iZ3D - (Nejen) Anaglyfické 3D pro každého

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Fenous
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. led 2009
Bydliště: Praha

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od Fenous »

Uz jsem nasel:
http://www.nc.cz/3d-bryle_c12.html
Jenom ta otviraci doba......
Kamikadze
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od Kamikadze »

Ti nc.cz jsou v pohode, teda prinejmensim na dobirku. Koupil jsem si u nic papirove i plastove bryle, oboji doslo naprosto v pohode po prevedeni penez na ucet. Rychle, spolehlive.
Vincent Vega v diskusi pod více než pozitivním testem Sapphire HD 5770 s oceněním poté, co byl autor lynčován za hanění dokonalé ATI, píše:Prosím autory PC Tuningu, aby zavedli novou hvězdu, třeba platinovou nebo diamantovou, a s tou odměňovali všechny ATi karty. Navíc také žádám, aby jste u karet této značky nepoužívali na závěr sloupeček s názvem "nevýhody", ale přeměnili ho na "nepodstatné drobnosti". Už mě totiž nebaví i potom, co danou kartu vychválíte do nebes, pročítat všechny ty komentáře od dětí, jak jste na jejich značku zlí. Děkuji
dumar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2004
Bydliště: Ostrava

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od dumar »

na tento program budu muset mit klasicke 3D okulary tzn cervene a modre sklicka nebo muzu pouzit i polarizacni :?:
CPU AMD 7800x3D, MB ASRock X670E Taichi Carrara ,RAM G.SKILL 32GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5 NEO RGB AMD EXPO HDD 3x SSD 1x FURY Renegade NVMe 1TB, 2x Samsung 970 Pro 1TB, GPU ASRock RX 6800 XT Taichi- Monitor LG Oled42C2, Zdroj Be quiet! Straight Power 11 850W Platinum
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od Krteq »

Musíš použít pouze anaglyfické brýle (ty "červeno-modré").
dumar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2004
Bydliště: Ostrava

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od dumar »

tak jsem si sehnal papirove 3D a testoval jsem to na 3 hrach.....
Poradi podle 3D efektu jak to vidim ja...
1.Prototype nejlepsi 3D efekt,ale v nekterych scenach problem se sekanim a zvukem
2.new Wolfenstein taky super 3D prostor
3.Red Faction Guerrilla nejmensi efekt,ale neni to spatne....
V kosce shrnu me poznatky. Prekvapil me ten 3D efekt v positivnim slova smyslu a to doslova za par korun. Nelibi se mi barevne podani her a boleni oci po 30min.hrani. Pokusim si sehnat poradne bryle,ty co mam jsou opravdu na nic a o5 to zkusim
sestava
Q9450 OC 3,2Ghz,Nvidia 260 (216),Asus P5E X38,4GB ram,WD 640GB Black ,monitor NEC 2690 SpectraView ,system XP 32bit
BTW: nezkousel to nekdo na windows7 :?:
CPU AMD 7800x3D, MB ASRock X670E Taichi Carrara ,RAM G.SKILL 32GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5 NEO RGB AMD EXPO HDD 3x SSD 1x FURY Renegade NVMe 1TB, 2x Samsung 970 Pro 1TB, GPU ASRock RX 6800 XT Taichi- Monitor LG Oled42C2, Zdroj Be quiet! Straight Power 11 850W Platinum
Zub
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. lis 2007
Bydliště: Praha

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od Zub »

thorgal píše:
Zub píše:Chtěl bych se zeptat, mam nastavený program aby se mi nespouštěl při startu windows, ale stejně mi veškerý hry najíždějí jako by byl program zapnutý a to i včetně videí... Jakýkoli FullScreen znamená, že se i program spustí. Co s tím? díky, jinak je to velká paráda. Zkoušel jsem Stalkera a tam je prostor vidět dokonale.
Ovladač se dá nastavit tak, aby se nespouštěl po startu, ale to nezruší tzv injektor - knihovnu, která přebírá renderování obrazu místo DX. Jediné řešení je dát program, ve kterém se nemá spouštět ovladač, do výjimek - Exceptions, pomocí Browse najdeš exe soubor, pro který se ovladač nemá použít, o řádek níž si profil pojmenuješ a pak klikneš na Add.
Ok dík nakonec jsem tam jen odkšrtnul aby se nespouštělo to první nastavování..

