migrace starych soketu na mini a microATX

Vše týkající se základních desek. Od problémů, výběru, informací, BIOSů, ovladačů a další.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Odpovědět
placadlo
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 13. led 2015

migrace starych soketu na mini a microATX

Příspěvek od placadlo »

Mate nekdo nebo vite kde by se daly najit informace o tom jak to bude s podporou LGA755 do budoucna na formatech mini a microATX?
Vsimam si, ze se obcas objevi v nasich obchodech nova deska, ovsem kombinace portu jsou obcas prapodivne. Hodilo by se vedet, jestli treba bude sance na neco trosku noveho nebo uz se toho zbavit uplne. Kamarad mi daroval dva quad cory a je mi to lito nevyuzit.
dekuji
Café R0nDo PC@mastná klávesnice - většinou....
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: migrace starych soketu na mini a microATX

Příspěvek od werygood »

Nebylo by lepší je střelit (i kdyby ses měl s kamarádem rozdělit) a koupit něco nového? Případně by ses mohl podívat na ebay, tam nějaké micro ATX 775 desky jsou.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: migrace starych soketu na mini a microATX

Příspěvek od Dithius »

Quadro core se slušně daji na Aukru prodat.... to bych využil a koupil něco rozumějšího. Daji se dobře prodat protože jsou to nejsilnější CPU do tohoto socketu a lidi co maji svoje prehistoricke desky a nechcou měnit celou platformu tenhle CPU koupí ale je to nesmysl....

Jinak jestli bys notně chtěl vdechnout těm CPU smysl a provozovat je tak rozhodně ne na mini ATX a menší..... vyhledej nějaký ASUS COMODO nebonějakou kvalitní desku a udělej z toho Retro PC s max OC, který stejně na levných deskách neuděláš a na mATX rozhodně nebude OC takové jako na nějakých prestižních starých ASUSech.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
placadlo
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 13. led 2015

Re: migrace starych soketu na mini a microATX

Příspěvek od placadlo »

moc dekuji za odpoved. v mezi case jsem patral na netu a vidim ze obcas lidi maji docela peknou sestavu s tim samym procesorem [Q9450] a nejakou postarsi grafikou, dokonce jednu jsem videl s GTX960 coz uzivatel tvrdil mu staci na vetsinu her v slusnem rozliseni. tahle varianta se mi docela libi, doma by rozhodne treti komp s ATX deskou neprosel, jsem tlacen minimalizovat na vsech frontach :D

koukal jsem na aukro a ted se takovy procesor prodava za 1200

jinak z toho co vidim na ebay tak jsou to desky pro kancelar, je tam nacpany com port, lpt, a obcas video (coz tenhle procesor stejne nema graficky chip).
takze jak jsem videl stacila by nejaka normalni m/microATX bez zbytecnosti, pro treba 8GB RAM a jednu grafiku, zadny COM apod.. :(

nebo ta kombinace co jsem popsal na zacatku je jen ulet? zatim jsem nic takoveho dalsiho nenasel, ale zda se ze to dohromady jde...
Café R0nDo PC@mastná klávesnice - většinou....
Odpovědět

Zpět na „Základní desky“