Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Vše týkající se základních desek. Od problémů, výběru, informací, BIOSů, ovladačů a další.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Odpovědět
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tak jde o to jaký se vezme, ty low-clocked modely s mnoha jádry jsou useless, chce to aby ten CPU držel aspoň kolem těch 3Ghz allcore turbo ve full loadu, jinak je to o ničem. Phil je dobrej youtuber ale oběvěj se i situace kdy jaksi při výběru nepoužívá mozek.
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od Maor »

ty dual socket boardy vypadaj dost zajímavě. dual X79 D16 má dokonce 16 slotů na ram. Na tom by šlo zrecyklovat i 2GB moduly.
kdyby na tom šlo rozjet HyperSLI a přetočit CPU, tak by to šlo použít i na nějakej benchmark :-D

Akorát ta cena neni nic moc...

https://www.aliexpress.com/item/3301131 ... st=ae803_4

https://www.aliexpress.com/item/3302091 ... 2f6985ef9c
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tak ono tak velkej board s tak složitym PCB nebude easy vyrobit. I PCI-E sloty má řádně rozvedené. Ale je to fakt leda pro toho kdo už má procy, protože jinak eeeh jaksi... ryzen existuje.
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od Maor »

jasně, je o tom, že máš dualsocket na hraní. Když nemáš na EVGA SR-X tak si pořídíš tohle.
Kdyby to umělo na x16 slotech x4x4x4x4 bylo by to ještě o něčem jinym a mohlo by to mít smysl na počet PCIe
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nikde jsem nenašel detailní layout slotů Z CPU jde až 2x 40 linek a deska má 8/16/8/16/8/16 sloty, žádné PCI-E přepínače na PCB nejsou, možné to tedy celé je ale co tam ve skutečnosti vyvedli těžko bez manuálu soudit, popisy desek jsou špatný, repst aspoň vypadaj špatně.

Myslim si že s SR-X to nemá nic společnýho, ta deska byla fail, Evga se snažila navázat na SR2 ale 2011 Xeony taktovat nejdou takže z toho byl jeden velkej fail a byly k dispozici mnohem lepší dual CPU desky pro 2011.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

BTW začaly se oběvovat čínský X99 boardy s podporou DDR3, funguje tam ale jen pár vybranejch Xeonů co DDR3 podpiorujou, nejsou pro normal I7.

https://www.ebay.com/itm/JINGSHA-X99-Lg ... Sw7cldROki

Tentokát ale nejsou ani špatný na výbavě, nechybí dual M2, optický audio a pod. Je to ale tak trochu škoda protože ty CPU co tam fungujou jsou zrovna ty kde jde udělat ten partial unlock na X99 tzn dávat je do týhle locked desky (pokud někdeo neudělá upravenej bios) je tak trochu "meh" pro ty co chtěj maximum výkonu.

Ještě budou ty ještě zajímavější ala kombinovaný ale to zatim zdá se sehnat nejde.

https://www.cnews.cz/huananzhi-unikatni ... recyklace/
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od flanker »

designově ta deska vypadá jak hybrid ASus a Gigabyte co do designu :D

škoda, že je to jen pro Xeony :(
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Ten VRM cooling, sen kazdeho jedneho z nas :lol:
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

I to je overkill protože je tam TDP limit CPU co nejde (pokud nebude onen upravenej bios) posunout tzn přetížený fakt nikdy nebudou, tyhle CPU narozdíl od těch dnešních TDP nepřekračujou.
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Ale sme zase pri tom ze preco by to malo byt tiche ked to moze vydavat hluk. :lol:
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano, na 90% to bude ok když se ty větráky odpojí, původně jsem si ani nevšimnul že tam jsou, myslel jsem že to jsou otvory pro vodníka eh.

Flanker, na té hybridní co má DDR3 i DDR4 I7 pojednou při osazení DDR4. Je stejně otázka proč Intel vynucoval tak agresivně u X99 DDR4, když CPU fyzicky uměj oboje, jde jen o to jestli se jim oné schopnosti "aktivnují".
ICEBRETON
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od ICEBRETON »

Docela mě na ALiexpressu zaujala kombinace:

X5670 (Westmere 6 jader) za 18USD
MB HUANANZHI X58 LGA 1366 za 50USD
a 2x8GB 1866 DDR3 ECC za 31USD

Deska pravděpodobně neumožňuje OC. S cenou do 2500KC imho docela slušnej
základ.

Nevýhody:
PCI-E jen v.2.0
SATA 2.0

Co myslíte, dájí se na tom v pohodě hrát dnešní hry? Jakou ten CPU asi
ještě nakrmí grafickou kartu?
NTB: ProBook 4740s
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od AllowedCry »

No bez OC to nebude nic moc, ale za ty prachy to není zlé :) Něco jako rx570 by k tomu mohla stačit.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od keistown »

Vim, ze to neni cenovej konkurent, ale 3700X daval pri krmeni GTX970 dvojnasobny fps oproti i7-920 bez OC.
Taky ti to krasne vytopi pokoj.

Otazka taky je, jestli treba R5 2600 + levna deska + levny ramky nebude docela solidni alternativa.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já bych do toho nešel, X58 má hroznej odběr, hlaně v idle je to katastrofa + aby tam byl výkon musíš OC, bez něj to nestojí za to, a ndes už občas si s protože eghm absence AVX že. Když už locked tak to radši ňákou 2011 8 jádro + čínskej board, ty ujdou a provozní vlastnosti maj krásný, to ale zasahuješ do teritoria kde seženeš Ryzeny 6 jádra + B450 že....
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od Maor »

Dostal jsem ivy bridge E a ramku, tak čekám na "dual x79" desku (Jingsha 2x 4sloty na RAM)

V trackingu má už dvakrát departed post of exchange, tak snad brzo nahodím nějaké poznatky. Doufám, že se mi podaří ukecat slevu, protože prodejce tvrdil, že ta deska podporuje SLI i PCIe bifurcation, což na 100% bez úpravy biosu fungovat nebude.
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od havli »

Koupil jsem na ebayi jednu z tech cinskych x58 desek, konkretne tuhle https://www.ebay.com/itm/JIAHUAYU-X58-P ... EBIDX%3AIT a nejak nechce fungovat. Posledni dobou jsem se v HW moc nehrabal, tak jsem asi vypadnul z formy... kazdopadne:

Zdroj je urcite ok, RAM i GPU taky 100% funkcni. Ikdyz to jsou prastare 1GB DDR3 1066 moduly s XMP na 1333 :-D Nicmene pro s1366 vlastne byly tyhle pameti puvodne navrzene. No a CPU jsem vyzkousel 2 kusy Xeona E5620 (32nm 4 jadro) z nich minimálně jeden je urcite ok a 45nm W3520, ten taky chodil jinde.

Chova se to tak, že deska vubec nepostne. Vrazil jsem tam post kartu. Bez CPU se nedeje vubec nic. S CPU samotnym to lita ve smycce, kde se stridaji asi 4 kody. S CPU + RAM taky smycka, ale kody jine. GPU zda se nema vliv vubec. Vyndat baterku jsem zkousel, nic.

Unika mi neco, nebo je to zkratka mrtvola a mam pacit z cinana zpatky penize?
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hmm, tady asi neni moc co pokazit, nekompatibilní RAM nebo mrtvola.

Obecně, ze všech těhlech desek vypadaj ty pro X58 nejhůř, 2 sloty na RAM WTF, aspoň ty pro X79 maj 4. Nikdy bych to nekoupil už jen proto že klíč k x58 je OC a tyhle desky nejsou taktovat, zůstanou ti akorát oči pro pláč a mizerné provozní vlastnosti té platformy. Obrať se na prodejce že ti poslal nefunkční kus.
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od havli »

Ja to chtel spis jen tak pro zajimavost a na zkousku. Chtel jsem z toho udelat top win98 masinu (ted, kdyz jsou volne k dispozici patche na vic RAM, sata, atd). Mam na ceste Xeon X5687, coz je i na defaultu slusnej kus :) http://www.cpu-world.com/CPUs/Xeon/Inte ... 919AB.html

No nic, jeste testnu jinou RAM a pokud to nezabere, budu resit reklamaci.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Win98 na tomhle nabootujou? A jak budeš žešit, zvuk, video, LAN?
Odpovědět

Zpět na „Základní desky“