Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je po 25. květen 2020, 00:50

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 86 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  další
Autor Zpráva
 Předmět: [Scratch Build] ROG V-3 - Finální fotky!
PříspěvekZaslal v: čt 13. listopad 2014, 15:48 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

PROJECT V-3

Tak, jsem zase zpátky a opět s novým projektem. :)
A opět půjde o stavbu celé custom case, kterou jsem vymyslel a kterou jsem nikde neviděl, takže originalita zaručena ;) víte o čem mluvím..

FINÁLNÍ FOTKY

Netradiční rozmístění komponent vodního chlazení a také grafika nebude přímo zasazena do desky, ale bude použita PCI-E prodlužka a karta umístěna tak, aby byla celá vidět a na ní samozřejmě průhledný vodní blok.

Celý komp bude opět chlazený vodou za použití TOP produktů od těch nejlepších firem, tedy až na expu, tu budu vyrábět přesně na míru z plexiskla.

Předchozí projekty byly, jak to říct, velký jako kráva :D Takže teď to bude něco o dost menšího pro mATX desku, šířka 300, délka 336 a výška 378.

Opět jsem chtěl, aby bylo do počítače pěkně vidět, když už tam budou tak dobré komponenty a všechno to bude barevně sladěné, takže volba padla na prosklenou bočnici a kousek "předku".

Předchozí projekt byl konstrukčně řešen špatně, svařený rám nebyl samozřejmě 100% přesný, i když na milimetry to bylo ok, ale to bohužel nestačí. :wink: Teď zvolím hlavní rám z 1,5 mm plechu, ale kompletně vypálený na laseru, pak samozřejmě ohyby, aby se plechy daly spojit.

Hlavní body o projektu:

▪ Case opět postavena z ničeho s netradičním designem a rozložením komponent
▪ Custom expanzní nádoba v přední části PC, vyfrézována na CNC z kusu plexiskla
▪ Zadní grill radiátoru s netradičním vzhledem

Dokončení projektu bych viděl na druhou půlku ledna, záleží to hodně na tom kolik času budu muset věnovat studování a jiným věcem. :D

Nejsem moc na psaní, takže teď už fakta o case a nějaké rozměry, rendery a samozřejmě sponzoři. :)

Materiál:

▪ Ocelový plech
▪ Plexisklo

Kapacita skříně:

▪ Pozice pro dva 240 radiátory, spodní max. 45 mm tlustý
▪ mATX základní deska
▪ Pozice pro jednu grafickou kartu
▪ Pozice ATX zdroj, D5 pumpu a custom expanzní nádobu

Komponenty:

Intel i7 4790K
ASUS GENE VII
ASUS GTX780Ti DCII
Be Quiet! Straight Power 10 CM 800
Be Quiet! Silent Wings 2 120 mm
Kingston 3K 240GB
Kingston HyperX Fury Black 16GB

▪ A samozřejmě komponenty vodního chlazení, ale o těch až jindy :D

RENDERY

Dlouho jsem váhal ohledně barevného sladění celého PC, vyšly mi dva návrhy:

1.) Zelené - nejspíš UV voda a UV plexi prvky
2.) Červené a celé to sladit s ROG základní deskou

Zatím jsem rozhodnutý pro červenou, ale uvidím v průběhu budování, jestli to ještě nezměním. :D

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

SPONZOŘI

Opět tu musím dát prostor skvělým firmám, které sponzorují tento projekt a věří ve mě. Díky!

Obrázek

http://www.asus.cz
▪ ASUS Maximus VII GENE
▪ ASUS GTX780Ti DCII

Obrázek

http://www.aquatuning.de
▪ Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper 240mm
▪ Alphacool NexXxoS UT60 Full Copper 240mm
▪ Alphacool VPP655 - single edition

Obrázek

http://www.bitspower.com
▪ Kompletní vodní chlazení - bloky, fitinky atd.. někdy to tu rozepíšu :)
▪ TOP pro pumpu
▪ Mod Kit pro D5 pumpu

Obrázek

http://www.kingston.com
▪ SSD HyperX 3k 240GB
▪ RAM HyperX Fury Black 16GB

Obrázek

http://www.bequiet.com
▪ 6x Silent Wings 2 120mm
▪ Power Zone 850W

Obrázek

http://www.icemodz.com
▪ Sleeving kabeláže

Obrázek

http://www.plexi.cz
▪ Česká firma MK plexi
▪ Poskytnou plexi blok na expanzní nádobu

Obrázek

http://www.alexa.cz
▪ Český eshop Alexa.cz
▪ i7 4790K

No, tak to by pro dnešek asi stačilo :D Ještě tady nakonec fotka, aktuálního progressu.

