Projekt: WCPC

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Projekt: WCPC

Příspěvek od thorgal »

Obrázek
Aktuální stav k 15.5.2014

Celý název by měl znít Water Cooled Personal Computer, ale zkratka evokující Water Closet mi přijde trefnější. Počítač bude chlazený vodou, pokud možno téměř pasivně. Radiátor Mo-Ra 3, pumpa Laing DDC, bloky a expa od Cawedoga.

Stavba celé skříně se ponese ve stejném duchu jako předchozí HTPC, ale místo sololitu, který jsem zbytečně pracně tmelil, brousil a nechával lakovat jsem se rozhodl pro relativně méně náročný materiál - plexi, který má již prakticky hotovou povrchovou úpravu. Podařilo se mi najít v jednom hypermarketu metr čtvereční s tloušťkou 4mm za necelou tisícovku. Nechci ale průhledný case, základní barva bude bílá, doplněná o černé bočnice. Bloky, expa, radiátor i hadice budou také černé, stejně jako čela DVD mechaniky a čtečky karet, takže celá "barevná" kombinace bude založena na triviálním kontrastu.

Skříň bude kompaktní s výškou 39 cm šířkou 24 cm a hloubkou 42cm, tedy tak akorát aby se do bočnice vlezla Mo-Ra. Levá bočnice bude přišroubovaná a její jediná funkce bude zakrývat šrouby připevňující dvd, hdd a čtečku. Druhá strana bude samonosná, ke skříni připevněná panty a bude obsahovat radiátor, který bude zároveň tvořit mříž otevřené bočnice. Připraveny jsou i tři pozice pro 12 cm ventilátory, osadit ale kvůli hadicím půjdou vždy jen dva. Budou vyfukovat přes radiátor vzduch ven ze skříně a ovládané přes regulátor otáček. V ideálním případě by však měl počítač fungovat jen s ventilátorem ve zdroji a čerpadlem ve ztišujícím boxu.

Deska a zdroj jsou otočeny konektory dolů. Nohy jsou vysoké 5 cm, takže by se měly všechny kabely vytočit a pod skříní se navíc schovají. Podstavou by navíc měl částečně proudit vzduch. Vnitřní kabeláž plánuji schovat pod deskou a do výklenku vedle disku a čtečky, takže žádný náročný cablemanagement se nekoná. Zadní strana je připravena pro osazení expy. Původně jsem chtěl použít Expu do dvou 5 1/4" pozic s integrovaným topem pro čerpadlo, ale to by znamenalo zvýšit skříň o dalších 5 cm a problematické plnění okruhu, takže zvítězilo externí provedení.

Zvažuji ještě, že dám čtečku a disk k levé straně skříně tak, aby se vedle nich vlezlo zamykání skříně a nad radiátorem otvor aby mohl teplý vzduch z radiátoru stoupat přirozeně nahoru. Také existuje varianta, že levá plná bočnice bude bílá a na ní nějaký ornament z černého plexi, vyřezaného z dílu zakrývajícího radiátor. Také si nejsem jistý jestli by nebylo lepší oddělit výdech ze zdroje od přisávání vzduchu do skříně. Některé otvory mám navíc zatím vymodelované jen orientačně. Jejich polohu budu muset upřesnit až po zaměření radiátoru, čerpadla, expy, pantů a dalších, ale pro orientaci by následující obrázky měly stačit.

Realizaci předpokládám až v průběhu léta, kdy začnou být rozumné teploty v dílně, sejdou se mi všechny komponenty a provedu zkušební provoz v pasivním režimu ve stávající skříni, která má podobné vnitřní uspořádání. Rozhodně do té doby uvítám nápady rady a připomínky. Podotýkám, že k vodnímu chlazení se vracím po šesti letech, takže nejsem sice úplný začátečník, ale rozchodně ani příliš orientovaný.
WCPC_v3_o1.jpg
WCPC_v3_o2.jpg
WCPC_v3_o3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) thorgal dne čtv 15. kvě 2014, 20:44, celkem upraveno 2 x.
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
SquirrelCZE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2009

Re: Projekt: WCPC

Příspěvek od SquirrelCZE »

Velmi pekny napad, hlavne se mi libi konektory dole :) akorat bych jen chtel pripomenout ze skrin 100% pasivne chlazena neni moc dobry napad, protoze co na to reknou kondenzatory na desce?
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Projekt: WCPC

Příspěvek od Flegy »

pod pc se ti udela podle me vzduchova kapsa. preci jen vyfukovat teply vzduch dolu je trosku divne (zakony fyziky tusim nezmenis)
veteran13
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2010
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: Projekt: WCPC

Příspěvek od veteran13 »

Ty konektory dole se mi taky nelíbí, z důvodů, které jmenoval flegy. V rámci proudění tepla by byly lepší nahoře a nějak šikovně je zamaskovat jako http://pctuning.tyden.cz/hardware/pc-se ... nu?start=3
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
SquirrelCZE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2009

Re: Projekt: WCPC

Příspěvek od SquirrelCZE »

hmm,ono, co teoreticky brani tomu aby skrin takhle postavena mohla nasavat zespoda?
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Projekt: WCPC

Příspěvek od Flegy »

to ze drtiva vetsina gk vyfukuje vzduch ven (v tomto pripade dolu) a to, ze kazdy zdroj vyfukuje vzduch ven (v tomto pripade take dolu) ?
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Projekt: WCPC

Příspěvek od Bez_n1ck »

A to s tim souvidí prosimtě jak, když bude voda? Zdroj může nahodit pasivní.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Projekt: WCPC

Příspěvek od Flegy »

uz vidim vykony pasivni zdroj :roll: , resp jeho silenou cenu
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Re: Projekt: WCPC

Příspěvek od thorgal »

Asi bych to měl uvést na pravou míru - grafika bude chlazena univerzálním vodním blokem, paměti a napájení pasivy, takže grafika nikam nic nefouká, ale pro jistotu vedle ní budou pozice pro ventilátory, aby se kolem ní vzduch hýbal. Ventilátor ve zdroji zase bude odsávat vzduch z prostoru kolem procesoru a foukat dolů. Pokud by vyfukoval do odděleného prostoru od konektorů, pak kolem konektorů půjde naopak nasávat chladný vzduch do skříně. Asi ten zdroj víc oddělím.

Úplně pasivní to nechci, jen bych rád měl možnost v noci na pár hodin vypnout ventilátory na radiátoru, aby to bylo co nejtišší. Zdroj jsem už taky řešil. Viděl jsem, že ho někdo vykuchal, ponořil do akvárka s minerálním olejem a ten chladil vodním blokem, ale stejně se tím nezbavím hluku čerpadla, takže to zatím nechci hrotit.
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Re: Projekt: WCPC

Příspěvek od thorgal »

Po oddělení zdroje musím nechat prostup pro kabel, ten už ale snad tolik proudění vzduchu neovlivní. Zdroj by vyfukoval vzduch ven otvorem v čele skříně a zbytek podstavy by sloužil k "nasávání" chladného vzduchu (mám to tak na AC Silentium T2 a není s tím problém)

Pro jistotu bych ještě přidělal další pozice pro 12 cm ventilátory u radiátoru v úrovni procesoru chipsetu a pamětí, takže celkem by jich mohlo být až 6. Část ale bude v kolizi z hadicemi, dvd mechanikou, hdd a dalšími komponentami, takže plné obsazení bude možné jen za velmi specifických okolností.
WCPC_v3_o4.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: Projekt: WCPC

Příspěvek od HentaiRush »

Ten zdroj je fakt divnej.. Ale nic nebrání tomu, aby obrátil směr ventilátoru, ne?
Wannabe dickface... :]
SquirrelCZE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2009

Re: Projekt: WCPC

Příspěvek od SquirrelCZE »

No prave, taky mne ted napadlo proste otocit ventilator ve zdroji ...
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Re: Projekt: WCPC

Příspěvek od thorgal »

Proč otáčet ventilátor ve zdroji? Aby foukal teplý vzduch dovnitř skříně? To nemusím ani zkoušet abych věděl, že je to s prominutím blbost.

Řada Silentium T2 od Acrtic Coolingu to má úplně stejně. Část podstavy slouží k nasávání chladného vzduchu a část k vyfukování ohřátého ze zdroje. Pak má perforace v zádech na další nasávání chladného vzduchu a ventilátory nad základní deskou, které opět odsávají vzduch ven.

Bylo by možná vhodnější zajistit ve skříni přetlak, aby teplý vzduch z radiátoru ani náhodou nesálal dovnitř, ale řešení, které mě zatím napadaly značně zvětšují objem skříně a především množství potřebného materiálu. Zatím se vlezu do desky 1x1m bílého + 0,5x0,5m černého plexi. Nebo by musel být radiátor na druhé straně skříně tedy v mém případě ke zdi.

Zkusím to ještě přeřešit a po víkendu se uvidí.
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Re: Projekt: WCPC

Příspěvek od thorgal »

Pokud otočím mechaniky čelem nahoru a disky vedle nich, pak v nahoře na skříni mám dostatek místa pro dva 120/140mm ventilátory. Ty by buď mohli vzduch odsávat, nebo naopak tlačit dovnitř studený, který by unikal otevřenou bočnicí s radiátorem. Je to sice proti smyslu proudění vzduchu, ale předpokládám, že pokud bude potřeba ventilátory zapnout, tak nebudou mít problém přetlačit stoupající teplý vzduch.

Bohužel je skříň o 5 cm vyšší a mám problém dostat díly do desky plexi velké 1x1m. Výhodou naopak je, že disky jsou přímo pod jedním ventilátorem a vlezou se až čtyři. Také radiátor je odsazený od stolu, takže do něj bude lépe proudit vzduch.

Optické mechaniky se nabízí udělat skryté, ale pak bych musel dělat i čelní panel na čtečku karet. to mě ale trápí ze všeho nejméně. Vypínaní, diody, usb a audio konektory budou asi shora u mechanik. Čelní panel bych nechal čistý, maximálně v něm bude zámek na zavření bočnice s radiátorem.

Pokud nechci výrazně zvětšit skříň nebo použít jiný radiátor, tak mě už mnoho dalších variant nenapadá. Z reakcí některých z vás jsem vycítil skepsi, jestli ten koncept vůbec bude fungovat. Se zdrojem dolů nebude problém, ale jak bude fungovat proudění vzduchu kolem radiátoru nemám ponětí. Pokud bych ji totiž musel používat neustále se zapnutými ventilátory, tak to celé ztrácí význam a bude jednodušší i levnější použít klasický radiátor. Prosím, máte někdo zkušenosti s pasivní Morou?
WCPC_v4_o1.jpg
WCPC_v4_o3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Re: Projekt: WCPC

Příspěvek od thorgal »

Začíná se to pomalu hýbat. Došla mi větší část komponent na vodní chlazení, takže jsem mohl zapojit alespoň grafiku a otestovat, jak se bude chovat po zapojení na pasivní Mo-Ra 3. Ta zvládá v idle uchladit HD6950 na 35°C (při pokojové teplotě 24°C). Teplota na pasivech napájení se drží kolem 42°C.

V zátěži ve Furmarku se kupodivu drží plné frekvence a teplota i po více jak půlhodině stále sice pomalu, ale téměř lineárně stoupala. Začal jsem na cca 39°C a test ukončil, když bylo na jádru 49°C a na napajení cca 66°C. Se vzduchem bych už po deseti minutách byl na jádru i napájení na více jak 90°C. Kde se teploty zastaví budu muset otestovat až při několika hodinovém hraní.

Na závěr taková perlička. V okruhu je přes 1,5l vody a dostat se na konstantní teplotu v idle trvá víc než hodinu od zapnutí počítače. Po vypnutí Furmarku teplota klesla z 49°C na 35°C za necelou půlhodinu, takže okruh má obrovskou sertvačnost. Na druhou stranu, uječený větrák grafiky je pryč a teploty jsou zatím dost dobré. Uvidím co se stane po zapojení procesoru do okruhu.
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
falconOC
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2008

Re: Projekt: WCPC

Příspěvek od falconOC »

Ta setrvačnost půjde snížit jedině zajištěním ofuku radiátoru...
http://cttl.cz/index.php?gid=10270
SquirrelCZE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2009

Re: Projekt: WCPC

Příspěvek od SquirrelCZE »

ono tady bych se mozna i klidne nebal pouzit 140mm ventilatory, na gumovych sroubcich a tiche modely by mohli razantne snizit teplotu a jsou opravdu tiche :) nicmene chvalim, velmi pekne
gribo
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 24. led 2009
Bydliště: Ostrava,Bohumin4

Re: Projekt: WCPC

Příspěvek od gribo »

Ja bych uz chtel videt nejakou tvorbu model na PC si vymodeluju taky, ale dulezita je realna cast provedeni.....
Proto bych to ani nehodnotil "pekne" mozna spis zajimave, ale jsem zvedavy jak to udelas.
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Re: Projekt: WCPC

Příspěvek od thorgal »

To falconOC: S jedním 12cm ventilátorem na radiátoru se teplota vody v okruhy zastavila na 40°C a na grafice něco přes 50°C. Problém je, že jsem asi zvolil špatnou hru na testy - DAO, která je sice hodně náročná, ale občas mi padá, takže si o kontinuální cca 2 hodinové zátěži můžu nechat zdát. Buď budu muset použít jinou nebo kombinací Furmark + LinX.

To Gribo: Čekal jsem na součástky, poslední přišla včera. Teď už mám postavený celý okruh včetně procesoru, takže podle toho jak vyjdou teplotní testy a simulace umístění ventilátoru vyberu variantu skříně a teprve pak můžu začít se stavbou. Bavíme se o téměř pasivním chlazení 350-400W odpadního tepla, tak promiň, že řeším (a ještě chvíli budu řešit) to nejpodstatnější na celé skříni a to je funkčnost. Na stavbu si ještě chvíli počkáš :P ... a ja taky :oops:.
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Re: Projekt: WCPC

Příspěvek od thorgal »

Zjistil jsem, že mi DAO padá při pasivním režimu, pokud vynutím vyhlazování v CCC nebo zvýším PowerTune nad 0%, takže jsem nakonec okruh bez ventilátoru musel dokončit za odlišných podmínek než přechozí měření. Jak ukazuje rozdíl variant s jedním ventilátorem, teploty na grafice by zřejmě byly ještě o cca dva stupně vyšší. Na wattmetru bylo při všech testech přibližně 365W. V idle ve Windows cca 105W.
souhrn.png
Prostoru k přetaktování moc nezbývá, ale tato sestava se dá uchladit s pasivním radiátorem. Ve skříni však bude muset zůstat ventilátor ve zdroji a druhý, který odsává horký vzduch, jinak by se přehřívaly ostatní součástky (chipset, disky, etc). V současnosti z počítače slyším především disk a dva 8cm ventilátory, které v novém kejsu plánuji nahradit jedním 12cm. Zkusím přeřešit ve stávající skříni airflow tak, aby druhý ventilátor zároveň ofukoval radiátor a změřit teploty. Čerpadlo je prakticky nehlučné, ale průtok po připojení vodních bloků není žádná sláva. Samotná Mo-RA 3 až tolik restriktivní není.

V pasivním režimu se teplota vody zastavila cca po hodine na 44 °C. Poté co se stabilizovala přestaly růst i teploty na grafice a procesoru. S ventilátory stabilizace teplot v okruhu trvala o čtvrtinu kratši dobu. To trochu znesnaďuje přetaktování, protože dokud okruh nedosahne konstatní teploty, nejde říct, zda je počítač stabilní. současné teploty jsou však nižší nebo stejné jako dříve se vzduchem, výkon mi zatím stačí, takže OC si nechám až do nové skříně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
Odpovědět

Zpět na „Projekty“