Trhání/sekání PC

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
celofan
Nováček
Nováček
Registrován: 06. črc 2018

Trhání/sekání PC

Příspěvek od celofan »

Zdravím

Mám problém který mě už trápí dlouho, ale až ted to je brutální..

Mam sestavu:
MSI 970 GAMING
AMD FX-4300
MSI GTX 960 GAMING 4G
Kingston 16GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury Red Series
Kingston SSDNow V300 120G, Seagate 3TB , WD 4TB

Problem je ten že se mi při stahování sekal/trhal PC ... ze začátku se to dalo... Mel jsem tam jeden vadný disk tak jsem si myslel že je to tím, tak jsem koupil WD 4 TB a bylo to stejný až se to zhoršovalo...Jak jsem stahoval třeba ze steamu hry... tak se to trhalo... nebo se stahovala aktualizace pro WoTko.... Tak jsem si řekl že udělám Formát C: a myslel jsem si že to pomůže.....ale nepomohlo...bylo to stejný možná i horší.... myslel jsem si taky že by to pohlo být i SSdiskem... Tak jsem SSD odpojil a jeden HDD (3TB) rozdělil a na něho nainstaloval new windows... ze začátku to bylo v pořádku a pak jak jsem zaktualizoval win a všechny ovladače.... a po stažení první hry se to začalo brutalně trhat...

Zkoušel jsem i nechat jenom 1 HDD a to ten nejnovější kupovaný před 2 měsíci...Rozdělil jsem ho na 1TB a 3 TB a z 1TB jsem udělal systemový... sice se PC netrhá až tak moc... ale je strašně pomalý jako 486 :-) prohlížeč načíta asi 5min :-) Spustil jsem opět ten program co mi kamoš doporučil a opět stejná hláška...

Nevím co s tím... Proto se obracím k Vám....

Kámoš mi dal nějaký program že at to vyzkouším ... že ten by to mel zjistit... tak jsem to spustil a výsledek je zde "http://jyxo.info/uploads/F2/f297140c94f ... 7e6e0e.png" tento obrazek je pořízený jak se stahuje hra ze steamu...
Jinak Windows je legál a stahoval jsem úplně new verzy v ofifialních stránek microsoft...

Předem děkuji za rady a pomoc....
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Trhání/sekání PC

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No, po rychlém pohledu na specifikace desky vidim že má kliier síťovku. Ty jsou notoricky známý špatnými drivery zahlcující systém, tzn problém bych viděl tam.

Nainstaluj nejnovější driver od killeru:

https://www.killernetworking.com/driver-downloads

Pokud by to nepomohlo tak odstraň vše od killeru, stahni driver ze stránek MSI ale zvol ten mini bare driver bez control centra, protože se proslýchá že právě to dělá ty problémy.
celofan
Nováček
Nováček
Registrován: 06. črc 2018

Re: Trhání/sekání PC

Příspěvek od celofan »

Tak jsem to nainstaloval a je to kaplu lepší...A je nějaký program který mi třeba zjisti jestli nejí v háji nějaká HW?
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Trhání/sekání PC

Příspěvek od killerek »

Dle screenu a tech hlasek. Stahni si i nejnovejsi BIOS a Audio driver ze stranek MSI pro tvoji desku. Instaloval si ten driver ze stranek Killeru nebo i zkousel tu druhou variantu, co psal DOC?
celofan
Nováček
Nováček
Registrován: 06. črc 2018

Re: Trhání/sekání PC

Příspěvek od celofan »

Instaloval jsem aktuální ovladače z MSI... I Bios ..... A od killeru jsem to taky zkoušel .. výsledek pořád stejný.. proste se PC zatíží a seká se! :-(
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Trhání/sekání PC

Příspěvek od killerek »

Tak si otevri Spravce uloh a koukni se, co presne za proces ti to vytezuje.
celofan
Nováček
Nováček
Registrován: 06. črc 2018

Re: Trhání/sekání PC

Příspěvek od celofan »

Právě že všechno je OK, ale trha se to!!!
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Trhání/sekání PC

Příspěvek od Walker1134 »

Teploty, napajeci kaskáda? Napětí??
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Mystery
Nováček
Nováček
Registrován: 30. zář 2007
Bydliště: Pardubice

Re: Trhání/sekání PC

Příspěvek od Mystery »

A trhá se to v nějakých pravidelných intervalech? Takové to, když jezdíš myší na ploše a zasekává se vždy stejně po určité době? Něco podobného jsem totiž v minulosti řešil, bylo to ovladačemi ... dokonce na to existuje určitý program, ale teď si z hlavy nevzpomenu na název. Vyhodnotí ti časy, které čekal na zpracování driverů a jejich interrupty ... Možná někdo bude vědět.
Mystery
Nováček
Nováček
Registrován: 30. zář 2007
Bydliště: Pardubice

Re: Trhání/sekání PC

Příspěvek od Mystery »

Jo, tak jsem to našel, jmenuje se to LatencyMon ... vyzkoušej, měl bys přijít na to jaký driver to způsobuje :-)
celofan
Nováček
Nováček
Registrován: 06. črc 2018

Re: Trhání/sekání PC

Příspěvek od celofan »

jj přesně takové trhání mam na mysli... Ale začne se to trhat jak stahuju nebo zatížím PC...
A přesně v tom programu jsem pořídil obrázek který jsem přihodil k příspěvku...
je to tendle : http://jyxo.info/uploads/F2/f297140c94f ... 7e6e0e.png

je pravda že asi 5 instalací win je to už lepší a trhá se to už jen při stahování...
A tendle screen je aktualní... Nechal jsem stáhnout hru ze steamu a opět to samé... viz obr...
http://jyxo.info/uploads/01/0141fa24bf1 ... 46a6dd.png

a teď jsem spustil ještě jeden program co mi to k tomu nainstalovalo "In Depth Latency Tests"
a takové škubání jsem nezažil... trvalo mi asi 10 min než mi najel program na VÝSTŘIŽEK a dalších 10 min než jsem to vystříhl a uložil... trhalo se to neskutečně...a vysledek je zde viz obr. http://jyxo.info/uploads/8D/8d363d9318b ... 4af334.png

a pokud to ukazuje že je v prdeli procák tak proč se mi nepřehřívá nebo neděla problém když mam zapnutou hru Kingdom Come Deliverance říka se že je to náročná hra že na ní bych mel poznat jestli je Ram nebo CPU a GPU nějak poškozená... ale při této hře mi to neseká ale docela to má delší načítání...
Mystery píše:Jo, tak jsem to našel, jmenuje se to LatencyMon ... vyzkoušej, měl bys přijít na to jaký driver to způsobuje :-)
Mystery
Nováček
Nováček
Registrován: 30. zář 2007
Bydliště: Pardubice

Re: Trhání/sekání PC

Příspěvek od Mystery »

Není tam ještě něco v té záložce Stats? Jinak to vypadá vážně na driver od síťovky ... Co když síťovku zakážeš, vyrestartuješ PC a zkusíš nějakou činnost bez sítě? Pak to běhá ok? Nebo v nouzovém režimu bez sítě?
celofan
Nováček
Nováček
Registrován: 06. črc 2018

Re: Trhání/sekání PC

Příspěvek od celofan »

ty brdo nebo mě napadlo že jestli to není třeba routrem nebo službou co mam od UPC...
Todle mi vlastně nikdy nedělalo až když jsem se přestěhoval a mam internet od UPC....
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Trhání/sekání PC

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No to těžko, leda že by starej net byl oproti UPC tak pomalej že se to tak nevytížilo. Jak už padlo, vzhledem k tomu že to máš furt zkusit jen jinou síťovku.
Jumbik
Nováček
Nováček
Registrován: 22. črc 2007
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhání/sekání PC

Příspěvek od Jumbik »

Tohle bude střela od boku, ale podívej se do ovládacích panelů, do správce napájení a změň si profil na vysoký výkon. Respektive pokud máš u CPU minimální hodnotu na 0%, tak tam dej třeba 5%.
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“