Mrtvý procesor?

Libovolné problémy kolem PC, které nemají jasný původ.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Airimo
Nováček
Nováček
Registrován: 29. pro 2015

Mrtvý procesor?

Příspěvek od Airimo »

Ahoj. Leží mi tu na stole rozebraný Asus x551c a už si nevím rady. Včera nešel zapnout (bylo slyšet, že se roztočila mechanika a cca po 2 vteřinách od zapnutí umřel). Tipoval jsem to na mrtvou baterii, tak jsem koupil hned novou a teď již ntb zapnu. Po prvním zapnutí po výměně baterie se ntb cca po 1 minutě vypnul. Při dalších zapnutích se interval samovolného vypnutí snižoval. Počkal jsem a změřil jsem teplotu - ihned po nalogování jsou teploty na procesoru kolem 55° a těsně před pádem jsem zaznamenal 70°, což mi přijde vcelku hodně. Ostatní komponenty jsou v normě. Vyčistil jsem tedy ntb, včetně staré pasty, dal novou pastu (už jsem to dělal několikrát, tak myslím, že to špatně nedělám). Nepomohlo. Tento proces jsem opakovat asi 3x a stejně nic - přenos tepla na chladič je podle mě v pořádku, na dotek je horký, hodně horký. Větrák se spouští pár sekund po startu pc. Kondenzátory na desce jsou podle všeho v normě, nikde žádné vyboulení, ani přehřívání.

V poslední době nebyl ntb moc využívaný, z komponent byl před cca půl rokem vyměněn disk za SSD, jinak vše původní.
Nevěděl by někdo, co s tím?
Díky moc
Odpovědět

Zpět na „Problémy s PC sestavami“