Obrázek

Naposledy upravil L4mka dne út 27. leden 2015, 18:54, celkem upraveno 4x.

Předmět: Re: [Scratch Build] ROG V-3
PříspěvekZaslal v: pá 14. listopad 2014, 15:30 
Začátečník
Začátečník

Máš peknú mačku a zaujímavý napád myslim ze to bude celkom pekné.

PříspěvekZaslal v: pá 14. listopad 2014, 15:37 
Černá karta
Černá karta

já myslel, že to je prachovka s přidělanýma očima :mrgreen: :mrgreen:
těším se na výsledek i když nejsem moc fanda "kostek"

PříspěvekZaslal v: po 17. listopad 2014, 20:04 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Měl bych dotaz, už si kupoval ty Icemodz Sleevy ? Chci si taky překopat kabeláž a furt nevím které vzít. Bral jsem z ebay nějaké na zkoušku a ty byly celkem naprd materiálově.

Icemodz black
Sharkmods matte red

tyto bych chtěl brát. Díky za info.

PříspěvekZaslal v: po 17. listopad 2014, 20:10 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Už jsem je dostal i do předchozího projektu a kvalitou i vzhledem jsou super, takže můžu jedině doporučit. :)

PříspěvekZaslal v: po 17. listopad 2014, 20:39 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

L4mka napsal:
Už jsem je dostal i do předchozího projektu a kvalitou i vzhledem jsou super, takže můžu jedině doporučit. :)

Jo už jsem našel nějaké videa a tam to šlo vidět .. Materiál se roztápí, což presně chci .. To co jsem měl z ebay jen hořelo, ale roztopit a prichytit se to nechtělo. Díky za reference, brzo se do toho pustím :)

PříspěvekZaslal v: po 17. listopad 2014, 20:42 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

tu pcie prodlužku máš jakou? vím že s tím lidi měli celkem problémy

PříspěvekZaslal v: po 17. listopad 2014, 20:44 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Ptal jsem se na to jednoho člověka co jí používal a on mi doporučil normálně z ebaye.. :D Čína no, tak uvidíme, kdyžtak koupím něco lepšího v ČR. Ale myslím, že s tím problémy nebudou.. :)

PříspěvekZaslal v: út 18. listopad 2014, 11:35 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE 1

Konečně jsem trochu pokročil co se týče hlavního rámu, nejhorší fáze projektu řekl bych :D Není to uplně taková sranda to vše nakreslit a vymyslet tak, aby vše sedělo a pasovalo. Proto jsem chtěl začít postupně..

Koroze na plechách si nevšímejte - vím o ní. :D Tyto plechy jsou asi jen testovací a potom nechám vypálit celou case načisto a rovnou půjde do laku - vyjde mě to asi levněji než pískování, takže koroze sem koroze tam, toje fuk.

V dnešním updatu bude ještě hodně renderů, abych co nejvíce ukázal jak rám bude vlastně vypadat. :)

Rozložený rám ze dvou pohledů aby vám bylo co nejvíce jasné jak se to vlastně složí. Tenhle skládácí systém je snad nejpoužívanější na světě, jeden kousek se ohne a přichytí k druhému - připomíná mi to ty slepovací pičo*inky z časopisu ABC. :D Tento systém ohýbání se používá u hodně skříní a používal ho i Brodholm. Vzhledem k CNC ohýbání lze dosáhnout opravdu velké přesnosti celé kostry skříně.

