Vadna deska?

Pro procesory AMD Athlon 64, Athlon 64 X2, Athlon FX, Opteron, Sempron a další.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Alrick
Nováček
Nováček
Registrován: 26. dub 2009

Vadna deska?

Příspěvek od Alrick »

Dobry den, Mam MB MSI K8T NeoV ( K8T800 ). Pri zapnuti pc vsecko v pohode najede, po reinstal systemu se tvari vsechno v pohode ale tak max 1 den. Nasledne kdyz pak otevru jakoukoli narocnejsi aplikaci v HDD zahadne klepne zacne se sekat mys a nezbejva nic jinyho nez restartovat. Po par hodinach uz nejde rozkliknout ani obemnejsi slozka a v narocnejsich aplikacich zacne " chrcet " v reprakach. Myslel sem ze mi vytuh hdd ale tim to nebylo. Koupil sem novej ale taky to zaclo, pameti RAM jsem taky zkousel vymenit ale nepomohlo to. Pokud vite v cem by mohla byt chyba budu rad kdyz mi poradite.
smoula
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2007

Re: Vadna deska?

Příspěvek od smoula »

Třeba chlazením.
Skim
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. led 2005
Bydliště: Praha

Re: Vadna deska?

Příspěvek od Skim »

Zkus ještě vyměnit zdroj/ klidně jen dočasně, jestli máš tu možnost, druhý kompík se mi občas chová podobně, ale jen u konkrétních aplikací a taky zatím nevím, čím to..
O'old PC MB MSI 865PE Neo2-P CPU Intel P4 Prescott 2.8 GHz (800/1MB/1.35V) Spire SP450B0 RAM DDR 2GB PC3200 A-DATA CL3, VGA Leadtek Winfast A7600 GT TDH 256MB DDR3 (G73,128 bit,560/1400)+Primecooler PC-VGAHG2 AL (5V) Audio Sblive! 5.1 HDD Hitachi HDS722516VLAT80 (164,7 GB), DVD LG 4160B Case E-case BT C808 PSU Seasonic SS-400ET LCD NEC MultiSync EA191M (19"/PVA)
laginoo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. kvě 2005

Re: Vadna deska?

Příspěvek od laginoo »

zdar
nebudu zakladat nove tema tak to hodim sem
dostalo se me do ruky nefunkcni pc a to deska MSI K8TNEO2 s athlonem 3000+ (s939 jadro venice) zbytek sestavy asi nebude dulezity (2gb kingstom hyperx, ati 1600pro, bylo provozovano na 300w zdroji)jelikoz problem je v tom ze deska pres dr.led hlasi vadny cpu - zaden obraz zaden post zadna dalsi reakce desky jen se toci ventilatory nic vic. No a me zajima jestli mam verit desce ze je v pytli cpu nebo je v pytli deska + jeste pridam ze presto ze bylo pc pusteno kolem 5minut tak se ani nezahralo cpu. Nemam moznos ozkouset cpu v jinem pc. jeste dodam ze sem skusil odpojit vse mozne kvuli eliminaci nejae vadne komponenty (bez dvd,hdd,jen jedna ram,dokonce i bez vga)a dr.led nazor nezmenil
dik za reakce
MB: TUF B550M+ CPU: Ryzen 5 5600 RAM: Crucial Ballistix 4X8GB DDR4 3200 VGA: Sapphire PULSE RX 6600 8GB HDD: SSD WD Blue 500GB, HDD 1TB, HDD 1TB AUDIO:Logitech Z-5500 PSU: Enermax Infinity 720W CASE: NZXT Phantom, Mugen Max, Noctua NF-S12B redux
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadna deska?

Příspěvek od arxeiss »

To je různé. Mi třeba odešla deska a PC speaker pípal že odešla grafika. Tu jsem otestoval v jiném pecku a jela. Všechno jelo až na tu desku. Takže hledej někoho u koho by jsi mohl odzkoušet.
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
djtomahou
Nováček
Nováček
Registrován: 17. čer 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadna deska?

Příspěvek od djtomahou »

Taky nebudu zakladat novy thread,mam problem s deskou. Tu mi ale donesl kamos(neco mu s ni udelal bracha ale nevi co).Je to MSI K8N Neo 4H
Po zapnuti se roztoci vsechny vetraky.ale zadne pipnuti,nejde obraz,grafika sviti cervene,procesor se vubec nehreje(skouseno bez chladice),ledky mi hlasi ze post probehl uspesne,ale nic se nedeje.Dosku de zapnout tlacitkem napajeni,ale uz se nevypne ani kdyz ho drzim 10 vterin.Me to pripada jako by byl BIOS v haji,ale nejsem si 100% jisty.
Ma s tim nekdo skusenosti?
asus titan
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 23. kvě 2017

Re: Vadna deska?

Příspěvek od asus titan »

Dobrej den mne tohle to jiste robila deska ale jina od asusu ale spravil jsem iba to ze jsem vymnenil zdroj napajani a bylo vsechno v potzadku.
proxycon
Nováček
Nováček
Registrován: 15. lis 2017

Re: Vadna deska?

Příspěvek od proxycon »

Zdravím,

Mám desku Asus A8N5X ale ta má nějaký problém. Deska vždy nějakou dobu po naběhnutí zamrzne a musí se cvaknout vypínačem na zdroji aby se vypla. Nejdéle fungovala asi hodinu v kuse, většinou zamrzne po pár minutách i pokud si pouze prohlížím BIOS. Zamrznutí se projevuje tím, že na monitoru zamrzne obraz.

Zkoušel jsem různé procesory, paměti, zdroje i grafické karty. Vyměnil jsem chladič na chipsetu za:
s-l1600.jpg
Ale beze změny stavu. Když se mi deska dostala do ruky, měla už nafouklý jeden kondík (ten osamocený mezi dvěmi spodními PCI sloty). Kondík jsem vyměnil ale stav desky se nezměnil.

Nějaké návrhy jak desku oživit? Jako poslední možnost bych jí zkusil upéct v troubě, ale problémem budou malé SMD kondenzátory, které jsou i ze spodní strany desky.
48650_m_large.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Socket 754, 939 a 940“