MSI K8N Neo2 /Platinum (939, nF3 Ultra 250Gb) - tipy a rady

Pro procesory AMD Athlon 64, Athlon 64 X2, Athlon FX, Opteron, Sempron a další.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Jiri Drak
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Č.K.

MSI K8N Neo2 /Platinum (939, nF3 Ultra 250Gb) - tipy a rady

Příspěvek od Jiri Drak »

Obrázek

Stručná specifikace
CPU: A64 & FX pro s939 (winchester od biosu v1.2)
Cipset: nForce3 Ultra 250Gb
SATA/IDE/FDD: 4XSATA150 (bez NCQ), 2xATA133, 1xFDD
Ostatní: 8xUSB 2.0 (vyvedeny 4+2), 3xIEEE1394 (vyvedeny 1+2)
Audio: RealTek ALC850
2xGigabit LAN :up: (u verze Platinium)
1xWifi PCI karta :up: (u verze Platinium-54G)
Speciality: D-bracket pro diagnostiku, kulate IDE a FDD kabely

Předpoklady pro OC
FSB: 200-350 (450 od biosu v1.2)
VCORE (CPU): 1.4-1.85V po 0,025V nebo defalut + 3-15%
VDIMM (pameti): 2.5-2.8V po 0.05V
VDD (chipset): neumi

Tipy a triky, klady a zápory
:arrow: Obecné informace o chipsetu a taktování s nForce3
:!: Pri vetsim OC nepouzivat SATA porty 1 a 2, pouze SATA radic s porty 3,4 (pobliz AGP portu) je locked a pouzitelny pri vyssich FSB (cca 230 a vice)
:idea: Otestujte pri dualu pameti take ve slotech 3 a 4, muzete dosahnout lepsiho (ale i horsiho) OC pameti.
:sneaky: Neprilis dobre rozvrzeni desky: chipset i socket jsou velmi blizko AGP slotu (mozne problemy pri pouziti jinych chladicu), dvojice pri OC funkcnich SATA portu az za grafikou a CPU
:idea: pod chladicem chipsetu nebyva skoro zadna teplovodiva pasta, doporucuji zkontrolovat
:idea: pokud mate chipset made in Korea (zjistite pri kontrole pasty), mate sanci dosahnout vyssich FSB oproti chipsetum made in Taiwan
:?: deska obcas spatne ukazuje Vcore a teplotu CPU, vetsinou to spravi restart PC
:?: měnit HTT násobič v biosu klávesami (+,- nebo PgUp,PgDw) a nelézt do menu s výběrem, jinak muze dojit k zatuhnuti (zrejme vyresi nektery novejsi BIOS)
:?: Corecenter casto zpusobuje vic skody nez uzitku (napr. cukani filmu), radeji pro monitoring pouzit Speedfan nebo MBMonitor.
:!: deska má někdy problém při použití SATA + IDE disků s bootovanim ze SATA
:!: problemy se spravnym fungovanim spolu s Audigy zvukovkami
:idea: desku kupujte s vyr. cislem K0410xxxxx nebo novějších - predchozi mely nejake chyby
:arrow: pokud se vam objevila ikona "bezpecne odebrat zarizeni", tak to je pro SATA disk, ale lze to pouze u NEsystemoveho disku
:idea: na CPU lze pouzit Zalman CNPS7000B Cu
:arrow: pokud pri bootovani hlasi deska, ze case neni zavrena, dejte polozku "Chassis Intrusion" v BIOSu na disabled


Odkazy na diskuze k teto desce
:arrow: Zkušenosti s oficialnimy i beta biosy
:arrow: Chladice od Zalmanu na NEO2

Stahování beta a oficiálních či módovaných biosů:
http://www.lejabeach.com/MSIK8N/k8nneo2.html
http://www.swjka.com/neo2/index.php


update W (03.04.06), JDrak (17.12.04), thx tnema
Naposledy upravil(a) Jiri Drak dne čtv 16. pro 2004, 23:31, celkem upraveno 5 x.
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Butch »

Tak přidám pár poznatků.

Další věc je monitoring voltáže a teploty CPU. Chce to brát s určitou rezervou.

Na něco jsem přišel. Pokud normálně nastartuju PC a jsem ve WIN, senzory ukazují: cca 41°C(dlouhodobě v klidu) na CPU a voltáž 1,42-1,46V.

Pokud PC uspím do S3 a znovu probudím, na CPU je kolem 36°C(dlouhodobě v klidu), což by odpovídalo teplotě chladiče.
A voltáž se drží na 1,45V. Až při detailním reportu ve speedfanu zjistíte, že voltáž není pořád na 1,45, ale lehce kolísá(jde však o tisíciny voltu a ne o setiny).