Já jsem zkoušel Bioshocka a Stalkera. Stalker je naprosto parádní ten efekt "plastovych" objektů a tráva vystupující ven z monitoru jsou perfektní. jen jedna nevýhoda 3D her, neni vidět zbran... je to jen můj problém?
dumar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2004
Bydliště: Ostrava

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od dumar »

Zub píše: jen jedna nevýhoda 3D her, neni vidět zbran... je to jen můj problém?
Ja zbran vidim :)
CPU AMD 7800x3D, MB ASRock X670E Taichi Carrara ,RAM G.SKILL 32GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5 NEO RGB AMD EXPO HDD 3x SSD 1x FURY Renegade NVMe 1TB, 2x Samsung 970 Pro 1TB, GPU ASRock RX 6800 XT Taichi- Monitor LG Oled42C2, Zdroj Be quiet! Straight Power 11 850W Platinum
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od thorgal »

Zub píše:jen jedna nevýhoda 3D her, neni vidět zbran... je to jen můj problém?
Problém je v tom, že separace objektů blízkých k obrazovce je tak velká, že obraz pro levé a pravé oko jsou mimo obrazovku. V Bioshocku se mi to stalo taky. Spusť si wizarda pro nastavení stereoskopie ve hře (SHIFT + NUM *) nebo pomocí NUM + nebo NUM - nastav separaci na 0 a SHIFT NUM + nebo SHIFT NUM - nastav konvergenci také na 0. Uvidíš herní obraz sice bez stereoskopického efektu, ale zato by jsi měl vidět i zbraň, mapy a další onscreen udělátka. Zvyš separaci na několik desetin procenta. Pak zvyšuj konvergenci pro dosažení prostorového efektu tak, aby se věci na popředí ještě nerozjely úplně do stran. Pokud už se zbraň rozjede natolik, že na ni nepůjde očima zaostřit, sniž separaci a pak dál zvyšuj konvergenci. Opakuj dokud prostorový efekt na vzdálenějších objektech nezačne být dostatečný nebo separace nedosáhne znovu 0.
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
Mtss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. lis 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od Mtss »

mam jenom dotaz...

Jestli tomu dobre rozumim tak moznosti kde je 3d stereo status je:
1. iz3d - tzn pouziti jejich monitoru a polorizacni bryle
2. Anaglyph - proste pres barevne bryle
3. ATI 3D DLP - tohle je presny ekvivalent toho co ma nvidie - tzn potrebuju 120Hz monitor a specialni bryle (nema to nic spolecneho s DLP projektory, ze?)
PC:Intel Core i7 3770k, AS-Rock P67 Professional, Kingston HyperX 2x4GB Ram DDR3 1600 dual channel, 240GB HyperX, R9 290, Seasonic X-660W, 3x Acer 22", LG BD-RE GGW-H20L, Harman/Kardon AVR2000, Inifinity Kappa 7.2i
NAS + KODI: A4-5300, 6GB Ram, 4x4TB WD Green via Adaptec 3405 Raid 5
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od thorgal »

To Mtss:
Ono je těch možností mnohem víc, ale řekněme, že toto jsou možnosti (nejen) pro majitele Ati karet.

add 3. DLP televize je televize se zpětnou projekcí ... v podstatě je uvnitř té televize DLP projektor. Používají se pro dosažení úhlopříček 60" a více, kde LCD nebo Plasma obrazovky už jsou drahé a nákladné na provoz. A ano vhodné televize jsou 120Hz s označením "3D Ready". Dokonce existují i DLP projektory s takovým označením. Kromě vhodného zobrazovacího zařízení potřebuješ ještě brýle obdobné jako má nV a ovladač od iZ3D, který je k takovému řešení ke stažení zdarma. BTW zařízení s označením "3D Ready" je tuším možné použít i k brýlím nV. Jak je to ale s konkrétními výrobky, jejich dostupností na českém trhu a vzájemnou kompatibilitou ti z vlastní zkušenosti neřeknu, nemám to vyzkoušeno. Takže to ber jen jako technologický náhled.
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
Mtss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. lis 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od Mtss »

hmm no abych rekl pravdu tak se mi nejvic libi ten iz3d monitor. Neni sice nic extra a byl bych radeji kdyby s fullHD... ale zamlouva se mi jednoduchost v brylich.

Narazil jsem na tuto stranku:
http://www.3dmovielist.com/3dhdtvs.html

a libi se mi docela Hyundai P240W..
jestli jsem to pochopil tak je tam polarizovany kazdy kazdy radek jinak, takze sice buce o neco horsi obraz, ale staci na to "obycejne" polarizacni bryle.
Pokud to dobre chapu, tak by to nemelo byt ani narocnejsi na grafickou kartu, protoze grafika bude sice pocitat 2 obrazy, ale s polovicnim rozlisenim... mam pravdu?

Nebo bude pocitat 2 plnohodnotne obrazy a monitor jen pulku zahodi?
PC:Intel Core i7 3770k, AS-Rock P67 Professional, Kingston HyperX 2x4GB Ram DDR3 1600 dual channel, 240GB HyperX, R9 290, Seasonic X-660W, 3x Acer 22", LG BD-RE GGW-H20L, Harman/Kardon AVR2000, Inifinity Kappa 7.2i
NAS + KODI: A4-5300, 6GB Ram, 4x4TB WD Green via Adaptec 3405 Raid 5
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od thorgal »

Ano budou polarizované sudé a liché řádky pro levé a pravé oko. V plné verzi iZ3D je tuším i pro tento stereoskopický režim podpora. Konkrétní způsob řešení neznám, ale předpokládám, že se počítají dva obrazy o poloviční výšce. Myslím, že by se to dalo jednoduše ověřit při zapnutí tohoto způsobu zobrazení dokud je ovladač ve zkušební lhůtě a změření FPS a pak např. změření FPS v iZ3D nebo Mirror, kde se počítají dva plnohodnotné obrazy zároveň (bez ohledu na to že obraz bude zřejmě nečitelný). Bližší info a praktické zkušenosti budeš asi muset hledat na zahraničních webech nebo přímo na fóru iZ3D. Přece jen bylo tohle vlákno založeno spíš pro používaní mnohem dostupnějších anaglyfů. Na rovinu přiznávám, že jsem pouze uživatel driverů iZ3D, takže expertní informace o stereoskopii a všech možných variantách tady asi nenajdeš, protože lidé specializovaní na stereoskopii anaglyf používat nebudou. :wink:
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
froxic
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. čer 2003
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od froxic »

tak jsem to tez prubnul ve volnem case a za zadne penize hodne muziky a trosku bolehlav. Nicmene abych byl konkretni, zkusil jsem tez par her. Nejlepe asi dopadlo COD6 kde nektere sceny mely velmi dobry prostorovy vjem, potom jsem zkusil jeste zavodni hry. LFS - kokpit vypadal jak vystrihovanka jinak vcelku dobry, SHIFT - kokpit super vymodelovany a pekny prechod hloubky pri pohledu do dali, GRID - taky nic moc prostorovy vjem, potom jsem zkousel jeste Fallout 3 a vypadalo to taky velmi dobre, nicmene se to sekalo, s tim mam ovsem spojeny jeden dulezity poznatek

Vsechny vyse zminovane hry hraju na max pri 1680x1050 4xAA, nektere zvladaji stereo i pri nejvyssim nastaveni - u SHIFTu, GRIDu a F3 jsem musel vypnout AA aby bylo FPS zase kolem 40-60

Nicmene to COD6, fakt smekam, napriklad mireni zbrani kdy se divate primo pres hledi na musku je chutka, uplne jako byste byly na bojisti. I celkove zpravovani plasticnosti prostredi nema chybu.
shipo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2007

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od shipo »

Díky "thorgal"e za návod, nemohl jsem na starší nVidii 6600GT rozjet 3DVision (asi moc nové ovladače 191.07).
Chtěl bych jenom jenom upozornit že v návodu je(i defaultně) jako Output vybrán bolehlav "Red/Cyan",
raději doporučuji volbu "Optimized (Red/Cyan)". :wink:

Ten optimalizovaný sice trošku zabarví scénu do žlutozelené, ale redukuje "duchy" a "červené plochy".

Ukázky rozdílu
Bez efektu: Obrázek Red/Cyan: Obrázek Optimized (Red/Cyan): Obrázek
všimněte si(střídavě mrknout očima):
- u paty komínu jaderné elektrárny je červený proužek
- na střeše fabriky je duch z vrcholových tašek

Jo a na aukru si lze až domů objednat Anaglyph brýle maximálně do 100Kč(i s dopravou).

