Jak si poradit s tímto IO shieldem?

Vše týkající se základních desek. Od problémů, výběru, informací, BIOSů, ovladačů a další.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Odpovědět
LetisVT
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2008

Jak si poradit s tímto IO shieldem?

Příspěvek od LetisVT »

Otázka na kterou jsem ještě nenašel odpověď. Již několikrát jsem k desce dostal tento stupidní IO shield s jakýmisi pacičkami, který prostě nepasuje na desku. Co se s tím má jako dělat? Odlámat? Správně ohnout? Nechápu to... :oops:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak si poradit s tímto IO shieldem?

Příspěvek od spajdr »

A co ti kde koliduje? nedavas plech na druhou stranu bedny? :D
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Jak si poradit s tímto IO shieldem?

Příspěvek od AllowedCry »

Ohnout tak aby to leželo na výstupech a nekolidovalo.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
LetisVT
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2008

Re: Jak si poradit s tímto IO shieldem?

Příspěvek od LetisVT »

Dík za rychlý odpovědi, jsem z toho vždycky uplně vytočenej, protože mi to neustále někde koliduje. Teď už aspoň vím, jak to teda má bejt, ale mě to nikdy pořádně nejde a snad vždycky jsme to museli lámat.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jak si poradit s tímto IO shieldem?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No vidíš já IO shieldy vůbec nedávám. :P Akorát se o ten krám člověk pořeže a nevidim účel.
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: Jak si poradit s tímto IO shieldem?

Příspěvek od Chief4 »

dávám tomu 1 pokus, jak to tam nejde tak to zahodim a jedu bez toho
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Jak si poradit s tímto IO shieldem?

Příspěvek od AllowedCry »

DOC_ZENITH píše:No vidíš já IO shieldy vůbec nedávám. :P Akorát se o ten krám člověk pořeže a nevidim účel.
Zas až taková patálie to není, aby tam člověk nechal zbytečně fugu :roll:
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: Jak si poradit s tímto IO shieldem?

Příspěvek od morke »

Zkuste považovat, k čemu to má sloužit. Jistě, stínění konektorů zemí přes skříň. Takže hlavně nechat ty packy doléhat na konektory desky. Bývají z vrchu, takže stačí při vkládání desky do skříně je jen podebrat.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
Wiruz
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Pardubice

Re: Jak si poradit s tímto IO shieldem?

Příspěvek od Wiruz »

nejak nechapu co s tim mate za problemy.. krom jednou kdyz byl cely case zkrouceny jsem s tim nezaznamenal nejakou potiz. Jednou se mi teda stalo, ze stineni zasahovalo do konektoru a nesel zasunou USB kabel, ale to byla moje blbost, ze jsem si to neohlidal. Proste zacvaknu OI shield, podeberu desku a pred prisroubovanim zkontroluji.
CPU: Intel Core i5 12600K @ -0,05mV COOLER: Deepcool AK400 MB: Gigabyte B660M Gamming X DDR4 RAM: Kingston 2x 16GB DDR4 3600 CL18 VGA Gigabyte Aorus RTX 3070 8GB @ 1800MHz/0,825V > 170W SSD / HDD: 1TB KC3000 NVME / Seagate BarraCuda 3TB CASE: Fractal Design Define Mini C PSU: Corsair RM550x 550W LCD: 27" Samsung ViewFinity S60UA IPS 2560x1440 @75Hz REPRO: Logitech Z3 2.1 MOUSE: CM MM720 KEYBOARD: MS Sidewinder X4 OS: Win 11 Pro 64
Obrázek
Obrázek
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak si poradit s tímto IO shieldem?

Příspěvek od Jeltík »

Takhle to vypadá, když je někdo tak "šikovný", že si kvůli takovéhle banalitě, jejíž montáž trvá asi 2-3s, musí založit topic na foru. Pokud nedokážeš nainstalovat IO shield (BTW, shield se to nejmenuje jen tak pro legraci, jak už napsal morke) sám, raději nech montáž na odborníkovi, protože si tak nějak nedokážu představit, že montuješ cokoliv složitějšího než BOX chladič..
LetisVT
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2008

Re: Jak si poradit s tímto IO shieldem?

Příspěvek od LetisVT »

Jeltík píše:Takhle to vypadá, když je někdo tak "šikovný", že si kvůli takovéhle banalitě, jejíž montáž trvá asi 2-3s, musí založit topic na foru. Pokud nedokážeš nainstalovat IO shield (BTW, shield se to nejmenuje jen tak pro legraci, jak už napsal morke) sám, raději nech montáž na odborníkovi, protože si tak nějak nedokážu představit, že montuješ cokoliv složitějšího než BOX chladič..
Nevím proč ze mě musíš hned dělat debila. A shield s těma pinama rozhodně nenamontuješ za 3s, protože některý ty piny sice zůstanou tak, jak byly, ale pár těch velkých je nutné ohnout, aby zalezly "dovnitř" do desky.
Jinak o mě nemusíš mít strach mám za sebou tak 10 sestav a všechny žijí dodnes, přičemž se hodí říct, že na všech byl nějaký ten složitější chladič.
Téma jsem založil právě proto, že by toto měla být naprostá banalita (a taky to banalita je, pokud na shieldu nejsou ty pacičky)a tak už jsem chtěl vědět, jak to tedy je.

PS: Proč tam ty piny cpou, když na všech dražších deskách, jsou shieldy hezčí, lepší a bez pinů?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: Jak si poradit s tímto IO shieldem?

Příspěvek od morke »

Jo, některé lepší mají nějaký pružný materiál potažený fólií, takže se konektory desky po vložení do skříně na tu fólií přitisknou. Stejná funkce, jiné provedení. Ale ani ten plech není zas takový problém.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak si poradit s tímto IO shieldem?

Příspěvek od Jeltík »

V tom případě se omlouvám, ale z tvýho prvního příspěvku bych fakt hádal, že jsi mimo. Tak hodně štěstí. :-)
JoeBoB
Nováček
Nováček
Registrován: 05. kvě 2007

Re: Jak si poradit s tímto IO shieldem?

Příspěvek od JoeBoB »

Před deseti patnácti lety možná, ale v dnešní době, kdy mám komplet skříň v silným nevodivým laku (včetně toho okýnka kam se shield dává) a tak jako tak není přes zdroj uzemněná... Moc bych na to nespoléhal...

Beru to už jen jako ochranu před prachem.
morke píše:Zkuste považovat, k čemu to má sloužit. Jistě, stínění konektorů zemí přes skříň. Takže hlavně nechat ty packy doléhat na konektory desky. Bývají z vrchu, takže stačí při vkládání desky do skříně je jen podebrat.
Home: Intel Core i7-7700k @ 5GHz (1,29V) delid by PKBO, Noctua NH-D15s, Corsair Vengeance 2x8GB 3200MHz DDR4, Asus Strix Z270F, Asus Strix GTX 1080Ti 11G, Samsung Evo 960 256GB M.2, Samsung Evo 950 256GB Sata, Samasung Spinpoint 1TB, Samasung Spinpoint 2TB, WD RED 3TB, Corsair RM750i, Antec P280, Gigabyte Force K7, Logitech G502, Asus MG279Q Gaming 27'' IPS QHD@144Hz, BenQ BL2710PT 27'' IPS QHD
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Jak si poradit s tímto IO shieldem?

Příspěvek od Shaquille »

Proc tedy vyrobce tve skrine jako krok 1 pri instalaci pise?
Make sure you have the correct I/O panel for your motherboard. If the panel provided with the chassis
isn’t suitable, please contact your motherboard manufacturer for the correct I/O panel.
Obrázek
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Jak si poradit s tímto IO shieldem?

Příspěvek od Atapi »

Já to vždy trochu splácnu a zohybám aby to šlo lehčejc a dobrý i bez lámání. :D
Obrázek
Jurawood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. čer 2007
Bydliště: Brno

Re: Jak si poradit s tímto IO shieldem?

Příspěvek od Jurawood »

Uzemnenim se nadelaji akorat zemni smycky, vicenasobne zemneni...rozhodne to neni shield jako elektromagneticky pripadne elektrostaticky stit jak tady pan odbornik pise.
Je to shield jako krytka, nic vic, nic min za tim nehledej.
Nechapu proc ma nekdo potrebu psat, naporadit a jeste urazet.
Navic vi kulovy.
MSI Z97gaming5, i5 4670K@4.2GHz, gtx1060, AOC24", SSD Samsung 850Pro 256GB....
ASROCK B450, RYZEN 3 1200, RX560 4GB, ASUS VP249HE, SSD Samsung 860 EVO
Odpovědět

Zpět na „Základní desky“