Nevím, zda-li deska po probuzení z S3 lépe ukazuje nebo dokonce stabilněji jede. Jedna z těch možností to být musí. Speedfanu docela věřím a ten to podle mě neovlivní.

Upozorňuji že cool & quiet a podobné mám v biosu disabled.

Taky SW k desce ukazuje nesmysly(např. o 6°C vyšší teploty na CPU než speedfan, ale to už se řeší i na cizích fórech)

Drakova poznámka o špatně namazaném chladiči na chipsetu je přesná.
Byl jsem upozorněn kamarádem a po koupi chladič sundal a namazal Arctic Silver 3. Jinak teda řve dost, takže jsem ho dal na 7V a je to v pohodě. Chipset v pohodě uchadí a je skoro ticho. V plechu za MB jsem udělal malým vykružovákem díry, abych chladič mohl popř. sundat a přitom nemusel sundavat desku :-)
Jiri Drak
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Č.K.

Příspěvek od Jiri Drak »

Diky za dalsi namety, jeste neco pridam ja a vse se bude postupne aktualizovat v uvodnim prispevku.

Testoval jsem desku s pametmi 2x512 A-DATA 500 a 2x512 A-DATA 566 a ani v jednom pripade deska nebyla schopna jet naprosto stabilne 1:1 pri FSB nad cca 240. Hodne pomohl bios 1.37 (to uz jsem testoval jen s A-DATA 566), ale furt to nebylo 100% , s delickou byl provoz byl bezproblemu.

A jeste neco, nezkousel jste nekdo rozjet na te desce 2xDS pameti v singlu nebo 4xDS ? Me to ani v jednom pripade vubec nenajelo, ale podle manualu by to melo fungovat.
MB Asus P7P55D-E, CPU Core i5-750@3700MHz, RAM 16GB, VGA Radeon RX Vega 56
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Butch »

To: Drak

Double sided 2x 256MB Kingmax DDR 333, jely v duálu(1,2 slot) i v single(1,3 slot).

No name 1X 512MB Seitec DDR333 + 1X 512MB PQI DDR333 v duálu nejely vůbec(kdo by to byl řekl :-D) a v single občas nenajel comp.

Kingmax Hardcore DDR 500MHz jedou na téhle desce v pohodě v duálu při 1:1 (při FSB 250) v single nebyl důvod zkoušet.

Tvoje problémy se synchro režimem bych viděl možná v né úplně 100% kompatibilitě pamětí A-DATA s deskou.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Amon-Ra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Amon-Ra »

Desku jsem s BIOSEM 1.4 už dostal, pár desek jsem už vystřídal včetně MSI, ale co zažívám teď (deska v popisu) v kombinaci se zvuk.kartou SB Audigy2, to je příliš!!! Ať dám desku do jakýhokoliv PCI slotu, v některým se vůbec nedetekuje, v dalším ano, ale nejdou tam ovladače, píše to nějakou chybu, tuším něco ve smyslu iKernell+nějaký číslo, nebo tak něco. V posledním slotu červený(oranžový) to i chvíli fungovalo, pak se ztratila ze systému i s G-síťovkou!? Zkoušel jsem ty integrovaný věci vypnou v BIOSU, naistaloval poslední ovladače čipsetu, ale marný. Zlobí to hned po čistý intalaci, v jiném PC bez problémů. Připadá mi to z jejich strany, že je to tak trochu "šitý horkou jehlou"! Z fóra na MSI taky nejsem moc moudrej, asi mi nezbyde, než začít používat tu integrovanou(
Core2 Q6600@ 3.2Ghz/Arctic Freezer 7pro * GIGABYTE MB Sc 775 P35-DS4 * 4x1GB Patriot DDRII 800Mhz * GIGABYTE 8800GTS 512 * WD 500GB/16MB SATA AAKS * CHIEFTEC DA-01BD * Enermax Liberty 500W
Jiri Drak
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Č.K.

Příspěvek od Jiri Drak »

Amon-Ra píše:Desku jsem s BIOSEM 1.4 už dostal, pár desek jsem už vystřídal včetně MSI, ale co zažívám teď (deska v popisu) v kombinaci se zvuk.kartou SB Audigy2, to je příliš!!! Ať dám desku do jakýhokoliv PCI slotu, v některým se vůbec nedetekuje, v dalším ano, ale nejdou tam ovladače, píše to nějakou chybu, tuším něco ve smyslu iKernell+nějaký číslo, nebo tak něco. V posledním slotu červený(oranžový) to i chvíli fungovalo, pak se ztratila ze systému i s G-síťovkou!? Zkoušel jsem ty integrovaný věci vypnou v BIOSU, naistaloval poslední ovladače čipsetu, ale marný. Zlobí to hned po čistý intalaci, v jiném PC bez problémů. Připadá mi to z jejich strany, že je to tak trochu "šitý horkou jehlou"! Z fóra na MSI taky nejsem moc moudrej, asi mi nezbyde, než začít používat tu integrovanou(
V cem je problem me moc nenapada (zkus kdyztak tu integrovanou), ale me chodila A2 na NEO2 bezproblemu. Bez ni vse slape OK ? Oni ovladace od creative taky nejsou zadnej vekej zazrak.
MB Asus P7P55D-E, CPU Core i5-750@3700MHz, RAM 16GB, VGA Radeon RX Vega 56
Amon-Ra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Amon-Ra »

Bez audigy to šlape v pohodě, musel jsem jí dát pryč. To ale nebyl všem komplikacím konec, vyskytnul se další problém, po intalaci ovladačů desky, se počítač neskutečně zpomalil, některé další intalace nešli ani spustit, jen načtení obsahu CD trvalo cca 1-2min. Ty nForce ovladače obsahují i Nvidia IDE ovladače, zkusil jsem je tam nedát a vše běží nádherně!!! Není to moje první ani poslední PC, ale takový probelémy jsem ještě nezažil, podle mě to nějak odflákli!
Core2 Q6600@ 3.2Ghz/Arctic Freezer 7pro * GIGABYTE MB Sc 775 P35-DS4 * 4x1GB Patriot DDRII 800Mhz * GIGABYTE 8800GTS 512 * WD 500GB/16MB SATA AAKS * CHIEFTEC DA-01BD * Enermax Liberty 500W
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smith »

Tak už mám tuhle desku doma (cpu bude až 24.12 :) ) a chladič Zelman CNPS7000B-Cu. Chladič jsem umístil na desku, abych se přesvědčil jestli se tam vleze, a vleze se tam v pohodě, jen od grafiky je asi 1cm místa, chladič mírně zasahuje do DIMM slotu 1, ale pameťový modul by se tam měl i přesto vlézt, to ještě otestuji. SATA 3 a 4 se dají zapojit v pohodě.
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
short24
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. pro 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od short24 »

dotaz xmartinax:

ja to mam ve slotech 3 a 4

dual funguje jen ve slotech 1 a 2 nebo 3 a 4, musi se vyzkouset, kde to lepe funguje

slot 1 a 3 jsou single a pro start musis mit zapojenou pamet v jednom z techto slotu

ad pameti - sazka do loterie - asi tak, doporucuji se pameti s TCCD chipy, koupit oznacene jako dual channel set, jsou testovany, aby v dualu skutecne chodily .... bohuzel jsou drazsi

ja vymenil 2 x 512 OCZ 3200 performance 2 za dual channel set OCZ, puvodni pameti nechodily v dualu a to rozhodne nejsou zadne noname smejdy

vzadu se da primontovat bracket - ten co ma 4 svetylka a v manualu pak precist, co se desce pri startu nelibi [ty ctyri svetylka maj ruzne kombinace zelene a cervene a to ma urcit urcity problem]

MSI ma v republice bezplatnou zelenou linku - poteste je svym telefonatem, zaplatili jste si je koupi jejich desky - na strankach msi-computer.cz bylo cislo 800 - 10 10 10 s dobou od 8,30 do 16,30 mimo patek to je do 16,00

slovensko nema linku, ale je mozne jim poslat mail - cesky hotline ma maila - hotline@msi-computer.cz a bez znalosti anglictiny skuste s hotline podiskutovat aspon takhle
Intel i5-8600K GB GA-Z370 HD3P HyperX Predator 16GB (Kit 2x8GB) 3000MHz DDR4, CL15 ASUS Strix GeForce GTX 970 Corsair HX620, LOGITECH MX510, EIZO ColorEdge CS2730 (8.domaci generace - 486DX66, PentiumPro200, Athlon SlotA 550Mhz, Athlon Tbird 1400Mhz, Athlon Barton 2500+, Athlon Dual core Opteron 170,i5-2500K)

vodnik: SilentiumPC Navis Pro 240 NE VZDY JSEM ON-LINE, NENI CAS :[
short24
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. pro 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od short24 »

jeste pripominka - nasel jsem to na zahranicnich forech a je mozne ze mne to bude stat novy zdroj

mam vodnika a tudiz nepotrebuji vetrak CPU, tj. modnul jsem zdroj [dal tam tichy 120 vetrak] a vetrak pripojil do zastrcky pro vetrak CPU na desce - od toho jsem si sliboval prehled o otackach zdroje

ale corecentrum u teto desky nefunguje korenktne a s otackami vetraku si dela co chce - ze zacatku jsem si z udaju v corecentru nic nedelal a veril udajum v biosu, ale parkrat se mi restatoval stabilni pocitac a zacal jsem hledat chybu - zvysil jsem otacky, vetrak hucel a ejhle presne v okamziku,kdy pri startu windows startoval corecentrum, tak nahle bylo ticho, zadne huceni

pritom corecentrum by nemelo regulovat otacky vetraku, jen tam jde nastavit hlidani poklesu otacek pod urcitou mez

ted jen doufam ze jsem zdroj neodpalil uplne a MSI rozhodne neni mym favoritem

a dodatecne na zahranicnich forech jsem se docetl, ze odinstalovani corecentra prispeje k stabilite PC
Intel i5-8600K GB GA-Z370 HD3P HyperX Predator 16GB (Kit 2x8GB) 3000MHz DDR4, CL15 ASUS Strix GeForce GTX 970 Corsair HX620, LOGITECH MX510, EIZO ColorEdge CS2730 (8.domaci generace - 486DX66, PentiumPro200, Athlon SlotA 550Mhz, Athlon Tbird 1400Mhz, Athlon Barton 2500+, Athlon Dual core Opteron 170,i5-2500K)

vodnik: SilentiumPC Navis Pro 240 NE VZDY JSEM ON-LINE, NENI CAS :[
xmartinx
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. pro 2004
Bydliště: Nitra, Slovensko

no...

Příspěvek od xmartinx »

tie ramky uz chodia na duale...

teraz riesim iny problem..

disk S/ATA WDC wd1600jd-00gb-b0 {wd-wmaes41541-24}

mi ukazuje {a skutocne a ide} ako ATA100...... skusal som to prehodit zo SATA1 na SATA2 a nic, stale to iste.. ak by ste dakto poradili... :-D

inak mi ta doska slape v poho |klop-klop na drevo| :-D
PepíkHřebík
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2004

zalman na NB

Příspěvek od PepíkHřebík »

Zkoušeli jste někdo dát tohohle zalmana na NB? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=24991

Ten aktivní větráček co tam je při startu počítače strašně vrčí a ani potom neni zrovna tichej, takže pasiv by to osichroval... Musí se vyndat MB při deinstalaci/instalaci?
MB: MSI K8N neo2 -54g CPU: ATHLON 64 3000+@2250 Mhz - BOX VGA: MSI gf5900xt 128MB 390/700@450/850 RAM: 2x512 MB Kingmax HC 500MHz HDD: hitachi S-ATA 160 GB DVD-RW: LG-4160 CD-RW: Yamaha CRW-F1 zdroj: Forton 400W
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: zalman na NB

Příspěvek od Smith »

PepíkHřebík píše:Zkoušeli jste někdo dát tohohle zalmana na NB? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=24991

Ten aktivní větráček co tam je při startu počítače strašně vrčí a ani potom neni zrovna tichej, takže pasiv by to osichroval... Musí se vyndat MB při deinstalaci/instalaci?
Originální chladič je asi tak 2mm od grafiky, takže tenhle tan určitě nenarveš, jedině že by tvá grafická karta v tomhle místě nic neměla, tak se tam na milimetr možná vešel, ale na 99% se tam nevejde. :wink:
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
PepíkHřebík
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2004

Re: zalman na NB

Příspěvek od PepíkHřebík »

Smith píše:
Originální chladič je asi tak 2mm od grafiky, takže tenhle tan určitě nenarveš, jedině že by tvá grafická karta v tomhle místě nic neměla, tak se tam na milimetr možná vešel, ale na 99% se tam nevejde. :wink:
Jo, já vim. Ale třeba kdyby někdo měl zkušenost či tak. No rozhodně chci s tim větráčkem něco udělat, protože je šíleně hlasitej. Jak se nějak jednoduše sníží napětí? Moc zkušeností s tim nemám.
MB: MSI K8N neo2 -54g CPU: ATHLON 64 3000+@2250 Mhz - BOX VGA: MSI gf5900xt 128MB 390/700@450/850 RAM: 2x512 MB Kingmax HC 500MHz HDD: hitachi S-ATA 160 GB DVD-RW: LG-4160 CD-RW: Yamaha CRW-F1 zdroj: Forton 400W
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Zapojit na 7V. :wink: (12V a 5V = 7V).
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Butch »

PepíkHřebík píše:
Shit píše:Zapojit na 7V. :wink: (12V a 5V = 7V).
A to se dělá přesně jak?
Konektor napájení ventilátoru má 2 kablíky(červený a černý)
Najdi v PC volný molex(klasickej HDD napájecí konektor, nebo vhodnější FDD napájecí konektor)

Molex má 4 dráty vedle sebe: žlutý,černý,černý,červený.