EDIT: Ukázky
Vyzkoušel jsem pár nainstalovaných her:
Call of Duty 2 (Black/White => totální ztráta barev a orientace)
- bomba hledí
Obrázek
JustCause
Obrázek
Need for Speed - Undeground 2
Obrázek
Obrázek
- pěkná plasticita aut u tachometru
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od Krteq »

iZ3D Display Driver v.1.10 Final - (11/04/09)

Change Log (PDF)

Stahujte: iZ3D Driver Setup v.1.10 (Nov 04, 2009)
PC-tuning
Nováček
Nováček
Registrován: 09. bře 2010

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od PC-tuning »

problem: Nemoznost nastaveni 3D ve hrach z duvodu cerne obrazovky - objevi se pouze ork s ostepem (viz. navod), dalsi nastaveni neni mozne provest - hra nenabehne, z iZ3D nastaveni pro danou hru se nelze dostat standartnim zpusobem
duvod: udajne kolize iZ3D s drivery ci pomocnymi app od ATI
reseni: http://forum.iz3d.com/viewtopic.php?t=2 ... sc&start=0 - prvni prispevek
status: neodzkouseno
Gambler007
Nováček
Nováček
Registrován: 21. bře 2010

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od Gambler007 »

Mám zde jedno malé upozornění
Mám operační systém Windows 7 Profesionál 64bit a musím upozornit že v nastavení iZ3D je lepší když se vypne automatické spuštění. Stalo se mi totiž že při naběhnutí Windowsu a následnému přihlášení k učtu zůstala zobrazená pouze černá obrazovka a kurzor. Bylo nutné systém spustit v nouzovém režimu a program odinstalovat. Pokud se iZ3D nespouští po zapnutí PC je vše v pořádku.
keno 10
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od keno 10 »

z tymto druhom papierovych okuliarov som sa hraval na starom PC este s NV FX 5500 a nvidiackimi drivermi (cs 1.6 som skusal a tusim este max payne) chem sa spytat co je lepsie ci pouzit tento soft alebo ovladace nvidie (co je kvalitnejsie a co rychlejsie) a ci tento efekt funguje dobre aj na LCD

za porovnanie diki

BTW: mam doma teraz dakych 5 tychto brili bol som na dakej vystave boli zadara mali ich tma hrbu tak som si ich tam nabral skoda ked nad tym premyslam mohol som ich pobrat aj 20 :D
Mtss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. lis 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od Mtss »

ja jsem zkousel oboje... po win xp iz3d, pod win7 nvidia. Nvidiu jsem nainstaloval a jel, nemusel jsem resit zadne slozitosti v nastaveni, ale zase to nejelo vsud. Iz3d chce nejakou dobu poladit a nastavit, ale vysledek se dostavi obvykle vsude.

Takze na zacatek a odzkouseni nvidia, pokud se ti to zalibi a chces zkouset dal zkus iz3d
PC:Intel Core i7 3770k, AS-Rock P67 Professional, Kingston HyperX 2x4GB Ram DDR3 1600 dual channel, 240GB HyperX, R9 290, Seasonic X-660W, 3x Acer 22", LG BD-RE GGW-H20L, Harman/Kardon AVR2000, Inifinity Kappa 7.2i
NAS + KODI: A4-5300, 6GB Ram, 4x4TB WD Green via Adaptec 3405 Raid 5
thorgal
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. čer 2008
Bydliště: Zlín, ČR

Re: iZ3D - Anaglyfické 3D pro každého

Příspěvek od thorgal »

iZ3D Driver 1.11B1-1 (04/01/2010)

Change Log (pdf)

Stahujte: iZ3D Driver 1.11B1-1

Nový ovladač slibuje podporu DX10, 10.1 a 11 (implicitně vypnuté, musí být uživatelsky zapnutá v iZ3D Control Center - Settings) .

Pozor jedná se o beta verzi, nemusí být tedy zcela stabilní!
GAME: ASRock Z77 Extreme4-M, Core i5 3570K + EK-Supremacy, 4x8GB Patriot G2 DDR3 + EK-RAM Dominator X4 CSQ + XSPC Memory Side Plate, EVGA GTX 680 SuperClocked + EK-FC680 GTX CSQ, Asus Xonar XD, Kingston HyperX 3K SSD 240GB, Mo-ra 3 + EK-DCP 4.0 + Cawedog Expa Cyclon1, Corsair GS800, 28" Samsung U28D590D, WCPC Case
HTPC: ASUS E45M1-I DELUXE, 2x4GB Kingston HyperX DDR3, Kingston SSD V 64GB + 2x3TB WDC RED, Samsung SH-B083L, PicoPSU-80, Casemod EuroCase MC 8107
iZ3D a TriDef Stereoskopie, Grub4DOS RamDrive, Seznam užitečných programů, RepRap Prusa-Mendel, Case WCPC
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“