Ohnute Piny zakladni deska

Vše týkající se základních desek. Od problémů, výběru, informací, BIOSů, ovladačů a další.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Odpovědět
TomanMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 26. bře 2017

Ohnute Piny zakladni deska

Příspěvek od TomanMichal »

Dobry dne
nevim jak se to mohlo stat ale dnes jsem nesl na vraceni desku ASUS B150 PRO GAMING/AURA

a rekli me ze mam ohnute dva piny ze mi ro nevezmou

pry to mohou poslat a napsat ze je nefuknci a napsat ze jsou ohle dva piny nebo ze si mam vzit lupu spendlik nebo nuz a narovnat si je a dat do polohy jak maji byt pak to vezme a bude to v pohode .


chtel bych se zeptat je tu nekdo z PRAHY kdo by to dokazal za nejaky uplatek narovnat .? pripadne co delat :?
jaka muze byt pricina ohleho pinu :? kdyz se nandaval procesor :? nebo vyndaval :?

Dekuji za odpoved mam na vyreseni jeste cca 20 dni
Naposledy upravil(a) TomanMichal dne ned 26. bře 2017, 21:44, celkem upraveno 1 x.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Ohnute Piny zakladni deska

Příspěvek od racecar »

A aky bol dovod na vratenie dosky?
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
TomanMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 26. bře 2017

Re: Ohnute Piny zakladni deska

Příspěvek od TomanMichal »

ahoj takhle jedna deska odesla neveril jsem ze se vyreklamuje tak jsem koupil novou a zkusil reklamovat a nakonec me dali novou desku a tuhle zakoupenou jsem chtel vratit abych nemel dve desky . ktere ja nevyuziji zakupoval jsem z duvodu ze bez pc nemohu fungovat.
komancero
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2008
Bydliště: Holešov

Re: Ohnute Piny zakladni deska

Příspěvek od komancero »

takzes znicil dve desky ,supr
7700k (4,7/4,5 1,296v),noctua nh-d15,asus IX hero,gskill tridentz 3,6 cl16,gigabyte 1080 aorus 2050/12000,samsung 850evo 500gb,toshiba p300 2tb,evga sup. p2 750w,be quiet! pro900,logitech g510s,g500s,logitech z906,hyperx cloud II,msi optix
i5 4690k (4,5ghz 1,165v),noctua nh-d14,asus z97-pro,seasonic platinum 660w,fractal r4,g.skill 2x4gb,intel 530 480gb,3xhdd (9tb),sony bdrw
(ulozenka:i7 3770k (4,6ghz 1,240v),noctua nh-d14,sapphire hd 7950 1050/6300,asus-p8z77-v pro,seasonic platinum 860w,g.skill 1866mhz (2x8gb),cm stacker 830,samsung 840 pro 256gb,plantronics gamecom 777)
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Ohnute Piny zakladni deska

Příspěvek od racecar »

Skusil by som asi narovnat tie piny a dufal, ze sa nezlomia. Neviem ako su ohnute (ci len trochu alebo uplne).

Pricina ohnutych pinov, ze si tam blbo daval alebo vyberal procak. Popripade ti nieco padlo na paticu ked si mal dosku mimo pc. Je to mechanicke poskodenie proste.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Ohnute Piny zakladni deska

Příspěvek od PKBO »

Zajdi k hodináři :wink:
tteasy
Nováček
Nováček
Registrován: 19. čer 2009

Re: Ohnute Piny zakladni deska

Příspěvek od tteasy »

Tohle je velmi blbá závada, kterou řešil i jeden kámoš a narovnat se mu ty piny nepodařilo. Podle me je tato závada neopravitelna. Těžko uz to narovnas, aby to fungovalo. Každopádně držím palce, ale moc šancí tomu nedávám.
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Ohnute Piny zakladni deska

Příspěvek od Xnovic »

A co zlatník? Ten by ulomený pin nedokázal opravit?
Já vím, že se to dělá u AMD procesorů, tak něco podobného by mohlo fungovat i u Intel desek..
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
tteasy
Nováček
Nováček
Registrován: 19. čer 2009

Re: Ohnute Piny zakladni deska

Příspěvek od tteasy »

Je ale trochu rozdíl rovnat nozicku pinu na AMD procesoru nebo rovnat pin v patici u Intel desek, protože při narovnání pinu u CPU od AMD ta nožička zajede do patice, kde se zaaretuje, kdežto u Intel socketu po narovnání nejde zaručit kvalitní kontakt s CPU.
TomanMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 26. bře 2017

Re: Ohnute Piny zakladni deska

Příspěvek od TomanMichal »

Já je nemám ulomené jen ohledně malinko nepotřebuji aby to fungovalo potřebuji to mít ve stejné poloze jako ty ostatní
tteasy
Nováček
Nováček
Registrován: 19. čer 2009

Re: Ohnute Piny zakladni deska

Příspěvek od tteasy »

Ano, já to chápu, že je máš jen ohnuté a ne ulomené, ale stejně si na základě zkušeností, které s tím mám, nemyslím, ze to jde amatersky tak dobře narovnat, aby to nešlo vůbec vidět a aby to také fungovalo, jak uz jsem psal. Každopádně napiš jak jsi dopadl. Budu držet palce.
TomanMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 26. bře 2017

Re: Ohnute Piny zakladni deska

Příspěvek od TomanMichal »

Jasny tam stačí aby nebylo vidět že jsou ohledně nic víc poté mi to vezkou nebo zkusí prý vyreklamovat jako nefunkční s že to bude déle trvat každopádně zkusím asi hodináře pak člověka co dělá PC poté delší cesta reklamace dám vědět
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Ohnute Piny zakladni deska

Příspěvek od Blue Storm »

Záleží, jak hodně jsou ty piny ohnuté. Pokud jen trošičku, tak to jde narovnat úplně v pohodě. Pokud hodně, tak už je to problém, protože se při narovnávání může zlomit. A ani nechápu, jak se ti povedlo ohnout piny u dvou desek.
tteasy píše:Tohle je velmi blbá závada, kterou řešil i jeden kámoš a narovnat se mu ty piny nepodařilo. Podle me je tato závada neopravitelna. Těžko uz to narovnas, aby to fungovalo. Každopádně držím palce, ale moc šancí tomu nedávám.
Není důvod, aby to nefungovalo. Ten pin nemusí být ani narovnaný přesně, protože pokud má s ploškou na CPU dobrý kontakt, tak to fungovat bude úplně normálně.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Ohnute Piny zakladni deska

Příspěvek od ArgCZ »

já jsem rovnal tohle
http://imgur.com/ZGAiRqg

lupa, jehla, malá pinzetka, velká lampa se silnou žárovkou, taky jsem měl strach ale šlo to dobře

tady je celý vlákno o ohnutých pinech u Intel LGA a jak to lidi řešej
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... &start=120
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
TomanMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 26. bře 2017

Re: Ohnute Piny zakladni deska

Příspěvek od TomanMichal »

Na dvou deskach ne to je spatne pochopene u jedne jsem mel vytrzeny socket na GPU tak jsem reklamoval koupil novou a uznali mi tak mi dali novou a tuhle jsem chtel vratit
TomanMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 26. bře 2017

Re: Ohnute Piny zakladni deska

Příspěvek od TomanMichal »

ArgCZ píše:já jsem rovnal tohle
http://imgur.com/ZGAiRqg

lupa, jehla, malá pinzetka, velká lampa se silnou žárovkou, taky jsem měl strach ale šlo to dobře

tady je celý vlákno o ohnutých pinech u Intel LGA a jak to lidi řešej
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... &start=120

ja to taky nemam hodne prej :D
TomanMichal
Nováček
Nováček
Registrován: 26. bře 2017

Re: Ohnute Piny zakladni deska

Příspěvek od TomanMichal »

takhle to vypada
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
koudy113
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. říj 2014

piny

Příspěvek od koudy113 »

Zdravím kluci.Šlo by poradit co s ohnutými piny v desce,nebo nějakou firmu co by vyměnila celý socket na desce, socket je 1151.Pokoušel jsem je nějak narovnat ale je to pro hodináře tak jsem toho nechal.Dík
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: piny

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jde o to jak je to zlá a jak je board rahej, lehké ohnutí se dá fixnout ručně, pokud je to ale zdevastovaný a na výměnu socketu a deska nemá hodnotu aspoň 4-5 klacků tak víš co....
Odpovědět

Zpět na „Základní desky“