7 Voltů dosáhneš tak, že červený kabel od chladiče chipsetu propojíš se žlutým na molexu a černý kabel od chladiče chipsetu propojíš s červeným na molexu. Propojuješ libovolným drátem(nejlépe izolovaným, na koncích odstraněná izolace), pak doporučuji oblepit izolačkou.


5V je černý-černý, červený-červený

12V je černý-černý, červený-žlutý
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Jindra
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. lis 2004
Kontaktovat uživatele:

Dík moc

Příspěvek od Jindra »

Tak jsem si nainstaloval taky speedfan a v poho.
Rozebírají se tady úplně stejný problémy jako mam já s deskou.

-Taky mi to ukazuje tu malou ikonku na odpojení toho disku.
-Taky bych určitě chtěl zkusit ztišit ten větráček, takže mam ty drátky od toho molexu a větráčku mam k sobě normálně připájet nebo je jenom oblepit izolačkou? :oops:
-I ty paměti mi fungujou v dualu jenom ve slotech 1,2.
-A na to výrobní číslo a tu pastu na chipset se doma ještě musim kouknout.
ale jinak díky tenhle thread mi hodně pomohl. :wink:
NEAKTUALIZOVÁNO od r. 2004
MB: MicroStar K8N Neo2 Platinum-54G - nForce3 250 CPU: AMD Athlon 64 3000+ BOX@default VGA: Leadtek Winfast A400LE TDH 128MB RAM: 2x Kingmax DIMM 256MB DDR 433MHz CL2.5 HDD: Hitachi Deskstar 7K250 HDS722516VLSA80 - 160GB SATA DVD: Lite-ON SOHW-1653S černá OEM - DVD-R/+R, DualLayer Case: EuroCase MLQ3 - Middletower 350W
short24
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. pro 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od short24 »

a, kdyz jeste byl pctuning soucasti zive tak tam jiri kwolek uverejnil krasny clanek k ztisovani vertaku a to hned dvema metodama [odkaz je k platny]: http://www.zive.cz/h/Testcentrum/Ar.asp ... XPS=&EXPA=
b, ten corecentrum a dalsi sw nemusi fungovat zcela ok, v biosu je moznost si udaje porovnat, v pripade rozdilu spis verim biosu
c, cislo neni jen na desce, je i na krabici [tam ja to mam bliz, nez demontovat pc]
Intel i5-8600K GB GA-Z370 HD3P HyperX Predator 16GB (Kit 2x8GB) 3000MHz DDR4, CL15 ASUS Strix GeForce GTX 970 Corsair HX620, LOGITECH MX510, EIZO ColorEdge CS2730 (8.domaci generace - 486DX66, PentiumPro200, Athlon SlotA 550Mhz, Athlon Tbird 1400Mhz, Athlon Barton 2500+, Athlon Dual core Opteron 170,i5-2500K)

vodnik: SilentiumPC Navis Pro 240 NE VZDY JSEM ON-LINE, NENI CAS :[
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

short24 píše:c, cislo neni jen na desce, je i na krabici [tam ja to mam bliz, nez demontovat pc]
Pokud je na krabici 0409910xxx a výš, je to nová revize. revize 0409909xxxx možná (nutno sundat chladič na chipsetu :( ) a revize do 0409908xxxx stará verze. (Zdroj internetová fóra :roll: )
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Butch »

Ohledně toho ztišování větráku na chipsetu.

Pokud se někdo nechce dělat s dráty. Stačí ve speedfanu nastavit otáčky na 70% a je po hluku. Nastavit aby hodnoty zůstaly po ukončení speedfanu a je to.

Pak také nastavit start speedfanu při startu win. Pokud si speedfan nebude pamatovat nastavení, tak nastavit, zavřít a je to. Aktivní speedfan skoro nic z výkonu "nežere" ale u některých her dochází k jemnému, skoro nepostřehnutelnému zadrhávání. Takže doporučuji nastavit otáčky a speedfan nejen minimalizovat, ale úplně vypnout.

BTW pastu pod chipsetem mám AC 3.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Odpovědět

Zpět na „Socket 754, 939 a 940“