Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je čt 12. prosinec 2019, 06:24

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 49 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  další
Autor Zpráva
 Předmět: [Case Mod] Flava Formula
PříspěvekZaslal v: ne 21. únor 2016, 18:36 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Flava Formula

Vítám všechny u mého dalšího projektu. Cooler Master měl už minulý rok dotazy, jestli bych nechtěl upravit jejich novou skříň - Master Case.

Použil jsem ji pro Boost My PC a líbila se mi natolik, že si jí teď upravím i pro sebe. Proto se tentokrát nejedná o stavbu skříně, ale o úpravu a detailní ladění každé části.

Barevné téma je jasné - černá a žlutá. Červené už bylo dost, žlutá se mi líbí a ostatní barvy mě zatím moc neberou :D Flava = žlutá

Obrázek

Plánování bylo tentokrát snažší, protože jsem nemusel vymýšlet celou skříň :D Jak vidíte na renderu, tak jsem hlavně plánoval vnitřek skříně. Chci co nejčistší vzhled, čistší než v předchozích projektech.

Vodní okruh chci udělat tak, jako je na renderu - pouze horizontální trubky (doufám, že to tak bude možné). Poprvé bych chtěl tedy použít ohýbané trubky.

Materiály:

Především materiály, které doplní skříň.

- Ocel
- Plexisklo
- Airbrush barvy a lak

Plán:

Upravit vnitřek s důrazem na daleko větší uhlazení vnitřku a čistšího vzhledu. Vnější část skříně kompletně airbrush (pořád to vymýšlím a každý den je to jinak :D ) v kombinaci se žlutou barvou :)

Komponenty:

Intel i7 6700K
ASUS FORMULA VIII
ASUS GTX 980 Poseidon
SSD
RAM
Cooler Master V1000
Cooler Master Master Case PRO 5
Corsair AF120 a SP120

Jak vidíte, ještě nevím úplně všechny komponenty :-( Ventilátory Corsair jsem prostě musel vzít, ty kroužky (po úpravě na žlutou) budou krásně ladit s celkovým tématem.

Vše bude chlazenou vodou, ostatně jako vždy, za použití vodních komponent od dvou TOP výrobců - Bitspower a EKWB.

Tento projekt by nemohl vzniknout za podpory těchto úžasných sponzorů!

Obrázek

Co se týče aktuálního progresu, tak ten je zatím více méně nula :D Ale! Už mám doma desku :)

Obrázek

Více přidám již brzy, nejspíš asi začnu s vnější úpravou skříně a poté až s vnitřkem.

Předmět: Re: [Case Mod] Flava Formula
PříspěvekZaslal v: ne 21. únor 2016, 19:21 
Začátečník
Začátečník

Já čumím jak puk i nato, jak dokážeš udělat takový návrh. Já když zkoušel cokoliv dělat v programu (cad) tak jsem nedokázal nakreslit nic, co by mělo hlavu a patu. :-D Jakej nato používáš soft ?

MB: Asus Z370 Prime-A, CPU: Intel i5-8600K, HDD: Seagate 3TB SSD: A-Data 120GB GPU: MSI N760 TF 2GD5/OC Gaming RAM: Crucial 8GB Zdroj: Corsair RM650x Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl + window

PříspěvekZaslal v: po 22. únor 2016, 17:58 
Začátečník
Začátečník

Pekne.
Zvazil bych cerny cladic ram, u kabelaze cernou buzirku misto sedive (uprostred) a bracket GK bych taky radeji volil cerny (zluty) nez stribrny, prijde mi, ze by pak byl design cistsi, ale zalezi na vkusu...
Loga bitspower zlute, ale to by bylo tak pro modelare ))

PříspěvekZaslal v: st 24. únor 2016, 20:51 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Fajfka123 napsal:
Já čumím jak puk i nato, jak dokážeš udělat takový návrh. Já když zkoušel cokoliv dělat v programu (cad) tak jsem nedokázal nakreslit nic, co by mělo hlavu a patu. :-D Jakej nato používáš soft ?

:D Díky. Google SketchUP většinou, je tam dost modelů rovnou na stažení :)

Shaquille napsal:
Pekne.
Zvazil bych cerny cladic ram, u kabelaze cernou buzirku misto sedive (uprostred) a bracket GK bych taky radeji volil cerny (zluty) nez stribrny, prijde mi, ze by pak byl design cistsi, ale zalezi na vkusu...
Loga bitspower zlute, ale to by bylo tak pro modelare ))

Chladič ram bude určitě černý, nevím jestli i tu nicklovanou část budu nějak barvit - to se teprve uvidí :) Stejně tak to je i s bracketem vga.. uvidí se :D

PříspěvekZaslal v: pá 4. březen 2016, 20:17 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Tak ten návrh toho vodního okruhu vypadá hodně pěkně,snad se to podaří.Jsem zvědavej na pokračování.Držím palce.

r7 2700x|custom water cooling|asus strix x470-f gaming|asus dual rtx 2080ti|2x 16gb corsair vengeance lpx DDR4 3000mhz|ssd samsung 830 60gb|ssd samsung 850evo 250gb|ssd crucial mx200 500gb|asus xonar phoebus solo|swissonic asm7+swissonic sub10|evga supernova 750W G2+cablemod white/red|in win 909 black|samsung c49hg90|win 10 home 64bit

PříspěvekZaslal v: ne 6. březen 2016, 10:10 
Nováček
Nováček

Pavlovic1 napsal:
Tak ten návrh toho vodního okruhu vypadá hodně pěkně,snad se to podaří.Jsem zvědavej na pokračování.Držím palce.

musím jedině souhlasit :-)

PříspěvekZaslal v: ne 6. březen 2016, 20:59 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE 1

Díky za komentáře a postřehy! :) Mám tu dnes první update - představení skříně pro tento projekt a první progress.

Jedná se Cooler Master MasterCase PRO 5. Nejnovější skříň tohoto výrobce určená pro moddery a lidi, kteří si rádi vše dělají podle sebe. Proto ji, i nové portfolio CM, provází heslo „Make It Yours.“
Díky částečné modularitě této skříně si můžete volitelně dokoupit další montážní sloty pro disky atd..

Obrázek

Přední část je perforovaná a je zde možnost umístit až tři 140 mm ventilátory a nebo např. 360 radiátor jako já :D

Obrázek

U verze PRO je levá bočnice prosklená, pravá je bez okna.

Obrázek

Zadní strana je klasická, možnost montáže až 140 mm ventilátoru.

Obrázek

Co se mi na zadní straně ale líbí nejvíce je tento díl pro snažší montáž zdroje :)

Obrázek

Spodní část, kde je zdroj, je od horní krásně rozdělena rovnou od CM, což mi přijde velmi praktické. Jsou tu dvě pozice pro 2,5" disky a také pro kabeláž.

Obrázek

Přední panel nabízí kromě tlačítek i dva USB 3.0 porty a dva audio konektory.

Obrázek

Obrázek

Teď už ale se skříní vzhůru za kamarádem, který se věnuje lakování atd. Nedávno jsem s ním vybudoval utěsněný lakovací box. Tento box je kompletně z fólie, je odvětraný a zafiltrovaný. Box má rozměry 1,9 na 2,6 metru, což je dostačující pro naše potřeby.

Rozebraná skříň - odmontovány části, které se budou barvit a lakovat.

Obrázek

Před barvením bylo ale nutné plechy a plasty nastříkat plničem.

Obrázek

Po nastříkání plničem následoval nástřik control sprejem.

Obrázek

A poté broušení... Hodně broušení :D

Obrázek

Ono i takhle ten počítač nevypadá špatně :D Možná někdy...

Obrázek

Plechy už jsou opět v boxu před první vrstvou šedé metalízy. Pokračovat budeme příští víkend! :)

Obrázek

PříspěvekZaslal v: ne 6. březen 2016, 21:42 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Ta skříň od Cooler Master vypadá zajímavě,tak sem zvědavej na další úpravy.Držím palce ať se všechno daří.

r7 2700x|custom water cooling|asus strix x470-f gaming|asus dual rtx 2080ti|2x 16gb corsair vengeance lpx DDR4 3000mhz|ssd samsung 830 60gb|ssd samsung 850evo 250gb|ssd crucial mx200 500gb|asus xonar phoebus solo|swissonic asm7+swissonic sub10|evga supernova 750W G2+cablemod white/red|in win 909 black|samsung c49hg90|win 10 home 64bit

PříspěvekZaslal v: út 8. březen 2016, 20:39 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Pavlovic1 napsal:
Ta skříň od Cooler Master vypadá zajímavě,tak sem zvědavej na další úpravy.Držím palce ať se všechno daří.

