Som tu už jediný veterán ?

Cokoli kolem procesorů - výběr, technologie, informace, problémy a rady.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
Detvan
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 06. lis 2018

Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od Detvan »

K spokojnosti už dlhé roky užívam AMD Phenom II X4 965 BE a pripadá mi to, že už nás tu mnoho nie je takýchto veteránov. Alebo sa mýlim?
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od Suke001 »

Já používám stále legendární 2500K, ale na tenhle Phenom také vzpomínám jako na legendu :-)
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od renek1 »

AMD Phenom II X4 965 BE má stále můj syn v počítači už od února 2011 za 3479,- i když k vánocům jsem mu teď nachystal jiný. Ale tenhle ještě poputuje tomu mladšímu.
Takže neboj, nejsi sám.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od Atapi »

Jo 2500K mám taky, okolo 2010 jsou tak nejstarší procesory, co se daj dobře použít ještě dneska. Ona pomalu ale taky přichází doba, kdy to přestává být veterán a začíná být masochismus. :D
Obrázek
Detvan
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 06. lis 2018

Re: Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od Detvan »

Atapi píše:Ona pomalu ale taky přichází doba, kdy to přestává být veterán a začíná být masochismus. :D
Vysvetlíš?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

U sestry v PC je Phenom II 920 @ 3,3Ghz a je to ihmo tragédie. Tohle už je pasé, tyhle CPU nemaj co nabídnout, slabé IPC, zastaralá architektura, nepodpora moderních instrukcí, jsou to dobrý retro XP gaming PC, to je asi tak vše.
TomTom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2006
Bydliště: KönigGratz

Re: Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od TomTom »

Mám ještě v primárním PC i5-750 a furt dobrý na běžnou agendu :)
CPU od 2010 jsou i dnes ještě použitelný. Víc je znát, jestli má člověk SSD nebo plotnový HDD. To je znát okamžitě a pracovat na PC s běžným HDD je už trochu za trest.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tvé tvrzení je mimo z toho důvodu že tvůj CPU je Nehalem architektura, Phenom II je K10, v dnešnim SW je K10 useless kdežto Nehalem se stále drží.
Detvan
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 06. lis 2018

Re: Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od Detvan »

Používam Phenom II x4 965 netaktovaný už veľa rokov - celé dni beži vkuse - profesionálne na grafiku aj hry - na prácu úplne ok, nové hry sa dajú, ale s obmedzeniami. No nie som parič, čo trávi na hrách celé večery a ak mu to padne pod 80 fps, tak si trhá vlasy že je loser ... Znížim kus detaily, alebo niečo iné a zahrám sa - na 1600 x 1200 px eizo natív, alebo znížim rozlíšenie kus - o čo ide? Pohodka.
Tento rok som prvý raz vyskúšal taktovať - výsledky v patričnom vlákne. Nemám pocit, že by to nejak ovplyvnilo niečo - asi brzdou nebude cpu :D
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od Atapi »

Detvan píše: Vysvetlíš?
Myslím že DOC_ZENITH to vysvětlil dostatečně. :) Dneska je to i po přetaktování v nejlepším případě na úrovni nižšího mainstreamu (nějaká netaktovatelná i3 a podobně) a s tím jak snad konečně amd a intel začně víc hýbat s IPC a bežných je už 6 plnohodnotných jader (ne odpad jako kdysi bulldozer), tak si na tom moc dlouho AAA hry už nezahrajeme. Tak 5 let dozadu se ještě dalo hrát i na Q6600 a podobně (hry jako BF4), dneska už to často nedostaneš nad 30-40 fps ani s novou grafikou, tyhle procesory čeká samozřejmě to samý.
Obrázek
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od mlrs »

na klikani po netu + stary hry to asi ujde, na novy hry a kazdodenni praci se pouziti takového CPU stava zminenym masochismem -> ale dost často musí clovek mit moznost to srovnat s aktuálním zelezem, jinak se tezko presvedcuje, ze uz tam je celkem velky rozdil :)
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Detvan píše:Používam Phenom II x4 965 netaktovaný už veľa rokov - celé dni beži vkuse - profesionálne na grafiku aj hry - na prácu úplne ok, nové hry sa dajú, ale s obmedzeniami. No nie som parič, čo trávi na hrách celé večery a ak mu to padne pod 80 fps, tak si trhá vlasy že je loser ... Znížim kus detaily, alebo niečo iné a zahrám sa - na 1600 x 1200 px eizo natív, alebo znížim rozlíšenie kus - o čo ide? Pohodka.
Tento rok som prvý raz vyskúšal taktovať - výsledky v patričnom vlákne. Nemám pocit, že by to nejak ovplyvnilo niečo - asi brzdou nebude cpu :D
Hele já jsem všechny ty CPU otestoval a mam to v rukouch, tohle neokecáš, Phenom II je dnes stejně useless jako Core2Quad, odpadl už dávno, už v době Sandyho byl cca 50% pozadu v hernim výkonu a to bylo před 7 lety, když na tom chci překonvertovat video, tak to dělá půl dne co dnes mainstream PC dělá 10 minut. Je pro záluh i jen sledovat video na netu. 1080p 60fps stream? 40-60% CPU load a člověk je rád že to jede plynule.

Je to na dnenší pomněry šrot kterej zakope do země i 2C 4T pentium dualcore.

Jak mlrs řekl, je to dobrý na starý hry z doby kdy se ještě nekompilovalo pro Nehalem a dá se s tim ještě kouknout na net no.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od ArgCZ »

sem během dne přispívám z C2D E4300(pracovní :D).... a opravdu, je to masochismus na tom dělat cokoli
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
TomTom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2006
Bydliště: KönigGratz

Re: Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od TomTom »

DOC_ZENITH píše:Tvé tvrzení je mimo z toho důvodu že tvůj CPU je Nehalem architektura, Phenom II je K10, v dnešnim SW je K10 useless kdežto Nehalem se stále drží.
Jestli to byla reakce na můj příspěvěk, tak myslím, že se to nevylučuje. Jen jsem zapomněl napsat, že myslím Intel CPU. Posledních 10 let pro mě totiž existuje automaticky jen Intel. AMD jsem měl naposled K7 a pak už mě neoslovilo a souhlas že K10 je useless :) Až zase aktuální CPU jsou povedené.
MartinCZ80
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2011
Bydliště: Praha/Mladá Boleslav

Re: Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od MartinCZ80 »

Já mám X3 445
Ale už budu muset pořídit něco nového asi Ryzen 2600 ted jsem si pořídil ME Andromeda a zjistil že to nepodporuje 3 jádra musím mít min. 4jádro takže mám smůlu no naštve to.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od mlrs »

jo tenhle stejnej jsem cca 10 let zpatky taky mel :) a tehdy jsem s nim byl hodne spokojenej
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od werygood »

Rodnná známá je v tomto extra veterán, všechny její "pracovní" PC mají Pentia D, Athlony 64 X2, nejnovější stroj má Core 2 Duo. Místo aby to všechno letělo do popelnice, tak akorát vymýšlí, jak to udržet co nejdýl při životě. Dnes už jí na to kašlu, ale dřív jsem trávil relativně dost času tím, že jsem jí ten šrot občas dával zase dohromady.
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od havli »

MartinCZ80 píše:Já mám X3 445
Ale už budu muset pořídit něco nového asi Ryzen 2600 ted jsem si pořídil ME Andromeda a zjistil že to nepodporuje 3 jádra musím mít min. 4jádro takže mám smůlu no naštve to.
Muzes ho zkusit odemknout na 4jadro :D

Jinak ja jedu v praci na C2D E8400 a je to docela slimak. Samozrejme tam neni ani SSD, takze vypnout swap, aby to porad nelezlo na disk a se skripenim zubu se da. Zase ale musim brzdit s otevrenyma aplikacema, do 8GB se toho moc nevejde.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

U matky byl do ledna E4300 @ 3Ghz a SSD, OS super svižnej, boot taky ale to jest vše. Jakmile se zapnul jakejkoliv modernější SW tak si to šlo ustlat. Videa na netu max 720p60 nebo 1080p30 (1080p60 GF8600GT co tam byla nedává a C2D SW cestou už vůbec ne), ale i normal stránky, dnes je všue taková tuna skriptů že to tyhle CPU zahltí, nedejbože video reklamy... CPU load 100% hned. Prostě trága, byl to 10+ let starej stroj, ode mne postupně ze zbytků upgradovaneja na živu udrženej krám. V lednu na desce chcípnul jeden paměťovej kanál, tzn zbyly 2GB ram v singlu tak jsem řekl že nadešel čas, hodil jsem tam mou I3 haswella z bývalý torrent mašiny a je na dalších 10 let vystaráno.

Phenom II byl ve svý době dobrej deal protože byl levnej + unlocky jader + trocha OC a tehy už odladěná bezproblémová platforma + u spousty starších AM2 desek možnost pěkného CPU upgradu. Člověk si koupil třeba 965tku za 3500kč což prostě byl deal. Ze začátku decentní konkurence pro C2Q a později mezi I3 a I5, tzn koupila to tuna lidí a byla to tehdy dobrá koupě, resp byla dokud se SW optimalizoval pro P6, jakmile compilery začaly plivat SW pro Nehalem tak vše šlo do kopru. Ala dobrá koupě na 2-3 roky které se člověk měl zbavit když přišel Sandy heh, ne na tom trpět doteď.
Ssnake
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2005
Bydliště: chotebuz

Re: Som tu už jediný veterán ?

Příspěvek od Ssnake »

Jo tak to vas trumfnu všechny. U prarodičů jede stroj s754+WinXp a denně tam hrají karty apod. :-)
FD500, ST45SF, Z97i, i7-4980HQ CB20:1718,CB24:254 NH-U9B, 2x8, 1060, 5100MAX
x850xtPE, x1950xtx, hd2900gt, hd3870, hd4890 - - 6800ultra, 7900gtx, 8800gtx, 9800gtx+, gtx285
Odpovědět

Zpět na „Procesory“