Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Pro přihlášení použijte protokol HTTPS, dosavadní HTTP již nemusí dobře fungovat, viz ZDE.

Právě je út 23. říjen 2018, 21:18

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina (letní čas)

Odpovědět na téma  [ 129 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  další
Autor Zpráva
 Předmět: [Scratch Build] Project VF8
PříspěvekZaslal v: so 9. květen 2015, 13:10 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Project VF8

Konečně nadešel čas na start dalšího projektu! :) Tentokrát půjde o větší skříň, která bude mít desku, resp. její výstupy, orientovanou směrem dolů.

Bude to vlastní design big tower skříně, kde bych chtěl vše podle sebe tak, aby mi to vyhovovalo a líbilo se :)

O celkovém vzhledu jsem víceméně rozhodnutý, ale nejsem rozhodnutý o barevné kombinaci. Z tohoto důvodu sem nemůžu nahrát finální vzhled, protože nevím, jak to bude vlastně vypadat :D Tak alespoň část rámu

Obrázek

Co se ještě týče té barevnosti, pro mě je favorit černý vnitřek, bílý vnějšek a voda buď pastelově červená nebo bílá.

Materiály:

Ocel
Plexisklo
Hliník

Kapacita skříně:

Pozice pro dva 480 mm radiátory (60 mm dole a 30 mm nahoře)
ATX základní deska
Tři pozice pro 2,5" SSD disky a jedna pro 3,5" HDD
Pozice pro dvě D5 pumpy

Vše samozřejmě optimalizováno pro použití vodního chlazení

Komponenty:

Intel i7 4790K
ASUS FORMULA VII
ASUS GTX970 DCII STRIX SLI
Cooler Master V1000
Cooler Master FP120 a JetFlow
Kingston 3x SSD (zatím nevím konkrétně)
Kingston 16GB (zatím nevím konkrétně)

Co se týče zrovna Cooler Masteru, tak ti mi vyšli velmi vstříc ohledně možného barevného schématu počítače. Zaslali mi totiž JetFlow ventilátory ve všech barevných variantách (bílá, červená, modrá), je mi jasné, že využiji jen některé z nich, o ty ostatní bych tu rád uspořádal soutěž nebo tak něco, pokud by byl zájem :)

O vodním chlazení se rozepíšu asi radši až jindy :D

Také jako předchozí projekt i tento je sponzorován skvělými výrobci hardwaru a vodního chlazení

Obrázek

V současné době moc nestíhám, pracuji ještě na jednom projektu. Do toho všeho ještě škola. Ale i tak se budu snažit přidat více už brzy! :)

Tady alespon aktuální progres - první díly rámu.

Obrázek

Předmět: Re: [Scratch Build] Project VF8
PříspěvekZaslal v: po 25. květen 2015, 17:39 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE 1

Tak konečně tu máme první update :) Opravdu nějak nestíhám.. Ale už mám vypálenou většinu rámu - chybí pouze přední a zadní díl, které dodají skříni potřebnou stabilitu a celkově jí velmi zpevní a samozřejmě uzavřou.

Téměř kompletní a jen na zkoušku složený rám. Většinou budou pro smontování použity M3 šroubky se zápustnou hlavou a v některých místech klasické M4 v kombinaci s pojistnými matkami.

Obrázek

Ted ale ještě jednotlivé díly. První je spodní na kterém to bude celé stát. Zrovna do něho přijdou zminované M4 šrouby s pojistnými matkami.

Obrázek

V horní části je to téměř stejný díl s tím rozdílem, že jsou tu připravené čtyři otvory pro montáž radiátoru s ventilátory.

Obrázek

První z rámových bočnic je ta "přední" ve které jsou také připraveny veškeré potřebné otvory pro montáž druhého radiátoru.

Obrázek

Druhá zadní bočnice, k té asi není co psát. :D

Obrázek

Spojovací panel, který propojí bočnice a zároven rozdělí skřín.

Obrázek

Poslední díl, který mám momentálně hotový, je ten na kterém bude namontovaná základní deska a expanzní nádoby. Opět je to navrženo tak, jako u předchozího projektu, aby celý tento díl šel lehce vyšoupnout i s namontovaným "obsahem".

Obrázek

Zde jsou nakreslené poslední dva díly rámu, tedy přední a zadní. Vypálené a ohnuté by měly být příští týden a pak už bude rám skříně kompletní :)

Obrázek

Ještě jednoduchý 3D render.

Obrázek

O celkovém vzhledu už mám každým dnem více a více jasno. Zde je maličká ochutnávka :P

Obrázek

Obrázek

Jasno nemám jen o vzhledu ale také už mám potvrzené disky a ram paměti od HyperX. Jsou to celkem novinky :)

Kouknout na ně můžete zde
http://bit.ly/1EaastQ a zde http://bit.ly/1yR9G4S

Pro dnešek je to vše :)

PříspěvekZaslal v: ne 7. červen 2015, 18:21 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE 2

Konečně mám jasno o vzhledu skříně! :D Ještě ale nevím barvu ventilátorů a vody, to budu řešit až na to přijde řada. Zatím se mi asi jako nejvíce reálná varianta jeví červená pastelova voda se stříbrnou směsí a bílé JetFlow ventilátory od Cooler Master.

Finální rendery celého rámu - ten bude i takto černě nalakován.

Obrázek

Obrázek

Každopádně, zde je pár rychlých renderů celkového vzhledu, volil jsem převážně ostré linie až na přední kryt. Ten je opět z ohnutého plechu a tím se "začistí" přední strana i celkový vzhled :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

V tento moment mám hotový rám, až na dvě malé chybky.. :(

Poslední dva chybějící díly rámu. Přední a zadní, které dodají skříni potřebnou stabilitu a zadní samozřejmě možnost montáže disků a zdroje.

Obrázek

Zde se objevila první chyba. Nevím proč, ale nevypálila se drážka, kolmá na tyto otvory, do které by se měli zasunout plechy od grafických karet. To je popis :D Ale určitě víte co myslím.

Obrázek

Na předním dílu není nic extra, vyříznuté dva otvory - jeden pro okno a druhý pro přístup do spodní části.

Obrázek

Zadní díl. Můžete vidět montážní otvory pro tři 2,5" disky a klasický zdroj.

Obrázek

Kompletní rám, tedy až na toho zmetka co stojí opřený vpravo a ještě prostředního dílu, na kterém bude deska. Ty musím ještě opravit/předělat :)

Obrázek

Tento týden bych snad měl stihnout udělat i venkovní plechy, aby se mohla celá skřín dát nalakovat a pak už to bude o trochu více zajímavější až dojde na montáž HW :)

PříspěvekZaslal v: čt 11. červen 2015, 01:55 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Zasvěťte mě někdo, kolik tak stojí nechat si vypálit caseku na laseru? :)

1: 6700K OC • 32 GB DDR4 OC • STRIX Z270G • GTX1080 FTW OC & THERMAL MOD • 950 PRO 256GB • 1TB M550 • Platinum 520 Fanless • Obsidian 350D MOD • NH-U12S • 4xNF-A14 PWM • 2xNF-S12A PWM • 4K UHD 40" MVA • K7XX Red Edition • aktiv 08 • KB-460 MOD • MS-3²
2: G3258
OC • 16 GB DDR3 OC • GA-H81M-HD3 • 840 PRO 128GB• Platinum 400 Fanless • NH-U12S
NTB: 6500U • 16 GB DDR3 • Probook 440 G3 • MX200 250GB M.2 • CZ backlit kbd • MX Anywhere 2

PříspěvekZaslal v: čt 11. červen 2015, 13:49 
Nováček
Nováček

midlan napsal:

To je rôzne a závisí to od veľa faktorov ako druh plechu(nerez, čierny, hlinník), hrúbka plechu, dĺžka rezov atď.

PříspěvekZaslal v: čt 11. červen 2015, 16:39 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

midlan napsal:

Ty ceny jsou celkem přijatelné, ale osobně si myslím, že není problém za kolik - ale kde. Protože hodně firem se ti na takové malé, jen kusové, zakázky doslova vy*ere :-D Tahle skřín vyjde na pár tisíc (snad někdy najdu čas to rozepsat konkrétněji :D ) včetně materiálu a normálně s dokladem a tedy i DPH - což mi přijde super :)

PříspěvekZaslal v: čt 11. červen 2015, 17:04 
Začátečník
Začátečník

Bylo by super, kdyby jsi to někdy rozepsal. I mě by to docela zajímalo, protože do budoucna bych si též rád udělal nějaký vlastní projekt.

MB: Asus Z370 Prime-A, CPU: Intel i5-8600K, HDD: Seagate 3TB SSD: A-Data 120GB GPU: MSI N760 TF 2GD5/OC Gaming RAM: Crucial 8GB Zdroj: Corsair RM650x Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl + window

PříspěvekZaslal v: čt 11. červen 2015, 17:15 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Case vyzera dobre :?
Som zvedavy na plechy a build :)

PříspěvekZaslal v: ne 14. červen 2015, 19:00 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Fajfka123 napsal:
Bylo by super, kdyby jsi to někdy rozepsal. I mě by to docela zajímalo, protože do budoucna bych si též rád udělal nějaký vlastní projekt.

