PCTuning • Zobrazit téma - [Case Mod] Flava Formula
    Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Pro přihlášení použijte protokol HTTPS, dosavadní HTTP již nemusí dobře fungovat, viz ZDE.

Právě je út 14. srpen 2018, 19:16

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina (letní čas)

Odpovědět na téma  [ 49 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět: Re: [Case Mod] Flava Formula
PříspěvekZaslal v: so 2. červenec 2016, 13:32 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE 12

Trošku zdržení :D Bylo ještě nutné namontovat zdroj a také jsem se rozhodl použít ASUS Fan Extension card pro ovládání ventilátorů. Abych nemusel do desky připojivat tolik kabelů a nerušilo to nějak vzhled :)

Montáž zdroje do této skříne je velmi pohodlná.

Obrázek

Obrázek

Zde je ještě pár fotografií zdroje. za který chci poděkovat společnosti Cooler Master. Jejich zdroje používam nejčastějši, ve většině mých projektů, a nikdy nebyl žádný problém :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A úplně poslední kus HW je tento krásný disk od OCZ (Vector 180 - 480 GB), za který jim chci moc poděkovat!

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

I ten prošel lehčí úpravou :D Přeci jen modrá se tam vůbec nehodila, tak alespoň takhle.

Obrázek

Obrázek

A teď už k tomu hlavnímu. Zde je jedna z milionu variant zapojení fitinek nad cpu blokem a spojení s blokem desky a RAM. Jak jsem zmiňoval dříve, udělat trubky tak, aby to bylo rovné a dobře vypadalo, je někdy trochu oříšek. Ale ne zas takový, zde stačilo vyřešit spojení CPU, RAM a deska a zbytek se odvíjel podle toho. A to už bylo snadné. Původně jsem měl v plánu použít ohýbané trubky, ale prostě mi to tam nesedělo..

Obrázek

Vítězná varianta. Po dvou odpolednech vymýšlení a použití celého slovníku sprostých slov to konečně bylo podle mých představ. Ono spojit to jakkoliv je samozřejmě otázka chvíle, ale to by mi strašně vadilo. Pak jsem objevil i varianty kde to bylo o 1 mm trochu křivě, jenže jako celek to pak s ostatními rovnými spoji působilo otřesně. Takže jsem zkoušel a zkoušel pomocí 90, 60, 45 a 30 stupňových adaptérů :D

Obrázek

Došlo to tak daleko, že jsem ty spoje měřil mini vodováhou :D Fotku nemám, ale zde např. měření grafické karty.

Obrázek

Deska namontována ve skříni už na "pořád" :D

Obrázek

Pak už stačilo jen do okruhu připojit i grafiku. Původně jsem to chtěl jako je zde na obrázku, tedy rovná trubka a ven ze skříně, ale nebylo to úplně ono.

Obrázek

Takže jsem vymyslel tohle, účel to nemá žádný, ale vypadá to o dost líp!

Obrázek

Aktuální stav :) Jak je vidět opravdu už toho moc nechybí! Mimochodem vy z vás, kteří sledujete můj FB, tam jsou novinky většinou dříve. Protože nahrát tam fotku s pár slovy je rychlejší než shromáždit fotomateriál a sepsat celý update :D

Obrázek

PříspěvekZaslal v: so 2. červenec 2016, 14:09 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

No to je radost pohledět, opravdu :-)

Ten CPU blok s trubkama mě dostal :roll: :thumbsup:

Hyper-V stroj - Cpu: Intel Core i7-8700K @ 5Ghz/4,5Ghz cache + NZXT Kraken X62 + Arctic MX-2, Paměť: 32GB G.Skill Trident Z 3200Mhz CL14 @ 3800Mhz 16-16-16-36 + CORSAIR Dominator Airflow Platinum cooling fan, Deska: Gigabyte Aorus Gaming 7, Gpu: Gigabyte GTX 980 Ti G1 Gaming (1530/8000Mhz), Disky: 1.System + Games: NVMe M2 Samsung 960 Evo 250Gb, 2.Games: RAID0 - 2x SSD Corsair Force LE 240GB (480GB), 3. Virtuály: SSD OCZ Vertex 460A 240GB, 4. Trash: Western Digital 1TB Green, Zdroj: Enermax MaxRevo 1350W 80PLUS Gold - peak 1620W + black sleeved extension, Bedna: Corsair Air 540 Silver + 140mm Corsair AF White Led Fans QE, Zvuk: HyperX Cloud, OS: Win10 Professional, Monitor: QHD AH-IPS AOC Q2577PWQ, Klávesnice: Cougar 200k, Myš: Gigabyte Aorus M3 nebo Connect IT MB2000 Silent , Diablo hardcore fan since 1996
BUT can it run Crysis?

PříspěvekZaslal v: po 11. červenec 2016, 21:03 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Tryton napsal:
No to je radost pohledět, opravdu :-)

Ten CPU blok s trubkama mě dostal :roll: :thumbsup:

Díky :) Občas to není sranda. Ale pořád je to takové "hraní" :D

PříspěvekZaslal v: po 11. červenec 2016, 21:04 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE 13

V těchto letních dnech je těžké být doma a dělat počítač :D Ale i tak zde mám poslední update. Vodní okruh, kabeláž - vše hotovo! Pár fotek z foťáku, na nich comp vypadá o dost lépe než na fotkách z mobilu (pochopitelně).

Obrázek

Jedna z posledních průchodek na svém místě :)

Obrázek

Závěrečná kontrola umístění grafické karty.

Obrázek

A hurá na montáž posledních pár trubek.

Obrázek

Měření rohového spoje. Takové asi na první pokus nikdy nedám :D Vždy je nutno 1-2 mm ubrat pro perfektní rovnost.

Obrázek

Poté už přišla na řadu kabeláž. Nejdříve 6 pin PCIE

Obrázek

A poté i 8 pin PCIE, také kabel za kabelem protáhnout skrz připravené otvory.

Obrázek

Zadní strana v celkem upraveném stavu. Chybí už jen 24 pin, který to vše do... :D

Obrázek

Polovina protažena skrz, 99% hotovo :D

Obrázek

Obrázek

Jen takový detail na dokončený okruh (před kabeláží). Chci počítač co nejdříve zavodnit a pak samozřejmě nahrát finální foto! :) Co na to říkáte?

Obrázek

PříspěvekZaslal v: po 18. červenec 2016, 23:30 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Jako musím říct, že je to opravdu krásné :) a ten blok mě teda opravdu dostal :-D :thumbsup: :thumbsup:

CPU: Core i7 - 7700K@4,8Ghz 1.21V // MB: MSI Z170A Mpower Titanium // RAM: Corsair Vengeance 32GB 3466MHz // GPU: Asus ROG Strix GTX 1080 Ti 2000/12000 // Storage: Samsung 840 EVO 120GB + Crucial 1100 Opal 2TB + WD Blue 3D NAND 1TB + OCZ RD400 512GB M.2 // PSU: Corsair HX1000i + CableMod // Case: Corsair Graphite 780T // Cooling: EK Supremacy EVO + EKWB EK-FC1080 Ti GTX Strix + EKWB XRES 140 Revo D5 + EK-RES X3 TUBE 250 + 2x Alphacool NexXxoS XT45 360mm X-Flow + 6x Noctua NF-F12 PWM White //

PříspěvekZaslal v: út 19. červenec 2016, 01:13 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Nádhera.

PříspěvekZaslal v: čt 21. červenec 2016, 10:54 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

:inlove:

Hyper-V stroj - Cpu: Intel Core i7-8700K @ 5Ghz/4,5Ghz cache + NZXT Kraken X62 + Arctic MX-2, Paměť: 32GB G.Skill Trident Z 3200Mhz CL14 @ 3800Mhz 16-16-16-36 + CORSAIR Dominator Airflow Platinum cooling fan, Deska: Gigabyte Aorus Gaming 7, Gpu: Gigabyte GTX 980 Ti G1 Gaming (1530/8000Mhz), Disky: 1.System + Games: NVMe M2 Samsung 960 Evo 250Gb, 2.Games: RAID0 - 2x SSD Corsair Force LE 240GB (480GB), 3. Virtuály: SSD OCZ Vertex 460A 240GB, 4. Trash: Western Digital 1TB Green, Zdroj: Enermax MaxRevo 1350W 80PLUS Gold - peak 1620W + black sleeved extension, Bedna: Corsair Air 540 Silver + 140mm Corsair AF White Led Fans QE, Zvuk: HyperX Cloud, OS: Win10 Professional, Monitor: QHD AH-IPS AOC Q2577PWQ, Klávesnice: Cougar 200k, Myš: Gigabyte Aorus M3 nebo Connect IT MB2000 Silent , Diablo hardcore fan since 1996
BUT can it run Crysis?

PříspěvekZaslal v: ne 24. červenec 2016, 20:43 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Díky za vaše komentáře! :) Už mám 100% hotovo a teď se prokousávám finálními fotografiemi a poté ještě nějaký jejich edit. Zde jen taková ochutnávka

Obrázek

PříspěvekZaslal v: pá 5. srpen 2016, 16:21 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

FINAL PHOTOS!

HOTOVO! :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět na téma  [ 49 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1, 2, 3

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina (letní čas)

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní