Projekt: The Stellaris

Hotové nebo rozdělané projekty - úpravy a modifikace počítačových skříní krok za krokem.
V této sekci se nezapočítají příspěvky.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
GIGABYTE
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2009

Projekt: The Stellaris

Příspěvek od GIGABYTE »

Obrázek

Ahojte,

dovolil som si založiť túto tému. Dúfam, že to nebude nikomu prekážať. Náchadza sa aj na zopár zahraničných fórach, kde vystupujem pod nickom tosR (aby niekto nemal pocit, že iba niečo kopírujem). Ďalej už budem pokračovať prevažne podľa anglickej predlohy, ktorú som písal pár dní dozadu.

Takže, nakoniec po dlhom zvažovaním som sa pustil do buildu, podľa mňa do jednej z najlepších skriniek na svete. - Caselabs SMA 8 (samozrejme môžete mať iný názor).

Kde začať ? Všetko začalo približne pred rokom kedy som kúpil skrinku Corsair 540 Air, pre build s vodným chladením. Začalo to ako úplná katastrofa. Alebo teda aby som bol presný. Všetko išlo od ruky, dokončil som zostavu, už si nepamätám či to boli týždne alebo mesiace po dokončení, počas ktorých išlo všetko v poriadku. Keď tu, v jeden deň, mi začala tiecť expanzná nádoba po stranách (XSPC Photon 170), nanešťastie som mal šťastie na "dobrý kus". Tak samozrejme, teoreticky riešenie bolo jednoduché vytiahnuť expanzku von, pretesniť ju, vložiť ju naspäť. Ale ako to býva, prax je prax. Expu som samozrejme vytiahol, pretesnil a otestoval, následne som ju založil naspäť do okruhu, spustil iba pumpu aby som skontroloval či niečo netečie - všetko bolo v poriadku, až kým som nespustil normálne PC, ktorý sa spustil, o chvíľku reštart, nakoniec prestal reagovať popritom ako som pozeral do case s tým, že čo sa deje som si všimol na doske malú kvapku kvapaliny (už som vedel, že je zle, používal som Mayhems Pastel Blue), samozrejme doska bola mŕtva. Každopádne zobral som to ako dobrú lekciu, všetko rozobral vymenil dosku, zložil všetko späť. A zostava beží dodnes bez akýchkoľvek problémov. Tu je nejaká fotka v low kvalite (začo sa ospravedlňujem)

Komponenty vodného chladenia ktoré mám:
CPU: 1x EK-Supremacy EVO - Nickel (Original CSQ)
GPU: 1x Alphacool NexXxoS GPX
RAM: 1x EK-RAM Monarch X4 - Nickel (Original CSQ)
VRM & NB: 1x HEATKILLER® MB-SET
Pumpa: 1x Alphacool VPP655
Expa: 1x Raijintek RAI-R20
Radiátor:1x EKWB PE360, 1x PE240
Fitting: Nanoxia Coolforce (Many)
Fany: 2x Corsair SP120, 1x Corsair AF120, 3x Prolimatech ultra sleek vortex 12 (kvôi hrúbke)
Kvapalina: Mayhems Pastel Blue Berry

Čo budem pridávať:
Pumpa: 1x Alphacool VPP655 (dva samostatné okruhy)
Expa: 2x Alphacool Eisbecher 250mm (Aktuálna expa pôjde preč)
Radiátor: 1x SE120, 1x PE480, 1x CE560 (+ aktuálne)
Fany: 4x AF140, 6x SP120, 1x Prolimatech ultra sleek vortex 12 (+ aktuálne)
Kvapalina: Mayhems Pastel Blue Berry s Mayhems Pastel White spolu, s filtrom ktorý ich bude oddeľovať od seba (iba srandujem)

A samozrejme viac fittingov, trubiek, lediek, pribudne tiež lightbox, distribučné PCB, PCB s relátkami, custom single sleeve káble atď atď...

HW:
CPU: AMD FX-8350
GPU: R9 270x
RAM: Kingston 2x 4GB 1600 CL9
MB: Asus Crosshair Formula Z
PSU: Corsair RM750
SSD: 1x OCZ ARC-100 120GB, 1x Samsung EVO-850 250GB
HDD: 1x WD Black 1TB, 2x WD Green 2TB

A teraz tá podstatná časť venovaná HW, chladenie pre tento HW je absolútny overkill, ja to viem, vy to viete, všetci to vedia. Tento build staviam súčasne pre nový HW, ktorým budem aktuálny HW upgradovať, predtým ako to urobím chcem ale počkať na nové CPU. A samozrejme vodu skladám, aj pre HW, ktorý príde potom, taktiež aj ten po ňom atď. Maximálne čo chcem meniť sú vodné bloky (v prípade nutnosti pumpu). Väčšinu vecí mám, teda iba rozširujem to čo aktuálne mám. Samozrejme to robím aj pre zábavu, pretože to považujem za svoje hobby, tiež pre taktovanie, ako showcase a nakoniec, aj keď nie úplne nakoniec keď už som si vybral, a kúpil SMA 8, chcem využiť plný potenciál skrinky, pretože táto skrinka, v tejto konfigurácii uchladí takmer čokoľvek v budúcnosti s vynikajúcimi teplotami.

#1.0
Obrázek

Ako som sa rozhodol pre Caselabs ? :
Začal som zvažovať nový HW. Neskôr som od toho upustil, rozhodol som sa radšej počkaj no nový Kaby a Zen. Pretože upgradnúť hocičo z HW v zostave pred tým ako upgradnem samotný CPU sú podľa mňa vyhodené peniaze. Môžem dosiahnuť lepší výkon v hrách napríklad s GTX1070 ale stále bude CPU škrtiť kartu. Ale ako som začal, uvažoval som nad upgradom HW, priviedlo ma to až ku uvažovaniu nad novou skrinkou, keďže sa mi zdalo čím ďalej tým viac, že v tej mojej je strašne málo miesta a tiež som sa chcel pustiť do nejakého skvelého projektu. Počas dlhého brázdenia internetu som našiel Corsair 900D... Kým som nenašiel Caselabs SMA 8. Úprimne z počiatku sa mi 900D páčila viac, nebola to otázka peňazí, jednoducho sa mi páčila táto skrinka viac. Čas od času som sa pozrel na stránky Caselabs, taktiež na fotky atď. neskôr, sa mi páčila SMA 8 viac a viac. Stále som rozmýšľal, ktorú cestu si vybrať, nakoniec ma presvedčil BlackFriday, kedy Caselabs spustili 15% zľavu na všetky ich skrinky, tak som objednal Caselabs SMA 8. Stále tam bol samozrejme obrovský cenový rozdiel, ale tak nejako som si povedal "kašlať nato" prižmúril som jedno oko a klikol na tlačítko pre dokončenie objednávky. Po nejako mesiaci čakania, skrinka konečne dorazila, rovno som sa pustil do skladania. A môžem povedať iba jediné, kvalita je vynikajúca. Ťažko povedať čo to naozaj stojí za tie peniaze, ale keď sa človek pozrie na Apple alebo Samsung a ich nafúknuté marže, musím povedať, že samotné prevedenie skrinky je vynikajúce, ľudia z Caselabs odviedli naozaj vynikajúcu prácu, minimálne čo musím urobiť, je odporučiť Caselabs hocikomu koho tieto veci bavia - túto skrinku si jednoducho človek zamiluje (Aj keď ja som ju už skoro zhodil zo stola... facepalm)

Skladanie skrinky

https://www.youtube.com/watch?v=kNyPLH-iOuc&

#1.1
Obrázek

Pripravenie Lightboxu na zloženie:
Pár dní dozadu mi prišiel Lightbox, bol som veľmi zvedavý pretože návrh celého lightboxu som si robil sám. Lightbox je kompletne vyrobený z plexi (3mm), rezaný na CO2 lasery firmou Gravitech. Za čo im ďakujem. Ako som spomínal všetko kreslenie som si robil sám, teda ma zaujímalo či všetky časti zapadnú do seba a verte alebo nie, zapadli (ak nerátam jednu časť ktorú som musel zbrúsiť, pretože bola veľká, vzniklo to pri presúvaní časti v Autocade). Teraz musím počkať už len na UV ledky, ktoré som objednal ešte v Decembri z Číny (mali by byť u mňa čoskoro), prečo UV LED ? Pretože celý lightbox bude zlepený lepidlo reagujúcim iba na UV svetlo. Až na spodnú časť, ktorá bude priskrutkovaná ku zvyšku - keby bolo nutné vymeniť led pás, ktorý sa bude nachádzať vo vnútri. A taktiež musím počkať na samotný Led pás, predtým ako to celé dokončím. Zatiaľ pripájam nejaké fotky zo samotného testovania častí.

Obrázek


# 1.x


Pokračovanie nabudúce
GIGABYTE
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2009

Re: Projekt: The Stellaris

Příspěvek od GIGABYTE »

#1.2

Dnes, po tom ako mi prišlo Gosumodz Steel Grey PLX som sa pustil do flexovania káblov. Všetky ostatné veci potrebné na flexovanie mi zostali z predchádzajúceho buildu - vyrábal som predĺženia 24pin/ 2x6pin, 4pin, 8pin a zopár molex káblov. K tomuto buildu sa chystám vyrábať komplet custom káble od zdroja ku komponentom, teda žiadne predĺženia. Tí čo už flexovali určite vedia, že samotné flexovanie je veľmi časovo náročná záležitosť tak pre dnes som dokončil iba 24pin - dĺžka tohto káblu (s konektormi) je okolo 120cm.

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Projekty“