k vyzkoušení nová verze fóra

Zde čtěte zprávy od administrátorů a hlašte problémy nebo návrhy na vylepšení + pravidla fóra.
Pravidelně sledujte tuto sekci.
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

k vyzkoušení nová verze fóra

Příspěvek od Wilik »

Zdravím,
k vyzkoušení pro zájemce beta verze nového fóra - primárně nová podoba a nová verze phpBB kódu.

https://beta.forum.pctuning.cz/index.php

Známé odlišnosti:
- čeština je oficiální, zatím není "upravená PCT" jak tu
- vzhled vychází z barev aktuálního fóra + doplněna PCT oranžová/modrá

Známé Otázky a odpovědi:
- stejně jako tady, ani tam není tmavé téma
- ano, bude tam reklama
- ne, nemáme datum přechodu ze stávajícího (ale v horizontu jednotek týdnů)
- do beta verze můžete psát cokoli, kamkoli - ALE slušně, v rámci zákonů :roll:
- po testu se vše smaže, mazaní příspěvků od modů/adminů se nebude nijak oznamovat

Pro diskuzi/návrhy na úpravy:
- dobré/věcné návrhy na změny a úpravy jsou vítány - snažte se být co nejkonkrétnější v popisu
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: ================== k vyzkoušení nová verze fóra ======

Příspěvek od Zofrenko »

posobi to take surové neosobné. a nie nieje to iba zvykom. Stary design je omnoho lepší a posobi lepšie na oči a psychiku tendenciu vracat sa na forum.
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: ================== k vyzkoušení nová verze fóra ======

Příspěvek od Blue Storm »

Hned na první pohled mi to přijde méně přehlednější než současné fórum. Třeba označení přečtených a nepřečtených témat je aktuálně mnohem výraznější (tmavě modrá vs. světle šedá) a i seznam threadů v kategoriích mi přijde přehlednější na současném (už jen třeba díky tomu oddělení řádků mezerou).

Co se týče postů samotných, tak mi tam osobně vadí tím velkým nápisem název tématu. U současného je to malým a je to mnohem méně rušivé (nesplývá to tolik s textem příspěvku a je to více oddělené i mezerou). A pokud to bude možné, tak bych určitě nick a hodnost přehodil nad avatar, jako je to teď, nikoliv pod. Plus třeba nějak zvýraznit tlačítka pro citaci, report. Možná udělat i větší mezeru mezi textem postu a podpisem. Ještě to šedé pozadí kolem postů... nevím, trochu mi to přijde jak z devadesátek :D Jako vychází to ze současného, ale moc se to k tomu novému nehodí.

Co si ale říkám, když už bude ten upgrade fóra, nepodporuje nejnovější phpBB už nějaké pokročilejší věci jako vložit obrázek do textu postu přímo přes Ctrl + V a případně jej rovnou zmenšit na nějakou maximální určenou velikost (ale zároveň větší, než je aktuální prehistorická a s tím, že by se to dalo zvětšit do lightboxu)? To by bylo hodně fajn. A když vidím ty notifikace, tak třeba možnost někoho označit v postu a jemu by přišlo upozornění v rámci fóra? Funguje to tak třeba na https://forum.skodahome.cz/ a přijde mi to šikovné.

Asi za mě aktuálně vše, jinak mi to přijde v pohodě :)
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: ================== k vyzkoušení nová verze fóra ======

Příspěvek od zsdx »

Co ty vertikalni zaluzie na pozadi?!
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: ================== k vyzkoušení nová verze fóra ======

Příspěvek od killerek »

Za me jsem rad, ze se nepreslo na neco takoveho, kde je nekonecne srolovani v tematech i vlaknech, ikdyz se mi tam libi, ze po oznaceni textu v nejakem prispevku to rovnou nabidne moznost citace:
https://forums.crateentertainment.com/c ... discussion

Uctite bych zase vratil nick nahoru, protoze je dle me dulezitejsi nez avatar. Jinak me na prvni dobou nic netrklo.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: ================== k vyzkoušení nová verze fóra ======

Příspěvek od werygood »

Mobilni Chrome: nesly by dat vetracky vedle nicku vpravo? Ted jsou pod a prijde mi, ze to zbytecne roztahne post do vysky.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: ================== k vyzkoušení nová verze fóra ======

Příspěvek od zombux »

vypaluje to oči ještě víc než stávající verze. ach jo.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: ================== k vyzkoušení nová verze fóra ======

Příspěvek od pilarius »

Mám jen dvě věci, ale subjektivně jsou pro mě hodně důležité:
- Postrádám na hlavní stránce link "Zobrazit moje příspěvky" (ale před odkaz funkce naštěstí funguje)
- Ikony přečtených a nepřečtených příspěvků jsou málo rozlišeny. Buď by v ikonách ta sytě modrá vůbec být neměla, nebo by u přečtených měla být zešedlá stejně jako ta oranžová.

Jinak to ujde, přežiju to, bál jsem se, že to bude mnohem horší. :)
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
L!po
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2006
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: ================== k vyzkoušení nová verze fóra ======

Příspěvek od L!po »

zombux píše:vypaluje to oči ještě víc než stávající verze. ach jo.
a taky to oranžový písmo(podkategorie témat na hlavní straně) je míň kontrastní oproti podkladu + mi přijde menší.. hůř se mi to čte.. a to už to mám na 110% nazoomovaný..(stejně jako současnou verzi, kde je to úplně v pohodě) ale třeba už sem jen slepej..

jinač to vypadá hezky, jen obrovská škoda darkmodu, možná bych to pak ladil míň do barev typu "instatně ti vypálím oči"
PC: CPU: R7 7800X3D, (NOCTUA NH-D14 + offset mnt ), RAM:2x16GB 6GHz CL30 G.Skill TridentZ5, MB: ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI, GPU: Gainward Phoenix RTX 3080Ti, SSD: Samsung 960 PRO 1TB + 970 Evo plus 2TB + 850 EVO 1TB + 2x 860 EVO 500GB, PSU: Seasonic Prime GX-750W, Case: Corsair Obsidian 750D, Dell AW3418DW, Logitech G11 + MX518
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: ================== k vyzkoušení nová verze fóra ======

Příspěvek od Octopuss »

Pokud tam půjde nastavit defaultní phpbb styl, je mi vzhled ukradenej.
dark_stuff
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. bře 2006
Bydliště: Bruntál / Olomouc

Re: ================== k vyzkoušení nová verze fóra ======

Příspěvek od dark_stuff »

K reklamě: Bude možnost nějakého výpalného?
Ke vzhledu:
1) Asi jsem blbej, ale jaký je rozdíl mezi threadem s hvězdičkou a threadem bez?
2) Přijde mi, že velikost ovládacích prvků nesedí s jejich důležitostí. Třeba soukromé zprávy. Vlevo je prťavé menu, pak je velké tlačítko Nová zpráva, pod tím seznam s gigantickými ikonami a velkými Předměty, ale minipopisek odesílatele. V threadu je číslování jako kráva ale úplně miniaturní volba "Zpět na..."
3) V threadech úplně zapadne anketa. Teď je jasněji oddělená od zbytku stránky, v novém vzhledu splývá s okolím.
4) Pole pro rychlou odpověď v threadu není vycentrované.
5) Pole Předmět při zakládání nového threadu zbytečně malé.
6) Co se to stalo Mr.Greenovi??? :mrgreen:
Lidi jsou různí. Víc nesmím říct.
Černá karta je rasistická!
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: ================== k vyzkoušení nová verze fóra ======

Příspěvek od Wilik »

Zofrenko píše:posobi to take surové neosobné. ... Stary design je omnoho lepší ...
V cem? Jak? Potrebuji presnejsi popis, jinak s tim neumim nic delat.
Blue Storm píše:Třeba označení přečtených a nepřečtených témat je aktuálně mnohem výraznější (tmavě modrá vs. světle šedá)
Poprosim o screen - ja tohle vubec nepouzivam, netusim co presne kde myslis.
Blue Storm píše:... i seznam threadů v kategoriích mi přijde přehlednější na současném (už jen třeba díky tomu oddělení řádků mezerou).
Seznam temat v sekci je oddělen v obou pripadech sedou linkou, dnes silnejsi - o to jde?
Blue Storm píše:1) Co se týče postů samotných, tak mi tam osobně vadí tím velkým nápisem název tématu.
2) A pokud to bude možné, tak bych určitě nick a hodnost přehodil nad avatar, ...
3) Plus třeba nějak zvýraznit tlačítka pro citaci, report.
1) Jo, taky me to moc nebere - zkusime.
2) Jop, to jde.
3) Spis je preskladame podle aktualniho usporadani - zvyrazneni, uvidime.
Blue Storm píše:... nepodporuje nejnovější phpBB už nějaké pokročilejší věci jako ...
Vubec netusim, muzes si precist release na phpbb.com ;-)
zsdx píše:Co ty vertikalni zaluzie na pozadi?!
Vubec nevim o cem mluvis - screen?
werygood píše:Mobilni Chrome: nesly by dat vetracky vedle nicku vpravo? Ted jsou pod a prijde mi, ze to zbytecne roztahne post do vysky.
Prosim o screen a uvidime co s tim.
pilarius píše:1) Postrádám na hlavní stránce link "Zobrazit moje příspěvky"
2) Ikony přečtených a nepřečtených příspěvků jsou málo rozlišeny.
1) Je to pod temi 3 carkami v liste vlevo nahore.
2) Koukneme na to.
L!po píše:a taky to oranžový písmo (podkategorie témat na hlavní straně) je míň kontrastní oproti podkladu + mi přijde menší.. hůř se mi to čte...
Me taky... ale uvidim jestli presvedcim ostatni o zmene na modrou.
Octopuss píše:Pokud tam půjde nastavit defaultní phpbb styl, je mi vzhled ukradenej.
Tento bude defaultni, jiny zatim nebude.
dark_stuff píše:1) Asi jsem blbej, ale jaký je rozdíl mezi threadem s hvězdičkou a threadem bez?
2) Přijde mi, že velikost ovládacích prvků nesedí s jejich důležitostí. Třeba soukromé zprávy. Vlevo je prťavé menu, pak je velké tlačítko Nová zpráva, pod tím seznam s gigantickými ikonami a velkými Předměty, ale minipopisek odesílatele. V threadu je číslování jako kráva ale úplně miniaturní volba "Zpět na..."
3) V threadech úplně zapadne anketa. Teď je jasněji oddělená od zbytku stránky, v novém vzhledu splývá s okolím.
4) Pole pro rychlou odpověď v threadu není vycentrované.
5) Pole Předmět při zakládání nového threadu zbytečně malé.
1) netusim (ani ted, ani tam) - dulezite/ulozene?
2) prosim screen
3) ok, kouknu
4) nema ted sirku jako bude mit prispevek? Presunout ho "vpravo", aby to vic evokovalo?
5) chapu, ale ma to tu standardni velikost - obvykle to zmeni pak velikost kde ceho, aka rozbije jine veci
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: ================== k vyzkoušení nová verze fóra ======

Příspěvek od zsdx »

zsdx píše:Co ty vertikalni zaluzie na pozadi?!
Screen zde:
pctz.jpg
Uznavam, ze nepouzivam uplne obvykly prohlizec, ale stavajici forum to nedela.
V portable Chrome to ale je zrejme tak, jak bylo zamysleno.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: ================== k vyzkoušení nová verze fóra ======

Příspěvek od Natural »

Technická: Bude automaticky letní čas? :mrgreen:
Jinak design není nejhorší, jen snad ty nadpisy v té oranžové nejsou úplně košer.
Co tu ještě nikdo nenapsal, tak karty se nezobrazují místo avataru ale pod ním. Taky tam je myslím zbytečné tlačítko Kontaktovat uživatele, když má někdo vypsaný nějaký IM (viděl jsem ICQ) v profilu. Ještě s tím kontaktováním, nevidím možnost poslat někomu odpověď na příspěvek do SZ. (toto nevím jestli ovlivní přihlášení)
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: ================== k vyzkoušení nová verze fóra ======

Příspěvek od Jey »

Bílá barva pozadí a oranžová barva názvů témat vypalují oči. Nevím proč se nepoužijí barvy, co jsou doteď, tj. tmavší bílá a modrá.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: ================== k vyzkoušení nová verze fóra ======

Příspěvek od zombux »

to super světlé barevné schéma je fakt peklo. všichni dneska jdou nějakou rozumnou cestou která nebije do očí, ale tohle je pravej opak :|
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: ================== k vyzkoušení nová verze fóra ======

Příspěvek od spajdr »

Nevypada to nejhur, ale jak pise zombux, nemit dnes dark theme forum je peklo.
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: ================== k vyzkoušení nová verze fóra ======

Příspěvek od Blue Storm »

Wilik píše:Poprosim o screen - ja tohle vubec nepouzivam, netusim co presne kde myslis.
Sorry, spíš jsem to blbě popsal. Myslel jsem ikonky přečteného a nepřečteného threadu, případně kategorie...
Obrázek
Wilik píše:Seznam temat v sekci je oddělen v obou pripadech sedou linkou, dnes silnejsi - o to jde?
jj přesně to jsem myslel

//Ještě možná jedna věc... zůstal bych u staré favicony, protože u té nové pořádně nejde přečíst / vidět, co tam je
Obrázek
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: ================== k vyzkoušení nová verze fóra ======

Příspěvek od Wilik »

zsdx píše:Uznavam, ze nepouzivam uplne obvykly prohlizec, ...
At jsem delal cokoli, tak zadny z prohlizecu v PC ci na mobilu mi nic jako tobe neukazal.
Natural píše:1) Technická: Bude automaticky letní čas?
2) ... ty nadpisy v té oranžové nejsou úplně košer.
3) ... karty se nezobrazují místo avataru ale pod ním.
4) Taky tam je myslím zbytečné tlačítko Kontaktovat uživatele...
5) Ještě s tím kontaktováním, nevidím možnost poslat někomu odpověď na příspěvek do SZ. (toto nevím jestli ovlivní přihlášení)
1) po pravde netusim :)
3) zkontroluju - poresime
4) videl jsem, neco s tim udelame
5) neovlivni, ani ja to nenasel - uvidime jestli zaclenime
Jey píše:Bílá barva pozadí a oranžová barva názvů témat vypalují oči. Nevím proč se nepoužijí barvy, co jsou doteď, tj. tmavší bílá a modrá.
Ja vim... barva pozadi je seda (a snad shodne seda jako nyni), modra je svetlejsi - pac "PCT" modra.
zombux píše:to super světlé barevné schéma je fakt peklo. všichni dneska jdou nějakou rozumnou cestou která nebije do očí, ale tohle je pravej opak :|
Chapu, ale bez konkretniho navrhu s tim nic neudelam, pac me to oci nebije... a zatim nikdo, kdo dosud testoval, to taky tak dramaticky nevidel.
spajdr píše:... nemit dnes dark theme forum je peklo.
Potrebujeme vyladit jeden vzhled, pak se muze resit dalsi.

2 Blue Storm - ikony temat poresime, zalozek v problizeci jsem predal k "reseni"
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: ================== k vyzkoušení nová verze fóra ======

Příspěvek od zombux »

Wilik píše:
zombux píše:to super světlé barevné schéma je fakt peklo. všichni dneska jdou nějakou rozumnou cestou která nebije do očí, ale tohle je pravej opak :|
Chapu, ale bez konkretniho navrhu s tim nic neudelam, pac me to oci nebije... a zatim nikdo, kdo dosud testoval, to taky tak dramaticky nevidel.
konkrétní návrh je nabídnout možnost tmavšího theme, nebo to celé aspoň udělat míň zářivé. ten nový design je ještě světlejší než ten stávající.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Zamčeno

Zpět na „Zprávy od a pro administrátory“