Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Pro přihlášení použijte protokol HTTPS, dosavadní HTTP již nemusí dobře fungovat, viz ZDE.

Právě je út 23. říjen 2018, 21:30

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina (letní čas)

Odpovědět na téma  [ 43 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1, 2, 3  další
Autor Zpráva
 Předmět: Re: [Case Mod] Hex Kitty - Hex Gear R40
PříspěvekZaslal v: po 5. prosinec 2016, 21:06 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Blue Storm napsal:
Růžová podle mě celkem ok, aspoň to tak neřve... ale u toho nápisu Bitspower na pravé bočnici bych asi spíš volil výplň těch písmen normálně bílou... přijde mi trochu jako pěst na oko u těch čtyřech písmen ta jejich růžová výplň.

Bílá tam byla nejdřív, ale nelíbilo se mi to, tak jsem to dolepil tou růžovou :D Možná to ještě přehodnotím. Díky za podnět

Sheppix napsal:
Nečekal jsem, že se mi někdy bude líbit něco na téma Hello Kitty :-D

Snad se to bude líbit i nadále a také hotové :D Díky!

PříspěvekZaslal v: po 5. prosinec 2016, 21:07 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE

Ten podzim je prostě šílený s časem.. :D Každopádně zde je velký update. Momentálně čekám na procesor a pak chci tuto krásnou desku od ASUS dát do skříně na "pořád" :D

Obrázek

ASUS MAXIMUS VIII GENE

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ta červená by s růžovou vůbec neladila, takže jsem desku ani nedofotil a už jsem sundaval chladiče :D

Obrázek

Poté následovalo překreslení do počítače a vyřezání na plotteru nových popisek chladičů. Výsledek posuďte sami :) Lepit to nebyla žádná sranda, ale s výsledkem jsem nadmíru spokojený.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dalšími komponenty od ASUS jsou tyto dvě GTX970 Strix. Pro info HW na tento projekt jsem měl už na začátku roku, proto zde třeba není jedna 1070, 1080 apod.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tři fotky a stačilo, hned jsem se vrhl na montáž bloků :D Na horní backplate už jsem měl připravenou samolepku, aby i grafiky se pěkně sladily s projektem a abych trochu osvěžil pouze černý plech.

Obrázek

Tyhle větší samolepky se lepily daleko snáž, než ty na chladiče desky.

Obrázek

Bloky grafických karet tentokrát spojím přes Bitspower bridge. V balení je i takový pěkný špunt, kterým mužete snadno bridge přepnout do sériového průtoku.

Obrázek

Grafiky jen tak na zkoušku ve skříni (hlavně jsem chtěl vidět, jak bude vypadat ta samolepka) Nicméně to otočené logo na radiátoru už mě štvalo delší dobu :D

Obrázek

Takže jsem logo umyl, celkem snadno, odlakovačem na nehty a nalepil nové, které je správně otočené :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Teď už je to v pořádku.

Obrázek

Možná si řeknete, že to byl detail, ale pro mě právě takové detaily dělají ten celkový výsledek :) Více velmi brzy!

PříspěvekZaslal v: út 6. prosinec 2016, 00:54 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Obrázek uživatele

Krása jen tak dál. A na detailech vždy záleží :D

PříspěvekZaslal v: po 19. prosinec 2016, 20:00 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE

Další update je tu! A určitě ne poslední tento rok :D Snad.. Na fotce je zdroj ještě stále v záruce!

Obrázek

Na téhle už asi ne :D

Obrázek

Za zdroj Dark Power Pro 11 - 850W s certifikací Platinum a ventilátory Silent Wings 3 děkuji společnosti BeQuiet! A zde pár fotek ještě "nezničených" věcí :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tři ventilátory jsem rovnou, společně s radiátorem, namontoval do spodku skříně. Loga na ostatních ventilátorech budu měnit na růžová, aby více ladila. Tyto jsem nepředělával, protože nebudou vidět.

Obrázek

Prachové filtry byly už součástí skříně, což beru jako velké plus :)

Obrázek

Zdroj má modulární kabeláž, kromě 24 pinu. Ten jsem se rozhodl zkrátit o kus, aby tam nebyl zbytečný přebytek kabelů a chaos.