Obrázek

Obrázek

Ale jak jsem říkal, budu postupovat postupně. Nejdřív render plechů, které už mám hotové.

Obrázek

Nemám bohužel zrcadlovku, ale snad co nejdříve budu mít :D, a ani podmínky resp. dobře nasvětlené prostory s velkým pozadím. Proto taková improvizace a nafocení důležitých věcí. :)

Zde už je vidět první várka hotových plechů, jsou to bočnice které jsou našroubovány do spodního a horního plechu. Sedí to podle plánu, takže teď se vrhnu na dokreslení předních plechů, které se nebudou šroubovat do spodní a horní části, ale do bočnic. Tím bude dosaženo velké pevnosti a stability skříně - alespoň doufám. :D

Obrázek

Detail ohybu na spodní části skříně, spodní plech má 4 mm přesah, protože na bočnici bude ještě 3 mm čiré plexisklo a 1 mm krycí plech.

Obrázek

Horní detail ohybu, zde už horní plech bez přesahu zároveň s bočním.

Obrázek

Pohled na spodní část skříně. Zde bude uprostřed ještě dělící plech, který bude samozřejmě držet základní desku a rozdělovat case na dvě části. Pravá část samozřejmě pro desku, grafiku a spodní radiátor a levá část pro expu, pumpu, zdroj, SSD a radiátor. :)

Obrázek

Odborný dohled nad projektem, já jí sem fotit nechtěl, jenže ona vždycky přileze a nechce pryč.. :D

Obrázek

Pro dnešek opět vše. V dalším updatu už budou zbývající 2 plechy rámu a snad i středový plech pro desku. :)

PříspěvekZaslal v: út 18. listopad 2014, 12:10 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

No jasně nejlepší je na tom ta kočka :mrgreen: Co to je za rasu?

PříspěvekZaslal v: út 18. listopad 2014, 12:54 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

zkusil bych jeste vyresit pri montazi to aby nikde nebyly z te vnejsi strane skrine videt ty srouby/nyty... To mi pri vetsine modu pride strasne nezvhledne a vyresit by to konstrukcne urcite slo.. Vypadalo by to ve vysledku hodne luxusne si myslim

PříspěvekZaslal v: út 18. listopad 2014, 20:27 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

RaZZoR napsal:
No jasně nejlepší je na tom ta kočka :mrgreen: Co to je za rasu?

Perská himalájská :D

Stratos napsal:
zkusil bych jeste vyresit pri montazi to aby nikde nebyly z te vnejsi strane skrine videt ty srouby/nyty... To mi pri vetsine modu pride strasne nezvhledne a vyresit by to konstrukcne urcite slo.. Vypadalo by to ve vysledku hodne luxusne si myslim

Taky to chci z venku co nejčistší a pokusím se to nějak vyřešit.. :)

PříspěvekZaslal v: út 18. listopad 2014, 23:16 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

pracicka pro nakyho konstruktera no :)

PříspěvekZaslal v: st 26. listopad 2014, 23:52 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE 2

Dorazil velmi zajímavý balík od ASUSu, takže bych vám chtěl ukázat co v něm bylo a také nějaké parametry.

Obrázek

Chtěl bych opravdu moc poděkovat firmě ASUS za zaslané produkty a také za celkovou podporu v tomto projektu!

Obdržel jsem základní desku Maximus VII Gene a grafickou kartu GTX780Ti s DC2 chladičem, který ale bohužel nevyužiju. :)

Obrázek

Krabice od základní desky samozřejmě ve stylu Republic Of Gamers. Uvnitř balení najdeme, kromě základní desky, CD s drivery, sata kabely, samolepky, visačku na dveře a mnoho dalších zajímavých věcí.

Obrázek

Maximus VII Gene v celé své kráse, samozřejmě svou barevností krásně zapadá do tohoto projektu, který je celý sladěn do černo/červené.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

GTX780TI je určitě velmi výkonná grafická karta, ale tato verze je ještě přetaktována a vybavena chladičem DirectCUII. S kartou je dodávána také backplate, ale ani tu, stejně jako chladič, nevyužiju, kvůli vodnímu bloku na grafice, který má svoji backplate. :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

O napájení grafické karty se stará dvojice 8-pinových napájecích kabelů.

Obrázek

Jediné co se mi na kartě nelíbí, je asi tento výstupek se SLI konektory. Ale po instalaci vodního Bitspower bloku by tento výstupek neměl být nějak do očí bijící, takže to snad nebude problém. :D

Obrázek

PříspěvekZaslal v: so 29. listopad 2014, 16:58 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE 1

Koroze na plechách si nevšímejte - vím o ní. :D Plechy budou před práškovým lakováním opískovány, takže koroze sem koroze tam, toje fuk.

Konečně mám rám hotový a všechno sedí, tak jak má. V tomto updatu jsou nové plechy (součásti rámu).

- Přední plech
- Zadní plech
- Prostřední plech
- Plech pro montáž grafické karty

Toto je zadní plech který slouží pro montáž zdroje. Také jsou zde otvory pro I/O základní desky a pro výstupy grafické karty.
Ty 4 protáhlé díry jsou pro uchycení plechu na grafickou kartu.

Obrázek

Přední plech. Zde není potřeba nic moc vysvětlovat - vyříznutí nalevo je "okno" a otvor napravo je připraven pro expanzní nádobu s příslušnými otvory na šroubky po obvodu.
Opět 4 protáhlé díry jsou pro uchycení plechu na grafickou kartu.

Obrázek

Prostřední plech na kterém bude přimontována základní deska. Ještě zde chybí dva otvory na průchodky pro trubky vodního chlazení, ale když nevím kde přesně povedou, tak je budu vrtat až dodatečně.

Obrázek

Držák pro přimontování grafické karty v netradiční poloze. Skládá se ze dvou plechů, první je nosný, který se přimontuje pak do rámu (konkrétně do předního a zadního plechu).
Druhý plech je přimontovaný do toho nosného. Na tento plech se přišroubuje grafická karta. Tedy měla by, pokud bylo moje měření otvorů a velikosti těhle plechů přesné.:D

Obrázek

Kompletace vnější části rámu. Bočnice jsou namontovány do spodního a horního plechu. Přední a zadní plechy jsou ale přimontovány do bočnic - pro zajištění maximální stability skříně.

Obrázek
Obrázek

Zde ještě render toho držáku na grafiku pro lepší pochopení.

Obrázek

Držák a také prostřední plech namontovány. Teď už je rám kompletní a můžu ho zase rozebrat :D Protože půjde na pískování a pak rovnou na práškové lakování.

Obrázek

Detail na prostředním plechu. Tyto dirky jsou pro 24Pin ze zdroje do základní desky a udrží celý svazek kabelů pěkně uspořádaný. :)

Obrázek

PříspěvekZaslal v: so 29. listopad 2014, 17:15 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Zatím super práce :) Jak bude na tom držáku držet ta grafika?

PříspěvekZaslal v: so 29. listopad 2014, 17:28 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

veteran13 napsal:
Zatím super práce :) Jak bude na tom držáku držet ta grafika?

Díky! :) Grafika bude přimontovaná k tomu plechu šroubky, kterými bude na grafikou přimontovaný backplate (ten plech bude jakoby druhý backplate).

Nevím jestli jsem to vysvětlil nějak srozumitelně, takže tady kdyžtak obrázek. :)

Obrázek

PříspěvekZaslal v: ne 30. listopad 2014, 00:42 
Začátečník
Začátečník

Ta tvoja skrinka sa hodne podoba na skrinku od znacky Caselabs na Mercury S8

PříspěvekZaslal v: ne 30. listopad 2014, 00:49 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

MrJojo97 napsal:
Ta tvoja skrinka sa hodne podoba na skrinku od znacky Caselabs na Mercury S8

Tím, že je to taky kostka.. :?: Vždyť jinak je to úplně jiné i co se týče rozmístění komponent :D

PříspěvekZaslal v: ne 30. listopad 2014, 01:16 
Začátečník
Začátečník

predna cast sa trosku podoba, tym pasom :)

Odpovědět na téma  [ 86 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  další

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní