Je 30 FPS dost pro všechny?

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lojza »

Jasně že to je o rychlosti. Já jsem zase narazil na jinou věc - na Fujitsu-Siemens P17-2 LCD jsem pořád používál 75 Hz obnovovací frekvence a bylo to krásně rychlé. Teď mám 22jku LG a tam jde max 60 Hz. Příjde mi to takové dost pomalé, i když už jsem si na to zvykl. Ale přece jenom, těch 75 Hz fičelo líp. Možná jsem ho tím odvařil :-D
izerS18
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Praha - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od izerS18 »

Při Crysis 1920/1200 very high a FPS kolem 30, si připadám jako při COD4 a 60FPS při 1920/1200 4aa/16af. Dá se to, ale když u COD4 sem měl 45FPS někde, prostě občas jsem minul více, než jindy.
Taky třeba Colin McRea Dirt... jestli jedu 35FPS nebo 50FPS, to je neuvěřitelný rozdíl, co poznají i moje oči a potvrdí i stopky.
Při stejném stylu jízdu a rychlosti dojedu mnohem dříve (at už na klávesnici či s volantem) při 50FPS. Hra je plynulejší = prostě svižná reakce, dobré zatáčení, reagování na předměty. To samo NFS Most Wanted.
Osobně u aut je nejlepší když to jede přes 45FPS a u stříleček u singlu více jak 40(optimum je 50 a více pro mě)

EDIT//
když jsem hrával COD 2 ligu, 80 a více FPS bylo super. Kamarád měl 45-50 a to jsem si ho dával jako čaj s cukrem:))

Člověk, co nikdy nehrál FPS či AUTA více jak 25FPS, nepochopí... když pak uvidí, žasne. Viz co poznali kamarádi na mém pc
AsRock Z370 Taichi | 8700K @ 4,9GHz 1.28v @ Corsair 110i GT | Crucial Ballistix 2 x 16 GB 3200MHz CL 16 | Evga RTX 3080 Ti Ultra | Corsair MP510 1GB + 20TB Capacity | Seasonic Prime 1200 W Platinum | PHANTEKS Enthoo Elite
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Nebude to tím, že Crysis používá motion-blur?
Nejlepší moderátor ve výslužbě
izerS18
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Praha - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od izerS18 »

Asi ano, jinak při 30FPS bych si CODa nedal, Crysis v SP jede. Každopádně asi jediné malé + na chodu Crysis...
AsRock Z370 Taichi | 8700K @ 4,9GHz 1.28v @ Corsair 110i GT | Crucial Ballistix 2 x 16 GB 3200MHz CL 16 | Evga RTX 3080 Ti Ultra | Corsair MP510 1GB + 20TB Capacity | Seasonic Prime 1200 W Platinum | PHANTEKS Enthoo Elite
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Příspěvek od Aros »

no-X píše:15" monitor ~ úhlopříčka 37,5 cm
30" monitor ~ úhlopříčka 75 cm

Pokud hra poběží na 37,5 FPS (ať se to dobře počítá) a nějaký objekt za 1 vteřinu přeletí/přeběhne obrazovku, bude posun tohoto objektu mezi jednotlivými framy na 15" monitoru roven 1 centimetru, kdežto na 30" obrazoce to budou centimetry 2, tzn. pohyb bude působit více "škubaně".
To je podle mě jedno. Když máte velký monitor, zase od něj sedíte dále, takže opticky je ta vzdálenost stejná(princip: předměty v dálce se jeví menší).

Jinak já jsem si zvykl na 20 FPS a byl jsem spokojený. Třeba Crysis jsem si modnul na Very High a hrál jsem to s 8800GTS 320 na 1600x1200. Měl jsem s těží 15 FPS. Ale byl jsem spokojený. Pak jsem si to jednou shodil na High a... No nechápal jsem jak jsem to mohl předtím vůbec hrát. Kdybych to teď vrátil, duševně bych to nezvládl... :-D vyšplhalo se to nad 30 a to s Motion Blurem bezproblému stačí.
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
Caderom
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2005
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Caderom »

Crysis je fakt zajímavý. Mám to samý. Crysis při 22fps ještě jakžtakž snesu, ale u FEARa mi dříve 30fps nestačilo a musel jsem upravit nastavení, aby to dalo průměrných 40fps. Miminum 30fps a průměr 40fps mi už stačí u všech her.
_DAVE_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. říj 2005

Příspěvek od _DAVE_ »

Crysis vsichni ve 25fps snesou, protoze temer nikomu to nebezi stabilne rychleji a tak neni s cim srovnavat. Az si to pustite za 5let "normalne" na 60fps, a pak vam nekdo umele stahl limit na 25fps tak se podle me vsichni do jednoho poblinkaji. :)
takovy je muj nazor na "v Crysis mi 20fps staci, jinde ne"..

