Modified by TOMIKK

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
TOMIKK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. črc 2011

Modified by TOMIKK

Příspěvek od TOMIKK »

Zdravím teď sem dodělal můj projekt který se táhl několik let jelikož jsem ho začal v mích 14 a v tý době sem neuměl s ničím a pak se to furt kazilo nebyli peníze atd a teď když už sem si konečně něco vydělal pořádnýho tak sem do toho vrazil docela dost peněz a konečně sem to dostavěl ale ještě stím mám plány ale uvidím jestli je uskutečním nebo necham u ledu v první řadě by to bylo otočení zdroje vzhůru nohama aby nesál teplý vzduch ze vnitřku skříně ale studený vzduch hořeškem plexiskla do kterého by se nechala udělat další díra + prachový filtr a vodní chlazení jen na procesor + to nechat celí přelakovat to je asi tak vše. Doufám že se bude líbit sem fanda nvidie a intelu takže tím je i ta barva.

Počítačem prošlo hodně sestav teď je tam starší hardware ale pořád dobrý =)

Základní deska: MSI P6N SLI-FI (chladič na chipsetu: Thermalright HR-05 Sli IFX)

Grafika: MSI N560GTX Twin Frozr II/OC (chladič: Thermalright HR-03 Plus převrtaný držák)

Grafika pro PhysX: MSI N9800GTX PLUS-T2D512-OC (chladič: Thermalright HR-03 Plus taktéž převrtaný)

Procesor: Intel Core 2 Extreme QX6700 (chladič: Thermalright HR-01 Plus taky předělaný držák)
OC na 3.3ghz jelikož stímto chladičem se dostávam při vyšším taktu na dost vysoké teploty ale rekord byl 3.7ghz stímto procesorem na zkoušku a taky mi přijde sám o sobě nestabilní jakože nějakej "vadnej" křemík. Procesor byl zakoupen jako repas oědnaný přes německý ebay na dovoz z Honkongu za 1800 i s poštovnym :D

Paměť ram: OCZ 4GB KIT DDR2 1000MHz PC8000 CL5-4-4-15 SLI-Ready + EVOLVEO Zeppelin Gold DDR2 2GB 800MHz CL5 (2x1GB) (ty 2x1gb tam jsou kvůli SSD Tweakeru a nastavení)

Zvuková karta: Creative Sound Blaster X-Fi Elite Pro (na tu obzvlášť hrdý a byla to nejdražší věc celé sestavy)

TV karta: Leadtek Winfast TV2000 XP Expert

Zdroj: Seasonic M12II-750 Bronze

HDD: WD Caviar Blue KS - 320GB + SEAGATE Barracuda 7200.12 320GB

SSD: ADATA Premier Pro SP600 64GB

Regulátor otáček: Scythe Kaze Master Flat (KM06-BK)

2x DVD vypalovačka

Doufám že je to vše a bude se líbit =)

http://tomik520i.rajce.idnes.cz/Modding_PC/

Aktualizace pro 20.3. 2014

Byla dokoupena Druhá grafikcá karta ZOTAC GeForce GTX 560 OC [ZT-50703-10M] do režimu SLI
a vodní chlazení na procesor přesněji Cooler Master Seidon 120M kvůli držení tepla uvnitř skříně se zahříval celí chladič ten Cooler Master byl zakoupen rychle hlavně podle ceny a velikosti a vůbec kvůli tomu že se teplo z radiatoru nedrží uvnitř skříně ale jde rovnou pryč.

Teď plánuji zakoupit nový procesor který už mám objednaný jedná se Intel i5 2500k jen až budou peníze tak doobjednám základní desku a ramky bude se jednat o GIGABYTE P67A-UD4-B3 + Kingston HyperX Beast 8GB (2x4GB) DDR3 2133 XMP
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) TOMIKK dne čtv 20. bře 2014, 22:10, celkem upraveno 3 x.
TOC
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2011
Bydliště: Praha

Re: Modified by TOMIKK

Příspěvek od TOC »

Osobně bych dal větší, nebo lépe umístěné plexi na bok a víc si pohrál s kabeláží. Jinak zajímavá práce. :)
Laptop: Lenovo Legion 5 Pro 16" (R7 5800H, RTX3060, 16GB, 2TB) ///
Periferie: Razer BlackWidow Elite (yellow) / Razer Orbweaver Chroma / Roccat Nyth / Dell S3220DGF + Dell U2719D (portrait) + Alza Ergo ///
Audio: Sennheiser HD650 / Cambridge Audio Dacmagic / Hypa 1 ///
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Modified by TOMIKK

Příspěvek od Mirek E. »

Zpracovani jako takove vypada docela v pohode, ale ta bedna se mi nelibi uz v originalu. :)
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT Nitro+ | SN850 1TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz
B650M-HDV | 7600X + Pure Rock 2 | Trident Z5 6000/30 | 1080Ti | KC1000 1TB + P3 Plus 2TB | Focus Plus 850W | FD Meshify C
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
TOMIKK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. črc 2011

Re: Modified by TOMIKK

Příspěvek od TOMIKK »

TOC s tím plexi máš pravdu :) chtěl bych ho vyndat a vyříznout díru podobnou té na horním plechu s těma skosenýma hranama tim by se i zvětšila a vypadalo by to líp když by nebyla na gumě ale zašroubavaná jak sem již říkal jako ten hořejšek. To plexi do toho boku se dělalo jako první a ještě sem to neměl nijak promyšlené tak sem kdysi obědnal tuto z internetu a šouplo se to tam. :D
TOC
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2011
Bydliště: Praha

Re: Modified by TOMIKK

Příspěvek od TOC »

Tak víš co, je to dané úplně špatně. Místo aby bylo vidět na ty nádherné Thermalrighty, je vidět na odfláknutou kabeláž (a tady to žádné UV oflexování nespraví).
Doporučil bych ty kabely alespoň svázat dohromady nějakýma ziptiekama.
Co se řezání plexi týče...
Nechal bych to už asi tak, další zásah do bočnice by už nemusel mít valný výsledek a bylo by to nákladné.
Uděl něco s kabeláží a nech to tak. Našetři si nějaké prostředky, kup si pořádnou, a hlavně pevnou a pěknou case a udělej to celé znova a o něco líp. Hlavně si to celé pečlivě rozmysli, navrhni, načrtni a pak dělej.
Ono jak se říká: Dvakrát měř, jednou řež. :)
Laptop: Lenovo Legion 5 Pro 16" (R7 5800H, RTX3060, 16GB, 2TB) ///
Periferie: Razer BlackWidow Elite (yellow) / Razer Orbweaver Chroma / Roccat Nyth / Dell S3220DGF + Dell U2719D (portrait) + Alza Ergo ///
Audio: Sennheiser HD650 / Cambridge Audio Dacmagic / Hypa 1 ///
TOMIKK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. črc 2011

Re: Modified by TOMIKK

Příspěvek od TOMIKK »

No ono já ten pc mam stole a mam výhled právě na ty chladiče na část s HDD, DVD a tam kde je milion kabbelu nevidim ale sem si vědom toho že to je horzná kabeláž :D už sem stim zkoušel dělat cokoliv ale prostě sem se toho nikdy nezbavil ale teď je to 100% lepší než když byly černý a bylo jich tam asi tak 20+redukce atd (obrazně řečeno).... a novou skříň kupovat nechci a pouštět se do ničeho jinýho já ani nemam kde to dělat atd ... já sem tuto dodělal jenom proto že kámoš předělává byt a tam má nařadí tak mi ho občas zapujčil jináč tu bočnici bych chtěl určitě udělat a nějak sem to načmáral v malování... neumim s tutěma programama ale viděl bych to na tu první variantu a co se peněz týče tak mi jsouu tak nějak u pc ukradený .... teď nechystam žádný velký hardwarový koupě atd tak bych mohl obětovat nějakou tu stovku na plexi (čekám na ramky ddr4 pak bych pořídil komplet celej vnitřek) =)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jagoda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. pro 2012
Bydliště: Bratislava

Re: Modified by TOMIKK

Příspěvek od jagoda »

nechaj to tak jak to je , uprac kable a nejak to osvetli a mas pokoj ... 8-)
i7 2600k / 16GB DDR3 / GTX760
Odpovědět

Zpět na „Projekty“