Rozepsal jsem to v článku o mém předchozím projektu zde: http://pctuning.tyden.cz/navody/upravy- ... m?start=10
Snad ti to k něčemu bude užitečný :)

racecar napsal:
Case vyzera dobre :?
Som zvedavy na plechy a build :)

Díky moc! :)

PříspěvekZaslal v: st 17. červen 2015, 20:44 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Nebudeš (nebo někdo jiný) dávat pálit ještě něco? Potřeboval bych rámeček na 120mm filtr větráku, vešel by se určitě někam do "odpadu". Kdyby se někdo našel tak se ozvěte sem nebo do SZ.

1: 6700K OC • 32 GB DDR4 OC • STRIX Z270G • GTX1080 FTW OC & THERMAL MOD • 950 PRO 256GB • 1TB M550 • Platinum 520 Fanless • Obsidian 350D MOD • NH-U12S • 4xNF-A14 PWM • 2xNF-S12A PWM • 4K UHD 40" MVA • K7XX Red Edition • aktiv 08 • KB-460 MOD • MS-3²
2: G3258
OC • 16 GB DDR3 OC • GA-H81M-HD3 • 840 PRO 128GB• Platinum 400 Fanless • NH-U12S
NTB: 6500U • 16 GB DDR3 • Probook 440 G3 • MX200 250GB M.2 • CZ backlit kbd • MX Anywhere 2

PříspěvekZaslal v: ne 21. červen 2015, 22:39 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE 3

Minulý týden jsem měl sice už venkovní plechy hotové, ale nedostal jsem s k tomu sepsat update, protože momentálně pracuji na jedné Boostované mašině, kdo zná tu soutěž, určitě ví o co jde :P :D

Ale zpět k tomuto projektu. Venkovní krycí plechy a jejich montáž :)

Horní díl s "grilem" skrz který bude vyfukován horký vzduch z horního radiátoru

Obrázek

Bočnice, tentokrát bez grilu, protože chci aby naplno vynikly svítící JetFlow ventilátory. Barvu stále bohužel nevím :D

Obrázek

Druhá bočnice. Zde jsem gril dal aby vzduch z radiátoru mohl alespon částečně ven a nedržel se uvnitř. A také proto, že bez něj to vypadalo divně :D

Obrázek

Přední díl má strany ohnuté - aby byl předek opravdu čistý a bez šroubků. Celkově se vzhled skříně takto začistí.

Obrázek

Detail zahloubených otvorů pro zápustné šroubky M3.

Obrázek

Montáž jednotlivých dílů na rám. Vše sedělo :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pamatuje si ještě mojí kočku? Tahle fotka mluví za vše.. Kočka je všude! :D

Obrázek

Detail ohnutí a spojení rámu a také montáž venkovního plechu.

Obrázek

Tenhle týden odlítám na týden pryč a mezitím se skřín sama od sebe nalakuje :D Takže první týden v červenci bude další update s nalakovanou skříní a poté už montáž komponent :)

PříspěvekZaslal v: st 1. červenec 2015, 21:54 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Ahoj, jak jsem říkal, během mojí dovolené se skřín nalakovala :) Zde je malá a pouze mobilem focená ochutnávka. Nejsem si jistý, jestli je to pořád počítač nebo kočičí bouda :D

Obrázek

V příštích dnech bych rád nafotil skřín prázdnou a hotovou před montáží HW, který už postupně chodí v balíkách ke mně domů :)

PříspěvekZaslal v: pá 3. červenec 2015, 00:53 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE 4

Venku je fakt děsný horko, takže i večer při skládání skříně jsem se celkem zapotil :D

Kompletní rám v celé své kráse a také konečně nalakovaný. Vše krásně sedí a zatím se nenaskytl žádný problém :)

Obrázek

Přední pohled. I zde bude průhledné okno, aby šlo do počítače pěkně vidět :)

Obrázek

Zadní strana, zde budou schované kabely, zdroj, pumpy a tak různě :D

Obrázek

Detail lakování a také můžete vidět dva otvory pro průchodky pro vodní chlazení.

Obrázek

Na zadní části toho moc není. Pouze montážní otvor pro zdroj a tři ssd disky.

Obrázek

Detail na hlavní část skříně, zde je prostor pro montáž základní desky a všech komponent.

Obrázek

Prostor pro tři ssd disky HyperX :)

Obrázek

Po montáži rámu zbývalo už jen namontovat venkovní bílé plechy. Nafotit jsem to ale musel na stole v obýváku, protože mám jen bílé pozadí a to by bylo asi dost naprd s bílou skříní :D

Obrázek

Kompletní smontovaná skřín :) K těmto fotkám už asi nemám co dodat, doufám, že se bude skřín líbit. Dopadlo to přesně tak, jako na renderech.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

V tento moment přišel opět vedoucí projektu a musel vše zkontrolovat :D Takže už jsem toho moc nenafotil..

Obrázek

Kontrola byla velmi důkladná :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Poslední fotka s lépe nasvíceným vnitřkem, který čeká už jen na to, až se tam vše namontuje! :) Více snad již brzy!!

Obrázek

PříspěvekZaslal v: pá 3. červenec 2015, 12:23 
Začátečník
Začátečník

To je luxus. Mohu se zeptat, co posléze s těma pc děláš ? Přece jen mít doma všechny bedny by byl asi masakr, nebo to tak máš ? :-D

MB: Asus Z370 Prime-A, CPU: Intel i5-8600K, HDD: Seagate 3TB SSD: A-Data 120GB GPU: MSI N760 TF 2GD5/OC Gaming RAM: Crucial 8GB Zdroj: Corsair RM650x Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl + window

PříspěvekZaslal v: pá 3. červenec 2015, 13:47 
Černá karta
Černá karta

Moc moc pěkný, jen by mě zajímalo, jak jsi tam nacpal tu kočku :mrgreen:

PříspěvekZaslal v: pá 3. červenec 2015, 21:09 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Fajfka123 napsal:
To je luxus. Mohu se zeptat, co posléze s těma pc děláš ? Přece jen mít doma všechny bedny by byl asi masakr, nebo to tak máš ? :-D

Děkuju! Většinu používám, ale některé už šly pryč :( :D

byXick napsal:
Moc moc pěkný, jen by mě zajímalo, jak jsi tam nacpal tu kočku :mrgreen:

Díky :) Já jí tam necpal, to ona sama. Procpala se jedním z čtyř dolních otvorů pro ventilátory a nechtěla ven :D

PříspěvekZaslal v: pá 3. červenec 2015, 21:13 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Obrázek uživatele

Opět skvělé a minimalistické :thumbsup:

Currently notebook user only - Dell XPS 15 9550 - i5 6300HQ 2800MHz@undervolt 0.870V / GTX 960M / 8 GB / Kingston SSDNow 120 GB M.2 / WD Blue 1TB
Má krátká recenze k vidění zde

PříspěvekZaslal v: ne 5. červenec 2015, 18:57 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

prograw napsal:
Opět skvělé a minimalistické :thumbsup:

Díky moc! :) Doufám, že to bude takhle pokračovat :D

PříspěvekZaslal v: út 7. červenec 2015, 22:25 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE 5

Dnes to bude jen takový před - update :D Chci vám totiž ukázat skvělé věci od mých sponzorů, které jako první namontuji do skříně a také jsem si pro vás připravil tipovačku.

Nejdříve bych chtěl poděkovat Aquatuning.de za neustálou podporu a zaslané radiátory a také dvě pumpy :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A zde malá ochutnávka montáže do skříně! Více již o víkendu :)

Obrázek

Také musím poděkovat Cooler Masteru, který mě podporuje při každém projektu! U tohohle mi zaslali zdroj V1000 (o něm ale až jindy :D ), osm velmi výkonných a zároven tichých FP120 a dvanáct kusů různě barevných JetFlow ventilátorů - protože jsem tou dobou pořád nevěděl barevné schéma

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Protože ted už jistě vím, že všechny barevné nevyužiji, tak bych je rád daroval jednomu - možná více z vás zde na PCT a chtěl bych uspořádat takovou menší

Zkuste tipovat můj věk ve tvaru roky, měsíce, dny (aby vás nebylo víc se stejným tipem a nehádali jsme se kdo napsal dřív). Třeba takhle: 40 let, 11 měsíců, 26 dní.

Jeden nebo více, kteří budou tipovat nejblíže získají JetFlow ventilátory :)

Doufám, že vůbec někdo bude tipovat :D Čas je do dalšího mého updatu - někdy o víkendu :)

PříspěvekZaslal v: út 7. červenec 2015, 22:29 
Nováček
Nováček

28 let, 7 měsíců, 2 dny? :P

Odpovědět na téma  [ 129 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  další

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina (letní čas)

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 2 anonymních