Projekt Muscle

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Projekt Muscle

Příspěvek od Voracek »

takže bych se s váma rád podělil o moji práci...

Předtím:

Obrázek

Obrázek

Potom

Edit 16.3.2014

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Vizuálně to moc změna zatím není.....hodně práce dalo vyrobit přední a zadní plech( původní byl absolutně nevyhovující)do bočnice přijde okno, nebude celistvé.. nechal sem se inspirovat tady http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=114160 samozřejmě že neudělám takovýhle kulatý.. to by se tam nehodilo.. viděl bych to na 3-4 xúhelníky které bych taky trochu odsadil od plechu aby to vypadalo trochu víc plasticky....

Aktuálně přemejšlim nad pád věcma:
Za 1.
jakou barevnou kombinaci... půvoně sem si představoval celý case bílý..... pouze plech držící sítku matně modrý stejně jako plexi který by bylo na bočnici

Za2. půjde kitem zatmelit prolis té bočnice a ty dírky?? kousky plexi bych chtěl dát jen do části s hardwarem....

Jinak se nebráním jakýmkoliv jiným návrhům a zlepšovákůvm.. možnosti opracovávání železa mám dost velký...
Naposledy upravil(a) Voracek dne ned 16. bře 2014, 15:25, celkem upraveno 7 x.
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
gejmer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2008

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od gejmer »

Takže tam bude micro ATX deska? Už 2x jsem tunil takovou bedýnku a vyřešil to tak, že tu díru pro zdroj jsem zacelil a udělal tam otvor pro 120mm ventilátor. No a zdroj se dal dolů (ty spodní PCI záslepky jsem odfrézoval).
Až budu moc tak udělám fotku.
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

vim jak to myslíš...původně sem o tom taky přemejšlel ale mělo to pár háčků:
za 1. zdroj by dusil GK která sama o sobě dost topí
za 2. kdybych nechal ten původní zadní plech tak by mi nevyšel 120mm ventilátor pro odvod vzduchu od CPU musel by se tam dát menší
a za3. jsem stejně potřeboval otočit celý uspořádání takže bych stejně dělal plech novej..
takhle to podle mě bude lepší... GK bude mít konečně dost vzduchu.. a kdyby jí i to nestačilo tak by se vyřízla díra pro horní ventilátor kterej by foukal přímo na GK

teď spíš řešim bočnici a kousky plexi který bych na ní chtěl přidělat

Obrázek


tohle je takovej pracovní náčrt.. to co je černý sem tam přidělal až ted takže to neladí s tim ostatnim.. určitě to ještě malinko pozměním a posunu

pak taky budu muset vyřešit ten prolis kterej je kolem dokola... nevim jak ho zadělat.. s kitem sem vživotě nedělal myslíte že by to šlo zahladit do stracena??

jinak plexi bych chtěl udělat stejný barvy jako přední rámeček...
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
gejmer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2008

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od gejmer »

Voracek píše:za 1. zdroj by dusil GK která sama o sobě dost topí
Měl jsem desku s integrovanou grafikou, tam to ničemu nevadí ;-)
Voracek píše:za 2. kdybych nechal ten původní zadní plech tak by mi nevyšel 120mm ventilátor pro odvod vzduchu od CPU musel by se tam dát menší
To teda nechápu proč. Mě se tam vešel, sice jan tak tak, ale vešel. A i se Scythe Ninja chladičem.
Voracek píše:pak taky budu muset vyřešit ten prolis kterej je kolem dokola... nevim jak ho zadělat.. s kitem sem vživotě nedělal myslíte že by to šlo zahladit do stracena??
Vyřezal bych okno kolem toho největšího prolisu a dal z druhé strany plech.Ale to už je téměř na novou bočnici.
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

gejmer píše:Měl jsem desku s integrovanou grafikou, tam to ničemu nevadí
já mam 7850 2gb od MSI která má jen jeden fan takže topí :D
gejmer píše:To teda nechápu proč. Mě se tam vešel, sice jan tak tak, ale vešel. A i se Scythe Ninja chladičem.
a měl si přesně tuhle skřín?? at to meřim jak to měřim furt je to malý :D
gejmer píše:Vyřezal bych okno kolem toho největšího prolisu a dal z druhé strany plech.Ale to už je téměř na novou bočnici.
to se mi právě moc nechce... je to kupa práce a hlavně bych to musel mít všechno uplně přesně na milimetry aby tam někde nebyly mezery a fakt neveřim že by se mi to povedlo :D

budu přemejšlet o tom vyříznutí a naslednym navaření plechu ale i to je zase dost práce navíc.. :/
nejjednodušší by to bylo zapatlat tim kitem nějak tak dostracena ale v životě sem s nim nedělal takže se toho bojim...
jinak díky za reakce ;-)
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
Tiero
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2010
Bydliště: Pardubice

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Tiero »

Ta přední maska je fajn, jen bych asi volil jemnější mřížku. Jinak to vypadá zajímavě zatím :wink:
"Třeba je to jen špatná čtvrť..."
"Hele, ve špatný čtvrti maj rozbitý okna a na rohu se opíjejí děti. Tohle... Tohle je k***a konec světa!"
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Butch »

Me ta predni maska pripomina nejaky vydech ventilace na baraku.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
gejmer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2008

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od gejmer »

gejmer píše:To teda nechápu proč. Mě se tam vešel, sice jan tak tak, ale vešel. A i se Scythe Ninja chladičem.
Voracek píše:a měl si přesně tuhle skřín?? at to meřim jak to měřim furt je to malý :D
Tyhle malý příšerný a malý bedýnky jsou všechny stejný a je jich fakt hodně :evil: Opravdu jsem tam 120mm větrák dostal. Dodám fotky do konce týdne(PC jsou u známých).
gejmer píše:Vyřezal bych okno kolem toho největšího prolisu a dal z druhé strany plech.Ale to už je téměř na novou bočnici.
Voracek píše:to se mi právě moc nechce... je to kupa práce a hlavně bych to musel mít všechno uplně přesně na milimetry aby tam někde nebyly mezery a fakt neveřim že by se mi to povedlo :D
Ale prt, pěkně vyřezat pilkou dokola ten čtverec a pak zapilovat. Plech můžeš přinejtovat, nebo lepidlem přilepit. Je to jen o tom jestli máš plech.
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

Tiero píše:Ta přední maska je fajn, jen bych asi volil jemnější mřížku. Jinak to vypadá zajímavě zatím :wink:
taky sem si říkal že by se tam nějakýá jemnější hodila víc ale bohužel sem jinou nesehnal.. tohle bylo od kámoše z práce a bylo to zadarmo a kačky zrouvna moc ted nejsou takže ji tam zatim necham
uvidime jak to bude ladit s těma plexi... když by to neladilo tak bych musel sváry odbrousit a sítku vyměnit.. ale to se mi zrovna 2x nechce když si představim kolik práce mi to dalo dostat na správný místo :D

jinak úprava mě zatim nestála vůůbec nic... všechno bylo bud doma nebo mi to nekdo sehnal... jediný co mě to stálo je jeden zlomenej pilník a jeden vrták :D

dokonce i nástřik mě pravděpodobně nebude stát nic.. pokud mi tedy budou vyhovovat dostubné odstíny barev jinak bych musel barvu koupit...

zajímalo by mě, co si myslíte o těch kusech plexi na bočnici...
jinak ted mě nejvíc trápí ten prolis bočnice.... asi budu muset vystříhat a ohnout jinou bočnici.. doufam že se mi tam podaří to původní uchycení přivařit přesně...
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Butch »

Bocnici uplne vyhodit a nahratit necim pouzitelnym. Vzdyt je to papir a je skoro trestuhodne s ni vubec marnit cas :-)
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

njn kdybych si to na začátku pořádně promyslel tak sem rovnou moch udělat celou novou case :D

ale asi jo... doma plech snad ještě najdu... :D
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

Takže sem teda zase pokročil.. dal sem se do tý bočnice vystříhat a ohnout se mi ji povedlo dost úspěšně... skoro sem se až divil jak přesně mi to vyšlo :D
taky sem teda ještě předělal návrh tý bočnice a myslim si že to je o dost lepší než to předtím....

tady je tada foto

Obrázek

tý mezery meti bočnicí a horním dílem si nevšímejte, není tam ještě přichycení ke skříní ( vysí to jen na 3 zadních šroubech

to uchycení zkusim sehnat z jinýho case, puvodni bočnici radši zachovám.. přecejen kdyby se mi něco nepovedlo tak tam dam tu starou...


edit: ještě bych se rád zeptal ( přesto že se to tu už párkrát řešilo ale nic moc sem nenašel)
kde by se dalo koupit modrý plexisklo.. bílý by nebyl problém to by mohli mít ve sklenářství ale modrý.. bojim se že tam nebude... zejtra se tam zajdu stavit a uvidíme...
jinak jak to chodí v baumaxu ma jtam barevný plexi popřípadě jak je to tam s cenou a rozměry... fakt nebudu kupovat nějakou obrovskou tabuli :D

Jinak sem z Náchoda (východní čechy) a v neděli budu mít jednou po dlouhý době cestu do brna tak kdyby po cestě někdo o něčem věděl tak to sem pls hodtě ;) dik..
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
gejmer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2008

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od gejmer »

Takhle jsem to měl s tím 120mm větrákem, je tam Intel BOX chladič, ale na druhém PC mám Ninju.
Obrázek
Obrázek

Ohledně toho barevného plexi ti asi nezbude nic jinýho, než koupit něco z tohohle: http://www.alphacool.cz/Vyhledat?arg0=Acryl%2bPanel
Pochybuju, že někde dostaneš jen pár odřezků co potřebuješ.
jamesbond007
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2013
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od jamesbond007 »

taky potrebuju modry plexisklo 17x19cm!

http://www.plexisklo.sk/plexisklo-liate

Tady neco maji, ale vic nez potrebuji.
ZOTAC H77-ITX WiFi,Cpu i5 3570k, Kingston HyperX 8Gb ram, Kingston HyperX 128Gb SSD,
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

njn ale to bude celá deska 2m x 2m nebo kolik to přesně je.. :/
Máte někdo zkušenost s tim plexi z alphacoolu? jak se opracovává...jak ta "modrá" vypadá.. jakej to má odstín a průsvitnost
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od LoCo99 »

a co klasický plexi a světýlka ála kolotoče
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

Tak a abych nezapoměl dneska sem jen tak zlehka pracoval ale hlavně vymejšlel uchycení disku... došel sem k tomuhle
Obrázek
nevim jak to bude fungovat... jak vidíte disk je u konektorů o dost níž než vepředu jinak O kroužky sou všechny stejný možná to bude taky tim že sem tam dal o dost těžšší disk z toku 1 2 3 kdyžtak zejtra ještě koupim o něco kratší 2 kroužky a dám je tam kde je to níž a bude to.. jinak myslíte si že by disku vadil dlouhodobej provoz v takhle nakloněný pozici?

edit: jinak ten plíšek vepředu sem tam dal proto, protože sem zjitil že šrouby nejsou stejně daleko od kraje tak sem zkusil jestli to nebude tím a nebylo takže tam nejsou potřeba...
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
gejmer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2008

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od gejmer »

To udělej nějak takhle: http://forums.overclockers.co.uk/showth ... t=18269719
Jmenuje se to "bungee mod" .
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Voracek »

to už sem taky někde viděl akorát že tam byly jen 2 velký O kroužky
Spíš mě zaujalo tohle http://i959.photobucket.com/albums/ae72 ... wii/hd.jpg
je to jednodušší a v tý mojí case by to docela i šlo.. ještě o tom popřemejšlim :)
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
Weny93
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. led 2009

Re: Project....nevim :D

Příspěvek od Weny93 »

Myslim, ze "bungee mod" je to nejlepší a esteticky vpohodě :D A neni to ani nahodou obtizny, 5min prace :) Predchvilkou jsem to udelal u sebe :D
CPU: AMD Phenom II X4 955 BE @3800Mhz Stable! + Cooler Master Hyper 212+, Gk: Gainward GeForce GTX460 OC 768MB @900/1800/2003 Mhz, RAM: Kingston Blu 2x2GB 1600MHz DDR3, HDD: Samsung F3 1T + Samsung F4 320G, MB: ASUS M4A77T/USB3, PSU: Seasonic EnergyKnight 500W, OS: Windows 7 Ultimate x64
Odpovědět

Zpět na „Projekty“