Ciste muj subjektivni nazor na to, co staci a co ne je ze 30FPS stabilnich je pro fpoho na vse krome multiplayerovych FPS.
Tam je treba 60 az nekonecno fps, tim ze sto a vic framu poznaji uz jen ti co si timhle vydelavaji balik.

Problem ale casto byva s tim, ze spoutu lidi si plete 30fps stabilnich a 30fps prumer, tam je dost zasadni kamen urazu, 30fps prumer opravdu nepostaci.
HTPC: i5-11400f (95W), 32GB RAM, RTX3060 12GB, case Grandia, 3DTV-LG 47", TriDef/VorpX FULL stereoscopic driver.
RPCS3 + Nintendo GC +Wii + WiiU + Switch emulator.
izerS18
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Praha - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od izerS18 »

_DAVE_ píše: Problem ale casto byva s tim, ze spoutu lidi si plete 30fps stabilnich a 30fps prumer, tam je dost zasadni kamen urazu, 30fps prumer opravdu nepostaci.
To souhlas s tebou :wink: ...min FPS 12 a AVG 30...to je katastrofa. Kdyby byli min 30, to je jiné kafe
AsRock Z370 Taichi | 8700K @ 4,9GHz 1.28v @ Corsair 110i GT | Crucial Ballistix 2 x 16 GB 3200MHz CL 16 | Evga RTX 3080 Ti Ultra | Corsair MP510 1GB + 20TB Capacity | Seasonic Prime 1200 W Platinum | PHANTEKS Enthoo Elite
Hlavson
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. lis 2007

Příspěvek od Hlavson »

Zkuste si zapnout CS 1.6 na 60FPS jak je nastavený s def. lockem. Nedá se to hrát je to málo, hrůza. Od těch 100 už je to krásně plynulý. A co se třeba CSS týče tak tam je taky potřeba aspoň těch 60. A s Crysis je to tak jak bylo řečeno. Zkuste si schválně snížit detaily o 1 dekádu a chvíli si na tom zahrát popř. beze stínů. Hodnoty 50FPS to je slast. A co si myslím o lidech kteří říkají že 25 fps je dost ? IMHO někteří kámoši tvrdí, že se jim to neseká, že je to plynulý :-D Ale jen z toho důvodu, aby neztrapnili svůj low-end PC, když při tom sami ví jak je jejich pc low. Takže můj názor: Na FPSka minimálně těch 40 ;-). Pokud běhá C&C stabilně na 30FPs s DC nebo QC jde opravdu o plynulost. I nejmenší poklesy třeba na 28-25 už vypadají jako sekanice.
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Příspěvek od axloth »

Hlavson píše:Ale jen z toho důvodu, aby neztrapnili svůj low-end PC, když při tom sami ví jak je jejich pc low.
Nedokazes prijmout, ze nekdo to proste nevidi nebo mu to nevadi? Nebo nemuze byt pravda, ze ty si stojis za vysokejma fps, aby sis neztrapnil a obhajil svuj predrazenej hi-end?

To je jak kdyz me osobne bylo receno, ze jsem socka, ktera nema prachy na poradnej MVA nebo IPS monitor. To jen proto, ze jsem tvrdil, ze nevidim rozdil v barvach ani oproti nenakalibrovanymu TN. Tak jsem byl socka a chudak a evidentne jsem lhal, protoze prece kazdej vidi, jak ma to TNko vyblity barvy. Vyresilo to az predvedeni lekarskyho nalezu, ze mam deuteranopii aka barvoslepost, nebo spis presneji snizenej barvocit na stredni vlnovy delky.

Takze myslim, ze pokud ja nedokazu rozlisit nektery barvy aniz bych byl socka, tak nekteri lidi nemusi rozlisit vysoky snimkovy frekvence aniz by se hajili svuj lowend.
Hlavson
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. lis 2007

Příspěvek od Hlavson »

Já o tobě ani o nikom neříkal, že je socka :wink: Nemám předraženej high-end. A hraju na 17" CRT. Já jen obhajuju svůj názor, že na více fps se hraje lépe :wink:
EDIT: A k tomu lowendu: FX5700 a Radeon 9600Pro. Promin ale 8600GT dneska stojí pomalu litr :) A na CSS aj. vystačí.
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Příspěvek od Aros »

No já nemám nikdy zaplý FPS meter, abych věděl na kolik hraju, ale když instaluji na různé PC AtiTool, kde je to na default, tak to tam nějakou dobu mívám. A můžete se o mě tvrdit že mám blbé oči, ale nad 30FPS(stabilně, ne průměrně) už žádný rozdíl nepoznám... Může to být i starším LCD monitorem s celkem vysokou odezvou(16ms) ale je to tak.
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Příspěvek od axloth »

Hlavson píše:Já o tobě ani o nikom neříkal, že je socka :wink: Nemám předraženej high-end. A hraju na 17" CRT. Já jen obhajuju svůj názor, že na více fps se hraje lépe :wink:
EDIT: A k tomu lowendu: FX5700 a Radeon 9600Pro. Promin ale 8600GT dneska stojí pomalu litr :) A na CSS aj. vystačí.
Ale proc by meli davat litr za 8600gt, kdyz jim to, co maji, staci?
Hlavson
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. lis 2007

Příspěvek od Hlavson »

axloth píše:Ale proc by meli davat litr za 8600gt, kdyz jim to, co maji, staci?
Dle toho co jsem viděl nestačí :oops: Je to každého věc. Ale nedá se hrát na něajký lepší úrovni už zmíněné CS/CSS na 25FPS.
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Příspěvek od axloth »

Hlavson píše:
axloth píše:Ale proc by meli davat litr za 8600gt, kdyz jim to, co maji, staci?
Dle toho co jsem viděl nestačí :oops: Je to každého věc. Ale nedá se hrát na něajký lepší úrovni už zmíněné CS/CSS na 25FPS.
Stejne jako ja nemuzu poradne videt spravny barvy na vyblitym TN panelu.
Hlavson
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. lis 2007

Příspěvek od Hlavson »

To jsem neřekl. Ale musíš uznat, že 25FPS je velice malá hodnota. A nejsou to žádní weekendoví hráči. Lepší definice by spíš byla. Ten PC by to dal na nižší detaily s daleko lepší plynulostí, ale oni musí mít HIGH :?
A je i pár takových, kteří si stěžují na hru,že má velkej inputlag (myslím rozdíl mezi myší a monitorem), ale FPS za to určitě nemůžou. 8)
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Příspěvek od axloth »

Hlavson píše:To jsem neřekl. Ale musíš uznat, že 25FPS je velice malá hodnota. A nejsou to žádní weekendoví hráči. Lepší definice by spíš byla. Ten PC by to dal na nižší detaily s daleko lepší plynulostí, ale oni musí mít HIGH :?
A je i pár takových, kteří si stěžují na hru,že má velkej inputlag (myslím rozdíl mezi myší a monitorem), ale FPS za to určitě nemůžou. 8)
Jak jsem psal, neda se univerzalne rict co je mala hodnota. Zalezi na hre, zalezi na ocich, zalezi na monitoru. Uznavam ze 25 fps na strilecku je celkem malo, ale pokud to nikdy pod 25 neklesne a jim to nevadi, tak proc ne...
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Příspěvek od Aros »

No to je asi nejobjektivnější závěr, a jako každý takový, nic neřeší. :-D Nikdy neuvidíme očima někoho jiného, takže hlubší dohady jsou o ničem...
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

Jak se tu všichni oháněj tím C&C 3 - ten 30fps cap je jediná věc, co mě na tý hře štvala.Taky to byl hlavní důvod, proč mě nikdy nebavily Generals.Obecně, všechny hry na tomhle enginu maj tohle omezení, a neuvěřitelně mě to sralo.Pár let nazpátek jsme zkoušeli s kamarádem multiplayer (Generals), zkusili jsme nastavit nejvyšší rychlost hry, a jak jsem čuměl, když to jelo v 60fps ! úplně jinej zážitek, krásně plynulý, scrolling nebyl tak "sluggish" a celkově to bylo úplně super.Jenže v kampani to rozhejbat na 60ti nešlo, takže nazdar.To jejich designový rozhodnutí vázat počet FPS na rychlost hry je jedna z největších vývojářskejch demencí, co jsem kdy viděl.

Mě teda těch 30 nestačí ani u strategií..
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Hlavson
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. lis 2007

Příspěvek od Hlavson »

Je fakt, že v 60FPS je to nádhera. Ale někde jsem četl, že tenhe SAGE engine má zabudovanej 30FPS limiter kvůli načítání textur či co. I když nwm jak to přesně je. Taková zajímavost. Zkuste si v Generals rozehrát skirmish na již zmiňovanou nejvyšší rychlost 60 (60FPS). Hrajte třeba s FRAPSEM uvidíte těch 60. Pak hru savněte, vypněte a následně ji dejte načíst. Je tam 30 namísto 60FPS. :o
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“