Obrázek

Po zkrácení jsem se dal do sleevingu a vytvořil takovou kombinaci. Nijak jsem ji nerozmýšlel dopředu, prostě jsem to jel jak se mi to líbilo a s výsledkem jsem spokojený :)

Obrázek

Zkoušečka kabelů je také spokojená. Uf! :D

Obrázek

PříspěvekZaslal v: po 19. prosinec 2016, 21:24 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

No začíná to vypadat jako pořádná pecička :-) Už se těším na finiš ;-)

:thumbsup:

Hyper-V stroj - Cpu: Intel Core i7-8700K @ 5Ghz/4,5Ghz cache + NZXT Kraken X62 + Arctic MX-2, Paměť: 32GB G.Skill Trident Z 3200Mhz CL14 @ 3800Mhz 16-16-16-36 + CORSAIR Dominator Airflow Platinum cooling fan, Deska: Gigabyte Aorus Gaming 7, Gpu: Gigabyte GTX 980 Ti G1 Gaming (1530/8000Mhz), Disky: 1.System + Games: NVMe M2 Samsung 960 Evo 250Gb, 2.Games: RAID0 - 2x SSD Corsair Force LE 240GB (480GB), 3. Virtuály: SSD OCZ Vertex 460A 240GB, 4. Trash: Western Digital 1TB Green, Zdroj: Enermax MaxRevo 1350W 80PLUS Gold - peak 1620W + black sleeved extension, Bedna: Corsair Air 540 Silver + 140mm Corsair AF White Led Fans QE, Zvuk: HyperX Cloud, OS: Win10 Professional, Monitor: QHD AH-IPS AOC Q2577PWQ, Klávesnice: Cougar 200k, Myš: Gigabyte Aorus M3 nebo Connect IT MB2000 Silent , Diablo hardcore fan since 1996
BUT can it run Crysis?

PříspěvekZaslal v: st 21. prosinec 2016, 21:11 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

L4mko prosím poraď mi, kde seženu ty "plastové hřebínky" aby mi držely pěkně kabeláž v lajně :-) ?

Díky :-)

Hyper-V stroj - Cpu: Intel Core i7-8700K @ 5Ghz/4,5Ghz cache + NZXT Kraken X62 + Arctic MX-2, Paměť: 32GB G.Skill Trident Z 3200Mhz CL14 @ 3800Mhz 16-16-16-36 + CORSAIR Dominator Airflow Platinum cooling fan, Deska: Gigabyte Aorus Gaming 7, Gpu: Gigabyte GTX 980 Ti G1 Gaming (1530/8000Mhz), Disky: 1.System + Games: NVMe M2 Samsung 960 Evo 250Gb, 2.Games: RAID0 - 2x SSD Corsair Force LE 240GB (480GB), 3. Virtuály: SSD OCZ Vertex 460A 240GB, 4. Trash: Western Digital 1TB Green, Zdroj: Enermax MaxRevo 1350W 80PLUS Gold - peak 1620W + black sleeved extension, Bedna: Corsair Air 540 Silver + 140mm Corsair AF White Led Fans QE, Zvuk: HyperX Cloud, OS: Win10 Professional, Monitor: QHD AH-IPS AOC Q2577PWQ, Klávesnice: Cougar 200k, Myš: Gigabyte Aorus M3 nebo Connect IT MB2000 Silent , Diablo hardcore fan since 1996
BUT can it run Crysis?

PříspěvekZaslal v: st 21. prosinec 2016, 21:18 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

to sú cable combs

http://www.tichepc.sk/Gosumodz-TichePC- ... 50007.html

http://www.tichepc.sk/Modding-PC/Cable- ... 17022.html

Naposledy upravil Leon_ dne st 21. prosinec 2016, 21:20, celkem upraveno 1x.

PříspěvekZaslal v: st 21. prosinec 2016, 21:20 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Buď ty co psal Leon (hliníkové), nebo ty plastové, které jsem použil i já výše http://www.icemodz.eu/store/#!/Black-IC ... ry=5474654 :)

PříspěvekZaslal v: čt 22. prosinec 2016, 10:28 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Super, moc díky kluci :-) Mrknu po nějaké otevřené variantě.

BUT can it run Crysis?

PříspěvekZaslal v: út 27. prosinec 2016, 21:42 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Krása jako :) jen se tě zeptám, jak je to s dodáním do ČR z ICemodz.com

CPU: Core i7 - 7700K@4,8Ghz 1.21V // MB: MSI Z170A Mpower Titanium // RAM: Corsair Vengeance 32GB 3466MHz // GPU: Asus ROG Strix GTX 1080 Ti 2000/12000 // Storage: Samsung 840 EVO 120GB + Crucial 1100 Opal 2TB + WD Blue 3D NAND 1TB + OCZ RD400 512GB M.2 // PSU: Corsair HX1000i + CableMod // Case: Phanteks EVOLV X - soon // Cooling: EK Supremacy EVO + EK-FC1080 Ti GTX Strix + EK XRES 140 Revo D5 + EK-RES X3 TUBE 250 + 2x Alphacool NexXxoS XT45 360mm X-Flow + 6x EK Vardar Evo White - soon //

PříspěvekZaslal v: čt 29. prosinec 2016, 00:48 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE

Konečně volno a spousta času na pokračování :) Ikdyž trochu jsem se bál, že slíbený update ještě v tomto roce nestihnu. Kabeláž od zdroje je hotová, deska namontována v case a stále čekám na doručení procesoru... :D

Obrázek

Na ventilátoru zdroje jsem se taky rozhodl změnit logo BeQuiet! z oranžovo-bílého na růžové.

Obrázek

Samozřejmě jako vždy i zde dodal materiál na sleeving islandský Icemodz http://www.icemodz.eu, který mě sponzoruje už několik let :) Kvalitní výrobky za velmi příjemné ceny a poštovné okolo 5 USD!!

Obrázek

Vše pohromadě.

Obrázek

Konektory jsem potřeboval hlavně kvůli zkracování 24 pinu.

Obrázek

Tyto plastové držáky kabelu jsem si absolutně oblíbil a už bez nich nikdy nebudu dělat žádnou kabeláž :D

Obrázek

Obrázek

Hotové logo na zdroji a vlastně hotový celý zdroj včetně kabeláže :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zdroj ve skříni a s ním i 24 pin, který není modulární, což beru jako jediné mínus tohoto zdroje..

Obrázek

Obrázek

A konečně i deska si našla své místečko :D 24 pin chci ještě trochu upravit aby byl hezky vodorovně, snad se to podaří.

Obrázek

I grafické karty už našly své místo,.

Obrázek

Obrázek

Toto je určitě poslední update v tomto roce. Už teď připravuji další 2 projekty na další rok, jeden by se zde na fóru měl objevit už v lednu.

Přeji vám všem štastný a úspěšný rok 2017!! :)

PříspěvekZaslal v: čt 29. prosinec 2016, 12:27 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

děkujem za přání, bude i mod s vlastní stavbou skříně?

Netvor88 se pochlubil vlastní stavbou...

PříspěvekZaslal v: čt 29. prosinec 2016, 13:00 
Začátečník
Začátečník

Zlate loga na fitinkach vypadaji desne...
SLI propojka (hadic) vypada taky jako pest na oko, ale to mozna zlepsi ruzova kapalina uvnitr
Nalepka na zdroji musi byt?
Hezky otocene logo na radiatoru, ale vice by se hodilo ruzove.
SLI mustek zustane zakladni, nebo bude jeste zmena?
Bile "designove" prvky na desce vypadaji taky docela divne (http://cmdesk.eu/p2/up5/rs/7.JPG)
Nalepku na desce nad RAMkama bych sundal dolu...
IO shield z vnitrni strany prilis leskly, nehodi se, nesel by "ztmavit"
Stribrne konektory (ty v IO) taky nevypadaj nejlip.

Stastny novy rok

PříspěvekZaslal v: čt 5. leden 2017, 18:48 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

-Vladimir- napsal:
děkujem za přání, bude i mod s vlastní stavbou skříně?

Netvor88 se pochlubil vlastní stavbou...

Stačí si projít moje zdejší projekty :) Mam tu, tuším, 3 stavby custom skříní. A v tomto pololetí bude další vlastní stavba :)

Shaquille napsal:
Zlate loga na fitinkach vypadaji desne...
SLI propojka (hadic) vypada taky jako pest na oko, ale to mozna zlepsi ruzova kapalina uvnitr
Nalepka na zdroji musi byt?
Hezky otocene logo na radiatoru, ale vice by se hodilo ruzove.
SLI mustek zustane zakladni, nebo bude jeste zmena?
Bile "designove" prvky na desce vypadaji taky docela divne (http://cmdesk.eu/p2/up5/rs/7.JPG)
Nalepku na desce nad RAMkama bych sundal dolu...
IO shield z vnitrni strany prilis leskly, nehodi se, nesel by "ztmavit"
Stribrne konektory (ty v IO) taky nevypadaj nejlip.

Stastny novy rok

Ty loga nejsou uplně super, ale jsou to nejkvalitnější fitinky na trhu. SLI propojeni s vodou bude vypada uplne jinak. SLI mustek bude custom, uz na nem pracuju. Logo radiatoru a desky necham v tehle stribrne/sede barve. Z mobilu to vypada dost jako bila. Logo na zdroji sundat nemuzu :) Samolepku nad RAM jsem ted sundal, to byl dost dobry tip! :)

PříspěvekZaslal v: čt 5. leden 2017, 21:35 
Začátečník
Začátečník

Chapu, ze mas jista omezeni od sponzoru, ale takto to na me pusobi jako nedokoncnena (nechci psat odflaknuta) vec. Bud jsi nemel barvit logo na vetraku a blok, nebo to pak obarvit cele, nepusobi to sladene. Paleta pouzitych barev bohuzel taky neprida.
leska cerna
matna cerna
seda
stribrna
bila
matna ruzova
leskla ruzova
zlata

Jsem detailista, snad beres jako konstruktivni kritiku.

PříspěvekZaslal v: ne 8. leden 2017, 19:38 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Shaquille napsal:
Chapu, ze mas jista omezeni od sponzoru, ale takto to na me pusobi jako nedokoncnena (nechci psat odflaknuta) vec. Bud jsi nemel barvit logo na vetraku a blok, nebo to pak obarvit cele, nepusobi to sladene. Paleta pouzitych barev bohuzel taky neprida.
leska cerna
matna cerna
seda
stribrna
bila
matna ruzova
leskla ruzova
zlata

Jsem detailista, snad beres jako konstruktivni kritiku.

Takhle v tom výčtu je těch barev hodně, ale většino na to mám napálené světlo a fotím to jen mobilem. Ve skutečnosti to tak rozmanité není a snad se mi to podaří i tak nafotit :-D Kritiku samozřejmě beru a děkuji za ni!

---------------------------------------------------

UPDATE

Custom SLI bridge jsem se rozhodl udělat z hliníkového plechu, kterých tu pár mám. Na zkoušku jsem jeden ohnul jen tak ve svěráku - finální verze bude ohnutá víc profi.

Obrázek

Takhle to bude ohnuté, ale finální tvar bude jiný - levá strana bude stejně dlouhá jako ta pravá. Tedy cca 12 mm. Tento kryt pak nalepím na sli můstek. Asi ho udělám černý a nějaké logo na to :)

Obrázek

Výkres pro ohnutí, aby ten kryt nějak vypadal :)

Obrázek

Ke grafikám sem připojil kabely, ale ještě bych je rád nějak upravil do trochu jiné polohy, ale nejsem si jistej jestli to co chci vůbec nějak půjde :D

Obrázek

Obrázek

Pumpu už jsem napevno namontoval na svůj vyrobený držák, ale po chvíli jsem jí zas musel sundavat, protože jsem zapomněl na opletení kabeláže :D

Obrázek

Obrázek

Napájení pumpy jsem se rozhodl zkrátit, dlouhý kabel by tam zbytečně překážel.

Obrázek

Po opletení jsem namontoval pumpu zpět do skříně a připojil první trubku tohoto okruhu, ale s tou si taky nejsem jistý, jestli jí ještě nepředelám :D

Obrázek

Procesor už mám doma (i5 6600K), ještě před ním jsem se ale rozhodl do desky nainstalovat RAM paměti od G.Skill. 32 GB TridentZ 3000 MHz v černo-šedém provedení.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Teď už by to mělo jít rychleji :) Ještě přidávám foto, pro ty kdo neviděli, dokončeného BMPC 10 pro ASUS CZ.

Obrázek

PříspěvekZaslal v: ne 8. leden 2017, 22:05 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

L4mka napsal:
Ještě přidávám foto, pro ty kdo neviděli, dokončeného BMPC 10 pro ASUS CZ.

koukám jubilejně pozlacený :-D ale když už je to 10. komp, tak ať se liší...

jinak koukám že projekt PC "pro hráčky" začíná spět do zdárného konce ;) ale říká se: "tak blízko a přece tak daleko" :-D (sry to jsem si fakt nemohl odpustit)

PříspěvekZaslal v: ne 29. leden 2017, 17:25 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE

Přesně jak píšeš "tak blízko a přitom tak daleko" :D Leden byl bohužel trochu víc pracovně náročnější, než jsem si plánoval, takže jsem práce zde stihl méně a teď jsem byl ještě tejden KO s horečkou :(

Procesor do této sestavy i5 6600K.

Obrázek

Snad to bude dobrý kousek a půjde pěkně popohnat :) Výkon pro prohlížení netu je totiž potřeba :D

Obrázek

Obrázek

Okruh jsem plánoval úplně jinak a pak jsem celý ten koncept zahodil a snažím se to udělat co nejjednodušeji. Původně jsem chtěl paralélní zapojení grafik i cpu, ale v téhle skříni a v takovém barevném schématu mi to vůbec nesedělo.

Obrázek

Ale pořád se snažím aby trubky byly v rovných liních a nebylo to celé "pokřivené" apod.

Obrázek

SLI propojku grafických bloků jsem sundal a rozhodl jsem se ji vyleštit.

Obrázek

Vyleštěná verze vypadá mnohem lépe než matná - ta celkově nějak divně odrážela světlo a byla velmi svítivá. Ale možná to bylo jen tím, že to jsou fotky na mobil "jen tak".

Obrázek

Obrázek

Každopádně s vodou uvnitř to bude zase vypadat úplně jinak :)

Obrázek

V lednu jsem doladil všechny detaily se sponzory pro nadcházející projekt - jeho uveřejnění zde na fóru bude tento týden. Půjde o úpravu další skříně a výrobu vlastních expanzní nádoby :)

Obrázek

PříspěvekZaslal v: čt 16. únor 2017, 19:44 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

UPDATE

Nový projekt, i zde na fóru, odstartován. Ale ještě je třeba dodělat tuto růžovou mašinu. Pastel Pink voda už je na cestě :)

Jako poslední věc na zadní straně je disk, rozhodl jsem se použít Hyperx SSD 480 GB, který mi tu leží aktuálně nevyužitý.

Obrázek

Montáž disku (2,5" i 3,5") v této skříni je příjemná a velmi snadná. Také se snažím na zadní straně udržet pěkný cable management - přes kabely vlevo přijde ještě kryt.

Obrázek

Aktuální pohled na přední část. Chybí jen dodělat okruh a zapojit napájení karet.

Obrázek

V okruhu jsem udělal radikální změny a grafické karty nakonec dal do sériového zapojení.

Obrázek

Pro sériové zapojení se musí dát do můstku taková malá "stopka".

Obrázek

Obrázek

Napájení pro grafiky připojené. S tím jsem si taky chvíli hrál a zkoušel varianty, ale tato je nejčistší.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Na osvětlení uvnitř použiji led pásek, ale k tomu ještě profil s mléčným plexi.

Obrázek

Problém je, že budu muset do skříně ještě vrtat (a nejspíš řezat závit), abych tento profil uchytil a to se mi moc nechce, když už tam jsou komponenty :D

Obrázek

SSD disk jsem nakonec dal do spodní pozice.

Obrázek

A takto vypadá zadní část aktuálně.

Obrázek

Přední část - chybí už jen dodělat okruh a bude HOTOVO :D

Obrázek

PříspěvekZaslal v: čt 9. březen 2017, 20:19 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

​Pro montáž alu profilu pro LEDky, jsem musel skříň částečně rozmontovat, abych mohl vyvrtat otvory a závit pro upevnění.

Obrázek

A profil přimontován na 2x M3x5 se zápustnou hlavou :)

Obrázek

Obrázek

Jak můžete vidět kryt SLI můstku už je také hotový. Matná černá s trochou růžové a nálepka ASUS z nějaké, tuším, ASUS VII Impact.

Obrázek

Vše hotovo, už jen pozapojovat okruh. Na expě jsem udělal 45 stupňový "fill port" pro snažší přístup při plnění.

Obrázek

Obrázek

Přítok do nádoby bude schovaný za radiátorem.

Obrázek

Montáž fitinek na radiátor. Jako první odstranění zelených o-kroužků a instalace nových černých.

Obrázek

Připraveno, už jen radiátor dát do skříně a spojit s nádobou :)

Obrázek

Obrázek

Spojení PETG trubkou a montáž ventilátorů.

Obrázek

Trubku OUT z cpu bloku (ta co vede nahoru). jsem se rozhodl udělat rovně a né takto pod úhlem, protože to vypadalo blbě.

Obrázek

Zde je k portu radiátoru už trochu horší přístup, proto jsem se rozhodl použít "nasouvací" fitinku od Bitspower. Sice se tam jen nasune, ale drží perfektně.

Obrázek

Obrázek

Aktuální stav. Dokončení už snad velmi brzy... :D

Obrázek

Odpovědět na téma  [ 43 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1, 2, 3  další

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina (letní čas)

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní