GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od mlrs »

prijde mi, ze je to lehce zklamani - uz jen z pohledu toho, ze vsechny weby, co uz maji specs na strankach, to vzdy srovnavaj se starym PS4 nez s novym xboxem - to neco znaci...
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od ArgCZ »

na audio dávaj dost důraz, to jsem zvědavej na skutečnost ale tempest engine vypadá na čistě Sony záležitost, nikoli AMD sdílená věc
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od durod »

Mohli ukazat aspon nejaky obrazek konzole :sleepy:

Otazka je, o kolik bude prakticky PS5 pomalejsi, co do fps, kvality textur, rozliseni...ale mozno se to strati
Naposledy upravil(a) durod dne stř 18. bře 2020, 17:58, celkem upraveno 1 x.
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Riku »

Podle mě po PS55 Cerny končí v Sony.. tohle vypadalo jen jak když ho tam postavili, aby si okecal proč navrhl takovou sra*ku a vyhoděj ho :lol:
PS5 | LG OLED CX55
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od durod »

To myslim, ze sa nestane, i posledni generace mel MS rychlejsi konzoli a prodala o polovinu mene
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Riku »

Tak jasně.. stejně drtivá většina lidí co kupuje playstation ani neví co je to GPU, prostě pod pojmem herní konzole si představí playstation a jdou dětem koupit playstation. Zbytek hráčů zůstane věrnej PS a možná nějaký malý procento přejde na xbox. Stejně jako já bych zůstal dál u xboxu i kdyby byl horší.

Nezapomínejme na to, že PS4 byl silnější než XONE a navíc stál míň. Až X1X byl silnější.
PS5 | LG OLED CX55
Mapik
Nováček
Nováček
Registrován: 08. lis 2011

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Mapik »

durod píše:To myslim, ze sa nestane, i posledni generace mel MS rychlejsi konzoli a prodala o polovinu mene
To není tak úplně pravda PS4 (1.84TFlops) je výkonnejší než XBox One (1.4TFlops). U půlgenerace si to už MS pojistil.

Zajímavých je těch až 2.23 MHz (PS5) vs 1.825MHz (nový XBox). Vypadá to že u Sony zuřivě přetaktovávali, až se na chvilku dostali přes těch 10TFlops, aby proti Microsoftu nevypadali tak uboze.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od durod »

Hraci kupuji snad podle her, ja defakto nemam problem s xboxem, nebo s ovladacem(na PC pouzival ala xbox ovladac roky). Kdyz bude mit xko exkluzivty, ktere chci hrat, bude doma xko

@Mapik, jj, bral to az od ps4 pro, kdy jsem opustil PC hrani a naskocil na PS

Jinak u Xka nepisou , ze CPU/GPU ma variabilni frekvenci? Aby to nedelalo nejakou neplechu u PS5 dle vzoru klasickych GPU cipu, kde to bude zavisle na teplote a spotrebe. Treba recenzentum pujdou hry na PS5 v klimatizovanych mistostech lepe, nez prumernemu cloveku s izbovou teplotou 28st pres leto...
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Riku »

Jo kupují podle her, já tady nechci rozjíždět flame ps vs xbox, ale upřímně PS má asi tak 3 hry co mě zajímají, takže jsem koupil ps4 pro, zahrál si je a za měsíc ho zase prodal. Všichni pořád argumentují hrami, ale stejně se hrají hlavně multiplatformovky.

XSX bude mít pevně dané frekvence.
PS5 | LG OLED CX55
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od DOC_ZENITH »

HW specs nejsou dostatečně rozdílný aby hráli roli. PS4 může bejt o pár % pomalejší ale bude to fakt jen trochu, tzn HW je defakto plichta a budou rozhodovat features a hry. Zatim teda tvrdě vede Sony protože má exlusivky a má lepší jméno.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Riku »

Sony vede pouze tím.
MS vede lepšími službami, lepší příslušenství, větší výkon, zpětná kompatibilita, celkem se dá očekávat že opět bude mít tišší konzoli. Uvidíme co ukážou ty jejich studia co nakoupili.
Mně to je celkem jedno, já si koupím časem i to PS5 zase na ty dvě exkluzivky co mě budou zajímat a pak ho zas prodám.

A těch pár procent je docela dost. X1X je taky jen o pár procent rychlejší než PS4 pro, ale na X1X jedou hry v nativnim 4k nebo 1800p. PS4 pro je rádo za 1440p a pokud na ps5 budou chtít držet stabilních 60fps tak si myslím že hodně her opět nebude 4k.
PS5 | LG OLED CX55
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od ArgCZ »

o pár procent, kdyť je o 40% výkonější :D
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Riku »

A ps5 vs xsx je 20% rozdíl, to mi taky nepřijde málo
PS5 | LG OLED CX55
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od durod »

Prakticky to bude kolik? 10%? Uvidi se. Podle mne dost pomuzou ty ruzne VRR a low latency mody s kompatibilnimi TV, kde rozdil mozna ani nebude videt
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Raikkonen »

Ještě by mohl být zajímavý ten rozdíl v RT, když PS5 bude mít vlastní řešení. Pokud by se tam ukrýval výrazněji vyšší výkon, než u Xboxu, tak by to bylo ohromné plus. Přece jen (i zpočátku třeba přepálené) efekty jsou více na očích, než nějaké menší ořezání detailů, které se třeba muselo dělat právě u slabšího Xboxu One a ten rozdíl většinou nebyl skoro vidět.

Riku - je to herní konzole, proto rozhodují hlavně hry. Proto třeba se Nintenda Switch prodalo více než XboxOne, i když přišlo o 3,5 roku později (a levnější jen o 100 dolarů). V následující generaci by měli mít zpětnou kompatibilitu oba výrobci, výkon bude +- nastejno, hluk konzole se stejně ztratí ve zvuku TV nebo sluchátkách (turbína to nebude), služby jako Netflix budou nejspíš stejné (leda by se jeden plácl hodně přes kapsu).

edit: oprava, díky za upozornění
Naposledy upravil(a) Raikkonen dne stř 18. bře 2020, 19:24, celkem upraveno 1 x.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od ArgCZ »

what? PS4 se prodalo přes 100 mega, MS čísla neuvádí, Switch má 40 mega navíc hodně vybočil od koncepce čistě herní konzole, ten boduje hlavně tím že byl schopnej oslovit hráče hanheldů a mobilní hráče, prostě nabídl unikátní koncepci hraní, obsahově to zas taková sláva není. Nekoupil jsem ho protože by mě žena doma už přizabila :D. Jinak jsem měl taky svrbění.
Naposledy upravil(a) ArgCZ dne stř 18. bře 2020, 19:15, celkem upraveno 1 x.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od DOC_ZENITH »

ArgCZ píše:o pár procent, kdyť je o 40% výkonější :D
Jenže 40% je rozdíl mezi 1440p + ai upscaling vs native 4K, většina BFU to na své televizi ani neuvidí. Storage je podobnej, RAM maj stejně, CPU defakto taky stejnej, to jsou ty podstatný věci. Rozdíl v raw power GPU easy vyvážíš rozlišenim.
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Raikkonen »

Pardon, s PS4 jsem se přepsal (platilo by jen že se prodává lépe za stejnou dobu). Ale Xbox One u v celkových číslech měl dle analýzy překonat (MS už dlouho nezveřejňuje čísla). Jinak Switche se už prodalo přes 52,5 milionu, což jsou čísla ke konci 2019.
https://www.vgchartz.com/analysis/platform_totals/
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Riku »

Mě ale nezajímá kdo bude mít jaký prodeje. Navíc já hraju na monitoru takže mi jde o to která konzole mi nabídne lepší rozlišení :-) na 4k monitoru je 1440p nekoukatelna mazanice..
Vůbec nechápu proč tady řešíme kdo má jaký prodeje a kolik fanoušků, mně jde čistě o technický specifikace. To začíná bejt jak na konzolista.cz tady :-)
PS5 | LG OLED CX55
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: GPU (APU) pro next-gen konzole - spekulace

Příspěvek od Raikkonen »

Jenže to tě zajímat musí. Větší prodeje znamenají větší zájem vydavatelů o exkluzivity a také jejich větší počet. Na málo prodávanou konzoli půjdou především multiplatformní věci, nebo pokud si výrobce exkluzivitu zaplatí.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“