Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je ne 7. březen 2021, 16:41

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 5 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: CPU a jeho chlazení
PříspěvekZaslal v: po 8. červen 2020, 12:04 
Nováček
Nováček

Dobrý den,

Potřeboval bych radu. Nedávno jsem si postavil svůj 2. počítač v životě. První jsem skládal někdy před 10 lety, no a narazil jsem se svoji OCD poruchou na problém, který mne velmi zatěžuje.

Počítač jsem prvně postavil, vše běželo fajn a já měl radost. No rozhodl jsem se, že bych mohl koupit tišší chladič a tak jsem se pustil dovýměny. Koupil jsem dražší chladící pastu, neboť mi bylo doporučené a taky bych chtěl zkusit - overclocking. První pokus dopadl asi zle. Moc pasty a po okrajích mi to vyteklo. Něco ještě zbylo v 1g a tak jsem se pustil do pokusu č.2. viz fotka. co mne trápí? Mám obavy, že jsem toho tam dal málo, no více už v tubě ani stejně nebylo. :( odhadoval bych, že z celkových 1g jsem použil v druhém pokusu jen 1/4. V doprovodu třesu rukou se mi podařilo chladič osadit a spustit počítač.

Obrazek: https://imgur.com/a/zRACDR3

Sestava:
CPU: Ryzen 1600 af
Motherboard: asrock B450m steel legend.
Chladič: Fera 3
Pasta: Kryonaut

Dodal bych ještě case, která je dobře odvětrávaná - SilentiumPC signum SG1X TG.

Do pasty jsem zainvestoval, neboť bych chtěl dosáhnout dobrých teplot při zátěži a popř. v overclockingu.

Idle teplota naměřena 36-38° surfování na internetu. V zátěži jsem to pořádně ještě nezkoušel, Zahrál jsem League of Legends a tam ta teplota nešla přes 60° nicméně to není náročná hra, když využívá jen 2 jádra.
Zkoušel jsem taky nějaký benchmark test - cinebench r20 - kde mi vyšla nejvyšší teplota 62°. v pokoji 23°

Trápí mě otázka ...s takovou pastou a chladičem, neměl bych dosáhnout lepších teplot? Alespoň v idle? Bohužel nemám naměřeno jak to vypadalo "před" abych to mohl porovnat ale z internetu co vyčtu, tak lidi s boxovým chladičem u stejného procesoru dosahují teplot na idle - 30° - 35°. Tak jestli jsem si spíš novým clhadičem nepřihoršil kvůli špatně aplikované pastě.

Silně uvažuji, že bych koupil novou pastu a přepastoval ale jestli by to vůbec pomohlo. Třeba takové množství stačí a procesor je dobře chlazen ... nevím si rady, proto žádám o radu.

Děkuji moc za případnou radu/názor.

Předmět: Re: CPU a jeho chlazení
PříspěvekZaslal v: po 8. červen 2020, 12:12 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Je to uplne OK, nedelej si starosti...

PříspěvekZaslal v: po 8. červen 2020, 13:51 
Začátečník
Začátečník

Citace:
Idle teplota naměřena 36-38° surfování na internetu.

(Tvoje) surfovani na internetu neni (jejich) idle, staci?

PříspěvekZaslal v: po 8. červen 2020, 15:05 
Čestný člen
Čestný člen
Obrázek uživatele

Podle fotky je tam pasty dostatek, přepastování nemá smysl. To je MX2?
Teploty máš také odpovídající. Klidně můžeš dále experimentovat s taktováním.

MB: ASUS P9X79 PRO, CPU: Intel Core i7-4930K OC 4,4 GHz, FAN: Noctua NH-D15, RAM: Kingston 64GB DDR3 2400MHz CL11 HyperX Series, SSD: 2x Samsung SSD 840 Pro 256 GB, HDD: 2x WD Red 2 TB, GPU: SAPPHIRE R9 290 + ARCTIC Cooling Accelero Xtreme III OC+43% 1270/6680 MHz, PSU: Seasonic Platinum Series 660 W, CASE: FRACTAL Define R4 Arctic White – Window, OS: Windows 10 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: Apple Cinema Display 30" 2560x1600 Alternativně Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 6 Plus

PříspěvekZaslal v: po 8. červen 2020, 15:14 
Nováček
Nováček

PET5 napsal:
Podle fotky je tam pasty dostatek, přepastování nemá smysl. To je MX2?
Teploty máš také odpovídající. Klidně můžeš dále experimentovat s taktováním.

Ahoj, Děkuji za odpověď.

Pastu, kterou jsem tam dával je Thermal grizzly - Kryonaut.
https://www.alza.cz/thermal-grizzly-kry ... 14.htm?o=1

Odpovědět na téma  [ 5 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní