Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od coyd »

U etherea teď padaj podstatně větší bloky , tak proto to tak stouplo. Dřív byly třeba 2-2,5 eth blok a teď klidně 5-6 eth za blok
Cim je to zpusobeno ? Ja na 3070 mel chvilema i pres 20$/24h mazec
Obrázek
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

njn krasa to je :)
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
johhnymlatic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. led 2013
Bydliště: Pardubice,Ústí nad Orlicí

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od johhnymlatic »

coyd píše: Cim je to zpusobeno ? Ja na 3070 mel chvilema i pres 20$/24h mazec
Obrázek
To netuším, až tak se v tom neorientuju. Já měl chvíli až 110$/24h místo klasických 38$/24h co jsem měl v průměru do čtvrtka.
PC - CPU: Intel i5-4690k 4,6GHz MB:ASUS B85-Pro Gamer GK:RX570 4gb RAM:8GB KIT 1333MHz PSU:Cooler Master G450M Case: Cooler Master Elite 311 Cooling System: SilentiumPC Zephyr 140, SilentiumPC Fera 2+Gelid GC03-EXTREME,1x 120mm random ventilátor.
NTB - MSI-ex623 - umřel :-(
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od coyd »

@johhnymlatic Tak to uz je slusna farma :D Co tam mas za karty jestli se muzu zeptat ?
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Zofrenko »

keď sa nad tym zamyslím, tak logika hovorí ,že : Tym ,že ethereum teraz v krátkej dobe výrazne narastlo tak do etherea naskočilo veľa ľudí v krátkej dobe a prebieha omnoho viac tranzakcií čo vyrazne navyšilo odmenu pretože, vypočetny vykon do etherea sa už nedokáže navyšit priamoumerne počtu ľudi a počtu tranzakcii čo pribudli v kratkej dobe, pretože žiaden výrazny dostupny vypočetny vykon nieje na svete k dispozicii. Ak bude takto ethereum pokračovať a bude naďalej rásť v kratkom horizonte, a naskoči do neho ešte viac ľudí a pribudne vačši počet tranzakcii za deň , odmeny možu byť ešte vyššie. :oha: :inlove:
johhnymlatic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. led 2013
Bydliště: Pardubice,Ústí nad Orlicí

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od johhnymlatic »

coyd píše:@johhnymlatic Tak to uz je slusna farma :D Co tam mas za karty jestli se muzu zeptat ?
Podařilo se mi sehnat vcelku levné RTX karty na tudle dobu, takže 3060, 2x3060ti a 2x3070.
Při nynějším výdělku mám ROI 2 měsíce, takže pohoda.
PC - CPU: Intel i5-4690k 4,6GHz MB:ASUS B85-Pro Gamer GK:RX570 4gb RAM:8GB KIT 1333MHz PSU:Cooler Master G450M Case: Cooler Master Elite 311 Cooling System: SilentiumPC Zephyr 140, SilentiumPC Fera 2+Gelid GC03-EXTREME,1x 120mm random ventilátor.
NTB - MSI-ex623 - umřel :-(
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Chlapi ako sa dá ovplyvniť Stale shares ? Mávam 2%, viem že 1-2% je ešte ok, ale chcel by som to zmenšiť na to 1%.Dá sa to nejak ? Ak som sa dočítal správne tak to môže byť pripojením medzi minerom a poolom.Mám skúsiť zmeniť server ? Teraz mám EU na ethermine
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od coyd »

@johhnymlatic Tak to je uplna pohoda jahoda :wink:
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pedris píše:Chlapi ako sa dá ovplyvniť Stale shares ? Mávam 2%, viem že 1-2% je ešte ok, ale chcel by som to zmenšiť na to 1%.Dá sa to nejak ? Ak som sa dočítal správne tak to môže byť pripojením medzi minerom a poolom.Mám skúsiť zmeniť server ? Teraz mám EU na ethermine
Stales vznikaj tak že než tvůj výsledek doputuje do poolu tak je block vytěženej. Obvykle čím větší latence či ztráta pacektetů mezi tebou a poolem, tím více stale.
MikeSmith
Nováček
Nováček
Registrován: 08. bře 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od MikeSmith »

Pedris píše:Chlapi ako sa dá ovplyvniť Stale shares ? Mávam 2%, viem že 1-2% je ešte ok, ale chcel by som to zmenšiť na to 1%.Dá sa to nejak ? Ak som sa dočítal správne tak to môže byť pripojením medzi minerom a poolom.Mám skúsiť zmeniť server ? Teraz mám EU na ethermine
U mě se stales objevovaly při používání starší verze PhoenixMinera (tehdy tuším 5.4) v kombinaci s updatovaným Radeon Softwarem. Před nedávnem jsem znovu updatnul Radeon Software (na dubnovou WHQL verzi) a zase mi Phoenix (5.5c) začal házet stales (cca 5 %). Tak jsem přešel na Team Red Miner a vše naprosto v cajku. Jinak jsem v kompu/nastavení neměnil vůbec nic...
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Hmm ja som prešiel z Phoenixa na T-Rexa kde mi stúpol o niečo h/s.
Asi nebudem riešiť pokiaľ je to len 2%
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

Chlapi mam pro vas dotaz. Myslite ze se jeste vyplati brat prekupnicky 3080rtx? aby clovek stihl aspon vetsi cast natezit? nemusi to byt cely. Ale aby to pokrylo tu brutalni cenu. Mi to prijde uz ted jako velky riziko, ale ted jak to zas skocilo nahoru :mrgreen: :(
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Jo to si musíš spočítat ty... :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

Tak ja to mam spocitane ze jo. Co ale nevim a ani nemam znalosti je jak dlouho pujde tezit. Pokud pujde tezit rekneme pul roku je to NP. Ale pokud to pujde do prdele za 2 mesice tak na tom prodelam kalhoty. Ale seru to kdo nic neriskuje nic nevyhraje. Mam prave moznost bud gigabyte s tim vodnikem ta mi prijde nejlepsi nebo ftw3. TO je oblibnea klasika. Pry ma dobre chlazene pameti.
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

FTW3 při těžení jede kolem 65°C při 60%PL :)

Ale podle mě to do konce roku minimálně vydrží. Karty nejsou, jen tak nebudou, takže obtížnost nějak exponciálně neporoste. A cena? Podle mě není problém 5k USD za ETH do konce roka +-.

Ale rád bych viděl třeba 10k USD. :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Obtížnost roste a poroste, kor když přicházej asicy, ale pokud měna pokvede a budou velké odměny kvůli nárůstu transakcí tak se to ještě chvíli yplácet bude. Jak dlouho a jak moc sorry křišťálovou kouli nemám a karty od scalperů bych rozhodně nekupoval.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Hele ASICY ok, ale doopravdy budou? Všude na světě nejsou polovodiče, ale pro ASICy jo? To se mi moc nezdá. :)

Já si tipnu, že do konce roku se těžba ETH na kartách vyplatí. Uvidíme za půl roku jak to bude. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od C1c1n »

python.p píše:FTW3 při těžení jede kolem 65°C při 60%PL :)

Ale podle mě to do konce roku minimálně vydrží. Karty nejsou, jen tak nebudou, takže obtížnost nějak exponciálně neporoste. A cena? Podle mě není problém 5k USD za ETH do konce roka +-.

Ale rád bych viděl třeba 10k USD. :D
Tu teplotu uvadíš na čem? core, hot spot, memory controller?
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

No ja vim ze je to riziko.

Jinak docu ja bych je chtel zesrat ale takhle ma potencial na sebe ta grafika vydelat naprosto z prehledem. Proste to nechci nechat lezet. Uz tak mi tahle tezici vlna utekla o vlak. Jeste bych mohl strelit i tu rtx 2070 za pekny penize. Ale radsi ji totalne vytezim. Pojedu s obema.
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

python.p píše:Hele ASICY ok, ale doopravdy budou? Všude na světě nejsou polovodiče, ale pro ASICy jo? To se mi moc nezdá. :)

Já si tipnu, že do konce roku se těžba ETH na kartách vyplatí. Uvidíme za půl roku jak to bude. :)
Jde o výkon oněch asiců. U bitcoinu se GPU od prvního asicu staly nepoužitelnými už do 2 měsíců. Zde to půjde pomaleji tak řekněme 4? Přijde ale čas kdy ethery na GPU budou neperspektivní a přijde ještě letos.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“