Díky :) Ta skříň je opravdu zajímavá a doufám že se vše povede jak chci.

PříspěvekZaslal v: čt 17. březen 2016, 18:05 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE 2

V dalším updatu se ještě budeme trochu věnovat lakovacímu boxu. Dodělali jsme navíc okýnko 50x50, aby se mohlo pohodlně koukat dovnitř :)

Obrázek

A taky aby se tam mohla umístit GoPro kamera a natáčet :D

Obrázek

Co se týče skříně, tak nejdříve jsme všechny díly nastříkaly šedou metalízou - to bylo taky drama ji, v krámu s barvama, vybrat :D Nějakou pěknou šedou povídáme a on nám dal vzorník a tam asi 150 šedých :D

Obrázek

Po šedé barvě přišla na řadu "fóliová technika". Nastříká se vrstva černé a hned se fólií stírá apod. Ve finále to vytvoří nějakou takovou strukturu

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Na bočnici jsem si vymyslel jen jednoduchý nápis. Ten bude žluto - bílo - černý :)

Obrázek

Skříň už je teď nalakovaná a o víkendu jí doleštíme a budu moct pracovat na vnitřní části.

Ještě poslední věc do dílny ale chyběla.. Tento držák na pistole

Obrázek

A na zdi :)

Obrázek

PříspěvekZaslal v: so 19. březen 2016, 18:24 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Jen takovy maly mobilni update :) Vse je zalakovane a nekdy v nasledujicich dnech to budeme lestit. Nalakovane je to krasne, az moc :D Jako zrcadlo skoro. To se mi to bude urcite dobre fotit... :D :D

Obrázek

Obrázek

PříspěvekZaslal v: po 4. duben 2016, 18:22 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE 3

Trochu poslední týdny nestíhám... Což je taková klasika :D Skříň je kompletně nalakovaná a už i vyleštěná :) Zde jsou fotky. Fotí se to opravdu super, protože se v tom laku odráží úplně vše :D

Kompletní složená skříň

Obrázek

Přední část zůstane takto "volná", ale bude tu radiátor s ventilátory a ještě další plechy a konečně trochu té žluté :)

Obrázek

Zadní bočnice s nápisem ASUS.

Obrázek

Obrázek

Přední hlavní panel s konektory a tlačítky.
Obrázek

Obrázek

Přestože se každý díl dělal zvlášť, tak textura mezi jednotlivými díly celkem pěkně navazuje.

Obrázek

Více již brzy!! :)

Obrázek

PříspěvekZaslal v: pá 8. duben 2016, 21:28 
Nováček
Nováček

Paráda :D já osobně bych nevěděl, jestli se radši dívat na to logo, nebo pak na ty díly uvnitř skrze bočnici :D možná škoda, že to krásné logo je na straně, která se většinou dává ke zdi.

PříspěvekZaslal v: po 11. duben 2016, 09:00 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Zeryk napsal:
Paráda :D já osobně bych nevěděl, jestli se radši dívat na to logo, nebo pak na ty díly uvnitř skrze bočnici :D možná škoda, že to krásné logo je na straně, která se většinou dává ke zdi.

Diky! :) Ono nikam jinam asi dat neslo a vzadu se to primo nabizelo :D Sleduju ten tvuj projekt a tesim se na dalsi postup :)

PříspěvekZaslal v: po 11. duben 2016, 12:58 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE 4

Po dokončení vnější části jsem začal pracovat i na vnitřku. Chci vnitřek ještě trochu více uhladit a proto přidám další plechy, které budou mít jen ty otvory, které budou třeba.

Minulý týden jsem vezl skříň na jednu menší HW akci, pořádanou Asusem, takže jsem alespoň namontoval desku, expu a pumpu :)

Obrázek

Plechy, které doplní vnitřek. Víceméně krycí a poté taky plech, díky kterému budu moci opět expu namontovat bez šroubků, jen pomocí fitinek.

Obrázek

Díl zmiňovaný výše - připravené otvory pro montáž expy a také pumpy. Původně jsem chtěl rovnou combo pumpa + expa, ale nakonec jsem se rozhodl pro toto řešení :)

Obrázek

Plech sedí přesně.

Obrázek

Zadní strana. Zde budu muset do skříně udělat ještě pár výřezů.

Obrázek

Ze spodní části skříně jsem odstranil montážní pozice pro disky...

Obrázek

... a doplnil krycím plechem.

Obrázek

Obrázek

Druhý plech, zatím vše sedí přesně :)

Obrázek

I prostor kolem desky se dočkal plechu a ten má rovnou připravené otvory pro kabeláž - lepší organizace kabelů, které budou pěkně držet.

Obrázek

A ještě zadní kryt z druhé strany

Obrázek

Obrázek

Doufám, že teď na tom s časem budu lépe a bude tu jeden update za druhým :D

PříspěvekZaslal v: so 23. duben 2016, 23:41 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE 5

Konečně taky nějaký ten hardware! Tedy ten vodní. EKWB mi do tohoto projektu věnovalo dva jejich radiátory, pumpu a také barvy pro namíchaní pěkné kapaliny :) Za tuto pomoc jim patří velký dík!

Raditáror PE360 do přední části a SE240 do horní části skříně.

Obrázek

D5 pumpa s možností PWM regulace - což je super věc imo, lepší než klasická fyzická regulace D5 pump.

Obrázek

Dvě čiré vody, které se smíchají s pastelovými koncentráty. Vzal jsem i jednu oranžovou, abych si mohl odstín případně trochu upravit :)

Obrázek

Už se na žlutou dost těším, zajímavá barva :)

Obrázek

Radiátory jsou kvalitně zpracované a o jejich chladící kapacitě asi nemusím vůbec pochybovat.

Obrázek

Obrázek

Nicméně i raditátory prošly úpravou - aby ladily se skříní.

Obrázek

Jejich demontáž je celkem snadná, stačí odmontovat 8 šroubků a radiátor pohodlně rozebrat, což je skvělé, pokud se ho rozhodnete lakovat :)

Obrázek

Základní šedá metalíza stejně jako na skříni

Obrázek

Obrázek

Poté už známá fóliová technika a nakonec ještě logo přes vyřezané šablonky :)

Obrázek

Decentní vzhled, už jen zalakovat :)

Obrázek

Zde ještě pár fotek nalakovaných radiátorů.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Momentálně mám ale ještě dost práce s BMPC ale již brzy sem přidám více! :)

PříspěvekZaslal v: ne 24. duben 2016, 15:52 
Začátečník
Začátečník

Obrázek

PříspěvekZaslal v: ne 1. květen 2016, 13:29 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

kesi napsal:
Obrázek

Díky :)

PříspěvekZaslal v: ne 1. květen 2016, 13:30 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE 6

Když už jsou radiátory hotové, tak můžu začít s montáží do skříně. Jako první jsem se rozhodl doladit přední část skříně.

Obrázek

360 radiátor je největší, který jde do přední pozice umístit.

Obrázek

Ale aby kolem něj nevzniklo zbytečně prázdného prostoru, tak mezi radiátor a ventilátory přijde ještě tento plech.

Obrázek

Obrázek

Tyto ventilátory mam doma i ve verzi SP (tedy vhodnější na radiátor), ale vzhled lopatek je AF verze hezčí :D Nemyslím si, že by to nezvládly. Každopádně ty samolepky se mi na nich vůbec nelíbí.

Obrázek

Ventilátory namontované :) Samozřejmě, že nebudou červené, ale půjdou do žluté barvy.

Obrázek

Téměř kompletní předek s předním plastovým dílem.

Obrázek

Obrázek

Přední část poté ještě doplní dva plechy namontované na distanční sloupky.

Obrázek

Obrázek

Více vám asi řekne ještě render, jak bych si přední část představoval :)

Obrázek

PříspěvekZaslal v: ne 1. květen 2016, 15:25 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Jen by mě zajímalo, proč jsi dělal to logo na radiátoru, když jej potom zakryješ plechem.

Odpovědět na téma  [ 49 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  další

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní