Abit AN8 Ultra (nF4 Ultra) - zkusenosti?

Pro procesory AMD Athlon 64, Athlon 64 X2, Athlon FX, Opteron, Sempron a další.

Moderátor: Eddward

liquidfunk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: PRIBRAM@FM
Kontaktovat uživatele:

Ehm

Příspěvek od liquidfunk »

Podle všeho je již support marnej teď, mám trošku problémy se svojí AN8U a ať je bombarduju meilama jak chci, mám smůlu.
Abych upřesnil, samovolné vypínání, po vypnutí nemožnost nastartovat desku bez clear CMOS. Overclocking je úplně v háji. Ach bože. Vyzkoušeny různý BIOSy. Prostě nepomáhá nic...
liquidfunk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: PRIBRAM@FM
Kontaktovat uživatele:

problémy vyřešeny

Příspěvek od liquidfunk »

BIOS kolegy z extremesystem zde http://www.pctuning.cz/ilustrace2/lqf/tmp/OAN819M.zip
Docela držák, doporučuji.
harleymaster
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od harleymaster »

to je nejakej predelanej? nebo je to neco jako 1.9 od abitu?
harleymaster
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od harleymaster »

Zdravim,mam Abit A8N Ultra,bios 1.9,v biosu mam nastaveny cpu 1.450v a ramky 2.65v. V programu everest home edition mi to ukazuje ze mam v procesoru 1.47v a v ramkach 2.87v,to same ukazuje uguru panel,ale treba program od abitu ukazuje to co je nastavene v biosu,jinak v biosu je zbytek nastaven na default.
Muj dotaz spociva v tom cemu mam verit? Diky za kazdou odpoved
liquidfunk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: PRIBRAM@FM
Kontaktovat uživatele:

BIOS

Příspěvek od liquidfunk »

harleymaster píše:to je nejakej predelanej? nebo je to neco jako 1.9 od abitu?
Je trošku předělanej, rozhodně jej doporučuji. Mírně více možností u nastavení deličky pamětí, mírné zjednodušení a rozhodně lepší držení než u Abitu a jejich BIOSů. Vychází z 1.9.
liquidfunk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: PRIBRAM@FM
Kontaktovat uživatele:

Hodnoty

Příspěvek od liquidfunk »

harleymaster píše:Zdravim,mam Abit A8N Ultra,bios 1.9,v biosu mam nastaveny cpu 1.450v a ramky 2.65v. V programu everest home edition mi to ukazuje ze mam v procesoru 1.47v a v ramkach 2.87v,to same ukazuje uguru panel,ale treba program od abitu ukazuje to co je nastavene v biosu,jinak v biosu je zbytek nastaven na default.
Muj dotaz spociva v tom cemu mam verit? Diky za kazdou odpoved
Hodně záleží na tom, jaký právě používáš BIOS, předpokládám, že 1.9. Skutečnost je taková, že uGuru detekuje často mírně vyšší napětí, navíc jestli sis všimnul, i teplota procesoru občas lítá v rozmezí několika stupňů. Rozhodně ale nevěř tomu, co ti uGuru ukazuje. Jako bernou minci akceptuj to co máš v BIOSu.

Taková technická, uGuru panel, máš nějaký fotky, zkušenosti z používání apod.?
harleymaster
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od harleymaster »

Jeste jak je v tom biosu abit eq tak ten taky ukazuje jiny hodnoty,ty samy jako ten panel a everest,jde mi prave o to ze ramky mi treba jedou uz na 2.9v(podle abit eq...) ale porad se nechtej dostat nad 440(mam 550),jak jsem psal vyse tak v biosu mam nastaveny 2,65v tak prave nevim cemu verit abych memu opteronkovi neco neprovedl,jinak k tomu panelu,mne se libi protoze na nem jsou videt vselijaky ty teploty,jak se tocej ventilatory,napeti atd. bere si to info z biosu,mam ho primo pod monitorem takze vsechno hlavni vidim,treba kdyby se zastavil nejakej ventilator tak muzu hned reagovat,nebo kdyby se zvedali teploty
bios mam 1.9 jak si psal,vyzkousim ten jak si posilal odkaz,jsem na nej zvedavej :D
liquidfunk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: PRIBRAM@FM
Kontaktovat uživatele:

Mno

Příspěvek od liquidfunk »

harleymaster píše:Jeste jak je v tom biosu abit eq tak ten taky ukazuje jiny hodnoty,ty samy jako ten panel a everest,jde mi prave o to ze ramky mi treba jedou uz na 2.9v(podle abit eq...) ale porad se nechtej dostat nad 440(mam 550),jak jsem psal vyse tak v biosu mam nastaveny 2,65v tak prave nevim cemu verit abych memu opteronkovi neco neprovedl,jinak k tomu panelu,mne se libi protoze na nem jsou videt vselijaky ty teploty,jak se tocej ventilatory,napeti atd. bere si to info z biosu,mam ho primo pod monitorem takze vsechno hlavni vidim,treba kdyby se zastavil nejakej ventilator tak muzu hned reagovat,nebo kdyby se zvedali teploty
bios mam 1.9 jak si psal,vyzkousim ten jak si posilal odkaz,jsem na nej zvedavej :D
Ještě taková drobnost, zapoměl jsem uvést, že deska jak procesor tak paměti mírně overvoltuje, tzn. dává malinko více. U CPU jde o cca +0,05V a u pamětí je to pak o +/- 0,1V nahoru. Každopádně je to BIOS od BIOSu jiný. Takže asi tak. Mimochodem uGuru panel asi bude fajn, pro mne ale zbytečnost, mám v komplu vodníka. A teploty zvládá speedfan. ;) Každopádně by mně zajímalo kde a za kolik jsi jej koupil.
harleymaster
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od harleymaster »

Ja jsem ho videl jednou na TNTrade,tam ho meli za 700 ale to jsem nestihl koupit a kamos mel nejakou desku abit(presne ted nevim) a ten panel mu byl k nicemu,tak jsem se s nim dohodnul za 500,nejak jsem na to pozapomel a pak se ho chtel zbavit,takze me nakonec vysel jenom na 200 :D

diky za radu :-D
liquidfunk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: PRIBRAM@FM
Kontaktovat uživatele:

:-(

Příspěvek od liquidfunk »

Tak mi dneska tato fošna po několika měsících vcelku smaživého provozu odešla, na výměnu nejsou, sám ABIT nabízí místo toho RD480 a nejsou hned. Adekvátní náhrada není a DFI, MSI nebo ASUS. Do toho se mi nechce. Ach jo. :sad:
harleymaster
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od harleymaster »

Mozna by si neveril,ale me dneska taky odesla deska. Ja jsem ji vezl k znamemu a kdyz jsem ji tam zapojil tak mi to hlasilo kod 8.7. , tak jsem nekolikrat resetoval CMOS ale nic,tak jsem to vzal zase domu a proste se to nehnulo,tak jsem to poslal na reklamaci,nicim jinym to nebylo,jsem zkousel jinej zdroj,procak,ramky,to je ale nahoda co?

kod 8.7. je neco s napetim myslim,presne si to nepamatuju a manual tady nemam
TOPIČ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. pro 2003
Bydliště: Hradčovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TOPIČ »

Gaskoňec
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. úno 2006

Příspěvek od Gaskoňec »

Já ji zase chci prodat. Přesněji typ AN8 Fatal1ty s aktivním chlazením. Chci přejít na SLI řešení, tak jestli máte někdo zájem,dejte vědět. Zakoupena je 19.4.2005. Naprosto stabilní a spolehlivá. Na ceně se dohodnem.
Athlon64 3000+/Winchester/, Artic Cooling Freezer 64 Pro,Abit AN8 Fatal1ty,2x512 MB DDR400 CL2-2-2-5-1T Kingston HyperX Ultra Low Latency/čipy Samsung TCCD/,Asus Extreme AX550 gamer edition / Radeon X550/,HDD Seagate 160 GB /řada 7200.9 SATA II/,DVD-ROM Plextor 130A,DVD-RW Asus 1608P,Teac 3,5 + čtečka paměťových karet,Sound Blaster Audigy 2 Value,Creative Inspire T5900 /5.1/,zdroj Enermax Liberty 500W,skřín AOpen H600A.
Oi!@n
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: New Zealand

Příspěvek od Oi!@n »

Potreboavl bych poradit, zda-li se u teto desky da nejak vypnout ten ciselnik a dioda ktere sviti po vypnuti pocitace?
Macbook Pro 13 2020 | i5 / 16 /512
QakiN
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: Praha

Příspěvek od QakiN »

Mate nekdo zkusenosti s pametmi GeIL Ultra Platinum PC4000 na teto desce? Ja je proste nemuzu dostat ani na casovani, ktery uvadi vyrobce :(
QakiN
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: Praha

problem s pametma?

Příspěvek od QakiN »

Chci se zeptat v cem by mohl byt problem, kdyz mi pameti GeIL Ultra Platinum PC4000 nejedou v dualu na desce ABIT AN8 Ultra (samostane bezi bez chyby) a nemuze to byt nekompatibilitou pameti ani casovanim. Prosim pomozte nekdo, kdo se v teto problematice aspon trochu vyzna. Tenhle problem uz resim dost dlouho a nemuzu na nic prijit. Docela me uz stve, kdyz mi v pulce celodenni prace Windows napisou ze se na pamet neda zapisovat a spadne mi spustena aplikace. Jediny co me napada je spatna deska.
FilipFry
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2006

Re: problem s pametma?

Příspěvek od FilipFry »

QakiN píše:Chci se zeptat v cem by mohl byt problem, kdyz mi pameti GeIL Ultra Platinum PC4000 nejedou v dualu na desce ABIT AN8 Ultra (samostane bezi bez chyby) a nemuze to byt nekompatibilitou pameti ani casovanim. Prosim pomozte nekdo, kdo se v teto problematice aspon trochu vyzna. Tenhle problem uz resim dost dlouho a nemuzu na nic prijit. Docela me uz stve, kdyz mi v pulce celodenni prace Windows napisou ze se na pamet neda zapisovat a spadne mi spustena aplikace. Jediny co me napada je spatna deska.
Tak to jsme dva. Mam taky tuhle desku a jsem s ni spokojenej. Jediny co me ale stve a uz celkem dlouho jsou jiz zminovane pameti. Jinde normalne bezeli na 230 s 2,5 3 3 7 a tady nejsou schopny ani zakladni frekvence 200 s 2,5 4 4 8(od vyrobce). Jedna se o pameti PQI :evil: :evil: :evil:
Abit an8 Ultra,athlon 3000+(tcase 53)@2600 1,55v +Scythe Ninja,4x256MB ddr 400,X1900GT rev.2@600/800,Seagate sata250GB,LC Power 550W,Samsung 940BW, Razer Plazma,Logitech G15,Pinacle PCTV 310i,
QakiN
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: Praha

Re: problem s pametma?

Příspěvek od QakiN »

FilipFry píše:
QakiN píše:Chci se zeptat v cem by mohl byt problem, kdyz mi pameti GeIL Ultra Platinum PC4000 nejedou v dualu na desce ABIT AN8 Ultra (samostane bezi bez chyby) a nemuze to byt nekompatibilitou pameti ani casovanim. Prosim pomozte nekdo, kdo se v teto problematice aspon trochu vyzna. Tenhle problem uz resim dost dlouho a nemuzu na nic prijit. Docela me uz stve, kdyz mi v pulce celodenni prace Windows napisou ze se na pamet neda zapisovat a spadne mi spustena aplikace. Jediny co me napada je spatna deska.
Tak to jsme dva. Mam taky tuhle desku a jsem s ni spokojenej. Jediny co me ale stve a uz celkem dlouho jsou jiz zminovane pameti. Jinde normalne bezeli na 230 s 2,5 3 3 7 a tady nejsou schopny ani zakladni frekvence 200 s 2,5 4 4 8(od vyrobce). Jedna se o pameti PQI :evil: :evil: :evil:
Tak to sem rad, ze se aspon nekdo ozval, ze ma podobnej problem... V tom pripade je prodam a koupim Kingstony...
FilipFry
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2006

Re: problem s pametma?

Příspěvek od FilipFry »

QakiN píše:
FilipFry píše: Tak to jsme dva. Mam taky tuhle desku a jsem s ni spokojenej. Jediny co me ale stve a uz celkem dlouho jsou jiz zminovane pameti. Jinde normalne bezeli na 230 s 2,5 3 3 7 a tady nejsou schopny ani zakladni frekvence 200 s 2,5 4 4 8(od vyrobce). Jedna se o pameti PQI :evil: :evil: :evil:
Tak to sem rad, ze se aspon nekdo ozval, ze ma podobnej problem... V tom pripade je prodam a koupim Kingstony...
Tak byt tebou, pokud by to slo, bych ty kingstony vzal nejdriv na vyzkouseni(nejak se domluvit s prodejcem). A nebo si to koupit pres net a pak to do 14ti dnu vratit. Taky jsem uvazoval o novych pametech(2GB) a brousil jsem si zuby prave na Geily :twisted:. Tak dej kazdopadne vedet, jak ty kingstony slapou, jestli je koupis. Nejspis by to byla i moje druha volba. 8-)
Abit an8 Ultra,athlon 3000+(tcase 53)@2600 1,55v +Scythe Ninja,4x256MB ddr 400,X1900GT rev.2@600/800,Seagate sata250GB,LC Power 550W,Samsung 940BW, Razer Plazma,Logitech G15,Pinacle PCTV 310i,
QakiN
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: Praha

Re: problem s pametma?

Příspěvek od QakiN »

FilipFry píše: Tak byt tebou, pokud by to slo, bych ty kingstony vzal nejdriv na vyzkouseni(nejak se domluvit s prodejcem). A nebo si to koupit pres net a pak to do 14ti dnu vratit. Taky jsem uvazoval o novych pametech(2GB) a brousil jsem si zuby prave na Geily :twisted:. Tak dej kazdopadne vedet, jak ty kingstony slapou, jestli je koupis. Nejspis by to byla i moje druha volba. 8-)
Jo jo vedet dam, ale kupovat je budu tak po Vanocich. Nejdriv se musim zbavit tech GeILu... Ale zvlastni je, ze mi na tyhle desce nejely ani A-Data Vitesta DDR500... Mno porad tak nejak doufam, ze to neni deskou.
Odpovědět

Zpět na „Socket 754, 939 a 940“