Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je so 14. prosinec 2019, 22:49

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 1 příspěvek ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Mrtvý procesor?
PříspěvekZaslal v: st 9. leden 2019, 11:57 
Nováček
Nováček

Ahoj. Leží mi tu na stole rozebraný Asus x551c a už si nevím rady. Včera nešel zapnout (bylo slyšet, že se roztočila mechanika a cca po 2 vteřinách od zapnutí umřel). Tipoval jsem to na mrtvou baterii, tak jsem koupil hned novou a teď již ntb zapnu. Po prvním zapnutí po výměně baterie se ntb cca po 1 minutě vypnul. Při dalších zapnutích se interval samovolného vypnutí snižoval. Počkal jsem a změřil jsem teplotu - ihned po nalogování jsou teploty na procesoru kolem 55° a těsně před pádem jsem zaznamenal 70°, což mi přijde vcelku hodně. Ostatní komponenty jsou v normě. Vyčistil jsem tedy ntb, včetně staré pasty, dal novou pastu (už jsem to dělal několikrát, tak myslím, že to špatně nedělám). Nepomohlo. Tento proces jsem opakovat asi 3x a stejně nic - přenos tepla na chladič je podle mě v pořádku, na dotek je horký, hodně horký. Větrák se spouští pár sekund po startu pc. Kondenzátory na desce jsou podle všeho v normě, nikde žádné vyboulení, ani přehřívání.

V poslední době nebyl ntb moc využívaný, z komponent byl před cca půl rokem vyměněn disk za SSD, jinak vše původní.
Nevěděl by někdo, co s tím?
Díky moc

Odpovědět na téma  [ 1 příspěvek ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní