq tak mu zulibam ruce..

EDIT: Jedná se o ČB display , rozměr je asi 12 palcu (je docela malej) a je z notebooku 386.
Naposledy upravil(a) Marko6 dne sob 17. úno 2007, 22:00, celkem upraveno 1 x.
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

Hoď nějaký parametry, případně fotky, není se čeho chytit (ani googlu nic neříká LMG5167XUFC-A).
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Michal kule
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. srp 2006
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal kule »

zdravím nevšim sem si tady toho tak sem založil svoje témá o lcd z Nb :oops:
a mám LOCK ale hodím sem link mužute se mi na to kouknout...
http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=98354
chtěl bych si ho dát na bok case...
sice sem su už tady všecko přečet ale pořád sem z toho blbej... jestli někdo poradí at napíše... ještě ale nevím co to mám za lcd je z nějakého NB od Leo computers...
mám k tomu i celý NB napadlo mě ten signál do LCD vést přes základku z toho NB...
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

Proč ne, ale budeš potřebovat síťovku a VNC server / viewer (hledej RealVNC nebo tak něco). Na 1. kompu pustíš server a na 2. viewer. Nepočítej ale s přehráváním videí, snímkovací frekvence je tak 3 - 5 sň. / s.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
krenek.a
Nováček
Nováček
Registrován: 09. črc 2007

Příspěvek od krenek.a »

Mam LCD firmy LG "LP121S1 (12.1 800x600) typ TFT. Dále jsem našel že jde o panel TTL, CCFL1. Zapojení pinů je zde http://www.phys.szote.u-szeged.hu/bbala ... p121s1.pdf a potřebuju vybrat převodník CRTtoLCD mohli byste mi napsat který si mám vybrat: http://www.mite.cz/crt2lcd-cz/crt2lcd-cz.html jsem z toho celý zmatený :oops:
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

Myslíš, že se ti to vyplatí? Kolik si myslíš, že ten převodník stojí? Moc se v tom neorientuju (kolik to stojí), ale myslím si, že by se ti spíš vyplatilo koupit nějakej starší malej displej, kterej by sis připojil jako sekundární monitor. Na aukru nebo po bazarech se jich válí mraky.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
krenek.a
Nováček
Nováček
Registrován: 09. črc 2007

Příspěvek od krenek.a »

Nejspíš máš pravdu ale nechtěl jsem to rovnou házet do koše
€agle
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. lis 2003
Bydliště: Vlastní 3D svět :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od €agle »

Vzhledem ke komplexnosti toho prevodniku myslim, ze to nebude zrovna nejlevnejsi zalezitost. Ale pokud by ten displej mel skoncit v kosi, tak bych o nej mel zajem (kdyztak SZ).
Eagle3D Engine under developement

Hledáme do firmy schopného ASP/VB.NET/C# programátora, více po SZ
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

Ještě poznamenám, že Milikiller snad nějakej malej LCD monitorek z NTB dokonce rozběhal... Zkus se poptat jeho.

// 3. 10. 07: Thread označen jako důležitý, protože se tu na to furt někdo ptá...
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraSter »

Caute, mam tu nefunkcni notebook Compaq Armada 1520D (vyhorely zdroj + neco na desce->podival jsem se zblizka na CPU). Rozebral jsem i horejsek k LCD a je na nem napsano:

LCD Module
LM-FH53-22NTW
10140068647402
Made in Japan

a vedle je jeste zrejme SN:
G68F999CDJ7

// podle vseho se jedna o Sanyo.. Datasheet vsak nemuzu najit, vzdy to nekam odkazuje.. Na jednom fore ho asi nekdo rozbehal, ale nebylo to ani cesky ani anglicky ani jinak, abych tomu rozumnel :x
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“