Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je po 25. leden 2021, 04:33

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 188 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Zpráva
 Předmět: Re: Nové Random Čínské Boardy se starými chipsety.
PříspěvekZaslal v: po 1. červen 2020, 21:30 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

nevim, jak to teď vypadá v czechserveru, ale před pár lety, ještě než se přestěhovali na druhý konec areálu, tak skladové zásoby CPU byla jedna ne moc dobře tříděná polička, zásoby o stovkách ks neměli.

ta moje dual x79 má opravdu jen dualchannel!

PříspěvekZaslal v: út 2. červen 2020, 08:58 
Začátečník
Začátečník

Ta X79 Turbo v6.0, co tu prodával spajaa, má čipset B85 a taky jen dualchannel.

PříspěvekZaslal v: út 2. červen 2020, 11:28 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Paradoxně nejlepší byly ty úplně první, ty "ošklivý" s hnědym PCB a těma bledě modrejma slotama, ale měli quad channel a 2x16 PCI-E sloty a buďto legacy PCI nebo další 1x dle typu desky. Dále nesly X79 nebo C602 chipsety a šly aspoň o trochu ocnout. Ty novější už jsou extrémě cost-effective, aby bylo co nejlevnější PCB tak osekávaj i kanály, recykluje se tam B75 a pod. Pro většinu lidí je ale B75 spíš výhodou (nativní 4x USB3.0), ale já jakožto člověk co by si tam zapojil PCI zvukovku a PCI-E4x zachytývačku, tak fail.

Edit: Obecně ale díky za tyhle boardy. Takovej ten standard že "když vrazim Xeona funguje mi vše možný" přišel až s X99. U X79 většina retail desek má podporu Xeonů a jejich funkcí omezenou. Většina nerozjede RDIMM, natož LRDIMM, některý nepodporujou určitý modely, hlavně ty větší Ivy Xeony a pod. Ta čána nám přinesla support všeho, M2 sloty a pod.

PříspěvekZaslal v: so 3. říjen 2020, 14:31 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

@DOC: neviděl jsi někde modnutý bios, který by měl intel AMT? Teoreticky by mělo být možné s nějakou inteláckou síťovkou rozběhat remote management přes vpro.

PříspěvekZaslal v: st 28. říjen 2020, 21:44 
Moderátor
Moderátor
Obrázek uživatele

Další zajímavý kousek

https://www.youtube.com/watch?v=htjSxkLHnfE

ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 3800X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo 240, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora

PříspěvekZaslal v: čt 29. říjen 2020, 00:30 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Škoda že si s tim nepohráli trochu více já nejsem fanoušek tohodle boardu (strašně málo PCI-E a jen jeden velkej 16x slot), ale aspoň má quad channel na pamětěch. Ostatně největší škoda asi je všude málo slotů na RAM, WTB desku s 8 sloty na CPU ala standard. Je pár single CPU ale jsou drahý. Je to škoda protože je tu určitá akupina lidí co do něčeho takovédleho jde na render a ty scény obvykle spolikaj tuny RAM, je naprosto normal mít v takovém kompu aspoň 256GB.

Dále mluvěj o "deska umí pracovat i v single CPU režimu" a dual CPU na hry suxx, ale neotestujou jak se to chová se single CPU a nebo třeba s dualem ale locklý thready na jeden přes process lasso?

Prostě promrhaná příležitost.

PříspěvekZaslal v: so 14. listopad 2020, 20:41 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

@DOC: Ono je to taky tím, že tyhle velký redakce maj dost práce s normálním HW a hrát si s takovejhlema věcma, když na závěr stejně řekneš, kupte si ryzen nemá moc cenu. Navíc, když řekneš milionu lidí, ať si koupěj čínský boardy a xeony na ebay, tak ceny vyletí tak, že to nebude dávat smysl.
Ona je jedna dual x79 co má 16xDDR3, ale neviděl jsem ji pod 250USD + pošta. To nemá vůbec smysl.
Oni jsou dost na hraně i ty dual X99, ty lepší vychází s dopravou těsně pod 200USD, to se už bavíme o nejlevnějších x299/x399 deskách. Ty výprodejový threadrippery (už jsou poslední kusy) vydrtí všechno v multi, umí ECC a nemá to nevýhody dual cpu (má, ale nejsou skoro znát.) Až 1.6.2021 začnou platit nový celní pravidla, tak se zdraží o 20% DPH... Do teď to celníky nezajímalo a pouštěli ty boardy bez celního řízení.

Konečně pro BIOSy není nutné chodit na ruská nebo čínská fóra
https://github.com/BIOS-iEngineer
Myiconst říkal, že mu posílá DUAL X99 desku.

Řešení nedostatečné konektivity dual X99 boardů: https://www.ebay.com/usr/c_payne99?_trk ... 7675.l2559
celkem velký výběr riserů za rozumné ceny.

PříspěvekZaslal v: st 20. leden 2021, 12:52 
Začátečník
Začátečník

Ahoj,
máte někdo zkušenost s nějakým konkrétním čínským boardem, kde by byla funkční podpora VT-d?

Čekal jsem, že vzhledem k použitému chipsetu B75/P75 u těch x79 boardů, by mohl mít podporu každý (je to spíš otázka cpu, ne?) . Vyhlídl jsem si tuhle desku https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 284d5HDeRr, ale pak jsem narazil na video:
https://www.youtube.com/watch?v=S1smyTO ... tComputing. Vzhledově tam má stejnou desku a v popisu je, že VT-d nepodporuje. Zkoušel jsem to i hledat, ale celkem neúspěšně. Všichni na tom akorát zkouší hrát a taktovat :)

Používám pár virtuálů na vmware esxi a chtěl bych si tam přidat freenas, tak hledám něco s podporou ecc ram za rozumnou cenu. Ryzeny jsem vyloučil, minimálně na začátku s nimi byly hodně problémy a nevím, do jaké míry to vyřešili (protože je to AMD, tak spíš čekám, že to úplně nevyřešili...).

Odpovědět na téma  [ 188 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní